Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

Κορίτσια 40++ ,μελλοντικές μανούλες!


Recommended Posts

On 21/3/2018 at 9:02 ΜΜ, AndMosch είπε:

Όχι θέμα δεν υπάρχει... απο οτι έχουν δείξει οι εξετάσεις τουλάχιστον 

μονο η ηλικία... και πολύ άγχος απο την δουλειά...

για να δούμε!

εχεις ήδη ένα κοριτσάκι kotsif να την χαίρεσαι!

εσυ lackystar σε τι φάση είσαι?

εχετε προσπαθήσει?

 

Καλησπέρα κι από εμένα!είμαι καινούργια στο forum,με λένε Λένα και είμαι 42 ετών.Στις 15 Μαρτίου του 2019 έμαθα ότι είμαι έγκυος με χωριακη 340,3!χαρήκαμε πολύ με τον άντρα μου καθώς έχουμε χάσει ήδη ένα μωρό..ακολούθησαν κι άλλες χωριακες, 576,5, 650,8 , 1449,3 , 1726, 2840,6 η τελευταία,στις 2/4..έχω κάνει υπερηχογραφήματα και οι δύο γυναικολόγοι μιλούσαν για κενό σάκο,δεν φαίνεται τίποτα μέσα στο σακο...μετά την τελευταία χωριακη, μου είπαν να περιμένω μια βδομαδα ...είμαι πολύ ανυσηχη .Καμμια γνώμη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Lena42 είπε:

 

Καλησπέρα κι από εμένα!είμαι καινούργια στο forum,με λένε Λένα και είμαι 42 ετών.Στις 15 Μαρτίου του 2019 έμαθα ότι είμαι έγκυος με χωριακη 340,3!χαρήκαμε πολύ με τον άντρα μου καθώς έχουμε χάσει ήδη ένα μωρό..ακολούθησαν κι άλλες χωριακες, 576,5, 650,8 , 1449,3 , 1726, 2840,6 η τελευταία,στις 2/4..έχω κάνει υπερηχογραφήματα και οι δύο γυναικολόγοι μιλούσαν για κενό σάκο,δεν φαίνεται τίποτα μέσα στο σακο...μετά την τελευταία χωριακη, μου είπαν να περιμένω μια βδομαδα ...είμαι πολύ ανυσηχη .Καμμια γνώμη;

Καλως ηρθες κοπελα μ με το καλο το μωρακι σου!!!! εγωω με χωριακη 3500 ειχα κενο ενδομητριο σακο! Μιαμιση εβδομαδα μετα ακουσαμε την καρδουλα της κορης μου....ηρεμησε ολα καλα θα πανε!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2018 at 4:48 ΠΜ, AndMosch είπε:

 Hashimoto είναι πάθηση του θυρεοειδούς. Υποθυρεοειδισμός. Αυτοάνοσο.

πινω ένα χάπι κάθε πρωί αλλά δεν έχουμε βρει την δοσολογία ακόμη. Η πάθηση αυτή είναι υπεύθυνη για αποβολές και υπογονιμότητα γενικά.

τωρα περιμένω να αδιαθετησω το Σαββατοκύριακο, υποτίθεται οτι λόγω και τις σαλπιγγογραφιας και του οτι κάναμε στοχευμένες προσπάθειες (τεστ οωρηξίας) οτι έχουμε αυξημένες πιθανότητες... δεν έχω καλό προαίσθημα.

ολες οι υπόλοιπες εξετάσεις καλές, αλλά αποτέλεσμα κανένα... καμία σύλληψη ως τώρα...

αληθεια katsif πήρα κι εγώ πολύ κουράγιο απο εσένα!!

συμφωνω με την lackyStar είσαι το γούρι μας!!

Κοπέλα μου και εγω εχω χασιμοτο , δεν παίρνω χάπι αλλα στα 42 εμεινα φυσιολογικά έγκυος μετα από προσπάθεια 10 μηνων . Οπότε μην απογοητεύεσαι !!!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Lena42 είπε:

 

Καλησπέρα κι από εμένα!είμαι καινούργια στο forum,με λένε Λένα και είμαι 42 ετών.Στις 15 Μαρτίου του 2019 έμαθα ότι είμαι έγκυος με χωριακη 340,3!χαρήκαμε πολύ με τον άντρα μου καθώς έχουμε χάσει ήδη ένα μωρό..ακολούθησαν κι άλλες χωριακες, 576,5, 650,8 , 1449,3 , 1726, 2840,6 η τελευταία,στις 2/4..έχω κάνει υπερηχογραφήματα και οι δύο γυναικολόγοι μιλούσαν για κενό σάκο,δεν φαίνεται τίποτα μέσα στο σακο...μετά την τελευταία χωριακη, μου είπαν να περιμένω μια βδομαδα ...είμαι πολύ ανυσηχη .Καμμια γνώμη;

Σου ανεβαζω κ εναν ενδεικτικο πινακα να δεις με βαση χοριακης τι βλεπεις στον υπερηχο....κ εννοειται δεν ειναι απολυτο...

