Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι η πρώτη μου !!!!! Με κάποιες ατυχίες φυσικής σύλληψης παλαιότερα !!! 

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      πρίν από 23 λεπτά , Angot είπε:

      εχω κάνει 4 εξωσωματικές και ξεκινούσε τα τεστ από 3η μέρα της εμβρυομεταφορας μέχρι και μετά τη χοριακη 🤣 τρελή θα με ελεγα! ισχύει ότι σας επιτρέπουν μόνο 1 έμβρυο;

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Πήγαινε Αθήνα παιδί μου.Εγω ε δω υποτίθεται ότι πήγα στο καλύτερο γιατρό στη Κέρκυρα και οτ αν παλινδρόμηση μουωεειπε να περιμένω 2 με 3 εβδομάδες Μήπως αποβαλω. Παίρνω το γιατρό στην Αθήνα με βρίζει και την επόμενη πρωί πρωί ήμουν εκεί και κάναμε την απόξεση.το θέμα είναι ότι ευτυχώς που πήγα Αθήνα.Το έμβρυο με τον πλακούντα είχαν ξεκινήσει να γίνονται μια μάζα και είχαν κολλήσει πάνω στη μήτρα με αποτέλεσμα να είναι πιο δύσκολη η διαδικασία της απόξεσης.με είχε κα να 45λεπτο στο χειρουργείο.

Σιδερένιος ο  αντρουλης σου.Ξυπνησε από την επέμβαση?Όχι τίποτα.λεω να πάρω το γιατρό μου το απόγευμα να δω τι θα μου πει.

Εγώ Ει χα μείνει στις ζαλάδες.υπομονη με τους εμετούς.Η αδερφή μου μέχρι τον 6ο είχε.το μόνο καλό που είχε βγει ήταν ότι πήρε Μόνο 7 κιλά λόγο των εμετων.Δες τη θετική πλευρά :cool:

Θα τ πιστεψεις οτι πλεον δεν με ενοχλει?? Το εχω αποδεχτει πληρως... Εται αντιδρα ο οργανισμός μου!!! Απλα δε θελω να γίνονται παλι τζαμπα και να μεινω με τη χαρα... Ευτυχως πλεον σκέφτομαι λογικα... Ξερω οτι συνέλαβα με επαφη την 20η μερα, αρα λογικη η αποκλιση... Αλλα ειμαι και αγχωδης οποτε η ηρεμία δεν είναι το φόρτε μου!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 41 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσι μου εγω αύριο επαναλαμβάνω χοριακη για να τσεκάρουμε πως οντως αυξανεται..στην εβδομάδα που ειμαι δεν μας νοιαζει ο διπλασιασμις αλλωστε,  αλλα δεν θα λεγα οχι σε ενα τεράστιο νουμερο!!  :P

Κατα τ αλλα ειμαι μια χαρα! Εχω φουλ συμπτωματα,  καθολου πονο,  καθολου αιμα... Ελπιζω ολα να πανε καλα αυτη τη φορα!!! Παιρνω και μια φαρμακαποθηκη φαρμακα βεβαια!!! 

Καλημέρα!!! 

@anemoni1989 μου καλημέρα όλα καλά θα πάνε ♡♡♡♡♡♡♡

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Κοριτσακι μου μη απογοητευεσαι με την ΑΜΗ, σκεψου το και διαφορετικα. Λογω ηλικιας, γιατι πανω κατω στην ιδια ηλικια ειμαστε, ειναι λογικο η ΑΜΗ να βγει πιο χαμηλη σε σχεση με μια κοπελα που ειναι 25 χρονων. Ειναι η φυσιολογικη λειτουργια του οργανισμου ολο αυτο. Οσο μεγαλωνουμε εμεις μεγαλωνουνε και τα μεσα μας. Το οτι ειναι χαμηλη αυτο δεν σημαινει οτι ειναι απαγορευτικη, δες και τις αλλες ορμονες πως θα βγουν και μετα κινησαι αναλογως. Οσο για την διχογνωμια, τουλαχιστον για μενα ειναι εξαιρετικα σπανιο να βρω γιατρους να συμφωνουν μεταξυ τους. Και ιδιαιτερα οταν προκειται για διαφορετικες ειδικοτητες. Οι ουρολογοι δεν συμφωνουν με τους γυναικολογους, οι ενδοκρινολογοι το ιδιο, οι γυναικολογοι με ολους τους υπολοιπους, αντε να βγαλεις ακρη.

