Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγω εδω ρίχνω καυγάδες. Εχω κατι νεύρα... Δεν την παλεύω! Ειχα βγει εχθές μια βόλτα με μια φίλη μου και γυρισα σπίτι στην εξωφρενική ωρα 1 το πρωι! Η μητέρα μου με ειχε προειδοποιήσει  να μην παω εκει που πήγα, γιατι ειναι 15 λεπτά με το αυτοκινητο και πως δεν θα κοιμόταν μέχρι να γυρισω (!), πράγμα που με ειχε εξοργίσει. Γυρνάω κι αρχίζει "τι ωρα ειναι αυτη που γυρνάς!" Ε παιδια, γίναμε μπίλιες. Ειναι δυνατόν να ειμαι 36 χρόνων γαϊδούρα και να με ρωτάει τι ωρα γυρίζω στο σπίτι;;; Κοιμήθηκα με νεύρα, ξυπνησα με νεύρα και τωρα που ηρέμησα με ξανάρχισαν μαμά και μπαμπας για την ωρα που γυρισα εχθές. Υπήρχε περίοδος που δεν ήξεραν σε ποια χώρα βρίσκομαι. Τωρα εχω ερθει να περάσω δυο εβδομαδες μαζι τους και ο έλεγχος εχει χτυπήσει κόκκινο. Και ειμαι μια κοπελα που δεν έδωσα ποτε δικαίωμα. Ουτε στάλα αλκοόλ δεν πίνω! (Όχι γιατι δεν θελω. Είχα παντα θέμα με το αλκοόλ και δεν το άντεχε ο οργανισμός μου). Και μεσα σε ολα με πηρε τηλ και η πεθερά μου ΓΙΑΤΙ δεν έχω πάει να την επισκεφτώ απο προχθες! Λείπει ο άντρας μου για δουλειά και δεν νιώθω άνετη να πηγαίνω. Εντάξει, μια στο τοσο. Αλλα και καθε δυο μέρες; 

Αυτα! Τα ειπα και ησύχασα! 

@P.L.L. συγνωμη ρε κοριτσι αλλα με εκανες και γελασα εσυ περνας τον πονο σου ποπο τι να πω η μαμα δεν εχει καταλαβει οτι εχεις μεγαλωσει και εχεις βγαλει και τα δοντακια χχχαχαχαααχ την πεθερα αστην ειναι μεγα θεμα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 29 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγω εδω ρίχνω καυγάδες. Εχω κατι νεύρα... Δεν την παλεύω! Ειχα βγει εχθές μια βόλτα με μια φίλη μου και γυρισα σπίτι στην εξωφρενική ωρα 1 το πρωι! Η μητέρα μου με ειχε προειδοποιήσει  να μην παω εκει που πήγα, γιατι ειναι 15 λεπτά με το αυτοκινητο και πως δεν θα κοιμόταν μέχρι να γυρισω (!), πράγμα που με ειχε εξοργίσει. Γυρνάω κι αρχίζει "τι ωρα ειναι αυτη που γυρνάς!" Ε παιδια, γίναμε μπίλιες. Ειναι δυνατόν να ειμαι 36 χρόνων γαϊδούρα και να με ρωτάει τι ωρα γυρίζω στο σπίτι;;; Κοιμήθηκα με νεύρα, ξυπνησα με νεύρα και τωρα που ηρέμησα με ξανάρχισαν μαμά και μπαμπας για την ωρα που γυρισα εχθές. Υπήρχε περίοδος που δεν ήξεραν σε ποια χώρα βρίσκομαι. Τωρα εχω ερθει να περάσω δυο εβδομαδες μαζι τους και ο έλεγχος εχει χτυπήσει κόκκινο. Και ειμαι μια κοπελα που δεν έδωσα ποτε δικαίωμα. Ουτε στάλα αλκοόλ δεν πίνω! (Όχι γιατι δεν θελω. Είχα παντα θέμα με το αλκοόλ και δεν το άντεχε ο οργανισμός μου). Και μεσα σε ολα με πηρε τηλ και η πεθερά μου ΓΙΑΤΙ δεν έχω πάει να την επισκεφτώ απο προχθες! Λείπει ο άντρας μου για δουλειά και δεν νιώθω άνετη να πηγαίνω. Εντάξει, μια στο τοσο. Αλλα και καθε δυο μέρες; 

Αυτα! Τα ειπα και ησύχασα! 

