Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Dimitroulaa είπε:

Εμενα μου εχει γινει πλεον κανονας αυτο το ενα φτιαχνω δεκα χαλανε, ε ρε τι τραβαμε. Μην αγχωνεσαι, θα καθαρισεις!!!

Χαχαχα @Dimitroulaa Έτσι ακριβώς 1 φτιάχνουμε 10 χαλάνε ΝΟΜΟΣ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

1 ώρα πρίν, Cat! είπε:

@fairy-mary ποσο δικιο εχεις και ποσο σε καταλαβαίνω που τωρα ένιωσες την αναγκη να «αναγνωρίσεις» πραγματα στη μαμά σου. 4 χρονια προσπαθούσε και μενα να με πιασει, με παλινδρομες και βιοχημικές στο ενδιαμεσο. Τι τραβηξαν και εκείνες...

@Beboula25 καλή ανάρρωση στον αντρουκο σου!!! Τον ζηλευω... χρόνια προσπαθω να το παρω αποφαση να κανω διάφραγμα!!! ;) Μεγιες η αναπνοή!!! 

@loyloy κοριτσι μου!!! Εχεις αγχωθει πολυ και οι ορμονες σου πρεπει να εχουν διαταραχθεί! Προσπαθησε να μην αναλύεις οτι συμβαίνει γιατι θα αγχωνεσαι περισσοτερο χωρις πραγματικα λόγο! Αν σε ειχε ασθενή ο δικος μου γιατρός θα σου λεγε «εσυ κοπελα μου θα κανεις ολα τα παιδια του Πειραιά, Ασε με να ασχοληθω με καμία που εχει προβλημα» (εχει ιδιαίτερο τροπο να σου τονίζει τα καλα). Ολα θα σου πανε Τελεια!!! 

@anemoni1989 χαλάρωσε και απόλαυσε το γιατι η ιστορία δεν θα επαναληφθεί! 

@Bela μην σε προβληματίζει η τοσο έντονη διχογνωμία! Ισα ισα ετσι γινεται πιο ξεκάθαρο το γεγονος πως ο ενας εχει δικιο και ο αλλος λαθος... και πιστεψε με, την ΑΜΗ δεν την λαμβάνουν υποψιν τους οι γυναικολόγοι που ειναι πιο «ψαγμένοι» και μες στις τελευταίες εξελίξεις στη γυναικολογία. Άκου την καθοδήγηση του γιατρου σου απο την Αθήνα. 

@Elma86 σου ευχομαι καλή επιτυχια στην προσπαθεια σου μεσω εξωσωματικης.Το παλευω και εγω καιρο και ξερω πως ειναι δυσκολο μονοπάτι.

Καλησπερα σε ολα τα κορίτσια! Εγω εκανα τη χοριακη μου και αυξήθηκε καλα! 2.250 πηγε! Μιλησα επιτελους με τον γιατρο μου, του ειπα για το αιμα και απο βδομαδα θα παω να δουμε μην εχω καποιο αιματωματακι στον πλακούντα. Και μηπως δουμε και σάκο πρωτα ο Θεός!!!

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου!!Και εκείνος χρόνια το σκεφτόταν και τώρα μαζί με όλες τις αλλαγές καναμε και αυτό να φεύγει ένα ένα..

Εσυ πως είσαι τι γίνεται ποτε θα ξανά κανεις χοριακη; Έχεις ακόμη καφέ;

Εντάξει μόλις είδα τα ευχάριστα δεν προλαβαίνω να τα δω όλα..Μπράβο γατούλα όπως πρέπει η χοριακη σου!!!Αντε με το καλό να σταματήσουν και τα χρωματιστά να ηρεμήσεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Cat! είπε:

@anemoni1989 δεν εχω ιδεα κοπελα μου τι βδομαδα ειμαι... 21 Φλεβάρη εκανα την εμβρυομεταφορα και τελευταια περιοδο ειχα 6 Φλεβάρη. Τωρα δεν ξερω πως μετράνε... το αιμα καθε μερα τα ιδια Παντελακη μου... ειχα να μιλησω με τον γιατρο απο την Κυριακη και του το τόνισα και μου ειπε πως θα με δει και να μην ανησυχω, θα δουμε γιατι εχω τοσο ακομη... 

@BettySt ευχαριστω πολυ!!!