@Dimitroulaa μου καλημέρα συμφωνώ σε όλα αυτά που λες και επαυξάνω!!!!!! Θα περιμένω να δω τι θα δείξουν και αναλόγως θα κινηθώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες elenimik και με το καλο ευχομαι! Να ξέρεις σε θαυμάζω που εχεις τόση δύναμη. Όχι γιατι προσπαθείς σε αυτη την ηλικία αλλα γιατι δεν σε έβαλε κάτω η ατυχία σου. 

Εγω Loy Loy μου καλα ειμαι. Εχω τα πάνω και τα κάτω μου αλλα προχωράω... Ήθελα να σε ρωτήσω. Πως καταλαβαίνεις οτι εχεις ωορρηξία; Μονο απο τα πονάκια; Εχω ακούσει οτι τα πονάκια καμία φορα σε παραπλανούν γιατι μπορει οταν τα καταλάβεις να ειναι αργα να έρθεις σε επαφή. Λόγω οτι τα σπερματοζωάρια καμια φορα κάνουν μια μερα να φτάσουν ως το ωάριο, μπορει οταν το βρουν να ειναι πια στη δύση του. Στο λεω γιατι μπορει να εχεις απογοητευτεί τζάμπα τοσο καιρό που προσπαθείς στοχευμένα και στην πραγματικότητα, αν προσπαθήσεις μια μερα πιο πριν να ερθει το ποθούμενο!

Αυτη η περίοδος η σύντομη που περιγράφεις ειναι ποσο καιρό μετα την απόξεση; Μπορει να εχει να κανει με αυτο  (ή μπορει να εισαι ήδη έγκυος και να ήταν αίμα εμφύτευσης :-))!

Εγω περιμένω τη δεύτερη περίοδο μετα την απόξεση σε καμιά εβδομαδα. Για να δουμε... 

Καλα αποτελεσματα στις κοπέλες που περιμένουν απαντήσεις εξετάσεων και χοριακης! Να μας ενημερώσετε!!

Sorry Elenanik ήθελα να πω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλώς ήλθες elenimik και με το καλο ευχομαι! Να ξέρεις σε θαυμάζω που εχεις τόση δύναμη. Όχι γιατι προσπαθείς σε αυτη την ηλικία αλλα γιατι δεν σε έβαλε κάτω η ατυχία σου. 

Εγω Loy Loy μου καλα ειμαι. Εχω τα πάνω και τα κάτω μου αλλα προχωράω... Ήθελα να σε ρωτήσω. Πως καταλαβαίνεις οτι εχεις ωορρηξία; Μονο απο τα πονάκια; Εχω ακούσει οτι τα πονάκια καμία φορα σε παραπλανούν γιατι μπορει οταν τα καταλάβεις να ειναι αργα να έρθεις σε επαφή. Λόγω οτι τα σπερματοζωάρια καμια φορα κάνουν μια μερα να φτάσουν ως το ωάριο, μπορει οταν το βρουν να ειναι πια στη δύση του. Στο λεω γιατι μπορει να εχεις απογοητευτεί τζάμπα τοσο καιρό που προσπαθείς στοχευμένα και στην πραγματικότητα, αν προσπαθήσεις μια μερα πιο πριν να ερθει το ποθούμενο!

Αυτη η περίοδος η σύντομη που περιγράφεις ειναι ποσο καιρό μετα την απόξεση; Μπορει να εχει να κανει με αυτο  (ή μπορει να εισαι ήδη έγκυος και να ήταν αίμα εμφύτευσης :-))!

Εγω περιμένω τη δεύτερη περίοδο μετα την απόξεση σε καμιά εβδομαδα. Για να δουμε... 

Καλα αποτελεσματα στις κοπέλες που περιμένουν απαντήσεις εξετάσεων και χοριακης! Να μας ενημερώσετε!!

