Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά για χθες σε όλες μας!

@elenanik καλώς ήρθες και καλή επιτυχία σου εύχομαι! θετική σκέψη!

Κορίτσια διάβαζα χθες τις ιστορίες σας και με πήραν τα κλάματα!

πόσο κόπο σωματικό και ψυχικό πρέπει να καταβάλει μια γυναίκα για να κρατήσει στην αγκαλιά της το μωράκι της!

Εμένα η μητέρα μου προσπαθούσε για να με αποκτήσει 4 χρόνια περίπου και γενικά είναι αρκετά προσκολλημένη και υπερπροστατευτική μαζί μου πράγμα που με ενοχλούσε πολύ πάντα, τώρα καταλαβαίνω το γιατί...τι μπορεί να πέρασε για να με αποκτήσει! αφού χθες ήθελα να την πάρω τηλέφωνο να της πώ συγνώμη για όλα αυτά που σου έχω κάνει!

Περιμένω να αδιαθετήσω την Κυριακή, μακάρι να μη τη δώ ποτέ την περίοδο!

 

 

  • Μου αρέσει 2

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

Ειμαι στο κέντρο και περιμένω τον γιατρό μου για υπέρηχο και αιματολογικές εξετάσεις. Εχθες λοιπόν, Ημέρα της Γυναίκας και η πρώτη ένεση gonal! Ο άντρας μου το θεώρησε καλό σημάδι « κορίτσι θα είναι» μου είπε!! Δεν θέλω να τον απογοητεύσω τον κακομοίρη, έχει περάσει και αυτός μεγάλες στεναχώριες...Απ την άλλη λες να έχει δίκιο? Προσπαθώ να μένω προσγειωμένη και να μην ενθουσιάζομαι αλλά πως να καταπιέσω την ελπίδα μου? 

Πολλα φιλία κοριτσια 

Cat, loyloy και anemoni1989 να είστε ήρεμες και να μας γράφετε τα νέα σας να παίρνουμε κουράγιο!! Φιλία πολλά σε όλες σας!!

 

Μολις βγήκα από το κέντρο! 4 ωοθυλακια αριστερά 1 και κάτι μικρουτσικα η δεξιά ωοθήκη...Έπαθα ένα ψιλό σοκ γιατί την προηγούμενη φορά είχα 11 και προχώρησαν τα 3 όποτε λέω τώρα τι κάνουμε? Με καθησύχασε λιγάκι ο γιατρός και μου είπε ότι με το πρωτόκολλο που κάνουμε τώρα περιμένουμε το πολύ 6 ωοθηλακια αλλά μας ενδιαφέρει η ποιότητα τους. Άντε να δούμε!

Καλημέρα!!!!!!Καλη επιτυχια κορίτσι μου.Αχ και τα κοριτσάκια έχουν ένα νάζι άλλο πράγμα!!!!Με ενα γερό μπεμπακι να καταλήξει η προσπάθεια σου!!!!Άρα σε δύο βδομάδες πάνω κάτω θα μας έχεις Νέα?

πρίν από 19 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά για χθες σε όλες μας!

@elenanik καλώς ήρθες και καλή επιτυχία σου εύχομαι! θετική σκέψη!

Κορίτσια διάβαζα χθες τις ιστορίες σας και με πήραν τα κλάματα!

πόσο κόπο σωματικό και ψυχικό πρέπει να καταβάλει μια γυναίκα για να κρατήσει στην αγκαλιά της το μωράκι της!

Εμένα η μητέρα μου προσπαθούσε για να με αποκτήσει 4 χρόνια περίπου και γενικά είναι αρκετά προσκολλημένη και υπερπροστατευτική μαζί μου πράγμα που με ενοχλούσε πολύ πάντα, τώρα καταλαβαίνω το γιατί...τι μπορεί να πέρασε για να με αποκτήσει! αφού χθες ήθελα να την πάρω τηλέφωνο να της πώ συγνώμη για όλα αυτά που σου έχω κάνει!

Περιμένω να αδιαθετήσω την Κυριακή, μακάρι να μη τη δώ ποτέ την περίοδο!