Τα ιδια κ εγω!!! Εχουν πεσει ολοι πανω μου να μην κανω το ενα και το αλλο και μαλωνω με ολους!! Και μετα μ λενε φταινε οι ορμονες της εγκυμοσυνης!!! Αφου με νευριαζουν ολοι με αυτη την υπερπροστασια χωρις λογο!!! Οσο για την πεθερα μου κ εμενα κανει παραπονα!!! Αλλα δεν δινω πλεον καθολου σημασια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγω εδω ρίχνω καυγάδες. Εχω κατι νεύρα... Δεν την παλεύω! Ειχα βγει εχθές μια βόλτα με μια φίλη μου και γυρισα σπίτι στην εξωφρενική ωρα 1 το πρωι! Η μητέρα μου με ειχε προειδοποιήσει  να μην παω εκει που πήγα, γιατι ειναι 15 λεπτά με το αυτοκινητο και πως δεν θα κοιμόταν μέχρι να γυρισω (!), πράγμα που με ειχε εξοργίσει. Γυρνάω κι αρχίζει "τι ωρα ειναι αυτη που γυρνάς!" Ε παιδια, γίναμε μπίλιες. Ειναι δυνατόν να ειμαι 36 χρόνων γαϊδούρα και να με ρωτάει τι ωρα γυρίζω στο σπίτι;;; Κοιμήθηκα με νεύρα, ξυπνησα με νεύρα και τωρα που ηρέμησα με ξανάρχισαν μαμά και μπαμπας για την ωρα που γυρισα εχθές. Υπήρχε περίοδος που δεν ήξεραν σε ποια χώρα βρίσκομαι. Τωρα εχω ερθει να περάσω δυο εβδομαδες μαζι τους και ο έλεγχος εχει χτυπήσει κόκκινο. Και ειμαι μια κοπελα που δεν έδωσα ποτε δικαίωμα. Ουτε στάλα αλκοόλ δεν πίνω! (Όχι γιατι δεν θελω. Είχα παντα θέμα με το αλκοόλ και δεν το άντεχε ο οργανισμός μου). Και μεσα σε ολα με πηρε τηλ και η πεθερά μου ΓΙΑΤΙ δεν έχω πάει να την επισκεφτώ απο προχθες! Λείπει ο άντρας μου για δουλειά και δεν νιώθω άνετη να πηγαίνω. Εντάξει, μια στο τοσο. Αλλα και καθε δυο μέρες; 

Αυτα! Τα ειπα και ησύχασα! 

Ωχ ωχ ελα νταξει μην νευριαζεις γονεις σου ειναι κ νοιαζονται .Απλα εσυ πρεπεθ να τους ξεκαθαρισεις με ωραιο υφος κ ξεκαθαρο οτι να μην ανακατεύονται κτλ κτλ Εσύ ξέρεις καλύτερα. Με τα νεύρα δεν θα καταφέρεις τπτ θα τους στεναχώρησεις κ θα στεναχωρηθείς κ Εσύ. 

Βρες τρόπο να τους πεις να μην ανακατεύονται. 

Έλα μακάρι να είχα κ εγώ τέτοια κ ας νευρίαζα..   .:x

Σε φιλώ γλυκούλα 

  • Μου αρέσει 1

LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. να είσαι καλα γλυκιά μου, με έκανες και γέλασα!!!! Αχαχαχαχαχαχα

Πάντως δεν είσαι μόνη να ξέρεις!!! Εμείς μένουμε στο ίδιο κτίριο και αμα τυχει και κανονίσω τίποτα καθημερινούς καφέδες αρχίζουν τα "και είσαι μάνα τωρα και δε γίνεται να γυρνας γυρω γυρω και ο άντρας σου θα θέλει να φάει και θα κουρασεις την μπέμπα και και και και και και".... Και άμα τα πάρω στην κράνα και αρχίσω τα "γαλλικά", τότε για όλα φταίνε οι ορμόνες και τί τραβάνε και αυτοί και πώς με ανέχονται και άντε να γεννήσω γτ τς έπρηξα και θα γίνω και εγώ μάνα και θα δω τί θα πει ανησυχία κλπ κλπ κλπ....

