Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , noni90 είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος η διατροφή μόνοι στην Αρχή είναι δύσκολη... μετά συνηθίζεις κ δε σε πειράζει.. απλά πρέπει να έχω το νου μου να μη ξεχνάω τις μετρήσεις κ να μη μένω νηστική μετά την ινσουλίνη, να τρώω... ελπίζω να τηρήσω τη διατροφή κ μετά τη γεννά γιατί πραγματικά είναι πολύ ισορροπημένη και τρώω αρκετά λαχανικά κτλ κ μου αρέσει...

@nanoula90 μπράβο κοριτσι μια χαρά το μωράκι σου!! Γερό κ δυνατό!! Τις συσπάσεις δε τις φοβόμαστε εκτός αν είναι επώδυνες η συχνές σε τακτά χρονικά διαστήματα. Κατά τα αλλά δείχνουν μια υγιή ενεργή μήτρα! 

ΑγορΑσαμε κ εμείς τελικά το καρότσι, δεν είναι κ τόσο γνωστό αλλά μας άρεσε πολυ... το είδα σε μια γνωστή κ τρελάθηκα.. άλλο θέλαμε κ τελικά σε άλλο καταλήξαμε! Είναι το q9 trio της baby merc... σε γκρι το διαλέξαμε.. 

Μου έδωσαν επίσης συγγενεις αποστείρωση, καρεκλάκι φαγητού και μαρσιπο! 

Ξεκιναμε την επιχείρηση παιδικό δωμάτιο σιγά σιγά!!

Υπεροχα..πόσο το, πηρες εαν επιτρέπεται :;;δεν παιζει ρόλο αμα ειναι γνωστό.. Παίζει ρόλο αμα αρέσει στη μαμα χιχιχι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , Cath3rine είπε:

Υπεροχα..πόσο το, πηρες εαν επιτρέπεται :;;δεν παιζει ρόλο αμα ειναι γνωστό.. Παίζει ρόλο αμα αρέσει στη μαμα χιχιχι 

Είχα πει θα δώσω ως 350 για καρότσι αλλά έδωσα τελικά 450€.. λίγο τσουχτερό νομίζω... αλλά συμφώνησε κ ο άντρας μου που του καρφώθηκε κ ήθελε μόνο αυτό μετά... έχει κ βιντεάκι στο YouTube αν γράψεις το μοντέλο σου δείχνει ακριβώς με λεπτομέρειες το καρότσι με όλα του τα παρελκόμενα... 

μας άρεσε πολύ κ το cangaroo luxor στα 290€ αλλά δεν είχε πορτ μπεμπέ που στέκεται εκτός καρότσιου κ το ήθελα για να το κοιμίζω δίπλα μου στην αρχή... παντως επειδή το έχω δει από κοντά είναι value for money και πάει με το ένα χέρι.... κ ελαφρύ πολύ!

πρίν από 48 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ευχαριστω κοριτσακι μου γλυκο!! 

Πωπωπω, τετοια θελω να ακουω, τετοια!!! Παιδικα δωματιακια, βρεφικα πραγματακια, γενικα οτι μυριζει μωρουδιλα!!! Κ αμα εχεις ατομα κιολας κ σου δινουν τοσο το καλυτερο. Χαχα. Με γεια το καροτσακι να πανε ολα καλα κ να το χαρειτε για οσο θελετε!! 

Ναι μου ειπε οτι οι συσπασεις ειναι φυσιολογικες, αρκει να μην ειναι συχνες κ με διαρκεια. Απο τωρα ομως κανει προεργασιες ο οργανισμος. Δεν ηξερα καν εν τω μεταξυ οτι αυτα ηταν συσπασεις. Νιωθω χαμηλα την κοιλια να πετρωνει που κ που αλλα δεν ειχα δωσει σημασια, γιατι δεν ηξερα. Παντως τον ρωτησα αν πρεπει να αυξησω το μαγνησιο κ μου πε οχι κ οτι ειναι φυσιολογικο κ ο τραχηλος μια χαρα. Οποτε απο το πρωι ειμαι τραλαλα τραλαλο !! 

