Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ειμαι στη Νεαπολη Λακωνίας. Μου ειπαν οτι υπάρχει καποια γιατρος που εχει υπέρηχο και θα προσπαθησω να την βρω. Αλλιώς θα πρέπει να πάω προς τη Σπάρτη ίσως σε νοσοκομείο. Έχουμε εχουμε κέντρο υγείας. 

@anemoni1989 κι εγω είχα διάφορους πόνους σαν περιόδου σε διάφορες φάσεις της εγκυμοσύνης. Αλλα αυτη τη φορα ξυπνησα απο αυτο. Πιστευω πως δεν ειναι τιποτα αλλα ο γιατρος θέλει να το δω. 

Στο κεντρο υγειας μπορει να εχει υπέρηχο!!! Δε χάνεις τίποτα να πεταχτεις αν εισαι κοντα, διαφορετικά να πας και στο νοσοκομείο αν δε βρεις τη γιατρό!!! Αλλά αν νιώθεις το μπεμπάκι να κουνιέται, πιστευω δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς!!! Απλά ο γιατρός, για να καλύψει όλα τα ενδεχόμενα, οφείλει να καλύψει όλα τα ενδεχόμενα, ειδικά αφού εισαι εκτός βάσης!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Just now, Diavolitsa είπε:

@P.L.L. και για να ελαφρυνουμε λιγο την ατμοσφαιρα...τωρα ειναι που θα σε πριξει η μαμα σου :) δε σε βλεπω να ξανα βγαινεις απο το σπιτι! :)

Μέσα στο μυαλό μου είσαι Βασιλική! Και εγώ αυτό σκέφτηκα....ωχ την κακομοίρα τώρα θα πάρει θάρρος η μανούλα της και θα την πρήξει! Ξέρετε το κλασικό....είδες που στα έλεγα! 

  • Χαχα 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ειμαι στη Νεαπολη Λακωνίας. Μου ειπαν οτι υπάρχει καποια γιατρος που εχει υπέρηχο και θα προσπαθησω να την βρω. Αλλιώς θα πρέπει να πάω προς τη Σπάρτη ίσως σε νοσοκομείο. Έχουμε εχουμε κέντρο υγείας. 

@anemoni1989 κι εγω είχα διάφορους πόνους σαν περιόδου σε διάφορες φάσεις της εγκυμοσύνης. Αλλα αυτη τη φορα ξυπνησα απο αυτο. Πιστευω πως δεν ειναι τιποτα αλλα ο γιατρος θέλει να το δω. 

Όχι κοριτσάκι μου να το δεις καλού κακού με συ όταν δεις ότι όλα είναι καλά θα ηρεμησεις.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Όχι κοριτσάκι μου να το δεις καλού κακού με συ όταν δεις ότι όλα είναι καλά θα ηρεμησεις.

ΖΟυζουνιτσα πες μας αν θες πως νιώθεις! Πως το κατάλαβες,τι επαφές είχες και τα σχετικά! Εύχομαι να είναι κόρη αυτή τη φορά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

ωραία,τότε είναι έγκυρο.επειδή δεν το πιστεύω ακόμα μέχρι να κάνω την χοριακη σήμερα να δω,αύριο όμως θα βγει γιατί θα πάω το απόγευμα...έκανα 2 τεστ ένα το πρωί στις 8 και με τα 2α ουρά κ βγήκε από το δευτερόλεπτο θετικό...κ ξανά έκανα.κ το 2ο 9.30 με λίγα ούρα που είχα κ βγήκε πιο θετικό ακόμα...συν ότι έκανα κ ενα εμετό πρωί πρωι..επειδή φοβάμαι θα κρατήσω μικρό καλάθι..κ φυσικά θα σας πω..

Συγχαρητηρια!!!! Ευχομαι και ενα τεραστιο νουμερο χοριακης!!! Ολα να πανε καλα!!

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κορίτσια καλημερα!! Τί κάνετε?

Βρε κορες, μιλαγα με μια φίλη και ο άντρας της έκανε σπερμοδιάγραμμα, το οποίο δεν βγήκε και πολύ καλο, με μεγαλύτερο πρόβλημα το ότι πέθαιναν όλα τα σπερματοζωάριο μέσα στις πρώτες 5 ώρες... Επειδή ο ουρολόγος γυρνάει απο Σεπτέμβρη, έλεγε μήπως του ξεκίναγε καμιά βιταμίνη στο ενδιάμεσο... Ξέρετε καμιά καλή βιταμίνη για άντρες;

Καλησπερα Ανεμωνη!!! Λοιπον εγω ξερω οτι ειναι πολυ καλη και η Strong start for men!!! Σε κσθε περιπτωση ομως θα πρεπει να ρωτησουν τον γυναικολογο!!

