Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , loyloy είπε:

Έλα ρε μπράβο.εγω Δεν ζω χωρίς κρέας.βεβαια την άλλη βδομάδα νηστεία.Παντως με την εγκυμοσύνη θα φας παραπάνω κρέας.θα χρειαστεί.ειδικα λίγο μοσχαράκι.εγω εχω θεμα με το αίμα μου.εντολη γιατρού 2 με 3 φορ ες την εβδομάδα μοσχάρι που κανονικά δεν κάνει τόσο.

Μικρη μου λουλού άκου την ιστορία μου. Εχω στίγμα μεσογειακής και μικρη είχα μεγάλο πρόβλημα σιδηροπενίας. Το κρέας το λατρεύω, ειδικά το κοτόπουλο και μου λείπει. Ο λόγος που τα τελευταία 6χρονια το έκοψα ειναι οτι λατρεύω πιο πολυ τα ζώα και θεωρούσα πως ειναι υποκρισία να τα αγαπω τοσο πολυ αλλα να τα σκοτώνω και να τα τρώω μονο για ευχαρίστηση. Γιατι πάνω απο 1 φορα το μήνα ειναι εδω που τα λέμε μονο για ευχαρίστηση. Τρώω ομως τυρί, αβγά και μία φορα την εβδομαδα ψάρι και μία μαλάκια ή γαρίδες ή οστρακοειδή κτλ. Αυτα  τα επιβάλει η υγεία. 

Προς μεγάλη μου έκπληξη ο αιματοκρίτης μου ειναι σχεδον απο τους πρώτους μήνες που ξεκίνησα αυτη τη διατροφή φυσιολογικός και ο Σίδηρος μου πλέον ειναι ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ!!! Αφού δεν ξέρω πως να τον ρίξω!!! 

Και ο προηγούμενος Γυναικολογος και αυτος που πήγα τώρα θεωρούν πως η διατροφή μου ειναι η ιδανική και να μην την αλλάξω. Ειδικά εφόσον οι εξετάσεις βγαίνουν τέλειες. Αν δω και κάπου υστερώ εχω υποσχεθεί πως όσο ειμαι έγκυος θα φάω όσο κρέας μου πει ο γιατρος! Απλώς θέλουν αυτη τη μια φορα το μήνα το κρέας που θα τρώω να ειναι κόκκινο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Ναι @lucky star μου, αυτές οι άτιμες οι σκέψεις, αχ...!!!! Εσυ σε ποια φάση του κύκλου εισαι; Θύμισε μου ποτε να σε περιμένουμε... 

Λουλού δεν εισαι των θαλασσινών γιατι δεν εχεις φάει κριθαροτο γαρίδας και ψαρόσουπα απο τα χεράκια μου!!!

Πωω τι μας είπες θέλω τώρα να φάω κριθαροτο!!! 

3 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,Καλή εβδομάδα!

Κελλυ μου συγχαρητήρια!!!!!!το Πόσο χαρηκα!!!!!

Π.Λ.Λ. μου σε νιώθω σε όσα λες.Αυτές οι ατιμες οι δεύτερες σκέψεις,αχ!!!!!!!Όσο μπορείς να βρίσκεις μικρεεεεες στιγμές χαλάρωσης και ανεμελιάς,όοοοοσο μπορεις!!!!!Και τα όμορφα είναι καθ'οδόν,θα το δεις!!!!!

Λουλου μου!!!!Καλά κάνεις και κοιμήθηκες,ξεκουρασου τώρα γιατί μετά θα έχεις ξενύχτια με το μωράκι!!!!!!:-D

Λιτσακι,μακάρι να είναι η τυχερή σου φορά!!!!

Μπεμπουλα μου πως Είσαι???

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια,πως είστε?

Από φαγητακι,από εχτες μπακαλιάρο.

Καλα είμαι κορίτσι μου έριξα έναν μεσημεριανό υπνάκο και με πήρε το απόγευμα ^_^ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μικρη μου λουλού άκου την ιστορία μου. Εχω στίγμα μεσογειακής και μικρη είχα μεγάλο πρόβλημα σιδηροπενίας. Το κρέας το λατρεύω, ειδικά το κοτόπουλο και μου λείπει. Ο λόγος που τα τελευταία 6χρονια το έκοψα ειναι οτι λατρεύω πιο πολυ τα ζώα και θεωρούσα πως ειναι υποκρισία να τα αγαπω τοσο πολυ αλλα να τα σκοτώνω και να τα τρώω μονο για ευχαρίστηση. Γιατι πάνω απο 1 φορα το μήνα ειναι εδω που τα λέμε μονο για ευχαρίστηση. Τρώω ομως τυρί, αβγά και μία φορα την εβδομαδα ψάρι και μία μαλάκια ή γαρίδες ή οστρακοειδή κτλ. Αυτα  τα επιβάλει η υγεία. 

Προς μεγάλη μου έκπληξη ο αιματοκρίτης μου ειναι σχεδον απο τους πρώτους μήνες που ξεκίνησα αυτη τη διατροφή φυσιολογικός και ο Σίδηρος μου πλέον ειναι ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ!!! Αφού δεν ξέρω πως να τον ρίξω!!! 