@loyloy Μακαρι να τα καταφέραμε!!! ;) Μεχρι τωρα ολα ετσι δείχνουν!!! Δεν θα κουνησω ολο το ΣΚ. Μου πεταξε μια σποντα το αφεντικό μου να πηγαινα αυριο (χωρις να δουλευω κανονικα και το ξέκοψα). Δεν φτανει που ερχομαι με αιμορραγία καθε μερα, συγγνωμη το ΣΚ θα το αφιερώσω στη ξάπλα! Αρκετό αγχος εχω. Λιγο σεβασμό πια... θα μπορουσα ανετα να ειχα κοτσαρει μια αναρρωτική αλλα δεν εκτιμάνε πια τιποτα...

Το ξέρει το αφεντικό σου ότι είσαι ε γκυος?σκέψου σοβαρά το ενδεχόμενο αναρρωτικής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Bela είπε:

@Beboula25 περαστικά στον αντρουλη σου!!!!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ τζουτζουκα μου !!!Πως είσαι σήμερα; Δεν έχω μπορέσει να διαβασω όλα τα νέα σας

1 hour ago, loyloy είπε:

Έχεις δίκιο κορίτσι μου.Προσπαθω να λε ω στον εαυτό μου ότι ήταν τυχαίο γεγονός ότι συνέβη. Μακάρι να είναι έτσι.2250 Ε?Άντε μπράβο κορίτσι μου.τα καταφέρατε!!!!!!!Τώρα σουκου ξεκούραση. Εντάξει? Όλη τη βδομάδα δουλεύεις.Τωρα καναπέ ταινιουλες και καμία φίλη σου για παρέα.

@Beboula25 Πως πήγε το χειρουργείο? Είναι Καλά ο άντρας σου?

Μωρε πολύ ζαλίζεται αναγουλες και νωρίτερα τον σήκωσα κ δεν θέλω να πω τι έβγαζε αντί για εμετουλη φώναξα γιατρό είπε εντάξει αλλα δεν συνέρχεται εντελώς..Ο άλλος δίπλα με διάφραγμα μόνο κωλοτούμπες δεν κάνει 

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 μωρε τον πειραξε η νάρκωση τον δικό σου... κουράγιο... μεχρι αυριο το πολυ να νιωθει αδιαθεσία αν τον εχει πειραξει πολυ! Εδω εμενα με πειραξε η μέθη τη μερα της ωοληψιας! Που και αν εχω κανει μέθη και ολική νάρκωση στη ζωη μου! Ειναι ποτε θα μας πειραξει. Χάιδευε τον και φρόντιζε τον και θα περασει νερακι! Μπραβο του και σιδερένιος! 

Μου ειπε να μην κανω αλλη χοριακη να παω να με δει απο βδομαδα. Βεβαίως τα καφε εδω μαζι μου... παρεα κανουμε... γκρρρρρρρ

@loyloy τα ξερει σχεδον ολα αναγκάστηκα γιατι αδειες κλπ δεν παιζουν οποτε για να παρω τις 3 μερες μετα την εμβρυομεταφορα που πηρα επρεπε να πω τι συμβαίνει. Καλα δεν χάρηκε κιολας. Αλλα τοσα χρονια με τον αντρα μου λογικο να θελω να κανω παιδι. Στις σπερματεγχυσεις δεν ελεγα τιποτα πηγαινα κανονικα για δουλειά. Και γενικα τοσα χρονια εχω λείψει 1-2 εργάσιμες μερες εκτος άδειας και τους εχω «καλομάθει» εκει μεσα. Και του κακοφαίνεται τωρα... λογικο! 

@P.L.L. σε ευχαριστω παρα πολυ! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ τζουτζουκα μου !!!Πως είσαι σήμερα; Δεν έχω μπορέσει να διαβασω όλα τα νέα σας

Μωρε πολύ ζαλίζεται αναγουλες και νωρίτερα τον σήκωσα κ δεν θέλω να πω τι έβγαζε αντί για εμετουλη φώναξα γιατρό είπε εντάξει αλλα δεν συνέρχεται εντελώς..Ο άλλος δίπλα με διάφραγμα μόνο κωλοτούμπες δεν κάνει 

Ο καθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά στη νάρκωση.λογικα μέχρι αύριο θα χει συνέλθει.Υπομονη!!!!!!

πρίν από 1 λεπτό , Cat! είπε:

@Beboula25 μωρε τον πειραξε η νάρκωση τον δικό σου... κουράγιο... μεχρι αυριο το πολυ να νιωθει αδιαθεσία αν τον εχει πειραξει πολυ! Εδω εμενα με πειραξε η μέθη τη μερα της ωοληψιας! Που και αν εχω κανει μέθη και ολική νάρκωση στη ζωη μου! Ειναι ποτε θα μας πειραξει. Χάιδευε τον και φρόντιζε τον και θα περασει νερακι! Μπραβο του και σιδερένιος! 

