Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

20 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Α νόμιζα πως ειναι μαζι σου ακομα. Τωρα που σηκώνεσαι δεν την χρειάζεσαι φαντάζομαι. Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Μου προκαλεί αντίδραση να με εχουν συνέχεια στα μη, ειδικά οταν δεν χρειάζεται. Παλιά είχαν τις εγκυμονούσες σαν άρρωστες γιατι οταν απέβαλαν δεν ηξεραν τον λογο και κατηγορούσαν διαφορα άσχετα.

Ειναι και να γελάμε ομως. Για παράδειγμα εγω δεν πρέπει να τρώω τωρα γιατι με έβαλε ο γιατρος σε δίαιτα και η μητέρα μου δε μπορει να το χωνέψει! Για αυριο λέει μου φτιάχνει μουσακά. Δεν θα φάω λεω, πρέπει να προσέχω ειπε ο γιατρος. ΘΑ ΦΑΣ! Λέει. αυτος δεν ξέρει που πανε τα τέσσερα!  Δεν ξέρει οτι η εγκυμονούσα ειναι επικίνδυνο να ζηλέψει φαγητό;;; (το να μην κανει τον μουσακά ειναι απλώς εκτός επιλογών) Νομίζει οτι όσο πιο παχύ μωρό βγάλω τοσο το καλύτερο! 

καλά δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιασω για σένα κοριτσάκι μου, για την ώρα που γύρισες κοίτα δεν είναι αργά αλλά για έγκυος που έχεις μια ευαισθησία περισσότερο είναι λίγο πιο επιφοβο...δλδ αν ερχόσουν με παρέα στο σπίτι το βράδυ οκ κ το λέω αυτό γιατί πχ μπορεί να ζαλιστεις στην οδήγηση, είναι κ βράδυ,σίγουρα δεν είναι σωστό να σ λένε τι θα κάνεις αλλά σκέψου ότι είναι γονείς. Τώρα όταν ήμουν έγκυος στον 1ο δεν οδηγούσα καθόλου, φοβόμουν πολυ τον κάθε τρελό έξω που γενικά εδώ Αθήνα είναι ότι Ναι,στον 2ο οδηγούσα αναγκαστικά μέχρι τον 5ο μήνα για να πηγαίνω τον μεγάλο σχολείο κ ενώ δεν θα έπρεπε γιατί είχα κάτι πονακια από νωρίς,αλλά δεν γινόταν αλλιώς.τωρα για το φαγητό αν κάνεις διατροφή κ έχεις θέμα με ζάχαρο πχ ,πες της τι μπορεί να πάθει το μωρό κ εσύ αν δεν κάνεις διατροφή κ δεν θα σ ξανά πει τπτ πιστεύω αρκεί να τις εξηγήσεις. πιστεύω ότι πολλές φορές δεν θέλει κόπο αλλά τρόπο, αλλά σίγουρα αν δεν πρέπει να φας να μην φας κ ισχύει όντως αυτό που λένε ότι δεν κάνει να ζηλέψει η έγκυος φαγητό.στα λέω όλα καλοπροαίρετα μην παρεξηγηθώ ως μανούλα κ εγώ, όταν θα έχω νύφες στο μέλλον για το καλό τους, να είναι καλά δλδ θα με νοιάζει κ περνώντας από 2 εγκυμοσύνες..να προσέχεις!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλά δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιασω για σένα κοριτσάκι μου, για την ώρα που γύρισες κοίτα δεν είναι αργά αλλά για έγκυος που έχεις μια ευαισθησία περισσότερο είναι λίγο πιο επιφοβο...δλδ αν ερχόσουν με παρέα στο σπίτι το βράδυ οκ κ το λέω αυτό γιατί πχ μπορεί να ζαλιστεις στην οδήγηση, είναι κ βράδυ,σίγουρα δεν είναι σωστό να σ λένε τι θα κάνεις αλλά σκέψου ότι είναι γονείς. Τώρα όταν ήμουν έγκυος στον 1ο δεν οδηγούσα καθόλου, φοβόμουν πολυ τον κάθε τρελό έξω που γενικά εδώ Αθήνα είναι ότι Ναι,στον 2ο οδηγούσα αναγκαστικά μέχρι τον 5ο μήνα για να πηγαίνω τον μεγάλο σχολείο κ ενώ δεν θα έπρεπε γιατί είχα κάτι πονακια από νωρίς,αλλά δεν γινόταν αλλιώς.τωρα για το φαγητό αν κάνεις διατροφή κ έχεις θέμα με ζάχαρο πχ ,πες της τι μπορεί να πάθει το μωρό κ εσύ αν δεν κάνεις διατροφή κ δεν θα σ ξανά πει τπτ πιστεύω αρκεί να τις εξηγήσεις. πιστεύω ότι πολλές φορές δεν θέλει κόπο αλλά τρόπο, αλλά σίγουρα αν δεν πρέπει να φας να μην φας κ ισχύει όντως αυτό που λένε ότι δεν κάνει να ζηλέψει η έγκυος φαγητό.στα λέω όλα καλοπροαίρετα μην παρεξηγηθώ ως μανούλα κ εγώ, όταν θα έχω νύφες στο μέλλον για το καλό τους, να είναι καλά δλδ θα με νοιάζει κ περνώντας από 2 εγκυμοσύνες..να προσέχεις!

