Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Χρόνια Πολλά κορίτσια μου!Βοήθειά μας η χάρη Της γλυκιάς μας Παναγίτσας.Ευχές και φιλιά σε όλα τα κορίτσια❤

@*ζουζουνα*!!! μου ,συγχαρητήρια γλυκιά μου!Καλό διπλασιασμό και μια όμορφη εγκυμοσύνη να έχεις!Χάρηκα πολύ:)

σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!λογικά επί 4 περιμένω αφού την εκαν Δευτέρα κ θα κάνω παρασκευή από ότι υπολόγισα πρέπει να είναι πάνω από 283..στην 2η εγκυμοσύνη έτσι που το είχα μάθει νωρίς ήταν 76.5 η πρώτη παρασκευη πρωί κ Δευτέρα πρωί ήταν 340.5 οπότε ελπίζω να είναι καλή κ τώρα!Καλημέρα!!!

  • Μου αρέσει 3

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

3 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!λογικά επί 4 περιμένω αφού την εκαν Δευτέρα κ θα κάνω παρασκευή από ότι υπολόγισα πρέπει να είναι πάνω από 283..στην 2η εγκυμοσύνη έτσι που το είχα μάθει νωρίς ήταν 76.5 η πρώτη παρασκευη πρωί κ Δευτέρα πρωί ήταν 340.5 οπότε ελπίζω να είναι καλή κ τώρα!Καλημέρα!!!

Καλημέρα Ζουζουνιτσα μου γλυκιά!Όλα θα είναι υπέροχα!Να ευχαριστηθείς 9 υπέροχους μήνες με το ζουζουνακι σου❤

 

 

 

Καλημέρα κορίτσια!Εύχομαι να περνάτε όμορφα!φιλιά❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!λογικά επί 4 περιμένω αφού την εκαν Δευτέρα κ θα κάνω παρασκευή από ότι υπολόγισα πρέπει να είναι πάνω από 283..στην 2η εγκυμοσύνη έτσι που το είχα μάθει νωρίς ήταν 76.5 η πρώτη παρασκευη πρωί κ Δευτέρα πρωί ήταν 340.5 οπότε ελπίζω να είναι καλή κ τώρα!Καλημέρα!!!

Με το καλό κορίτσι μου!να πάνε όλα τέλεια!

Καλησπέρα σε όλες από την όμορφη Κρήτη!μου έχει έρθει στο μυαλό να τα ξεχάσουμε όλα να έχουμε ελεύθερες επαφές και ο,τι γινει....από την άλλη με συγκρατεί η λογική να περιμένω το ραντεβού με τον γιατρο τον σεπτεμβρη!

Τα φιλιά μου σε όλες ειδικά στις εγκυουλες μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nansy29 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!να πάνε όλα τέλεια!

Καλησπέρα σε όλες από την όμορφη Κρήτη!μου έχει έρθει στο μυαλό να τα ξεχάσουμε όλα να έχουμε ελεύθερες επαφές και ο,τι γινει....από την άλλη με συγκρατεί η λογική να περιμένω το ραντεβού με τον γιατρο τον σεπτεμβρη!

Τα φιλιά μου σε όλες ειδικά στις εγκυουλες μας!!

Αν νιώθεις όμορφα εισαι χαλαρή και Εσύ και ο άντρας σου γτ Όχι?δεν θυμάμαι αν είχες ατυχίες σε εγκυμοσύνη ή απλά προσπαθείς.Αν δεβ υπάρχει κάποιος λόγος για αναμονή μέχρι Σεπτέμβρη κοιτά να περάσεις καλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Αν νιώθεις όμορφα εισαι χαλαρή και Εσύ και ο άντρας σου γτ Όχι?δεν θυμάμαι αν είχες ατυχίες σε εγκυμοσύνη ή απλά προσπαθείς.Αν δεβ υπάρχει κάποιος λόγος για αναμονή μέχρι Σεπτέμβρη κοιτά να περάσεις καλά.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.η αλήθεια είναι ότι είμαστε χαλαροι και σε πολύ καλή διάθεση!διακοπων:x αλλά το ιστορικό μου είναι από τα πιο δύσκολα με 4 ατυχιες.θα δούμε..