Μου ειπε να μην κανω αλλη χοριακη να παω να με δει απο βδομαδα. Βεβαίως τα καφε εδω μαζι μου... παρεα κανουμε... γκρρρρρρρ

@loyloy τα ξερει σχεδον ολα αναγκάστηκα γιατι αδειες κλπ δεν παιζουν οποτε για να παρω τις 3 μερες μετα την εμβρυομεταφορα που πηρα επρεπε να πω τι συμβαίνει. Καλα δεν χάρηκε κιολας. Αλλα τοσα χρονια με τον αντρα μου λογικο να θελω να κανω παιδι. Στις σπερματεγχυσεις δεν ελεγα τιποτα πηγαινα κανονικα για δουλειά. Και γενικα τοσα χρονια εχω λείψει 1-2 εργάσιμες μερες εκτος άδειας και τους εχω «καλομάθει» εκει μεσα. Και του κακοφαίνεται τωρα... λογικο! 

@P.L.L. σε ευχαριστω παρα πολυ! ;)

 

Καλά ενώ το ξερει σου λέει να πας και για δουλειά.Τι να πω.τι θεωρεί?ότι για σενα η δουλειά του έχει προτεραιότητα? Τα κα να Κ εγώ δυστυχώς να τους καλομαθαινω στη δουλειά.Να κόβω άδειες ρεπό για να εξυπηρετήσω και στη δική μου δύσκολη στιγμή φέρθηκαν άντε μη πω πως.Απο κει κ μετά Δεν έκανα τπτ παραπάνω και δεν χάριζα.Ειχε το θράσος να μου πει να ακυρώσω το ταξίδι για Αθήνα να με δει ο γιατρός που είχα κανονίσει μετα απο τους 2 κύκλους από την απόξεση για να δω αν είναι να ξεκινήσω για μωράκι.Το οποίο το Κανόνισα στο ρεπό μου να πάω αυθημερόν.Αεροπορικα πανάκριβα γτ τα κλεισα τελευταία στιγμή γτ περίμενα να αδιαθετισω πρώτα Κ να κλείσω ραντεβού και μου λέει Δεν είναι δικό του πρόβλημα.Πρεπει να με άκουσε όλη η Κέρκυρα και τελικα εννοειται πως πήγα στο γιατρό.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Cat! είπε:

@Beboula25 μωρε τον πειραξε η νάρκωση τον δικό σου... κουράγιο... μεχρι αυριο το πολυ να νιωθει αδιαθεσία αν τον εχει πειραξει πολυ! Εδω εμενα με πειραξε η μέθη τη μερα της ωοληψιας! Που και αν εχω κανει μέθη και ολική νάρκωση στη ζωη μου! Ειναι ποτε θα μας πειραξει. Χάιδευε τον και φρόντιζε τον και θα περασει νερακι! Μπραβο του και σιδερένιος! 

Μου ειπε να μην κανω αλλη χοριακη να παω να με δει απο βδομαδα. Βεβαίως τα καφε εδω μαζι μου... παρεα κανουμε... γκρρρρρρρ

@loyloy τα ξερει σχεδον ολα αναγκάστηκα γιατι αδειες κλπ δεν παιζουν οποτε για να παρω τις 3 μερες μετα την εμβρυομεταφορα που πηρα επρεπε να πω τι συμβαίνει. Καλα δεν χάρηκε κιολας. Αλλα τοσα χρονια με τον αντρα μου λογικο να θελω να κανω παιδι. Στις σπερματεγχυσεις δεν ελεγα τιποτα πηγαινα κανονικα για δουλειά. Και γενικα τοσα χρονια εχω λείψει 1-2 εργάσιμες μερες εκτος άδειας και τους εχω «καλομάθει» εκει μεσα. Και του κακοφαίνεται τωρα... λογικο! 

@P.L.L. σε ευχαριστω παρα πολυ! ;)

 

Δεν πειράζει τι να γίνει θα του περάσει του εργοδότη εσυ να είσαι καλα!!!