Και ο προηγούμενος Γυναικολογος και αυτος που πήγα τώρα θεωρούν πως η διατροφή μου ειναι η ιδανική και να μην την αλλάξω. Ειδικά εφόσον οι εξετάσεις βγαίνουν τέλειες. Αν δω και κάπου υστερώ εχω υποσχεθεί πως όσο ειμαι έγκυος θα φάω όσο κρέας μου πει ο γιατρος! Απλώς θέλουν αυτη τη μια φορα το μήνα το κρέας που θα τρώω να ειναι κόκκινο. 

Μπράβο σου για αυτό που κάνεις.και για τα πιστεύω σου.ειλικρινα το θαυμάζω.Παντως για να έχεις φτιάξει τόσο πολύ την υγεία σου γιατί από ότι διάβασα και εσύ με σίδηρο και αιματοκρίτη είχες χάλια σχέση μπράβο που τα κατάφερες.εγω δυστυχώς δεν μπορώ χωρίς το κρεατακι.ενταξει Όχι όχι κάθε μέρα.3 φορ ες την εβδομάδα.τις άλλες όσπρια  και λαχανικά.ψαρι μονο όποτε βρούμε φρέσκο.οστρακοειδη και γαρίδες Δεν δεν τα τρώω με τίποτα.δεν μου αρέσουν.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , loyloy είπε:

Μπράβο σου για αυτό που κάνεις.και για τα πιστεύω σου.ειλικρινα το θαυμάζω.Παντως για να έχεις φτιάξει τόσο πολύ την υγεία σου γιατί από ότι διάβασα και εσύ με σίδηρο και αιματοκρίτη είχες χάλια σχέση μπράβο που τα κατάφερες.εγω δυστυχώς δεν μπορώ χωρίς το κρεατακι.ενταξει Όχι όχι κάθε μέρα.3 φορ ες την εβδομάδα.τις άλλες όσπρια  και λαχανικά.ψαρι μονο όποτε βρούμε φρέσκο.οστρακοειδη και γαρίδες Δεν δεν τα τρώω με τίποτα.δεν μου αρέσουν.

Ουτε αν ειναι σε κριθαροτο;;; :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Μολις τωρα εφαγα κριθαροτο αλλα χωρις γαριδες! Να μαζευτουμε την αλλη βδομαδα να μας μαγειρεψεις :)

Αν δεν αλλάξεις όνομα δε σου μαγειρεύω τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , P.L.L. είπε:

Α! Βασιλική, ωραίο όνομα! Οποια θέλει κανονίζουμε και μαγειρεύουμε! Γι αυτο για το οποίο ειμαι ακομα πιο περήφανη ειναι η σπανακόπιτα πάντως!!!

Ντροπη! Εδω μεσα οι μισες ειναι εγκυες και οι αλλες μισες περιμενουμε περιοδο και συ συνεχιζεις να μιλας για φαγητα :) λοιπον εγω σας αφηνω παω στο χορευτικο να ριξω τις βολτες μου και να ξεχασω το φαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ουτε αν ειναι σε κριθαροτο;;; :wink:

Εκεί Ίσως κάνω μια παραχώρηση.

πρίν από 4 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Ντροπη! Εδω μεσα οι μισες ειναι εγκυες και οι αλλες μισες περιμενουμε περιοδο και συ συνεχιζεις να μιλας για φαγητα :) λοιπον εγω σας αφηνω παω στο χορευτικο να ριξω τις βολτες μου και να ξεχασω το φαι!

Σορρυ Εγώ φταίω.προτεινα να πούμε κάτι άλλο για να μην λέμε ξανά και ξανά για το Γολγοθά που περνάει η κάθε μία να πραγματοποιήσει το ονειρο της.Λιγο να ξεχαστούμε.Συγνωμη :-(:(:(:(

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ανεμώνη μου δεν φαίνεται το μήνυμα που είχα γράψει στο οποίο εχω και τον σύνδεσμο με τη συνταγή;;

Στο μήνυμα που για κάποιον λιγο δεν φαίνεται ελεγα:

Ανεμώνη κι εγω η ίδια που το ανέφερα το σκέφτομαι και τρέχουν τα σάλια μου!  Εγω κανω αυτη τη συνταγή με μικροαλλαγές. (Εδω έδινα τη συνταγή που μπορείς να την ψάξεις στο Google ως Caruso kritharoto garidas)  Πχ, μεγαλύτερες γαρίδες, κρασί κι όχι μπυρα και όχι πιπεριά κέρατο. Τέλειο! 