Κι αν ζηλέψει κ δεν το χει τι θα γίνει? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@*ζουζουνα*!!! μου καλοπροαίρετα  τα δέχομαι όσα μου λες και σ ευχαριστώ για την άποψη σου ακομα κι αν δεν συμφωνώ.

Η αλήθεια ειναι οτι ο γιατρος μου εχει δώσει το ελεύθερο να οδηγώ και ειδικά μια απόσταση 15 λεπτών. Φαντάσου οτι την προηγούμενη εβδομαδα οδήγησα 5 ωρες ταξίδι για να έρθω στο χωριο. Το μονο που μου εχει πει ο γιατρος ειναι να προσέχω και να κανω συχνές στάσεις γιατι δεν κανει να ειμαι πολλή ωρα καθισμένη. Όσο για τα φαγητα, καρδια μου δε νομιζω οτι ισχύει πως δεν κανει η έγκυος να ζηλεύει. Σύμφωνα με τους γιατρούς τουλαχιστον.. 

Πάντως με τη μανούλα εχω δοκιμάσει καθε τροπο αλλα δεν αλλάζει μυαλό αν θέλει κατι! 

@Luckystars μου καλησπέρα! Οι υπόλοιπες που χαθήκατε; Αν ειναι σε διακοπές και μπάνια respect!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , P.L.L. είπε:

@*ζουζουνα*!!! μου καλοπροαίρετα  τα δέχομαι όσα μου λες και σ ευχαριστώ για την άποψη σου ακομα κι αν δεν συμφωνώ.

Η αλήθεια ειναι οτι ο γιατρος μου εχει δώσει το ελεύθερο να οδηγώ και ειδικά μια απόσταση 15 λεπτών. Φαντάσου οτι την προηγούμενη εβδομαδα οδήγησα 5 ωρες ταξίδι για να έρθω στο χωριο. Το μονο που μου εχει πει ο γιατρος ειναι να προσέχω και να κανω συχνές στάσεις γιατι δεν κανει να ειμαι πολλή ωρα καθισμένη. Όσο για τα φαγητα, καρδια μου δε νομιζω οτι ισχύει πως δεν κανει η έγκυος να ζηλεύει. Σύμφωνα με τους γιατρούς τουλαχιστον.. 

Πάντως με τη μανούλα εχω δοκιμάσει καθε τροπο αλλα δεν αλλάζει μυαλό αν θέλει κατι! 

