Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

@lucky star αυριο ειναι ναι! Σ ευχαριστώ για την ευχή! Μακάρι να πανε ολα καλα. Θα σας ενημερώσω! Εσυ πως εισαι; 

Μεσα στις επόμενες μέρες περιμένουμε με αγωνία τα αποτελεσματα για τη bela, την palmoira και τη βασιλικουλα! Ειναι και καμία άλλη; Και σε δυο τρεις εβδομάδες τη μπεμπούλα και τη λουλού! Καλη επιτυχία σε όλες! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 8 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Ουτε αυτο μπορω να κανω :) εχω 3 καινουρια αδιαβαστα και δε μου ερχεται να διαβασω! Μαλλον επειδη διαβασα 2 μεσα σε 10 μερες επαθα overdose :) ας ψαξω καλυτερα στο ιντερνετ για κανενα συμπτωμα εγκυμοσυνης που δε το βρηκα τις αλλες φορες μπας και περασει η ωρα :):):)

Χαχαχα.. λοιπόν Κοιτα τι έπαθα αυτό τον μήνα. Ενώ ήρθα σε επαφή πριν την ωορρηξια και δεν περίμενα να έχω προλάβει παρ’αυτα είχα συμπτώματα που με έβαλαν στην πρίζα.1τον το στηθος μου έτσουζε έκαιγε ότι θες έκανε βέβαια σταμάτησε μερες πριν έρθει οποτε και προσγειώθηκα.2ρον είχα πονους περιοδου 3 μερες πριν ενώ έχω το πολύ την προηγούμενη οπου σταμάτησαν τελειως και είχα και διάφανα υγρα το βράδυ. Και το πρωί αδιαθετησα:roll: :shock:  Εννοείται τα συγκεκριμένα συμπτώματα στο Ίντερνετ έλεγαν πως πρέπει να πάω για μωρουδιακά^_^

Link to comment
Share on other sites

Beboula μου τι ήταν αυτο που πέρασες. Μεγάλη απογοήτευση. Κι εγω ήμουν σίγουρη οτι θα εισαι. Φαντάσου. Η περίοδος που σου ήρθε ειναι κανονικότατη;; Όπως πάντα;;

Lucky star τα συλλέξαμε τα ωάρια;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Beboula25 είπε:

Χαχαχα.. λοιπόν Κοιτα τι έπαθα αυτό τον μήνα. Ενώ ήρθα σε επαφή πριν την ωορρηξια και δεν περίμενα να έχω προλάβει παρ’αυτα είχα συμπτώματα που με έβαλαν στην πρίζα.1τον το στηθος μου έτσουζε έκαιγε ότι θες έκανε βέβαια σταμάτησε μερες πριν έρθει οποτε και προσγειώθηκα.2ρον είχα πονους περιοδου 3 μερες πριν ενώ έχω το πολύ την προηγούμενη οπου σταμάτησαν τελειως και είχα και διάφανα υγρα το βράδυ. Και το πρωί αδιαθετησα:roll: :shock:  Εννοείται τα συγκεκριμένα συμπτώματα στο Ίντερνετ έλεγαν πως πρέπει να πάω για μωρουδιακά^_^

Άντε νομίζω είναι ώρα μας να ψωνίσουμε και μεις μωρουδιακα χαχαχαχαχα!!!!!!! Βαρέθηκα να ψωνίζω μεγάλα νούμερα... Θέλω φορμακια 0 - 3 μηνών :-D 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , P.L.L. είπε:

@lucky star αυριο ειναι ναι! Σ ευχαριστώ για την ευχή! Μακάρι να πανε ολα καλα. Θα σας ενημερώσω! Εσυ πως εισαι; 

Μεσα στις επόμενες μέρες περιμένουμε με αγωνία τα αποτελεσματα για τη bela, την palmoira και τη βασιλικουλα! Ειναι και καμία άλλη; Και σε δυο τρεις εβδομάδες τη μπεμπούλα και τη λουλού! Καλη επιτυχία σε όλες! 

Τα καλύτερα νέα περιμενουμε αύριο όλα να είναι καλα και εσυ να λαμπεις από χαρά!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλως την!!! Όλα καλα;;

Καλά @Beboula25 μου!!!!!!!! Έκανα και την προγεστερόνη μου σήμερα 49 βγήκε  (20η μέρα). Συμπτώματα; ; ΤΊΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ χαχαχα πάλι τζουφια τα πράγματα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Bela είπε:

Άντε νομίζω είναι ώρα μας να ψωνίσουμε και μεις μωρουδιακα χαχαχαχαχα!!!!!!! Βαρέθηκα να ψωνίζω μεγάλα νούμερα... Θέλω φορμακια 0 - 3 μηνών :-D 

Αμα κατσει να παρουμε παιδικες λαμπαδες να παμε στην ανασταση :) ειναι ενας καλος τροπος να το πουμε στους δικους μας :)

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Bela είπε:

Άντε νομίζω είναι ώρα μας να ψωνίσουμε και μεις μωρουδιακα χαχαχαχαχα!!!!!!! Βαρέθηκα να ψωνίζω μεγάλα νούμερα... Θέλω φορμακια 0 - 3 μηνών :-D 

Αχ μακάρι!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bela είπε:

Καλά @Beboula25 μου!!!!!!!! Έκανα και την προγεστερόνη μου σήμερα 49 βγήκε  (20η μέρα). Συμπτώματα; ; ΤΊΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ χαχαχα πάλι τζουφια τα πράγματα!!!