 

 

Καλημερα!!!!!μακάρι να ξαναδείς περίοδο σε κάνα χρόνο. ;) .Αχ αυτές οι μαμάδες μας.Τους έχουμε κάνει βασανιστήρια.Μη σου πω κι ακόμα τους κάνουμε.Αλλα εκε ι αντέχουν.Εγω της Έχω ζητήσει και της λέω πιο συχνά πλέον πο σο την αγαπώ :) .

Γλυκειά μου @Cat! πήγες για χωριακη; Μια καλ η αύξηση να Έχουμε!

@anemoni1989 Πως Είσαι? Καμία εξέλιξη είχαμε?

@Bela Είσαι καλύτερα Σήμερα?    

Link to comment
Share on other sites

@loyloy Έχεις δίκιο, τα βασανιστήρια συνεχίζονται και θα συνεχίζονται!

Εσύ πως είσαι;έχεις ηρεμήσει καθόλου;

Εγώ πάντως είμαι στα κλαριά!!! που λένε και στο χωριό μου!

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , fairy-mary είπε:

@loyloy Έχεις δίκιο, τα βασανιστήρια συνεχίζονται και θα συνεχίζονται!

Εσύ πως είσαι;έχεις ηρεμήσει καθόλου;

Εγώ πάντως είμαι στα κλαριά!!! που λένε και στο χωριό μου!

 

Ναι Ειμαι καλύτερα.Ελπιζω μόλις φύγει ο Μάρτιος να είμαι ακόμα καλύτερα. Τώρα θα ήμουν  39η εβδομάδα και όλο κάνω σκέψεις ότι θα ετοιμαζόμουν για το μπεμπέ.Καταλαβαινεις.Αντε να φύγει Αυτός ο μήνας και που θα μου πάει θα πάρω τα πάνω μου :)

@P.L.L. ελπίζω ακόμα να έχεις ανεβασμένη ψυχολογία :-D:-D

@Beboula25 Πως Είσαι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα!!!!!!Καλη επιτυχια κορίτσι μου.Αχ και τα κοριτσάκια έχουν ένα νάζι άλλο πράγμα!!!!Με ενα γερό μπεμπακι να καταλήξει η προσπάθεια σου!!!!Άρα σε δύο βδομάδες πάνω κάτω θα μας έχεις Νέα?

Καλημερα!!!!!μακάρι να ξαναδείς περίοδο σε κάνα χρόνο. ;) .Αχ αυτές οι μαμάδες μας.Τους έχουμε κάνει βασανιστήρια.Μη σου πω κι ακόμα τους κάνουμε.Αλλα εκε ι αντέχουν.Εγω της Έχω ζητήσει και της λέω πιο συχνά πλέον πο σο την αγαπώ :) .

Γλυκειά μου @Cat! πήγες για χωριακη; Μια καλ η αύξηση να Έχουμε!

@anemoni1989 Πως Είσαι? Καμία εξέλιξη είχαμε?

@Bela Είσαι καλύτερα Σήμερα?    

Κορίτσι μου εγω αύριο επαναλαμβάνω χοριακη για να τσεκάρουμε πως οντως αυξανεται..στην εβδομάδα που ειμαι δεν μας νοιαζει ο διπλασιασμις αλλωστε,  αλλα δεν θα λεγα οχι σε ενα τεράστιο νουμερο!!  :P

Κατα τ αλλα ειμαι μια χαρα! Εχω φουλ συμπτωματα,  καθολου πονο,  καθολου αιμα... Ελπιζω ολα να πανε καλα αυτη τη φορα!!! Παιρνω και μια φαρμακαποθηκη φαρμακα βεβαια!!! 

Καλημέρα!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσι μου εγω αύριο επαναλαμβάνω χοριακη για να τσεκάρουμε πως οντως αυξανεται..στην εβδομάδα που ειμαι δεν μας νοιαζει ο διπλασιασμις αλλωστε,  αλλα δεν θα λεγα οχι σε ενα τεράστιο νουμερο!!  :P

Κατα τ αλλα ειμαι μια χαρα! Εχω φουλ συμπτωματα,  καθολου πονο,  καθολου αιμα... Ελπιζω ολα να πανε καλα αυτη τη φορα!!! Παιρνω και μια φαρμακαποθηκη φαρμακα βεβαια!!! 