Εχεις δίκιο θα του έπεσε βαρια..τον βλέπω έτσι με ανησυχεί στενοχωριεμαι..Δίπλα του φροντίδα και χαδακια άσε που μου συγκινήθηκε κιολας..:-( 

Σας ευχαριστώ όλες μου κρατάτε συντροφιά ... Ευχομαι πραγματικά για όλα τα κοριτσια να πάνε όλα καλα,κάθε εμπόδιο να ξεπερνιεται!!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Δεν πειράζει τι να γίνει θα του περάσει του εργοδότη εσυ να είσαι καλα!!!

Εχεις δίκιο θα του έπεσε βαρια..τον βλέπω έτσι με ανησυχεί στενοχωριεμαι..Δίπλα του φροντίδα και χαδακια άσε που μου συγκινήθηκε κιολας..:-( 

Σας ευχαριστώ όλες μου κρατάτε συντροφιά ... Ευχομαι πραγματικά για όλα τα κοριτσια να πάνε όλα καλα,κάθε εμπόδιο να ξεπερνιεται!!!

 

Έιναι ευάλωτος μωρέ τώρα.Θα του περάσει.Θα μείνει μέρες μέσα ή Αύριο θα βγείτε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@loyloy εμεις τα κορόιδα να μαστε καλα!!! Και εννοειται πως ποτε δεν βρισκεις ανταπόκριση στα οσα καλα τους κανεις! Αλλα οπως λεει και ο άντρας μου «αυτοι επιβιώνουν σε αυτον τον κοσμο, τα γαιδουρια»

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , loyloy είπε:

Έιναι ευάλωτος μωρέ τώρα.Θα του περάσει.Θα μείνει μέρες μέσα ή Αύριο θα βγείτε? 

Αύριο είπαν αλλα δεν το βλέπω αν συνεχίσει έτσι.Σας γράφω για να μην πάθω κρίση πανικού και χίλια ευχαριστώ για τον ενδιαφέρον δεν θέλω να σας ρίξω άλλο  δεν ξέρω τι θα τους κάνω εδώ μέσα δεν είναι δυνατόν αυτό που γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ Παναγία μου.. Μην ακούω για κρίσεις πανικού... Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα..

Γράφε εσυ κι εμείς θα σου απαντάμε! Γράφε γράφε! Και προς θεού, ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ! 

Εγω αυτη την εβδομαδα χτύπησα και δυο lexotanil για να συνέλθω. Ολα θα πάνε καλα. Μονο αυτο να σκεφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Δε νομιζω να φταίει ο καφές. Ίσως ισχύει και αυτο που λέει η Elma86 αλλα είχε υπόψην σου οτι λενε πως ειναι καλυτερα να την ελέγχουμε κατα τις 10-11 το πρωι. 

Εγω πάντως αυτο που εχω κανει (είχα δηλαδη γιατι προς το παρόν δεν προσπαθώ και δεν κανω τεστ) ειναι οτι εχω τα πολυ φτηνά τεστ που τα αγόρασα 0,60€ το ενα και πήρα και τα clear blue που ανιχνεύουν και lh και οιστρογόνα και οταν δω  φτηνό τεστ που πιθανότατα ειναι θετικό το επιβεβαιώνω με ενα clear blue που δείχνει τη χαμογελαστή φατσούλα και δεν αφήνει αμφιβολίες. Ε, δεν ειναι να τα ξοδεύεις αυτα καθε μερα. Ειναι πανάκριβα τα άτιμα!

Οι οδηγίες λένε ότι τα κάνουμε από τις 10 το πρωι΄ως τις 8 το βράδυ και η καλύτερη ώρα είναι το μεσημέρι. ΄Άσε δεν μου περισσεύουν για clearblue.... Τα hometest τα εμπιστεύομαι γενικά... αλλά προβληματίστηκα... Θα συνεχίσω και αύριο να δω πού το πάει..... 

5 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

τα χρησιμοποιείς καιρό εσύ αυτά τα τέστ;

 

Έχω μπερδευτεί με το αν ρωτάτε εμένα.... Την προηγούμενη ήταν αχνή, μετά ανέβηκε αισθητά (εκεί που νόμιζα ότι θα πιάσω το ανέβασμα και θα γίνει θετικό) και μετά πάλι αχνή...  Τα χρησιμοποιώ λίγους μήνες... αλλά γενικά έχω βρει θετικά. Πρώτη φορά δεν μου έγινε θετικό και γύρισε πάλι στο αρνητικό. Ίσως γίνει θετικό μέσα στις επόμενες μέρες. Με άστατο κύκλο δεν μπορώ να υπολογίσω και τις μέρες μου.. Ευχαριστώ κορίτσια όλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...