Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Καλσ Νανσυ μου μια χαρα!!! Κανω οσο πιο πολλα μπανια στη θαλασσα μπορω ωστε να το απολαυσω...Κατα τα αλλα ησυχα γενικα...ηρεμησα αρκετα μετα τη β επιπεδου αλλα το αγχος δεν φευηει τελειως..ειδικα αν εχω ωρα να ακουσω την μπεμπα..

Εσυ ολα καλα??  Με το καλο ευχομαι στις νεες προσπαθειες και να μας πεις γρηγπρα τα ευχαριστα νεα!!!

Μπράβο κορίτσι μου!!όλα καλά είναι με το καλό η μπεμπα σου!!πολύ χαίρομαι για σένα μετα απο τόση ταλαιπωρία που περασες..

Όλα καλά εγώ ναι..μακάρι κορίτσι μου έχω φοβο αλλά οκ θα δουμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

7 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Αναγκαστικά δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα όποτε έχω κάτσει στο κρεβάτι. Θα με ξαναδεί στις 3 Αυγούστου. Αίμα έχω ελάχιστο σήμερα και πιστεύω θα ξεκινήσουν τα καφέ τις επόμενες ημέρες. Μου αύξησε ξανά την προγεστερονη και την οίστραδιολη που είχαμε αρχίσει να μειώνουμε και το μαγνήσιο από δυο φορες την ημέρα μόνο το βράδυ. Ευτυχως η αποκόλληση είναι μακριά από το έμβρυο. Θα περάσει και αυτό. 

Αμαν και αυτή η τηλεόραση, όλο βλακείες έχει το καλοκαίρι! Πηγα να διαβάσω ένα βιβλίο αλλά,το μυαλό μου τρέχει δεν μπορώ να συγκεντρωθώ..

Σας ευχαριστώ κοριτσια για την υποστήριξη! 

Πολύ αγαπη σε εσένα και στο μπεμπακι σου στελνω!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα! Καλα ειμαι! Η μπεμπα μεγαλώνει και εγω βαραινω... Οι εμετοι παροντες ακομα αν και μειωμενοι αισθητα!!! 

Εσυ πως εισαι? Ποτε φευγετε διακοπουλες? 

Μπράβο κορίτσι μου!μα ακόμα εμετους;;τι ταλαιπωρία είναι αυτή;;υπομονή..Είναι για καλό..

Εγώ όλα καλά!!φεύγουμε 10 αυγουστου!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nansy29 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!μα ακόμα εμετους;;τι ταλαιπωρία είναι αυτή;;υπομονή..Είναι για καλό..

Εγώ όλα καλά!!φεύγουμε 10 αυγουστου!!

Αντε τελεια!! Να περασετε πολύ ομορφα και σεξουαλικα!!! Χιχιχιχιχι 

Που θα πατε??? Αχ πολύ ζηλευω... Εμεις μονο σ/κ θα κάνουμε αποδράσεις φετος, αλλα χαλαλι!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, kido είπε:

Καλημερα κι από μένα! Καλά είμαι περιμένω λογικα αύριο την οωρρηξια μου και είχαμε επαφή χθες βράδυ, αλλά ήταν επεισοδιακή... Είμαι εκνευρισμένη λοιπόν απο χθες το απόγευμα γιατί από την Τετάρτη παλεύω με τον δικό μου να ξεκινήσουμε επαφές αλλά γυρνούσε 8 κ 9 από τη δουλειά κ τελικα τσακωθήκαμε γιατί τον πιέζω λέει κ ότι δεν γινεται έτσι κλπ. Εγώ του είπα ότι αγχώνομαι να χάνουμε μερες κ ότι πρέπει να εντατικοποιήσουμε για να δούμε αποτελέσματα, ε και μετά τον καυγά μας ακολούθησε σεξ χθες βράδυ :wub: είπαμε θατοπαμε έτσι κάθε βράδυ πριν τον ύπνο ως τηΔευτερα!!!! Άμα μείνω πάντως αυτό το μήνα θα βγει σίγουρα νευριασμένο το σπορι!!! Αυτά τα δικα μου νέα από το μέτωπο συντρόφισσες! @Beboula25 και @Flo flo με πιάσατε στα πράσα μιλάμε χθες!!!

