Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      • Καλή τύχη! 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , fairy-mary είπε:

τα χρησιμοποιείς καιρό εσύ αυτά τα τέστ;

 

ένα 6μηνο τα χρησιμοποίησα κι αφού τελείωσαν δεν πήρα άλλα. Άλλωστε θα κάνω εξωσωματική τώρα οπότε δεν τα χρειάζομαι


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Αχαχχαχαχαχαχα να σ πω την αμαρτία μου θα προτιμούσα να ήμουν παντελως ασυμπτωματικη και να πηγαιναν ολα καλα εξαρχης παρα αυτο τ χαλι... Και ταλαιοωριεμαι και αγωνιω... Παρολα αυτα σκέφτομαι θετικα! Μετά την γεννα θα μαι κορμαρα!!! :P

Καλά ναι δεν το συζητώ.Εχω φίλες που μέχρι να γεννήσουν δεν κατάλαβαν εγκυμοσύνη.Βολτες περπάτημα φαγητό.Ωραια πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά σου έδειχναν κανονικά πως υπάρχει ωορρηξία να φανταστώ;

Απλά εντοπίζεται κάπου αλλού το πρόβλημα;

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@fairy-mary ποσο δικιο εχεις και ποσο σε καταλαβαίνω που τωρα ένιωσες την αναγκη να «αναγνωρίσεις» πραγματα στη μαμά σου. 4 χρονια προσπαθούσε και μενα να με πιασει, με παλινδρομες και βιοχημικές στο ενδιαμεσο. Τι τραβηξαν και εκείνες...

@Beboula25 καλή ανάρρωση στον αντρουκο σου!!! Τον ζηλευω... χρόνια προσπαθω να το παρω αποφαση να κανω διάφραγμα!!! ;) Μεγιες η αναπνοή!!! 

@loyloy κοριτσι μου!!! Εχεις αγχωθει πολυ και οι ορμονες σου πρεπει να εχουν διαταραχθεί! Προσπαθησε να μην αναλύεις οτι συμβαίνει γιατι θα αγχωνεσαι περισσοτερο χωρις πραγματικα λόγο! Αν σε ειχε ασθενή ο δικος μου γιατρός θα σου λεγε «εσυ κοπελα μου θα κανεις ολα τα παιδια του Πειραιά, Ασε με να ασχοληθω με καμία που εχει προβλημα» (εχει ιδιαίτερο τροπο να σου τονίζει τα καλα). Ολα θα σου πανε Τελεια!!! 

@anemoni1989 χαλάρωσε και απόλαυσε το γιατι η ιστορία δεν θα επαναληφθεί! 

@Bela μην σε προβληματίζει η τοσο έντονη διχογνωμία! Ισα ισα ετσι γινεται πιο ξεκάθαρο το γεγονος πως ο ενας εχει δικιο και ο αλλος λαθος... και πιστεψε με, την ΑΜΗ δεν την λαμβάνουν υποψιν τους οι γυναικολόγοι που ειναι πιο «ψαγμένοι» και μες στις τελευταίες εξελίξεις στη γυναικολογία. Άκου την καθοδήγηση του γιατρου σου απο την Αθήνα. 

@Elma86 σου ευχομαι καλή επιτυχια στην προσπαθεια σου μεσω εξωσωματικης.Το παλευω και εγω καιρο και ξερω πως ειναι δυσκολο μονοπάτι.

Καλησπερα σε ολα τα κορίτσια! Εγω εκανα τη χοριακη μου και αυξήθηκε καλα! 2.250 πηγε! Μιλησα επιτελους με τον γιατρο μου, του ειπα για το αιμα και απο βδομαδα θα παω να δουμε μην εχω καποιο αιματωματακι στον πλακούντα. Και μηπως δουμε και σάκο πρωτα ο Θεός!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Cat! είπε:

@fairy-mary ποσο δικιο εχεις και ποσο σε καταλαβαίνω που τωρα ένιωσες την αναγκη να «αναγνωρίσεις» πραγματα στη μαμά σου. 4 χρονια προσπαθούσε και μενα να με πιασει, με παλινδρομες και βιοχημικές στο ενδιαμεσο. Τι τραβηξαν και εκείνες...

@Beboula25 καλή ανάρρωση στον αντρουκο σου!!! Τον ζηλευω... χρόνια προσπαθω να το παρω αποφαση να κανω διάφραγμα!!! ;) Μεγιες η αναπνοή!!! 

@loyloy κοριτσι μου!!! Εχεις αγχωθει πολυ και οι ορμονες σου πρεπει να εχουν διαταραχθεί! Προσπαθησε να μην αναλύεις οτι συμβαίνει γιατι θα αγχωνεσαι περισσοτερο χωρις πραγματικα λόγο! Αν σε ειχε ασθενή ο δικος μου γιατρός θα σου λεγε «εσυ κοπελα μου θα κανεις ολα τα παιδια του Πειραιά, Ασε με να ασχοληθω με καμία που εχει προβλημα» (εχει ιδιαίτερο τροπο να σου τονίζει τα καλα). Ολα θα σου πανε Τελεια!!! 