Πάντα τη 19η μέρα του κύκλου μου πονάω και έχω πολλά υγρά.και Έτσι πα ντα προσπαθώ σίγουρα 18η 19η κ 20η.Το εχω τσεκαρει και με υπερυχο.Τον Αύγουστο εκανα την απόξεση.Αυτο το κομμάτι τελείωσε για μενα αρα δεν έχει σχέση με αυτό.Οταν έμεινα πάντως είχαμε έρθει σε επαφή τη 19η μέρα.Ειχα ρεπό τότε.και ήταν η μόνη φορά που βρεθήκαμε εκείνο το μήνα γτ Ει χα πάει Αθήνα να δω τους δικούς μου.Μια φορά κ με μέθοδο τραβηγματος.τι να πω.

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Θα τ πιστεψεις οτι πλεον δεν με ενοχλει?? Το εχω αποδεχτει πληρως... Εται αντιδρα ο οργανισμός μου!!! Απλα δε θελω να γίνονται παλι τζαμπα και να μεινω με τη χαρα... Ευτυχως πλεον σκέφτομαι λογικα... Ξερω οτι συνέλαβα με επαφη την 20η μερα, αρα λογικη η αποκλιση... Αλλα ειμαι και αγχωδης οποτε η ηρεμία δεν είναι το φόρτε μου!! 

Πόσες φορές έχω πει ότι μου λείπουν οι ζαλάδες της εγκυμοσύνης......

1 hour ago, Bela είπε:

Ααααα καλαααα αν είναι δυνατόν εγώ τότε του ειχα πει αύριο κιολας αποξεση γιατί είχα φοβηθεί μην παθω καμμία μόλυνση!!!! Αθήνα πάω Έτσι κι αλλιώς και απλά εδώ πάω σ αυτόν για να μου γραφει εξετάσεις,  υπέρηχους κοκ. Απλά δεν μπορώ να πηγαίνω κάθε μήνα καταλαβαίνεις..

Καλα κ εγώ τώρα οτ αν ξαναμεινω ε γκυος με το καλό τις σημαντικές εξετάσεις Αθήνα.Εδω για υπερυχο και να μου γράψει τις αιματολογικές.Και γεννα εννοείται Αθήνα με τον Γιατρουλη μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , loyloy είπε:

Πάντα τη 19η μέρα του κύκλου μου πονάω και έχω πολλά υγρά.και Έτσι πα ντα προσπαθώ σίγουρα 18η 19η κ 20η.Το εχω τσεκαρει και με υπερυχο.Τον Αύγουστο εκανα την απόξεση.Αυτο το κομμάτι τελείωσε για μενα αρα δεν έχει σχέση με αυτό.Οταν έμεινα πάντως είχαμε έρθει σε επαφή τη 19η μέρα.Ειχα ρεπό τότε.και ήταν η μόνη φορά που βρεθήκαμε εκείνο το μήνα γτ Ει χα πάει Αθήνα να δω τους δικούς μου.Μια φορά κ με μέθοδο τραβηγματος.τι να πω.

Πόσες φορές έχω πει ότι μου λείπουν οι ζαλάδες της εγκυμοσύνης......

Καλα κ εγώ τώρα οτ αν ξαναμεινω ε γκυος με το καλό τις σημαντικές εξετάσεις Αθήνα.Εδω για υπερυχο και να μου γράψει τις αιματολογικές.Και γεννα εννοείται Αθήνα με τον Γιατρουλη μου.

Αχαχχαχαχαχαχα να σ πω την αμαρτία μου θα προτιμούσα να ήμουν παντελως ασυμπτωματικη και να πηγαιναν ολα καλα εξαρχης παρα αυτο τ χαλι... Και ταλαιοωριεμαι και αγωνιω... Παρολα αυτα σκέφτομαι θετικα! Μετά την γεννα θα μαι κορμαρα!!! :P