Χαχαχα Μα πως με κανεις να γελάω ειλικρινά!! Αλλα σταματα και μην λες τέτοια αντεεεε γιατί αν δεν είναι όπως τα λες θα θέλω να σε δείρω:-D κ που να σε βρω!!! Είναι καλή δλδ; Ποια είναι η φυσιολογική τιμη; Τις έκανα κ εγω τελικά κ θα βγουν μεθαύριο.Η προγεστερονη δεν πιάνεται που πήγα τριτη μέρα φαντάζομαι.Οι γενικές μου ήταν τουρμπισιες πάντως! 

πρίν από 4 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Αμα κατσει να παρουμε παιδικες λαμπαδες να παμε στην ανασταση :) ειναι ενας καλος τροπος να το πουμε στους δικους μας :)

Χαχαχααχ έκλαψα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Beboula25 είπε:

Χαχαχα Μα πως με κανεις να γελάω ειλικρινά!! Αλλα σταματα και μην λες τέτοια αντεεεε γιατί αν δεν είναι όπως τα λες θα θέλω να σε δείρω:-D κ που να σε βρω!!! Είναι καλή δλδ; Ποια είναι η φυσιολογική τιμη; Τις έκανα κ εγω τελικά κ θα βγουν μεθαύριο.Η προγεστερονη δεν πιάνεται που πήγα τριτη μέρα φαντάζομαι.Οι γενικές μου ήταν τουρμπισιες πάντως! 

Χαχαχααχ έκλαψα !

Έτσι να ναι πάντα τουρμπισιες χαχαχαχχα!!!!! Κοιτα οσο πιο μεγαλη βγαινει τοσο πιο καλή ειναι και η ωορρηξία που κανεις. Εμένα με ανωτατο 23,9 βγηκε 49.Εγώ την κάνω την 19η ή 20η για να δω δηλ. στο 2ο μισό του κύκλου (ωχρινικη- εκκριτικη φάση λέγεται).Εσυ που την έκανες 3η μέρα θα σου βγει νούμερο για ωοθυλακικη φάση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Bela είπε:

Έτσι να ναι πάντα τουρμπισιες χαχαχαχχα!!!!! Κοιτα οσο πιο μεγαλη βγαινει τοσο πιο καλή ειναι και η ωορρηξία που κανεις. Εμένα με ανωτατο 23,9 βγηκε 49.Εγώ την κάνω την 19η ή 20η για να δω δηλ. στο 2ο μισό του κύκλου (ωχρινικη- εκκριτικη φάση λέγεται).Εσυ που την έκανες 3η μέρα θα σου βγει νούμερο για ωοθυλακικη φάση. 

Αχααα μαλιστααα.. οποτε και εσένα κυρία μου τουρμπατη βγήκε!! Καλα δεν λέω;; Έγινε δλδ μια χαρά η ωορρηξια σου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Αχααα μαλιστααα.. οποτε και εσένα κυρία μου τουρμπατη βγήκε!! Καλα δεν λέω;; Έγινε δλδ μια χαρά η ωορρηξια σου 

Χαχαχα τι να την κάνω την τουρμπατη άμα είναι τζουφια;;;;; χαχαχαχαχαχαχα κάθε μήνα τούρμπο βγαίνει αλλά καίει φλατζα στο τέλος.  :-D:-D:-D:-D:-D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , P.L.L. είπε:

@lucky star αυριο ειναι ναι! Σ ευχαριστώ για την ευχή! Μακάρι να πανε ολα καλα. Θα σας ενημερώσω! Εσυ πως εισαι; 

Μεσα στις επόμενες μέρες περιμένουμε με αγωνία τα αποτελεσματα για τη bela, την palmoira και τη βασιλικουλα! Ειναι και καμία άλλη; Και σε δυο τρεις εβδομάδες τη μπεμπούλα και τη λουλού! Καλη επιτυχία σε όλες! 

Καλά αποτελέσματα να έχεις αύριο κορίτσι! 

Να σού πω κάτι μυστικό να γελάσεις -  κάνεις tag σε κάποιο άλλο τυχερό αστεράκι και όχι στο δικό μας @Luckystars :)

  • Χαχα 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...