@anemoni1989 χαλάρωσε και απόλαυσε το γιατι η ιστορία δεν θα επαναληφθεί! 

@Bela μην σε προβληματίζει η τοσο έντονη διχογνωμία! Ισα ισα ετσι γινεται πιο ξεκάθαρο το γεγονος πως ο ενας εχει δικιο και ο αλλος λαθος... και πιστεψε με, την ΑΜΗ δεν την λαμβάνουν υποψιν τους οι γυναικολόγοι που ειναι πιο «ψαγμένοι» και μες στις τελευταίες εξελίξεις στη γυναικολογία. Άκου την καθοδήγηση του γιατρου σου απο την Αθήνα. 

@Elma86 σου ευχομαι καλή επιτυχια στην προσπαθεια σου μεσω εξωσωματικης.Το παλευω και εγω καιρο και ξερω πως ειναι δυσκολο μονοπάτι.

Καλησπερα σε ολα τα κορίτσια! Εγω εκανα τη χοριακη μου και αυξήθηκε καλα! 2.250 πηγε! Μιλησα επιτελους με τον γιατρο μου, του ειπα για το αιμα και απο βδομαδα θα παω να δουμε μην εχω καποιο αιματωματακι τον πλακούντα. Και μηπως δουμε και σάκο πρωτα ο Θεός!!!

Καταρχάς σε ευχαριστώ!!! Είσαι πολύ καλή στο να εμψυχώνεις.....αλήθεια!!!

Κατά δεύτερον συγχαρητήρια για τη χοριακή!!! Τέλειο νούμερο!!! Σίγουρα θα δείτε σάκο!!!!

Κατά τρίτον, τι εβδομάδα είσαι??????

Και τελος, το αιματάκι συνεχίζει???? (σόρρυ αλλα λόγω παραλογισμού 2 μερες τωρα έχω χασει τα αυγα και τα πασχάλια!!! Σήμερα που επανήλθε η αισιοδοξία και η χαρα στη ζωή μου, προσπαθώ να "καλύψω κενά"!!!)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Cat! είπε:

@fairy-mary ποσο δικιο εχεις και ποσο σε καταλαβαίνω που τωρα ένιωσες την αναγκη να «αναγνωρίσεις» πραγματα στη μαμά σου. 4 χρονια προσπαθούσε και μενα να με πιασει, με παλινδρομες και βιοχημικές στο ενδιαμεσο. Τι τραβηξαν και εκείνες...

@Beboula25 καλή ανάρρωση στον αντρουκο σου!!! Τον ζηλευω... χρόνια προσπαθω να το παρω αποφαση να κανω διάφραγμα!!! ;) Μεγιες η αναπνοή!!! 

@loyloy κοριτσι μου!!! Εχεις αγχωθει πολυ και οι ορμονες σου πρεπει να εχουν διαταραχθεί! Προσπαθησε να μην αναλύεις οτι συμβαίνει γιατι θα αγχωνεσαι περισσοτερο χωρις πραγματικα λόγο! Αν σε ειχε ασθενή ο δικος μου γιατρός θα σου λεγε «εσυ κοπελα μου θα κανεις ολα τα παιδια του Πειραιά, Ασε με να ασχοληθω με καμία που εχει προβλημα» (εχει ιδιαίτερο τροπο να σου τονίζει τα καλα). Ολα θα σου πανε Τελεια!!! 

@anemoni1989 χαλάρωσε και απόλαυσε το γιατι η ιστορία δεν θα επαναληφθεί! 

@Bela μην σε προβληματίζει η τοσο έντονη διχογνωμία! Ισα ισα ετσι γινεται πιο ξεκάθαρο το γεγονος πως ο ενας εχει δικιο και ο αλλος λαθος... και πιστεψε με, την ΑΜΗ δεν την λαμβάνουν υποψιν τους οι γυναικολόγοι που ειναι πιο «ψαγμένοι» και μες στις τελευταίες εξελίξεις στη γυναικολογία. Άκου την καθοδήγηση του γιατρου σου απο την Αθήνα. 

@Elma86 σου ευχομαι καλή επιτυχια στην προσπαθεια σου μεσω εξωσωματικης.Το παλευω και εγω καιρο και ξερω πως ειναι δυσκολο μονοπάτι.

