Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Α! Βασιλική, ωραίο όνομα! Οποια θέλει κανονίζουμε και μαγειρεύουμε! Γι αυτο για το οποίο ειμαι ακομα πιο περήφανη ειναι η σπανακόπιτα πάντως!!!

Και σπανακόπιτα ναιιιιι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Μικρη μου Λουλού κι εμενα καλο μου κανει να μιλάω για φαγητά κι όχι για κατι άλλο γιατι στο τεστ που εκανα σημερα το απόγευμα η γραμμή φαίνεται πιο άχνη απ οτι εχθές, ενώ καθε μερα μέχρι τωρα σκούραινε. Προσπαθώ να σκεφτώ πως φταίει το τεστ αλλα ετσι κι αλλιώς εχω ραντεβού Τετάρτη απόγευμα για να μου λυθούν οι απορίες... 

Δεν τα ξέρω αυτα τα κόλπα! Ειμαι καινουρια! 

Δεν σας ξεχνώ!!

@P.L.L. μου που είναι η θετική σου ενέργεια και αισιοδοξία..Εσυ που σε όλες μας δίνεις κουράγιο και ελπίδα πως όλα θα είναι καλα..Ξέρω δεν είναι όλες οι στιγμές οι ιδιες και πως σίγουρα προσπαθείς πολύ να σβησεις τις άσχημες σκεψεις και τους φόβους.. μην το κανεις αυτό στον εαυτό σου μην τον βάζεις σε τέτοια δοκιμασία να παλεύει προπάντων για την ψυχική σου ηρεμία και για την ζωή που δημιουργείται μέσα σου..και είμαι σίγουρη ξανά λέω πως κανεις το καλύτερο..Αν μου επιτρέπεις άσε στην άκρη τα τεστ μην προσθέτεις και άλλη αγωνία και δώσε τον χρόνο που άλλωστε θέλει και όλα θα εξελιχθούν όπως πρέπει..Δεν φταις εσυ που ανησυχεις αλλα δεν είναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες ή δυσάρεστες και δεν πάνε όλα μόνο στραβά, αυτό λέω και σε εμενα όταν μαυρίζω.. Στα λεω με αγαπη και την  Τετάρτη εύχομαι να ακούσεις μόνο ευχάριστα και από εκεί κ έπειτα μόνο να το απολαμβάνεις!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

@P.L.L. μου που είναι η θετική σου ενέργεια και αισιοδοξία..Εσυ που σε όλες μας δίνεις κουράγιο και ελπίδα πως όλα θα είναι καλα..Ξέρω δεν είναι όλες οι στιγμές οι ιδιες και πως σίγουρα προσπαθείς πολύ να σβησεις τις άσχημες σκεψεις και τους φόβους.. μην το κανεις αυτό στον εαυτό σου μην τον βάζεις σε τέτοια δοκιμασία να παλεύει προπάντων για την ψυχική σου ηρεμία και για την ζωή που δημιουργείται μέσα σου..και είμαι σίγουρη ξανά λέω πως κανεις το καλύτερο..Αν μου επιτρέπεις άσε στην άκρη τα τεστ μην προσθέτεις και άλλη αγωνία και δώσε τον χρόνο που άλλωστε θέλει και όλα θα εξελιχθούν όπως πρέπει..Δεν φταις εσυ που ανησυχεις αλλα δεν είναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες ή δυσάρεστες και δεν πάνε όλα μόνο στραβά, αυτό λέω και σε εμενα όταν μαυρίζω.. Στα λεω με αγαπη και την  Τετάρτη εύχομαι να ακούσεις μόνο ευχάριστα και από εκεί κ έπειτα μόνο να το απολαμβάνεις!! 

Beboula γλυκιά, ειλικρινά σε ευχαριστώ πολυ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Beboula γλυκιά, ειλικρινά σε ευχαριστώ πολυ...

Από την καρδιά μου στα λέω δεν θέλω να παρεξηγηθώ. Μπορεί καμία φορά να γινόμαστε σκληροί για να σηκώσουμε κάποιον κ αν το κάνω κάποια στιγμή ζήτω συγνώμη προκαταβολικά.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Beboula25 είπε:

@P.L.L. μου που είναι η θετική σου ενέργεια και αισιοδοξία..Εσυ που σε όλες μας δίνεις κουράγιο και ελπίδα πως όλα θα είναι καλα..Ξέρω δεν είναι όλες οι στιγμές οι ιδιες και πως σίγουρα προσπαθείς πολύ να σβησεις τις άσχημες σκεψεις και τους φόβους.. μην το κανεις αυτό στον εαυτό σου μην τον βάζεις σε τέτοια δοκιμασία να παλεύει προπάντων για την ψυχική σου ηρεμία και για την ζωή που δημιουργείται μέσα σου..και είμαι σίγουρη ξανά λέω πως κανεις το καλύτερο..Αν μου επιτρέπεις άσε στην άκρη τα τεστ μην προσθέτεις και άλλη αγωνία και δώσε τον χρόνο που άλλωστε θέλει και όλα θα εξελιχθούν όπως πρέπει..Δεν φταις εσυ που ανησυχεις αλλα δεν είναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες ή δυσάρεστες και δεν πάνε όλα μόνο στραβά, αυτό λέω και σε εμενα όταν μαυρίζω.. Στα λεω με αγαπη και την  Τετάρτη εύχομαι να ακούσεις μόνο ευχάριστα και από εκεί κ έπειτα μόνο να το απολαμβάνεις!! 