Συμφωνώ μαζί σου. Πες της πώς Πλεον κι εσύ μαμα εισαι κ δεν εκανες ποτε κατι να βλαψεις το παιδί σου. Τώρα αν δεν καταλαβαίνει τοτε μην δίνεις σημασία αδικα θα χαλιςσαι. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλα, οτι εγω φταίω που τσαντίζομαι ειναι γεγονός. Προσπαθώ να το δουλέψω ομως!

Εσυ τι κανεις @Smile89; Διακοπές; Πως παει η εγκυμοσυνη;

Καλα κοριτσι μου!. Κλείνω τον 4ον μεθαύριο. Τώρα θαλασσα ειμαι αλλα οχι διακοπές. Του χρόνου με τον νινι μας μαζι. 

Λογικό είναι να τσατιζεσαι, ανθρωπος είσαι κ μαλιστα σε μια αλλη φαση δεν είναι κι εύκολο να το δουλέψεις. Εγώ Παντως κι που παω να το δουλέψω, νευριαζω αλλα οκ. Χαχαχα Χαχαχα. 

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. εάν θες τη γνώμη μου....κόφτης το βήχα από τώρα γιατί φαντάζεσαι πως θα κάνει όταν με το καλό έρθει το μπεμπέ? Οι γονείς μας αγαπάνε και θέλουν το καλό μας, κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό ΟΜΩΣ πρέπει να καταλαβαίνουν ότι δεν τους πέφτει λόγος για τα πάντα και ότι μεγαλώσαμε και έχουμε τις δικές μας οικογένειες πλέον! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι @palmoira μου το ξερω πως πρέπει να μπουν όρια. Κι αν μπουν θα ειμαστε όλοι ευτυχισμένοι. Ετσι εχουν κανει και τα αδέρφια κου. Το δικο μου παιδι θα ειναι - με το καλο- το 6ο εγγονάκι για τους γονείς μου.

Ετσι κι αλλιώς μένουμε μακρυά. Θελω οταν θα ερχόμαστε να ειμαστε όλοι αγαπημένοι. Θα δουμε τι θα γίνει στην πορεία! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

@*ζουζουνα*!!! μου καλοπροαίρετα  τα δέχομαι όσα μου λες και σ ευχαριστώ για την άποψη σου ακομα κι αν δεν συμφωνώ.

Η αλήθεια ειναι οτι ο γιατρος μου εχει δώσει το ελεύθερο να οδηγώ και ειδικά μια απόσταση 15 λεπτών. Φαντάσου οτι την προηγούμενη εβδομαδα οδήγησα 5 ωρες ταξίδι για να έρθω στο χωριο. Το μονο που μου εχει πει ο γιατρος ειναι να προσέχω και να κανω συχνές στάσεις γιατι δεν κανει να ειμαι πολλή ωρα καθισμένη. Όσο για τα φαγητα, καρδια μου δε νομιζω οτι ισχύει πως δεν κανει η έγκυος να ζηλεύει. Σύμφωνα με τους γιατρούς τουλαχιστον.. 

Πάντως με τη μανούλα εχω δοκιμάσει καθε τροπο αλλα δεν αλλάζει μυαλό αν θέλει κατι! 

@Luckystars μου καλησπέρα! Οι υπόλοιπες που χαθήκατε; Αν ειναι σε διακοπές και μπάνια respect!

εντάξει τότε καλά για το φαγητό δεν εννοούσα ότι αν δεν φας αυτό που ζηλέψει η έγκυος θα σ πέσει το παιδί, απλά όταν έχεις έντονη επιθυμία για κάτι καλό είναι να φας έστω κ λίγο.. Αυτό θέλω να πω...για το πρώτο σίγουρα το παιδί δεν πέφτει κ να σ πω ότι μπορεί να ήμουν κ η μοναδική ισως που δεν της μύριζαν πράγματα...χαχαχα...Όσο για το αυτοκίνητο Ναι ισχύει για τις στάσεις, πω πω πολλές ώρες όμως κ τώρα για την απόσταση 15λεπτων που είναι, σίγουρα δεν είναι τπτ μπροστά στο 5ωρο...οπότε κοριτσάκι μου αφού μπορείς κ το θέλεις απλά σ λέω να προσέχεις. Φιλάκια 

υ.γ.καλημερα...Σήμερα δεν μου ήρθε περίοδος οπότε ισως αύριο...