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Κορίτσια μου προχθες τη νυχτα ξυπνησα με κατι πόνους περιόδου. Ήταν αρκετά έντονοι αλλα πέρασαν μετα και ως τωρα δεν είχα κατι άλλο. Το μωρο κουνιέται κανονικά κτλ. Πηρα ομως τον γιατρο τηλ μήπως χρειαζόταν να παρω κανενα μαγνήσιο και μου ειπε να πάω να κανω υπέρηχο και εξετάσεις. Εγω ειμαι στο χωριο. Που θα βρω να τα κανω 15αυγουστιατικα! Άσε που ανησύχησα κιόλας. Το εχει πάθει καποια απο εσας;

Κι εμενα του άντρα μου κάπως ετσι ήταν. Πηρε τις well man για την ενίσχυση του σπέρματος κι ολα καλα αλλα θέλουν τουλαχιστον τρεις μήνες. 

Λοιπον ακου να δεις!! Προχθες ειχα και εγω κατι αντιστοιχο αλλα τελικα ηταν το εντερο μου!!! Μηπως εχεις μερες να πας τουαλετα??

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kido είπε:

ΖΟυζουνιτσα πες μας αν θες πως νιώθεις! Πως το κατάλαβες,τι επαφές είχες και τα σχετικά! Εύχομαι να είναι κόρη αυτή τη φορά!

Καλά οι επαφές αυτή την φορά ήταν ότι να Ναι...χαχαχα..γιατί ήμουν στο νησί μέχρι κ 24 κ ευτυχώς δλδ γιατί τότε είχα μόνο 2 οι υπόλοιπες 4 έγιναν μετά δλδ 25η μέρα του κύκλου,27η,28η,29η μετά τπτ..μάλλον έγινε 28η ή 29η,τώρα από συμπτώματα...ζεσταινομαι πολύ...από θερμοκρασία δεν μπορώ να πω ότι είναι σταθερή άλλη καλή σήμερα είχα 36.8 το πρωί από εκεί κ πέρα εχω 37.1...τώρα τραβήγματα είχα αρκετά πριν μέρες κ εγώ ακόμα που κ που..είχα δει κ μια τριχουλα αιμα Την 28η μέρα ...τώρα από υγρά έχω λίγα διάφανα σήμερα...και αυτό που με υποψιασε ήταν έντονος πόνος στο στήθος...κ πλάι κ πάνω..φυσικά δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει πρηστει μιας Κ θηλαζα τον 2ο μέχρι κ 13μηνών..γενικά χάλια το στήθος..τεσπα κ οι φλέβες που φαίνονται..αυτά..Δεν έχω άλλα λαικ...κοριτσάκι μου εύχομαι κ στα δικά σου!!κ όχι μόνο κ στα υπόλοιπα κορίτσια που προσπαθούν..αλλά είπαμε ..κρατώ μικρό καλάθι!!!

@Κελυ 32 σε ευχαριστώ πολύ!!

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γυρισα απο τον γιατρο. Βρήκα έναν ακτινολόγο που μολις άνοιξε. Τυχερή ήμουν γιατι δεν χρειάστηκε να πάω σε νοσοκομείο. Μια χαρά λέει. Το βρηκε μονο λίγες μέρες πιο μικρο αλλα νομιζω οτι αυτα ειναι σχετικα. Δεν ήξερε και πολυ καλα να κανει τις μετρήσεις. Αφου για την καρδια του λεω "πόσους παλμούς εχει;" Μου λέει "δεν ξερω πως το βλέπουν αυτο, αλλα νομιζω οτι παει κανόνι!"  Αυριο θα κανω και αιματολογικές και ούρων. 

Κελλυ μου πάω καθε μερα τουαλέτα. Δε νομιζω πως ήταν αυτο. 

Βασιλικη και @palmoira η μαμά δεν εχει ιδεα! Τρελή ειμαι να της το πω; Με τον άντρα μου πήγα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κορίτσια μου γυρισα απο τον γιατρο. Βρήκα έναν ακτινολόγο που μολις άνοιξε. Τυχερή ήμουν γιατι δεν χρειάστηκε να πάω σε νοσοκομείο. Μια χαρά λέει. Το βρηκε μονο λίγες μέρες πιο μικρο αλλα νομιζω οτι αυτα ειναι σχετικα. Δεν ήξερε και πολυ καλα να κανει τις μετρήσεις. Αφου για την καρδια του λεω "πόσους παλμούς εχει;" Μου λέει "δεν ξερω πως το βλέπουν αυτο, αλλα νομιζω οτι παει κανόνι!"  Αυριο θα κανω και αιματολογικές και ούρων. 

Κελλυ μου πάω καθε μερα τουαλέτα. Δε νομιζω πως ήταν αυτο. 

Βασιλικη και @palmoira η μαμά δεν εχει ιδεα! Τρελή ειμαι να της το πω; Με τον άντρα μου πήγα!

Ευτυχως ολα καλα δλδ!

Χαχαχαχα! Ετσι και παρει τπτ το αυτι της χαθηκες! Τελικα μηπως εγω ειμαι καλυτερα που με εχουν ολοι γραμμενη και κανω οτι θελω? :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μην το λες αυτο Βασιλική! Γιατι νομίζεις οτι σε εχουν όλοι γραμμένη;;;

κοριτσάκι μου,μπράβο ουφ,είχα μια αγωνία να σ πω...