Ξερω πολυ καλα πως ειναι να φοβασαι...να μην ξερεις τι θα γινει...Σε καταλαβαινω απολυτα..Και εγω φοβαμαι..Ομως με το φοβο δεν παμε μπροστα! Το εχω ξαναπει! Ειμαστε πολυ δυνατες! Και αυτο που πρεπει να κανουμε ειναι να κλειδωσουμε τον φοβο και να ξεκλειδωσουμε την ανεμελια! Μας αξιζει να ειμαστε λιγο ανεμελες και ευτυχισμενες! Το χρωσταμε πρωτα απο ολα στον εαυτο μας...!

πρίν από 1 λεπτό , Κελυ 32 είπε:

Ξερω πολυ καλα πως ειναι να φοβασαι...να μην ξερεις τι θα γινει...Σε καταλαβαινω απολυτα..Και εγω φοβαμαι..Ομως με το φοβο δεν παμε μπροστα! Το εχω ξαναπει! Ειμαστε πολυ δυνατες! Και αυτο που πρεπει να κανουμε ειναι να κλειδωσουμε τον φοβο και να ξεκλειδωσουμε την ανεμελια! Μας αξιζει να ειμαστε λιγο ανεμελες και ευτυχισμενες! Το χρωσταμε πρωτα απο ολα στον εαυτο μας...!

@P.L.L. σε εσενα πηγαινε!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Κέλλυ μπεμπούλα και μικρη λουλού σας ευχαριστώ παρα πολυ! Είδα τα μηνύματα πρωι γιατι έπεσα σαν τούβλο εχθές. Εννοείται μπεμπούλα μου πως ξέρω οτι τα λες με αγάπη και καλοπροαίρετα. Γι αυτο και σε ευχαριστώ. Δεν ειναι καλο να κανω πολλα τεστ αλλα ειμαι απο αυτούς που θέλουν να ξέρουν κι όχι να βρεθώ προ εκπλήξεως αν δεν πάνε καλα τα πράγματα, σαν την άλλη φορα. Να μην πάω εκει δηλαδη ολο χαρά και να μείνω με το στόμα ανοιχτό και με κλάματα. 

Παντως σημερα το πρωι εκανα κι άλλο τεστ και φάνηκε πιο σκούρο οποτε λεω τέρμα τα τεστ! Ως εδω κι οτι βγει! Θα περάσω το απόγευμα μαγειρεύοντας και κάνοντας ευχάριστα και δημιουργικά πράγματα!!! 

Ειμαι εδω για να σας δίνω δύναμη πάντως! Μην ανησυχείτε!!!! Ολα θα πάνε καλα!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Κέλλυ μπεμπούλα και μικρη λουλού σας ευχαριστώ παρα πολυ! Είδα τα μηνύματα πρωι γιατι έπεσα σαν τούβλο εχθές. Εννοείται μπεμπούλα μου πως ξέρω οτι τα λες με αγάπη και καλοπροαίρετα. Γι αυτο και σε ευχαριστώ. Δεν ειναι καλο να κανω πολλα τεστ αλλα ειμαι απο αυτούς που θέλουν να ξέρουν κι όχι να βρεθώ προ εκπλήξεως αν δεν πάνε καλα τα πράγματα, σαν την άλλη φορα. Να μην πάω εκει δηλαδη ολο χαρά και να μείνω με το στόμα ανοιχτό και με κλάματα. 

Παντως σημερα το πρωι εκανα κι άλλο τεστ και φάνηκε πιο σκούρο οποτε λεω τέρμα τα τεστ! Ως εδω κι οτι βγει! Θα περάσω το απόγευμα μαγειρεύοντας και κάνοντας ευχάριστα και δημιουργικά πράγματα!!! 

Ειμαι εδω για να σας δίνω δύναμη πάντως! Μην ανησυχείτε!!!! Ολα θα πάνε καλα!!!!

Καλημέρα σε όλες!!

Μπράβο σωστά,ασχολησου με ότι σε ευχαριστεί και όλα θα πάνε καλα όπως λες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε?????

@P.L.L. μου δεν θα σου πω να μην αγχώνεσαι, γιατί καταλαβαίνω πως είναι ανέφικτο!!! Ακόμα και εγω, τώρα που έχω δει και ακούσει καρδια 3 φορές, τρέμω καμια φορά μη γίνει τίποτα και χάσω τη γη κάτω από τα πόδια μου..... Αλλά αμέσως, προσπαθώ να σκέφτομαι λογικά!!! Λέω στον εαυτό μου πως αν είναι "σκάρτο" το γενετικό υλικό, ευτυχώς δεν μπορώ να κανω κάτι.... Αλλά αυτό που μπορώ να κάνω είναι να μην αγχώνω προκαταβολικά και άδικα το μωράκι μου!!! Αυτό είναι το μοναδικό πράγμα που είναι στο χέρι μου και θα προσπαθήσω να το ελέγξω μέχρι τέλους!!! Με αγάπη στα λέω αυτά, δε θέλω να μου θυμώσεις!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πώς είστε??

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.εδω και μια ώρα δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι.χουζουρεμα!!!!!!!!!! Πως είναι οι εγκυμονούσες? 

@Cat! έχουμε μέρες να ακούσουμε νέα σου.ευχομαι να είναι όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να θυμώσω βρε!!! Αν ειναι δυνατόν. Να θυμώσω που με καταλαβαίνετε κι ενδιαφέρεστε;;; Ισα ισα! Σας ευχαριστώ!!! Σας δίνω το δικαίωμα αν με δείτε και υπερβάλω να με βρίσετε κιόλας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...