Πως ειναι η ψυχολογία σημερα;

Lucky star εγω τις πρώτες μέρες που έβλεπα εγκυμονούσες ή μαγαζιά με παιδικά υπέφερα. Μετα την είδα αλλιώς και ειπα "για να ειναι τόσα πολλες/ά και παντού παει να πει οτι ειναι εύκολο, απλώς εμενα δε μου εχει τύχει ακομα!" Θα περάσει καλη μου! Αλλα ειναι καλο που το βγάζεις απο μεσα σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ανεμώνη μου δεν φαίνεται το μήνυμα που είχα γράψει στο οποίο εχω και τον σύνδεσμο με τη συνταγή;;

Αααα αν εχεις βαλει συνδεσμο,  θα περιμένουμε εγκριση για να φανει!!  :P

Νομιζα μας ξεχασες γλυκια μου!!!  :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μικρη μου Λουλού κι εμενα καλο μου κανει να μιλάω για φαγητά κι όχι για κατι άλλο γιατι στο τεστ που εκανα σημερα το απόγευμα η γραμμή φαίνεται πιο άχνη απ οτι εχθές, ενώ καθε μερα μέχρι τωρα σκούραινε. Προσπαθώ να σκεφτώ πως φταίει το τεστ αλλα ετσι κι αλλιώς εχω ραντεβού Τετάρτη απόγευμα για να μου λυθούν οι απορίες... 

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αααα αν εχεις βαλει συνδεσμο,  θα περιμένουμε εγκριση για να φανει!!  :P

Νομιζα μας ξεχασες γλυκια μου!!!  :)

Δεν τα ξέρω αυτα τα κόλπα! Ειμαι καινουρια! 

Δεν σας ξεχνώ!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ναι @lucky star μου, αυτές οι άτιμες οι σκέψεις, αχ...!!!! Εσυ σε ποια φάση του κύκλου εισαι; Θύμισε μου ποτε να σε περιμένουμε... 

Λουλού δεν εισαι των θαλασσινών γιατι δεν εχεις φάει κριθαροτο γαρίδας και ψαρόσουπα απο τα χεράκια μου!!!

Ναι οι ατιμες!!!!!αχ!!!αχ!!!αχ!!!!

Είμαι σε φάση συλλογής ωαρίων.Οπότε εεεεεχω ακόμα!

Τέλειο το κριθαρωτο!!!και.Η ψαρόσουπα βεβαίως βεβαίως!

3 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

@Luckystars εγω αυτο το σκεφτομουν την Παρασκευη που πηγα στο γιατρο και ηταν εκει 3 εγκυες με τους αντρες τους! Θα ερθει για ολες μας!

Στο εύχομαι Βασιλική σύντομα!!!

3 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ! Να ξερεις οτι θα ερθει η σειρα σου φυσικα! Και στο λεει ενας ανθρωπος που προσπαθει απο αρχες του 2017 να φερει εις περας μια κυηση...Θα τα καταφερουμε! Να το πιστεψεις!

Το εύχομαι για όλες μας!!!!!

3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Ου Καλά είσαι.απι πριν μπω στη διαδικασία το πάθαινα αυτό.ειδικα με την ανιψιά μου που είναι κομμάτι μου και τη λατρεύω.αυτη η μωρουδιλα που μυρίζουν ειδικά τα μαγαζιά με βρεφικά ήδη άσε τρελαίνομαι.

Ωωωωωωωω.τοτε αλλάζει το θέμα. :) να φανταστώ την μεγάλη βδομάδα θα τα τιμήσεις.

Ναι μωρέ Λουλου μου,τέλεια δεν είναι???

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Πωω τι μας είπες θέλω τώρα να φάω κριθαροτο!!! 

Καλα είμαι κορίτσι μου έριξα έναν μεσημεριανό υπνάκο και με πήρε το απόγευμα ^_^ 

Μπράβο κορίτσι μου!!!!Χρειάζεσαι ξεκούραση!!!

πρίν από 32 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω εχω ν δηλωσω πως ακόμα περιμένω συνταγή για το κριθαροτο!! :shock:

Και εγώ μέσα!!!!

πρίν από 20 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ανεμώνη μου δεν φαίνεται το μήνυμα που είχα γράψει στο οποίο εχω και τον σύνδεσμο με τη συνταγή;;

Στο μήνυμα που για κάποιον λιγο δεν φαίνεται ελεγα:

Ανεμώνη κι εγω η ίδια που το ανέφερα το σκέφτομαι και τρέχουν τα σάλια μου!  Εγω κανω αυτη τη συνταγή με μικροαλλαγές. (Εδω έδινα τη συνταγή που μπορείς να την ψάξεις στο Google ως Caruso kritharoto garidas)  Πχ, μεγαλύτερες γαρίδες, κρασί κι όχι μπυρα και όχι πιπεριά κέρατο. Τέλειο! 

Πως ειναι η ψυχολογία σημερα;

Lucky star εγω τις πρώτες μέρες που έβλεπα εγκυμονούσες ή μαγαζιά με παιδικά υπέφερα. Μετα την είδα αλλιώς και ειπα "για να ειναι τόσα πολλες/ά και παντού παει να πει οτι ειναι εύκολο, απλώς εμενα δε μου εχει τύχει ακομα!" Θα περάσει καλη μου! Αλλα ειναι καλο που το βγάζεις απο μεσα σου!

Από αγάπη το λέω και με αγάπη το σκέφτομαι,και για όλες μας το εύχομαι!!!

Έκανα και ρήμα αυθόρμητα!!!:shock::-D

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...