Όπως καταλαβαίνεις, δεν είσαι μόνη!!! Συμπάσχουμε πολλές!!!!! :P

P.S. κορίτσια σήμερα κάναμε τα πρώτα ψώνια για τη μπέμπα μας!!! Τα 2α βασικά μιας και είχε προηγηθεί ένας μάρσιπος πριν λίγες μέρες!!! Ουφ!!! Είναι τοοοοοσα πολλά για ένα τοοοοσο μικρό πλασματάκι!!! Σοκ έπαθα φτιάχνοντας μια πρόχειρη λίστα!!!

  • Μου αρέσει 7

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@P.L.L. να είσαι καλα γλυκιά μου, με έκανες και γέλασα!!!! Αχαχαχαχαχαχα

Πάντως δεν είσαι μόνη να ξέρεις!!! Εμείς μένουμε στο ίδιο κτίριο και αμα τυχει και κανονίσω τίποτα καθημερινούς καφέδες αρχίζουν τα "και είσαι μάνα τωρα και δε γίνεται να γυρνας γυρω γυρω και ο άντρας σου θα θέλει να φάει και θα κουρασεις την μπέμπα και και και και και και".... Και άμα τα πάρω στην κράνα και αρχίσω τα "γαλλικά", τότε για όλα φταίνε οι ορμόνες και τί τραβάνε και αυτοί και πώς με ανέχονται και άντε να γεννήσω γτ τς έπρηξα και θα γίνω και εγώ μάνα και θα δω τί θα πει ανησυχία κλπ κλπ κλπ....

Όπως καταλαβαίνεις, δεν είσαι μόνη!!! Συμπάσχουμε πολλές!!!!! :P

P.S. κορίτσια σήμερα κάναμε τα πρώτα ψώνια για τη μπέμπα μας!!! Τα 2α βασικά μιας και είχε προηγηθεί ένας μάρσιπος πριν λίγες μέρες!!! Ουφ!!! Είναι τοοοοοσα πολλά για ένα τοοοοσο μικρό πλασματάκι!!! Σοκ έπαθα φτιάχνοντας μια πρόχειρη λίστα!!!

Πωπω τα διαβαζω κ δεν Μπορω να τα πιστεψω που λένε!! Χεχε

Μεγια τα ψωνια!!. Τι ωραία μικροσκοπικα πραγματακια. 

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Smile89 είπε:

Πωπω τα διαβαζω κ δεν Μπορω να τα πιστεψω που λένε!! Χεχε

Μεγια τα ψωνια!!. Τι ωραία μικροσκοπικα πραγματακια. 

Θενκ γιουυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!  Ναι τα ρούχα είναι όντως μικροσκοπικά, αν και σύμφωνα με τον άντρα μου είναι πολύ μίνι τα φουστανάκια και θα φαίνεται το παμπερς της μπέμπας και θα έπρεπε να τα κάνουν πιο μακριά!!!! :lol::lol::lol::lol:

  • Χαχα 7

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Θενκ γιουυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!  Ναι τα ρούχα είναι όντως μικροσκοπικά, αν και σύμφωνα με τον άντρα μου είναι πολύ μίνι τα φουστανάκια και θα φαίνεται το παμπερς της μπέμπας και θα έπρεπε να τα κάνουν πιο μακριά!!!! :lol::lol::lol::lol:

Ωωω ξεκίνησε απο τώρα ο πατέρας της κόρης!!!! 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Θενκ γιουυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!  Ναι τα ρούχα είναι όντως μικροσκοπικά, αν και σύμφωνα με τον άντρα μου είναι πολύ μίνι τα φουστανάκια και θα φαίνεται το παμπερς της μπέμπας και θα έπρεπε να τα κάνουν πιο μακριά!!!! :lol::lol::lol::lol:

@anemoni1989με το καλο πρωτον κουκλα μου η μικρη σου ωχ ο μπαμπας απο τωρα προσταυτευτικος με την κορη τι εχεις να τραβηξεις αν ειναι και Λεων ο μπαμπας δυο ωχ

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση! :D Πολυ σημαντικό να ξερω πως δεν ειμαι η μόνη. Τελικα όλες ίδιες ειναι!!!  Βέβαια το να τους λεω να με αφήσουν ήσυχη και να με καταλάβουν, όπως και το να τους εξηγώ οτι ειμαι μεγάλη πια καταλαβαίνετε οτι δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ αποτελεσμα!!! Εκει ακούω τα γνωστά. Οτι μονο οταν γίνω μάνα θα καταλάβω τον πόνο της μάνας κτλ. 