IMG%5D

 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2018 at 1:16 ΠΜ, bella_dona είπε:

Melinafo ευχαριστω πολυ για την πληροφορια αλλα δυστυχως επρεπε να εχω ξεκινησει προσπαθειες ηδη απο...εχθες!!!!! Φαρμακα για διεγερση δεν θα μου δωσουν , ειμαι μεγαλη 42, και επιπλεον σε πρωιμη εμμηνοπαυση δεν εχει νοημα λενε, οποτε δεν εχουμε επιτροπες, αλλα και παλι φανταζομαι με τοση ζητηση εκει θα καθυστερησουμε αρκετα...εδω δεν ξερω καν αν κανω ωαρια και μεχρι ποτε.... δυσκολο περιστατικο καλη μου δυστυχως... παντως οποια πληροφορια μου δινεται ειναι χρησιμη και σας ευχαριστω πολυ!!!! Ευχομαι εσεις να ειστε πιο τυχερες και οι περιπτωσεις σας να ειναι πιο ευκολες!!! 

Καλησπέρα κοπέλα μου ,έχω κάνει κ γω αρκετές εξωσωματικες.Ξερω κοπέλες που κατάφεραν κ κάνανε παιδί σε μεγαλύτερη ηλικία από σένα.Οτι αφορά την fsh έχω ακούσει ότι δίνουν κάποια χάπια που τώρα μου διαφεύγει το όνομα τους κ κατεβάζουν την ορμόνη αυτή.Τον πρώτο λόγο τον έχουν οι γιατροί κ κάτι ξέρουν απλώς το αναφέρω .Ψαξου όμως κ ρωτά κ άλλον γιατρό .Ο Παντος της Αθήνας έρχεται κ Θεσσαλονίκη μια φορά τον μήνα στο διαβαλκανικό κ ο Μαστρομηνας νομίζω .Πάρε άλλη μια γνώμη  δεν έχεις τίποτα να χάσεις.Σου ευχομαι ολόψυχα να κάνεις το όνειρο σου πραγματικοτητα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 6/4/2019 at 12:22 ΠΜ, Ilios είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου ,έχω κάνει κ γω αρκετές εξωσωματικες.Ξερω κοπέλες που κατάφεραν κ κάνανε παιδί σε μεγαλύτερη ηλικία από σένα.Οτι αφορά την fsh έχω ακούσει ότι δίνουν κάποια χάπια που τώρα μου διαφεύγει το όνομα τους κ κατεβάζουν την ορμόνη αυτή.Τον πρώτο λόγο τον έχουν οι γιατροί κ κάτι ξέρουν απλώς το αναφέρω .Ψαξου όμως κ ρωτά κ άλλον γιατρό .Ο Παντος της Αθήνας έρχεται κ Θεσσαλονίκη μια φορά τον μήνα στο διαβαλκανικό κ ο Μαστρομηνας νομίζω .Πάρε άλλη μια γνώμη  δεν έχεις τίποτα να χάσεις.Σου ευχομαι ολόψυχα να κάνεις το όνειρο σου πραγματικοτητα

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση...θα σου απαντησω μεσα στις επομενες μερες γιατι ειχα πολυ καιρο να μπω και σας εχω χασει λιγο...ευχομαι Καλη Ανασταση σε σενα και σε ολα τα κοριτσια ....του χρονου να ειστε ολες μαμαδες!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Ειμαι σε ενα μηνα 40! Το 21/2018 εκανα την πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης μετα απο αρκετο καιρο προσπαθειων. Και επιασε με την πρωτη. Ενας υγιεστατος μπεμπης που μεγάλωνε μια χαρα. Στις 20 εβδομάδες μετα απο προληπτικη αμνιοπαρακεντηση λογω ηλικιας, τον έχασα. 