Καλημέρα!!! 

Δεν ξέρω αν σε βοηθάει  αλλά οτ αν έμαθα ότι παλινδρόμησε είχε γίνει περίπου 3 μέρες πριν το μάθω , συνηδητοποιησα ότι τις 3 τελευταίες εκείνες μέρες Δεν Ει χα συμπτώματα.ειχα συνέλθει.Αρα Καλό αυτό.οσο έχεις συμπτώματα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα!!!!!!Καλη επιτυχια κορίτσι μου.Αχ και τα κοριτσάκια έχουν ένα νάζι άλλο πράγμα!!!!Με ενα γερό μπεμπακι να καταλήξει η προσπάθεια σου!!!!Άρα σε δύο βδομάδες πάνω κάτω θα μας έχεις Νέα?

Καλημερα!!!!!μακάρι να ξαναδείς περίοδο σε κάνα χρόνο. ;) .Αχ αυτές οι μαμάδες μας.Τους έχουμε κάνει βασανιστήρια.Μη σου πω κι ακόμα τους κάνουμε.Αλλα εκε ι αντέχουν.Εγω της Έχω ζητήσει και της λέω πιο συχνά πλέον πο σο την αγαπώ :) .

Γλυκειά μου @Cat! πήγες για χωριακη; Μια καλ η αύξηση να Έχουμε!

@anemoni1989 Πως Είσαι? Καμία εξέλιξη είχαμε?

@Bela Είσαι καλύτερα Σήμερα?    

@loyloy Καλημέρα σε σένα και σε όλα τα κορίτσια!!!!!! Καλά είμαι έκανα πριν λίγο και τις ορμονολογικες FSH,E2,LH. Πάντως δεν μου βγαίνει από το μυαλό ο ένας γιατρός είδε την αμη και απογοητεύτηκε και μου πε σύντομα κανε ότι είναι να κάνεις και είμαι με χαμηλή γονιμότητα ρε γμτ..δεν είμαι στην κατηγορία υπογονιμη. Και ο άλλος γιατρός μου στην Αθήνα μεγάλο όνομα μου είπε δεν την λαμβάνουμε καθόλου υποψιν και να μη στενοχωριέμαι. Απλά λέω τόση διχογνωμία;;Θα ανέβω Αθήνα βέβαια και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Με γενική ερωτηση προς όλες.αδιαθετισα πριν 4 μέρες.Τις 2 πρώτες Ει χα μεγάλη αιμορραγία.Κατι ασυνήθιστο για μένα και ε δω και 2 μέρες έχει σταματήσει.Να σας πω πως κανονικά η περίοδος μου κρατάει 7 μέρες.Τωρα αυτό τι?από το άγχος?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Δεν ξέρω αν σε βοηθάει  αλλά οτ αν έμαθα ότι παλινδρόμησε είχε γίνει περίπου 3 μέρες πριν το μάθω , συνηδητοποιησα ότι τις 3 τελευταίες εκείνες μέρες Δεν Ει χα συμπτώματα.ειχα συνέλθει.Αρα Καλό αυτό.οσο έχεις συμπτώματα όλα καλά.

Συνήθως ετσι γινεται... Απλα εμενα σ παλινδρομη τα συμπτώματα συνεχιζονταν κανονικα... Απλα ισως λιγο πιο ηπια.. Δηλ αντι για 4-5 εμετους εκανα 2-3...αλλα οχι κάτι τρανταχτο.. Αλλα τωρα αυξάνονται... Δεν μπορω να ειμαι και μονιμως με το φοβο... Οτι ειναι να γινει θα γινει... 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , loyloy είπε:

Ναι Ειμαι καλύτερα.Ελπιζω μόλις φύγει ο Μάρτιος να είμαι ακόμα καλύτερα. Τώρα θα ήμουν  39η εβδομάδα και όλο κάνω σκέψεις ότι θα ετοιμαζόμουν για το μπεμπέ.Καταλαβαινεις.Αντε να φύγει Αυτός ο μήνας και που θα μου πάει θα πάρω τα πάνω μου :)

@P.L.L. ελπίζω ακόμα να έχεις ανεβασμένη ψυχολογία :-D:-D

@Beboula25 Πως Είσαι?