Προσοχή κοριτσάκι μου κ ψυχραιμία. Όλα θα πάνε καλά!!

Ούπς φαναράκια ήμασταν για την ατμόσφαιρα καλεεε! Χαχα 

Αντε ωραία και αν μπορείς ρίχνε και καμία μανούρα να γίνεται καλύτερο χεχε!

 

6 ώρες πρίν, KaterinaNina25 είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση...? Στην παλινδρομη κύηση και στην Βιοχημική... Όταν η χοριακη κατεβαίνει συνεχίζεις να έχεις συμπτώματα? Βασικά συνεχίζει να πονάει το στήθος? 

Ναι παραμένει για λίγο τι συνέβη κορίτσι μου; 

5 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

@palmoira κορίτσι μου άντε πάλι ταλαιπωρία..δεν είναι όμως κάτι..Είναι συνηθισμένο..λίγη υπομονή και θα πάνε όλα καλα.

@KaterinaNina25 εύχομαι να πάνε όλα καλά.ποσο ήταν η χοριακη σου;;

Εγώ κορίτσια μου αδιαθετησα κανονικά  και μάλιστα 3 μέρες νωρίτερα από το αγχος(λογικο)..Αλλά μετά τις διακοπές με το καλό θέλουμε να ξεκινήσουμε ξανά προσπάθειες(αφου πάρουμε και άλλη γνώμη γιατρού για καθοδήγηση )και ο,τι γίνει..είναι και μεγαλύτερο το σπίτι τώρα και σαν να λείπει κάτι :x 

@Κελυ 32 @anemoni1989 @P.L.L. και οι υπόλοιπες πως είστε;;

Με το καλό Νανσυ μου να χαρείτε το σπιτάκι σας και να γεμίσει σύντομα με παιδικές φωνούλες!

3 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Κορίτσι μου επειδή και εγώ είμαι στην αναμονή για αυτό προσπάθησε να γεμίσεις τις ώρες σου με διάφορα... Βγες μια βόλτα για καφέ φαγητό ή ακόμα καλύτερα ρίξε έναν ύπνο.. χαχαχα και θα έρθει η Δευτέρα μπαμ μπαμ... Άντε εγώ Τετάρτη πάω για χορική μακάρι να έχουμε θετικό αποτέλεσμα..,

 

Με το καλοοοο!!!

1 hour ago, KaterinaNina25 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι από τότε που μπήκα στην παρέα σας ηρέμησα λίγο.... 

Καλή μου δεν έχω διαβάσει με τι χοριακη ξεκίνησες και πως συνεχίζει η τιμης της μόνο την ιστορία διάβασα αλλα θέλω να σου πω να είσαι αισιόδοξη και όσο πιο ήρεμη μπορείς. Είναι δύσκολο το ξέρω αλλα είναι κάτι που τώρα δεν είναι στο χέρι σου οποτε ψύχραιμα σκέψου θετικά και σου εύχομαι τις πιο όμορφες εξελίξεις!! 

Γεια σας καλα μου κοριτσάκια!

 εύχομαι να περνάτε υπεροχααα όσες ήδη απολαμβανεται τις διακοπές!! 

Σήμερα μετά την βολτίτσα μας παρέα με την κορούλα μας και αφού περάσαμε ομορφα μολις ήρθαμε σπίτι κατέβηκαν και τα πρώτα χρωματιστά. Δεν έχω ιδιαίτερες ενοχλήσεις απλώς την αίσθηση της αδιαθεσίας κάπως διαφορετική. Αυτά.. 

Σας φιλώ καλό μας βράδυ καλό        ξημέρωμα !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ούπς φαναράκια ήμασταν για την ατμόσφαιρα καλεεε! Χαχα 

Αντε ωραία και αν μπορείς ρίχνε και καμία μανούρα να γίνεται καλύτερο χεχε!

 

Ναι παραμένει για λίγο τι συνέβη κορίτσι μου; 

Με το καλό Νανσυ μου να χαρείτε το σπιτάκι σας και να γεμίσει σύντομα με παιδικές φωνούλες!

Με το καλοοοο!!!