Έχει περάσει ενας μηνας και προσπαθω να σταθω στα ποδια μου.

εχουμε ακόμη ενα εμβρυακι στην κατάψυξη. Θέλω τοοοσο πολυ να γινω μανουλα, αλλα ταυτοχρονα φοβαμαι αν θα πιάσει αυτη τη φορα ή ποσες φορες θα χρειαστει να ξαναγινει αυτο! ;;

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
2 ώρες πρίν, ΛΕΛΑ είπε:

Κοριτσιααα εδω εχει καποια πρόβλημα με χαμηλή άμη?

Πολλές! Πες μας ηλικία και τιμή! Προσπαθείτε για εγκυμοσύνη; Οι άλλες σου ορμονολογικές πως είναι; 

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Eχω 2,38 pmol ...οι αλλες καλες.Ηλικία 40.

Θα ηθελα να μαθω εμπειριες σας η αν κατι βοήθησε γιατι εχω πολυ΄μεγαλη στεναχώρια...κατάθλιψη.

 

Επίσης υπάρχει καποιος γιατρος που να μην τον ενδιαφέρουν μονα τα χρήματα της εξωσωματικής  και να ασχολείται με τον ασθενή?

 

Σε ευχαριστώ πολύ Λουκουμαδάκι:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/4/2022 at 1:18 ΜΜ, ΛΕΛΑ είπε:

Eχω 2,38 pmol ...οι αλλες καλες.Ηλικία 40.

Θα ηθελα να μαθω εμπειριες σας η αν κατι βοήθησε γιατι εχω πολυ΄μεγαλη στεναχώρια...κατάθλιψη.

 

Επίσης υπάρχει καποιος γιατρος που να μην τον ενδιαφέρουν μονα τα χρήματα της εξωσωματικής  και να ασχολείται με τον ασθενή?

 

Σε ευχαριστώ πολύ Λουκουμαδάκι:wub:

Την στεναχώρια την καταλαβαίνω απόλυτα! Μπες στο θέμα εξωσωματική 2022 να ρωτήσεις για πόλη και γιατρό εκεί είμαστε μαζεμένα τα κορίτσια που προσπαθούμε! 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2022 at 2:58 ΜΜ, ΛΕΛΑ είπε:

Κοριτσιααα εδω εχει καποια πρόβλημα με χαμηλή άμη?

Εγωωωωωω στα 43 μου χρόνια...πάω στο embryolab Θεσσαλονίκη.εχω γύρω στο 0,5 την τιμή της ΑΜΗ αλλά δεν ξέρω αν είναι διαφορετική κλίμακα απ' αυτή που έγραψες!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα ομαδα ελπίζω να μπήκα σωστά μιας και είμαι καινούρια εδώ... λοιπόν προσπάθουμε για δεύτερο παιδάκι το πρώτο ήρθε πολύ γρήγορα...εγώ ετών 40 η εξετάσεις μου δείχνουν πρώορη εμμηνόπαυση fsh 27 kai AMH 0.10 ο γιατρός μου είπε πως μόνη μου δεν θα καταφέρω τίποτα 😭 Υπάρχει ελπίδα με αυτές της τιμές στις ορμονολογικες εξετάσεις ν καταφέρω εγκυμοσύνη???

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kaliopi είπε:

Καλησπέρα ομαδα ελπίζω να μπήκα σωστά μιας και είμαι καινούρια εδώ... λοιπόν προσπάθουμε για δεύτερο παιδάκι το πρώτο ήρθε πολύ γρήγορα...εγώ ετών 40 η εξετάσεις μου δείχνουν πρώορη εμμηνόπαυση fsh 27 kai AMH 0.10 ο γιατρός μου είπε πως μόνη μου δεν θα καταφέρω τίποτα 😭 Υπάρχει ελπίδα με αυτές της τιμές στις ορμονολογικες εξετάσεις ν καταφέρω εγκυμοσύνη???

Παντα υπαρχει ελπιδα οσο εχεις ακομα περιοδο. Αλλα για να τα καταφερεις θελει αρκετη τυχη κ ισως αρκετη προσπαθεια δηλαδη ισως θα πρεπει να προσπαθεις αδιακοπα για πολλους μηνες. Θελει βιταμινες διατροφη σωστη σιγουρα κ αρκετη τυχη κ πολυ προγραμμα ωστε να μην χανεις κανενα κυκλο 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...