@Smile89 το μονο που τους πείραξε ειναι οτι γυρισα στη μια το πρωι κι επρεπε να οδηγήσω ενα ολόκληρο Τέταρτο για να φτάσω στο σπίτι μου! Παντα είχε η μαμά μου τα θέματα της με τα υπερβολικά άγχη αλλα τωρα που ειμαι έγκυος νομίζει πως δεν πρέπει να κανω τιποτα. Ουτε μπάνιο στη θάλασσα θα με άφηνε να κανω αν ήταν στο χέρι της. Προχθες είχα σκάσει στη ζέστη το βράδυ. Είχα βαλει το air condition στο 26 κι ολο το βράδυ με φάγανε οτι δεν κανει, οτι θα αρρωστήσω κτλ. Έρχονταν να δουν αν εχω παγώσει. Κι είχα σκάσει στη ζέστη! 

Το ξερω μωρε οτι με αγαπάνε. Αλλα εχω μάθει να ζω ανεξάρτητη και δεν αντεχω τον ελεγχο. 

@anemoni1989 τι γλυκο!!!!! Θελω κι εγω να πάω για τα ψώνια του μωρού!!! Τον Σεπτέμβρη πρώτα ο Θεος λεω να μπω σε αυτη τη διαδικασία κι ανυπομονώ! Ευτυχώς που θα το κανεις πιο πριν εσυ για να μας ενημερώσεις τι ειναι το πιο σημαντικό να πάρουμε και τι όχι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , palmoira είπε:

Εχθες πρέπει να ήταν η μέρα των μαμάδων...και εγώ με τη δικιά μου σκοτωθήκαμε! Λέτε να γίνουμε και εμεις έτσι υπερπροστατευτικες?

Ελπιζω να μην σε επηρέασα!

Κι εγω αυτο σκέφτομαι πάντως. Μην τυχόν και γίνω ετσι κι αρχίσω και φορτώνω το παιδι άγχη. Θελω να ειμαι κουλ μαμά αλλα να μη με πει κι αδιάφορη. Οι ισορροπίες ειναι ρευστές!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ελπιζω να μην σε επηρέασα!

Κι εγω αυτο σκέφτομαι πάντως. Μην τυχόν και γίνω ετσι κι αρχίσω και φορτώνω το παιδι άγχη. Θελω να ειμαι κουλ μαμά αλλα να μη με πει κι αδιάφορη. Οι ισορροπίες ειναι ρευστές!

Δεν με επηρέασες καθόλου. Από μέρες κρατιέμαι κρατιέμαι και ξανά κρατιέμαι αλλά χθες δεν άντεξα! Μη το ένα μη το άλλο, μου έσπασε τα νεύρα. Είναι στο χωριό και θέλει να έρθει και της λέω όχι...τέλος παντων! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Α νόμιζα πως ειναι μαζι σου ακομα. Τωρα που σηκώνεσαι δεν την χρειάζεσαι φαντάζομαι. Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Μου προκαλεί αντίδραση να με εχουν συνέχεια στα μη, ειδικά οταν δεν χρειάζεται. Παλιά είχαν τις εγκυμονούσες σαν άρρωστες γιατι οταν απέβαλαν δεν ηξεραν τον λογο και κατηγορούσαν διαφορα άσχετα.

Ειναι και να γελάμε ομως. Για παράδειγμα εγω δεν πρέπει να τρώω τωρα γιατι με έβαλε ο γιατρος σε δίαιτα και η μητέρα μου δε μπορει να το χωνέψει! Για αυριο λέει μου φτιάχνει μουσακά. Δεν θα φάω λεω, πρέπει να προσέχω ειπε ο γιατρος. ΘΑ ΦΑΣ! Λέει. αυτος δεν ξέρει που πανε τα τέσσερα!  Δεν ξέρει οτι η εγκυμονούσα ειναι επικίνδυνο να ζηλέψει φαγητό;;; (το να μην κανει τον μουσακά ειναι απλώς εκτός επιλογών) Νομίζει οτι όσο πιο παχύ μωρό βγάλω τοσο το καλύτερο! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...