Καλή μου δεν έχω διαβάσει με τι χοριακη ξεκίνησες και πως συνεχίζει η τιμης της μόνο την ιστορία διάβασα αλλα θέλω να σου πω να είσαι αισιόδοξη και όσο πιο ήρεμη μπορείς. Είναι δύσκολο το ξέρω αλλα είναι κάτι που τώρα δεν είναι στο χέρι σου οποτε ψύχραιμα σκέψου θετικά και σου εύχομαι τις πιο όμορφες εξελίξεις!! 

Γεια σας καλα μου κοριτσάκια!

 εύχομαι να περνάτε υπεροχααα όσες ήδη απολαμβανεται τις διακοπές!! 

Σήμερα μετά την βολτίτσα μας παρέα με την κορούλα μας και αφού περάσαμε ομορφα μολις ήρθαμε σπίτι κατέβηκαν και τα πρώτα χρωματιστά. Δεν έχω ιδιαίτερες ενοχλήσεις απλώς την αίσθηση της αδιαθεσίας κάπως διαφορετική. Αυτά.. 

Σας φιλώ καλό μας βράδυ καλό        ξημέρωμα !!

@ Beboula25 Δεν έγινε κάτι.... Κανονικά συνεχίζω..  Ούτε αίμα, ούτε πόνους έχω....Και το στήθος μου μια από τα ίδια.... Αλλά από την φύση μου αγχωτικη, τώρα αγχώνομαι τριπλά... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Ούπς φαναράκια ήμασταν για την ατμόσφαιρα καλεεε! Χαχα 

Αντε ωραία και αν μπορείς ρίχνε και καμία μανούρα να γίνεται καλύτερο χεχε!

 

Ναι παραμένει για λίγο τι συνέβη κορίτσι μου; 

Με το καλό Νανσυ μου να χαρείτε το σπιτάκι σας και να γεμίσει σύντομα με παιδικές φωνούλες!

Με το καλοοοο!!!

Καλή μου δεν έχω διαβάσει με τι χοριακη ξεκίνησες και πως συνεχίζει η τιμης της μόνο την ιστορία διάβασα αλλα θέλω να σου πω να είσαι αισιόδοξη και όσο πιο ήρεμη μπορείς. Είναι δύσκολο το ξέρω αλλα είναι κάτι που τώρα δεν είναι στο χέρι σου οποτε ψύχραιμα σκέψου θετικά και σου εύχομαι τις πιο όμορφες εξελίξεις!! 

Γεια σας καλα μου κοριτσάκια!

 εύχομαι να περνάτε υπεροχααα όσες ήδη απολαμβανεται τις διακοπές!! 

Σήμερα μετά την βολτίτσα μας παρέα με την κορούλα μας και αφού περάσαμε ομορφα μολις ήρθαμε σπίτι κατέβηκαν και τα πρώτα χρωματιστά. Δεν έχω ιδιαίτερες ενοχλήσεις απλώς την αίσθηση της αδιαθεσίας κάπως διαφορετική. Αυτά.. 

Σας φιλώ καλό μας βράδυ καλό        ξημέρωμα !!

Να σαι καλά..Καλό είναι που ξεκίνησε το αιμα να τελειώνεις.δες το σαν μια απλή περίοδο..συγγνώμη έχεις κορούλα είπες;ούτε αυτό το είχα καταλάβει.σορυ..ποσο είναι;;

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Αντε τελεια!! Να περασετε πολύ ομορφα και σεξουαλικα!!! Χιχιχιχιχι 

Που θα πατε??? Αχ πολύ ζηλευω... Εμεις μονο σ/κ θα κάνουμε αποδράσεις φετος, αλλα χαλαλι!!! 

Να σαι καλά ανεμώνη μου!!κρητη πάμε..Δεν πειράζει για τις διακοπές έχεις κάτι πολύ καλύτερο να περιμένεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KaterinaNina25 είπε:

@ Beboula25 Δεν έγινε κάτι.... Κανονικά συνεχίζω..  Ούτε αίμα, ούτε πόνους έχω....Και το στήθος μου μια από τα ίδια.... Αλλά από την φύση μου αγχωτικη, τώρα αγχώνομαι τριπλά... 