13 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Κι αν ζηλέψει κ δεν το χει τι θα γίνει? 

χαχα τπτ βρε απλά σε μένα όντως δεν μου έτυχε να ζηλεύω ποτέ κ στις 2 εγκυμοσύνες μου ,μόνο μια φορά στην 2η που ήθελα λουκουμάδες από το απόγευμα κ την επόμενη το πρωί έφτιαξα μόνη μου...χαχαχα..είπα κ στην p.l.l ότι όχι θα σ πέσει το παιδί απλά αν θες κάτι φας έστω κ λίγο...ααα κ εν tip Τώρα που είστε έγκυες προσπαθήστε να τρώτε από όλα τα φαγητά γιατί λένε ότι αν το μωρό στην εγκυμοσύνη γεύεται από την μαμά όλα τα φαγητά θα του αρέσουν κ μετά..Δεν ξέρω αν ισχύει πάντως έτυχε σε μένα στον 1ο ν μην πολυ τρώω πατάτες τηγανητές κ στον 2ο ήταν το μόνο που έτρωγα κ ήθελα το πρώτο 3μηνο για τους εμετούς..Τώρα ο 1ος δεν τις θέλει ο 2ος τρελαίνεται!!!χαχαχαχα 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @*ζουζουνα*!!!! Ευχαριστουμε για τα tips! Η αλήθεια ειναι οτι κι εμενα δε μου εχει μυρίσει κάποιο φαγητό ως τωρα. Για να δουμε! 

Εχεις δηλαδη καθυστέρηση;;;; Ποτε θα κανεις τεστ;;;; Καλη επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Καλημέρα @*ζουζουνα*!!!! Ευχαριστουμε για τα tips! Η αλήθεια ειναι οτι κι εμενα δε μου εχει μυρίσει κάποιο φαγητό ως τωρα. Για να δουμε! 

Εχεις δηλαδη καθυστέρηση;;;; Ποτε θα κανεις τεστ;;;; Καλη επιτυχία!!

Όχι περίμενα σήμερα ή αύριο οπότε πιστεύω θα έρθει αύριο.καθυστερηση θα έχω από Τρίτη κ μετά αν δεν έχει έρθει αλλά δεν νομίζω...θα έρθει.. 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια Καλημέρα!!!λύστε μου μια απορία στο τεστ clr bl.. το γνωστό στο μεγάλο παράθυρο που βγαίνει ο σταυρός υπάρχει άχνη οριζόντια γραμμή πριν το κάνεις?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

κορίτσια Καλημέρα!!!λύστε μου μια απορία στο τεστ clr bl.. το γνωστό στο μεγάλο παράθυρο που βγαίνει ο σταυρός υπάρχει άχνη οριζόντια γραμμή πριν το κάνεις?

Απαντώ και από εδώ :P  

Ναι  υπάρχει! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Beboula25 είπε:

Απαντώ και από εδώ :P  

Ναι  υπάρχει! 

ωραία,τότε είναι έγκυρο.επειδή δεν το πιστεύω ακόμα μέχρι να κάνω την χοριακη σήμερα να δω,αύριο όμως θα βγει γιατί θα πάω το απόγευμα...έκανα 2 τεστ ένα το πρωί στις 8 και με τα 2α ουρά κ βγήκε από το δευτερόλεπτο θετικό...κ ξανά έκανα.κ το 2ο 9.30 με λίγα ούρα που είχα κ βγήκε πιο θετικό ακόμα...συν ότι έκανα κ ενα εμετό πρωί πρωι..επειδή φοβάμαι θα κρατήσω μικρό καλάθι..κ φυσικά θα σας πω..

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...