Καλησπερα σε ολα τα κορίτσια! Εγω εκανα τη χοριακη μου και αυξήθηκε καλα! 2.250 πηγε! Μιλησα επιτελους με τον γιατρο μου, του ειπα για το αιμα και απο βδομαδα θα παω να δουμε μην εχω καποιο αιματωματακι τον πλακούντα. Και μηπως δουμε και σάκο πρωτα ο Θεός!!!

Έχεις δίκιο κορίτσι μου.Προσπαθω να λε ω στον εαυτό μου ότι ήταν τυχαίο γεγονός ότι συνέβη. Μακάρι να είναι έτσι.2250 Ε?Άντε μπράβο κορίτσι μου.τα καταφέρατε!!!!!!!Τώρα σουκου ξεκούραση. Εντάξει? Όλη τη βδομάδα δουλεύεις.Τωρα καναπέ ταινιουλες και καμία φίλη σου για παρέα.

@Beboula25 Πως πήγε το χειρουργείο? Είναι Καλά ο άντρας σου?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , BettySt είπε:

Γεια σας κοριτσια! Να σας ρωτήσω έχει τύχει σε κάποια να έχει ουρεόπλασμα και αν ναι σε πόσες μέρες το αντιμετώπισε;

@CAT Συγχαρητηρια γατούλα! 

Γεια σου κοριτσι, εγω ειχα ουρεοπλασμα και ο αντρας μου. Εμενα μου ειχε δωσει αντιβιωση 21 μερες και στον αντρα μου ενα μηνα. Εμενα μου περασε με την αντιβιωση, σε εκεινον οχι και ξαναπηρε για αλλον ενα μηνα αντιβιωση μεχρι που καθαρισε. Τωρα να σου πω την αληθεια εχω να το τσεκαρω απο τον Σεπτεμβριο.

Link to comment
Share on other sites

@anemoni1989 δεν εχω ιδεα κοπελα μου τι βδομαδα ειμαι... 21 Φλεβάρη εκανα την εμβρυομεταφορα και τελευταια περιοδο ειχα 6 Φλεβάρη. Τωρα δεν ξερω πως μετράνε... το αιμα καθε μερα τα ιδια Παντελακη μου... ειχα να μιλησω με τον γιατρο απο την Κυριακη και του το τόνισα και μου ειπε πως θα με δει και να μην ανησυχω, θα δουμε γιατι εχω τοσο ακομη... 

@BettySt ευχαριστω πολυ!!!

@loyloy Μακαρι να τα καταφέραμε!!! ;) Μεχρι τωρα ολα ετσι δείχνουν!!! Δεν θα κουνησω ολο το ΣΚ. Μου πεταξε μια σποντα το αφεντικό μου να πηγαινα αυριο (χωρις να δουλευω κανονικα και το ξέκοψα). Δεν φτανει που ερχομαι με αιμορραγία καθε μερα, συγγνωμη το ΣΚ θα το αφιερώσω στη ξάπλα! Αρκετό αγχος εχω. Λιγο σεβασμό πια... θα μπορουσα ανετα να ειχα κοτσαρει μια αναρρωτική αλλα δεν εκτιμάνε πια τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Γεια σου κοριτσι, εγω ειχα ουρεοπλασμα και ο αντρας μου. Εμενα μου ειχε δωσει αντιβιωση 21 μερες και στον αντρα μου ενα μηνα. Εμενα μου περασε με την αντιβιωση, σε εκεινον οχι και ξαναπηρε για αλλον ενα μηνα αντιβιωση μεχρι που καθαρισε. Τωρα να σου πω την αληθεια εχω να το τσεκαρω απο τον Σεπτεμβριο.

Ο άντρας μου πέρυσι που είχε κάνει καλλιέργεια δεν είχε , τώρα δεν ξέρω. Μάσ έδωσε αντιβιωση για 10 μέρες,  μετά θα περιμένω 5 μέρες και θα ξανακάνω καλλιέργεια. Ουφ δεν ξέρω ένα φτιάχνω άλλο προκύπτει 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , BettySt είπε:

Ο άντρας μου πέρυσι που είχε κάνει καλλιέργεια δεν είχε , τώρα δεν ξέρω. Μάσ έδωσε αντιβιωση για 10 μέρες,  μετά θα περιμένω 5 μέρες και θα ξανακάνω καλλιέργεια. Ουφ δεν ξέρω ένα φτιάχνω άλλο προκύπτει 

Εμενα μου εχει γινει πλεον κανονας αυτο το ενα φτιαχνω δεκα χαλανε, ε ρε τι τραβαμε. Μην αγχωνεσαι, θα καθαρισεις!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitroulaa είπε:

Εμενα μου εχει γινει πλεον κανονας αυτο το ενα φτιαχνω δεκα χαλανε, ε ρε τι τραβαμε. Μην αγχωνεσαι, θα καθαρισεις!!!

Άντε να δούμε! Όλα σε μας οι γυναίκες ρε γμτ, τι να πω. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...