Ναι κοριτσάκι μου καλό θα ηρεμήσεις προσπάθησε να το αφήσεις πίσω από την καρδιά δεν φεύγει αλλα μόλις αποκτήσεις το μωράκι σας θα απαλύνει τον πόνο...

Καλα είμαι,αγχωμένη στο νοσοκομείο είμαστε περιμένω τον αντράκο μου έκανε επέμβαση για το διάφραγμα κ περιμένω 

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Με γενική ερωτηση προς όλες.αδιαθετισα πριν 4 μέρες.Τις 2 πρώτες Ει χα μεγάλη αιμορραγία.Κατι ασυνήθιστο για μένα και ε δω και 2 μέρες έχει σταματήσει.Να σας πω πως κανονικά η περίοδος μου κρατάει 7 μέρες.Τωρα αυτό τι?από το άγχος?

Ίσως κορίτσι μου συμβαίνει κ αυτό καμια φορά ούτε καθαρισματα έχεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πήγαινε Αθήνα παιδί μου.Εγω ε δω υποτίθεται ότι πήγα στο καλύτερο γιατρό στη Κέρκυρα και οτ αν παλινδρόμηση μουωεειπε να περιμένω 2 με 3 εβδομάδες Μήπως αποβαλω. Παίρνω το γιατρό στην Αθήνα με βρίζει και την επόμενη πρωί πρωί ήμουν εκεί και κάναμε την απόξεση.το θέμα είναι ότι ευτυχώς που πήγα Αθήνα.Το έμβρυο με τον πλακούντα είχαν ξεκινήσει να γίνονται μια μάζα και είχαν κολλήσει πάνω στη μήτρα με αποτέλεσμα να είναι πιο δύσκολη η διαδικασία της απόξεσης.με είχε κα να 45λεπτο στο χειρουργείο.

πρίν από 5 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι κοριτσάκι μου καλό θα ηρεμήσεις προσπάθησε να το αφήσεις πίσω από την καρδιά δεν φεύγει αλλα μόλις αποκτήσεις το μωράκι σας θα απαλύνει τον πόνο...

Καλα είμαι,αγχωμένη στο νοσοκομείο είμαστε περιμένω τον αντράκο μου έκανε επέμβαση για το διάφραγμα κ περιμένω 

Ίσως κορίτσι μου συμβαίνει κ αυτό καμια φορά ούτε καθαρισματα έχεις;

Σιδερένιος ο  αντρουλης σου.Ξυπνησε από την επέμβαση?Όχι τίποτα.λεω να πάρω το γιατρό μου το απόγευμα να δω τι θα μου πει.

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Συνήθως ετσι γινεται... Απλα εμενα σ παλινδρομη τα συμπτώματα συνεχιζονταν κανονικα... Απλα ισως λιγο πιο ηπια.. Δηλ αντι για 4-5 εμετους εκανα 2-3...αλλα οχι κάτι τρανταχτο.. Αλλα τωρα αυξάνονται... Δεν μπορω να ειμαι και μονιμως με το φοβο... Οτι ειναι να γινει θα γινει... 

Εγώ Ει χα μείνει στις ζαλάδες.υπομονη με τους εμετούς.Η αδερφή μου μέχρι τον 6ο είχε.το μόνο καλό που είχε βγει ήταν ότι πήρε Μόνο 7 κιλά λόγο των εμετων.Δες τη θετική πλευρά :cool:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Πήγαινε Αθήνα παιδί μου.Εγω ε δω υποτίθεται ότι πήγα στο καλύτερο γιατρό στη Κέρκυρα και οτ αν παλινδρόμηση μουωεειπε να περιμένω 2 με 3 εβδομάδες Μήπως αποβαλω. Παίρνω το γιατρό στην Αθήνα με βρίζει και την επόμενη πρωί πρωί ήμουν εκεί και κάναμε την απόξεση.το θέμα είναι ότι ευτυχώς που πήγα Αθήνα.Το έμβρυο με τον πλακούντα είχαν ξεκινήσει να γίνονται μια μάζα και είχαν κολλήσει πάνω στη μήτρα με αποτέλεσμα να είναι πιο δύσκολη η διαδικασία της απόξεσης.με είχε κα να 45λεπτο στο χειρουργείο.