λοιπόν πήγα έκανα κ την χοριακη κ μια προγεστερόνη να είμαι σίγουρη κ βλέπουμε αύριο μετά τις 5 θα τα πάρω..οπότε θα σας πω.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κορίτσια μου γυρισα απο τον γιατρο. Βρήκα έναν ακτινολόγο που μολις άνοιξε. Τυχερή ήμουν γιατι δεν χρειάστηκε να πάω σε νοσοκομείο. Μια χαρά λέει. Το βρηκε μονο λίγες μέρες πιο μικρο αλλα νομιζω οτι αυτα ειναι σχετικα. Δεν ήξερε και πολυ καλα να κανει τις μετρήσεις. Αφου για την καρδια του λεω "πόσους παλμούς εχει;" Μου λέει "δεν ξερω πως το βλέπουν αυτο, αλλα νομιζω οτι παει κανόνι!"  Αυριο θα κανω και αιματολογικές και ούρων. 

Κελλυ μου πάω καθε μερα τουαλέτα. Δε νομιζω πως ήταν αυτο. 

Βασιλικη και @palmoira η μαμά δεν εχει ιδεα! Τρελή ειμαι να της το πω; Με τον άντρα μου πήγα!

Μπράβο, όλα καλά λοιπόν! Με το γιατρό μίλησες ή αύριο μαζί με τις εξετάσεις? 

πρίν από 6 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

κοριτσάκι μου,μπράβο ουφ,είχα μια αγωνία να σ πω...

λοιπόν πήγα έκανα κ την χοριακη κ μια προγεστερόνη να είμαι σίγουρη κ βλέπουμε αύριο μετά τις 5 θα τα πάρω..οπότε θα σας πω.

Καλά αποτελέσματα!

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μην το λες αυτο Βασιλική! Γιατι νομίζεις οτι σε εχουν όλοι γραμμένη;;;

Ε...δεν ασχολειται και κανενας μαζι μου...ουτε εχω καποιον να με φροντισει...αλλοι γιατι δεν μπορουν, αλλοι γιατι δεν θελουν...οποτε κανω οτι θελω...τρωω οτι θελω...χωρις να με ρωταει κανεις τπτ και να με "πριζει" !

Link to comment
Share on other sites

Βασιλική μου ασχολούμαστε εμείς μαζι σου!! Όχι για να σε πρηζουμε, για να σε ακούμε. Κι αν χρειαστεί το πολυ πολυ να σου πατήσουμε και καμία φωνή! Ως εκει. Μπορείς να μας λες οτι θέλεις!

Ο αντρας σου που ειναι; Πως αντιμετωπίζει την εγκυμοσυνη σου; Δε σε φροντίζει; Όσο για τη μαμά σου, αυτη την περίοδο παλεύει για τη ζωή της οποτε δικαιολογείται οτι στάση και να εχει παρει. Εσυ κουράγιο. Να φροντίζεις όσο μπορείς τον εαυτό σου πανω απ ολα. 

@palmoira δεν τον εχω ενημερώσει τον γιατρο γιατι ειναι μεσημέρι ακομα. Θα τον παρω το απόγευμα. 

@*ζουζουνα*!!! μου σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Όσο για εσενα, να μην κρατάς μικρο καλάθι αλλα μεγάλο. Παμε για τη Μπέμπα! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Βασιλική μου ασχολούμαστε εμείς μαζι σου!! Όχι για να σε πρηζουμε, για να σε ακούμε. Κι αν χρειαστεί το πολυ πολυ να σου πατήσουμε και καμία φωνή! Ως εκει. Μπορείς να μας λες οτι θέλεις!

Ο αντρας σου που ειναι; Πως αντιμετωπίζει την εγκυμοσυνη σου; Δε σε φροντίζει; Όσο για τη μαμά σου, αυτη την περίοδο παλεύει για τη ζωή της οποτε δικαιολογείται οτι στάση και να εχει παρει. Εσυ κουράγιο. Να φροντίζεις όσο μπορείς τον εαυτό σου πανω απ ολα. 

@palmoira δεν τον εχω ενημερώσει τον γιατρο γιατι ειναι μεσημέρι ακομα. Θα τον παρω το απόγευμα. 

@*ζουζουνα*!!! μου σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Όσο για εσενα, να μην κρατάς μικρο καλάθι αλλα μεγάλο. Παμε για τη Μπέμπα! 

Η μαμα μου σε σχεση με την κατασταση που ειναι και πολλα κανει για μενα, ο αντρας μου δουλευει σχεδον ολη μερα, μονο το βραδυ τον βλεπω λιγο...οποτε οπως καταλαβαινεις δεν ειναι κανενας απο πανω μου να μου λεει μη σηκωσεις αυτο...μη σκυψεις...μην οδηγησεις θα σε παω εγω και τετοια η  να πω σε καποιον να κανει κατι αυτος γιατι εγω δε μπορω! Τεσπα...καποιες φορες μου βγαινει ενα παραπονο(θα θελα να ειχα καποιον να με κακομαθει λιγο) αλλα τις περισσοτερες λεω δοξα το θεο που ειμαι παρα πολυ καλα και δεν εχω αναγκη κανεναν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...