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Δεν ξέρω αν είμαι στη σωστή ενότητα.... θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την ερμηνεία των τεστ ωορρηξίας. Χρησιμοποιώ κι εγώ τις ταινίες από το ίντερνετ. Η ερώτησή μου είναι η εξής. Προχθές ήταν σχεδόν θετικό (όχι όμως ίδια γραμμή με την πρώτη που βγαίνει αμέσως. η δεύτερη ήταν πιο αχνή). Περίμενα χθες να είναι θετικό, όμως η ορμόνη ήταν εντελώς πεσμένη. Να θεωρήσω το προχθεσινό ως θετικό κι ας μην ήταν ίδια η γραμμή;; Σας έχει τύχει εσάς; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , matinaki mama είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Δεν ξέρω αν είμαι στη σωστή ενότητα.... θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την ερμηνεία των τεστ ωορρηξίας. Χρησιμοποιώ κι εγώ τις ταινίες από το ίντερνετ. Η ερώτησή μου είναι η εξής. Προχθές ήταν σχεδόν θετικό (όχι όμως ίδια γραμμή με την πρώτη που βγαίνει αμέσως. η δεύτερη ήταν πιο αχνή). Περίμενα χθες να είναι θετικό, όμως η ορμόνη ήταν εντελώς πεσμένη. Να θεωρήσω το προχθεσινό ως θετικό κι ας μην ήταν ίδια η γραμμή;; Σας έχει τύχει εσάς; Ευχαριστώ.

εμενα γυναικολόγος μου είπε οτι δεν βγάζουμε όλες οι γυναικες την ιδια ποσότητα ορμόνης στα ούρα. εγω  είχα δει με υπέρηχο οτι είχα κάνει ωορρηξια όμως η γραμμή δεν ήταν οπως του ελέγχου 


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ματινακι μαμά, ναι μου εχει τύχει. Βέβαια δεν ξέρω ποσο πιο αχνή ήταν η γραμμή η δίκη σου σε σχέση με τη δική μου. Αν ειναι ελάχιστα τοτε Βουρ... Και βλεπεις! Χωρις πλάκα, εγω θα σου πρότεινα να ερθετε σε επαφή και να συνεχίσεις να κανεις τεστ μήπως δεις τη γραμμή να ειναι έντονη. 

Επισης, παίζει ρόλο το ποσο αραιά ή όχι ήταν τα ούρα σου. Τα θελουμε σκούρα και συμπυκνωμένα, όχι διάφανα και ανοιχτόχρωμα! 

Τελος, υπάρχει και η περίπτωση να εγινε η αύξηση της lh  πριν κανεις το τεστ και να την πρόλαβες στα τελειώματα. Τι ώρα την έκανες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μάλιστα.. Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό. Διαβάζοντας βρήκα κι ένα άλλο σενάριο. Ότι μπορεί να χρειάζεται να κάνω 2 ή 3 τεστ τη μέρα, στην περίπτωση που η ορμόνη ανεβαίνει πολύ για λίγες ώρες... και γι'αυτό δεν την έπιασε το τεστ την ώρα που το έκανα... Αλλά αυτό που σου είπε ο γυναικολόγος σου δεν το ήξερα. Πιθανόν... Ευτυχώς είχαμε επαφές, οπότε... ας ελπίσω... 

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Ματινακι μαμά, ναι μου εχει τύχει. Βέβαια δεν ξέρω ποσο πιο αχνή ήταν η γραμμή η δίκη σου σε σχέση με τη δική μου. Αν ειναι ελάχιστα τοτε Βουρ... Και βλεπεις! Χωρις πλάκα, εγω θα σου πρότεινα να ερθετε σε επαφή και να συνεχίσεις να κανεις τεστ μήπως δεις τη γραμμή να ειναι έντονη. 

Επισης, παίζει ρόλο το ποσο αραιά ή όχι ήταν τα ούρα σου. Τα θελουμε σκούρα και συμπυκνωμένα, όχι διάφανα και ανοιχτόχρωμα! 

Τελος, υπάρχει και η περίπτωση να εγινε η αύξηση της lh  πριν κανεις το τεστ και να την πρόλαβες στα τελειώματα. Τι ώρα την έκανες;

Μεσημέρι τα κάνω πάντα, όπως λένε οι οδηγίες.. Αλλά ίσως φταίει ότι είχα πιει καφέ.... Τι να πω... Ναι, επαφές είχαμε και θα έχουμε και σήμερα... Ευχαριστώ πολυ :-)

πρίν από 2 λεπτά , matinaki mama είπε:

Μάλιστα.. Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό. Διαβάζοντας βρήκα κι ένα άλλο σενάριο. Ότι μπορεί να χρειάζεται να κάνω 2 ή 3 τεστ τη μέρα, στην περίπτωση που η ορμόνη ανεβαίνει πολύ για λίγες ώρες... και γι'αυτό δεν την έπιασε το τεστ την ώρα που το έκανα... Αλλά αυτό που σου είπε ο γυναικολόγος σου δεν το ήξερα. Πιθανόν... Ευτυχώς είχαμε επαφές, οπότε... ας ελπίσω... 