Ααααα καλαααα αν είναι δυνατόν εγώ τότε του ειχα πει αύριο κιολας αποξεση γιατί είχα φοβηθεί μην παθω καμμία μόλυνση!!!! Αθήνα πάω Έτσι κι αλλιώς και απλά εδώ πάω σ αυτόν για να μου γραφει εξετάσεις,  υπέρηχους κοκ. Απλά δεν μπορώ να πηγαίνω κάθε μήνα καταλαβαίνεις..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Bela είπε:

@loyloy Καλημέρα σε σένα και σε όλα τα κορίτσια!!!!!! Καλά είμαι έκανα πριν λίγο και τις ορμονολογικες FSH,E2,LH. Πάντως δεν μου βγαίνει από το μυαλό ο ένας γιατρός είδε την αμη και απογοητεύτηκε και μου πε σύντομα κανε ότι είναι να κάνεις και είμαι με χαμηλή γονιμότητα ρε γμτ..δεν είμαι στην κατηγορία υπογονιμη. Και ο άλλος γιατρός μου στην Αθήνα μεγάλο όνομα μου είπε δεν την λαμβάνουμε καθόλου υποψιν και να μη στενοχωριέμαι. Απλά λέω τόση διχογνωμία;;Θα ανέβω Αθήνα βέβαια και βλέπουμε.

Κοριτσακι μου μη απογοητευεσαι με την ΑΜΗ, σκεψου το και διαφορετικα. Λογω ηλικιας, γιατι πανω κατω στην ιδια ηλικια ειμαστε, ειναι λογικο η ΑΜΗ να βγει πιο χαμηλη σε σχεση με μια κοπελα που ειναι 25 χρονων. Ειναι η φυσιολογικη λειτουργια του οργανισμου ολο αυτο. Οσο μεγαλωνουμε εμεις μεγαλωνουνε και τα μεσα μας. Το οτι ειναι χαμηλη αυτο δεν σημαινει οτι ειναι απαγορευτικη, δες και τις αλλες ορμονες πως θα βγουν και μετα κινησαι αναλογως. Οσο για την διχογνωμια, τουλαχιστον για μενα ειναι εξαιρετικα σπανιο να βρω γιατρους να συμφωνουν μεταξυ τους. Και ιδιαιτερα οταν προκειται για διαφορετικες ειδικοτητες. Οι ουρολογοι δεν συμφωνουν με τους γυναικολογους, οι ενδοκρινολογοι το ιδιο, οι γυναικολογοι με ολους τους υπολοιπους, αντε να βγαλεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , loyloy είπε:

Πήγαινε Αθήνα παιδί μου.Εγω ε δω υποτίθεται ότι πήγα στο καλύτερο γιατρό στη Κέρκυρα και οτ αν παλινδρόμηση μουωεειπε να περιμένω 2 με 3 εβδομάδες Μήπως αποβαλω. Παίρνω το γιατρό στην Αθήνα με βρίζει και την επόμενη πρωί πρωί ήμουν εκεί και κάναμε την απόξεση.το θέμα είναι ότι ευτυχώς που πήγα Αθήνα.Το έμβρυο με τον πλακούντα είχαν ξεκινήσει να γίνονται μια μάζα και είχαν κολλήσει πάνω στη μήτρα με αποτέλεσμα να είναι πιο δύσκολη η διαδικασία της απόξεσης.με είχε κα να 45λεπτο στο χειρουργείο.

Σιδερένιος ο  αντρουλης σου.Ξυπνησε από την επέμβαση?Όχι τίποτα.λεω να πάρω το γιατρό μου το απόγευμα να δω τι θα μου πει.

Εγώ Ει χα μείνει στις ζαλάδες.υπομονη με τους εμετούς.Η αδερφή μου μέχρι τον 6ο είχε.το μόνο καλό που είχε βγει ήταν ότι πήρε Μόνο 7 κιλά λόγο των εμετων.Δες τη θετική πλευρά :cool:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!Δεν έχει τελειώσει ακόμη... Να τον πάρεις βέβαια και δεν θα είναι κάτι μην ανησυχείς 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...