Εσύ;Πώς πάει η εγκυμοσύνη σου;όλα καλα;

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Κάνε όπως νιώθεις @Nansy29! Προσευχή και αισιοδοξία! Και τον Σεπτέμβρη πας ετσι κι αλλιώς στον γιατρο. 

Να σαι καλά κορίτσι μου!!αυτό αισιοδοξία και προσευχή ακριβώς!Εσύ πως εισαι;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.η αλήθεια είναι ότι είμαστε χαλαροι και σε πολύ καλή διάθεση!διακοπων:x αλλά το ιστορικό μου είναι από τα πιο δύσκολα με 4 ατυχιες.θα δούμε..

Εσύ;Πώς πάει η εγκυμοσύνη σου;όλα καλα;

Να σαι καλά κορίτσι μου!!αυτό αισιοδοξία και προσευχή ακριβώς!Εσύ πως εισαι;

Τότε ίσως καλύτερα να περιμένεις να πάτε στο γιατρό?Μη γίνει πάλι τπτ και μετά ξαναπερνας τα ίδια.εγω μια παλλινδρομη έζησα και ήταν δύσκολο Πόσο μάλλον 4 ατυχίες.

Δόξα το Θεό όλα με το μπέμπη μου.κλωτσαει συνέχεια πλέον καινεγω με ενα χαμόγελο συνέχεια.χαζομαμα ήδη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα ειμαι κι εγω @Nansy29 μου! Διακοπές και μπάνια. Τωρα νιώθω πως οι εβδομαδες περνάνε πιο γρήγορα κι αρχίζω να ονειρεύομαι περισσότερο τη μικρη μου.

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα στην επόμενη εγκυμοσυνη και να μην εχεις πια ατυχίες. Μονο καλες τύχες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,πήγα έκανα κ την 2η χοριακη,μετα τις 5 τα αποτελέσματα.οι εμετοί κανονικά πάντως συνεχίζονται..εχθές έκανα 2 το πρωί..γενικά το πρωί είναι λίγο χάλια..τώρα θα δούμε..εσείς τι κάνετε?

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα γυρισα απο διακοπες η ψυχολογία δεν ξερω μια ετσι μια αλλιώς ενάμιση μήνας έμεινε για να δουμε θα με λυπηθεί ο Θεός νιώθω οτι με έχει ξεχασει τελείως 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , giotitsa είπε:

Κορίτσια καλημέρα γυρισα απο διακοπες η ψυχολογία δεν ξερω μια ετσι μια αλλιώς ενάμιση μήνας έμεινε για να δουμε θα με λυπηθεί ο Θεός νιώθω οτι με έχει ξεχασει τελείως 

Όχι κοριτσάκι μου μην το λες αυτό ,να δεις που θα έρθει το μωράκι σύντομα!!έχε πίστη κ υπομονή κ θα έρθει!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , giotitsa είπε:

Κορίτσια καλημέρα γυρισα απο διακοπες η ψυχολογία δεν ξερω μια ετσι μια αλλιώς ενάμιση μήνας έμεινε για να δουμε θα με λυπηθεί ο Θεός νιώθω οτι με έχει ξεχασει τελείως 

Δυστυχώς δεν είσαι η μόνη..... :(

 


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι πάθατε καλέ?Σας παρακαλώ δείτε τα θετικά στη ζωή σας.μη πέφτετε έτσι.Γιωτα στο χω ξαναπεί ότι έχεις κάνει μεγάλη πρόοδο ψυχολογικά από Όταν μπήκες στο φόρουμ,  μη κάνεις τώρα πίσω ένα βήμα.προχωραμε δεν γυρνάμε πίσω.τωρα θα μου πεις στο λέω εκ του ασφαλούς.εσυ ξέρεις πόσο πόνεσες και πονάς ακόμα αλλά θα σου φέρει το μωράκι που τόσο επιθυμείτε ο θεούλης.εξάλλου μένεις εύκολα απ'οτι θυμάμαι.

Έλμα κορίτσι μου απόλαυσε τηβθαλασσα το καλοκαιράκι και θα έρθει Όταν το αποφασίσει το σπορακι,  μη πέφτεις κι εσύ.η ψυχολογία είναι το παν.

@*ζουζουνα*!!! περιμένουμε νέα σου.μια σούπερ αύξηση να χεις!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...