Αχ αντε βρε καλό μου κορίτσι και στενοχωρεθηκα. Διάβασα τα μνμ σας στα γρήγορα και δεν κατάλαβα σωστά τι συμβαίνει. Οκ όμως κρατα το άγχος μακριά αυτή την στιγμή καντο για το σποράκι σου όχι για εσένα να στο θέσω έτσι και δώστου θετική ενέργεια γιατί και αυτό προσπαθεί τώρα στην αρχή. Με αγαπη στα λέω! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αχ αντε βρε καλό μου κορίτσι και στενοχωρεθηκα. Διάβασα τα μνμ σας στα γρήγορα και δεν κατάλαβα σωστά τι συμβαίνει. Οκ όμως κρατα το άγχος μακριά αυτή την στιγμή καντο για το σποράκι σου όχι για εσένα να στο θέσω έτσι και δώστου θετική ενέργεια γιατί και αυτό προσπαθεί τώρα στην αρχή. Με αγαπη στα λέω! 

Ευχαριστώ  πολύ....  Προσπαθώ όσο περισσότερο μπορώ.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nansy29 είπε:

Να σαι καλά..Καλό είναι που ξεκίνησε το αιμα να τελειώνεις.δες το σαν μια απλή περίοδο..συγγνώμη έχεις κορούλα είπες;ούτε αυτό το είχα καταλάβει.σορυ..ποσο είναι;;

Να σαι καλά ανεμώνη μου!!κρητη πάμε..Δεν πειράζει για τις διακοπές έχεις κάτι πολύ καλύτερο να περιμένεις!!

Χαχα γλυκουλα μου η κορούλα μου είναι το σκυλάκι μου! Πιάσαμε εδώ προχθές κουβέντα οι σκυλομαμαδες για τα “παιδιά” μας για αυτό το είπα έτσι.

Αρχικα ενώ όπως λέμε ήθελα να έρθει με έπιασε ένα τρέμουλο αλλα αμεσως είπα τελείωσε ξεχνα το. Γενικά λειτουργούμε σαν να μην συμβαίνει.Ολα οπως πριν πάμε μπροστά δηλαδή..

Κρητη τέλεια!!! Να πέρασετε πολύ όμορφα :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Flo flo είπε:

Κορίτσια η εμφυτευση μετά από πόσες μέρες γίνεται?

Ωορηξια είχα στις 15 του μήνα κ σήμερα είναι 22 του μήνα δλδ στην 21 μέρα του κύκλου μ

Έχω διαβάσει ότι γίνεται 6-12 μέρες μετά τη σύλληψη...

 

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Flo flo είπε:

Κορίτσια η εμφυτευση μετά από πόσες μέρες γίνεται?

Ωορηξια είχα στις 15 του μήνα κ σήμερα είναι 22 του μήνα δλδ στην 21 μέρα του κύκλου μ

6-16 έχω διαβασει αλλα και 5-15. Παντως κ στις δυο μου εγκυμοσύνες 4-3 μέρες, αντίστοιχα, μετα την ωορρηξία, έγινε η εμφυτευση. Είχα αιματακι κ την επόμενη αμέσως τραβηγματα κ εξαψεις, κυρίως στην πρώτη μου. 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

6-16 έχω διαβασει αλλα και 5-15. Παντως κ στις δυο μου εγκυμοσύνες 4-3 μέρες, αντίστοιχα, μετα την ωορρηξία, έγινε η εμφυτευση. Είχα αιματακι κ την επόμενη αμέσως τραβηγματα κ εξαψεις, κυρίως στην πρώτη μου. 

Άρα η ημερα της εμφγτευσης σου  ήταν έξω από αυτές τις ημέρες που διάβασες. Σου έγινε νωρίτερα. Πο πο εγώ δεν έχω νιώσει τπτ κ μπαινω στην 7 μέρα μετά την ωορηξια .Σκατουλες .

Το μόνο που ένιωσα ήταν κάποια τσιμπιματακια χαζά Όχι κάτι τραγικό. 

Επίσης κλασικά έχω κάποια κιτρινολευκα υγρα που πάντα τα είχα εξάλλου κ λογο της τραχηλιτιδας. ΑΥΤΑ ,

Ακόμα να πρηστει στο στηθος περιμένω κ αυτό πάντα πριζεται 10 μέρες πριν την περίοδο τώρα λίγο άργησε αλλά never mind<_<


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...