Μεσημέρι τα κάνω πάντα, όπως λένε οι οδηγίες.. Αλλά ίσως φταίει ότι είχα πιει καφέ.... Τι να πω... Ναι, επαφές είχαμε και θα έχουμε και σήμερα... Ευχαριστώ πολυ :-)

Βλέπεις τη δεύτερη φωτογραφία απο το τεστ (που έχει κι ένα σχεδιάκι στο φόντο...). εμένα ποτέ δεν μου έχει βγει έτσι..... :-(  https://www.hometest.gr/el/test-oorixias/68-30-test-oorixias-10-test-egymosynis-se-tainies.html

 

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να φταίει ο καφές. Ίσως ισχύει και αυτο που λέει η Elma86 αλλα είχε υπόψην σου οτι λενε πως ειναι καλυτερα να την ελέγχουμε κατα τις 10-11 το πρωι. 

Εγω πάντως αυτο που εχω κανει (είχα δηλαδη γιατι προς το παρόν δεν προσπαθώ και δεν κανω τεστ) ειναι οτι εχω τα πολυ φτηνά τεστ που τα αγόρασα 0,60€ το ενα και πήρα και τα clear blue που ανιχνεύουν και lh και οιστρογόνα και οταν δω  φτηνό τεστ που πιθανότατα ειναι θετικό το επιβεβαιώνω με ενα clear blue που δείχνει τη χαμογελαστή φατσούλα και δεν αφήνει αμφιβολίες. Ε, δεν ειναι να τα ξοδεύεις αυτα καθε μερα. Ειναι πανάκριβα τα άτιμα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Elma86 είπε:

εμενα γυναικολόγος μου είπε οτι δεν βγάζουμε όλες οι γυναικες την ιδια ποσότητα ορμόνης στα ούρα. εγω  είχα δει με υπέρηχο οτι είχα κάνει ωορρηξια όμως η γραμμή δεν ήταν οπως του ελέγχου 

Την προηγούμενη μέρα από το θετικό τέστ είχες κάνει άλλο;

είχε βγεί αρνητικό;

βάσει οδηγιών όταν η δεύτερη γραμμή είναι πιο αχνή από την πρώτη είναι αρνητικό το τεστ, όμως και εμένα μου έχει συμβεί να είναι 2 συνεχόμενες μέρες αχνά θετικό και μετά αρνητικό..


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , fairy-mary είπε:

Την προηγούμενη μέρα από το θετικό τέστ είχες κάνει άλλο;

είχε βγεί αρνητικό;

βάσει οδηγιών όταν η δεύτερη γραμμή είναι πιο αχνή από την πρώτη είναι αρνητικό το τεστ, όμως και εμένα μου έχει συμβεί να είναι 2 συνεχόμενες μέρες αχνά θετικό και μετά αρνητικό..

την προηγούμενη μου ήταν πιο αχνή και την επόμενη πάλι ήταν άχνη. Οπότε το θετικό ήταν ανάμεσα στις δύο αχνές. Θέλει λίγο χρόνο με τα τεστ ωορρηξίας για να δεις πως δουλεύει ο οργανισμός σου. Όσο για την ώρα λένε ότι πρέπει να γίνεται 10 το πρωί με 8 το βράδυ απλώς να έχεις ένα 2ωρο που δεν έχεις πάει τουαλέτα.


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Elma86 είπε:

την προηγούμενη μου ήταν πιο αχνή και την επόμενη πάλι ήταν άχνη. Οπότε το θετικό ήταν ανάμεσα στις δύο αχνές. Θέλει λίγο χρόνο με τα τεστ ωορρηξίας για να δεις πως δουλεύει ο οργανισμός σου. Όσο για την ώρα λένε ότι πρέπει να γίνεται 10 το πρωί με 8 το βράδυ απλώς να έχεις ένα 2ωρο που δεν έχεις πάει τουαλέτα.

τα χρησιμοποιείς καιρό εσύ αυτά τα τέστ;

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...