Εγώ επειδή είχα επώδυνες με έβγαλε αναρρωτική αλλά ο τράχηλος δεν έχει επηρεαστεί είναι 4 εκ. Κ με την ξεκούραση σταμάτησαν οι πολλες... έτσι να μείνεις χαρούμενη κ να πετάς στα σύννεφα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , noni90 είπε:

Είχα πει θα δώσω ως 350 για καρότσι αλλά έδωσα τελικά 450€.. λίγο τσουχτερό νομίζω... αλλά συμφώνησε κ ο άντρας μου που του καρφώθηκε κ ήθελε μόνο αυτό μετά... έχει κ βιντεάκι στο YouTube αν γράψεις το μοντέλο σου δείχνει ακριβώς με λεπτομέρειες το καρότσι με όλα του τα παρελκόμενα... 

μας άρεσε πολύ κ το cangaroo luxor στα 290€ αλλά δεν είχε πορτ μπεμπέ που στέκεται εκτός καρότσιου κ το ήθελα για να το κοιμίζω δίπλα μου στην αρχή... παντως επειδή το έχω δει από κοντά είναι value for money και πάει με το ένα χέρι.... κ ελαφρύ πολύ!

Εγώ επειδή είχα επώδυνες με έβγαλε αναρρωτική αλλά ο τράχηλος δεν έχει επηρεαστεί είναι 4 εκ. Κ με την ξεκούραση σταμάτησαν οι πολλες... έτσι να μείνεις χαρούμενη κ να πετάς στα σύννεφα! 

Πωπω σαν κ μενα κ συ. Κ γω ελεγα μεχρι 350 για καροτσι μετα που κλεισαμε να παρουμε το ινγκλεσινα ανεβηκαμε στα 400 και ειπαμε ως εδω, δεν ανεβαινουμε αλλο κ τελικα μας ξετρελανε το καινουριο τους στα 450 :lol::lol: Φοβαμαι πολυ οτι θα τα κλαιω αλλα ενταξει θα το ξεπερασω χαχαχα. Παντως εχει 2 χρονια εγγυηση αντιπροσωπειας, κατι ειναι κ αυτο! 

Με γειααα το καροτσι σας! Με το καλο να το χαρειτε η μαλλον να το χαρει το μωρο αφου αυτο θα βολταρει και θα ριχνει υπνους φοβερους!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

708 γραμμάρια μπεμπαρος.μια χαρά το παιδί μου μεγαλώνει.ολα σούπερ κορίτσια. @Diavolitsa μου πε να κάνω τη καμπύλη την άλλη βδομάδα στην 25η.

Πω πω πω ενας μπεμπαρος!! Τελεια κοριτσι μου. Θα περιμενουμε τωρα νεακια απο ολες σας που εχετε την καμπυλη, εμενα μου πε σε 2 βδομαδες που θα με δει ο γιατρος μου, θα μου γραψει κ την εξεταση να παω να την κανω. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Πωπω σαν κ μενα κ συ. Κ γω ελεγα μεχρι 350 για καροτσι μετα που κλεισαμε να παρουμε το ινγκλεσινα ανεβηκαμε στα 400 και ειπαμε ως εδω, δεν ανεβαινουμε αλλο κ τελικα μας ξετρελανε το καινουριο τους στα 450 :lol::lol: Φοβαμαι πολυ οτι θα τα κλαιω αλλα ενταξει θα το ξεπερασω χαχαχα. Παντως εχει 2 χρονια εγγυηση αντιπροσωπειας, κατι ειναι κ αυτο! 

Με γειααα το καροτσι σας! Με το καλο να το χαρειτε η μαλλον να το χαρει το μωρο αφου αυτο θα βολταρει και θα ριχνει υπνους φοβερους!

Ναι τώρα όμως είπα του άντρα μου τέλος δεν θα ξεφύγουμε στα υπόλοιπα.... είπαμε....

το είδα κ εγώ το καινούριο τους μου άρεσε παρά πολύ!! Με γεια κ να τα χαρούν τα μπεμπακια μας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , loyloy είπε:

708 γραμμάρια μπεμπαρος.μια χαρά το παιδί μου μεγαλώνει.ολα σούπερ κορίτσια. @Diavolitsa μου πε να κάνω τη καμπύλη την άλλη βδομάδα στην 25η.

Μπραβο κοριτσι, μου.. Μπεμπαρος!!! Αντε τωρα για την καμπύλη. 

Εγω αύριο παω γιατρο οποτε αυριο θα μαθω ποτε θα την κανω! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Cath3rine είπε:

Μπραβο κοριτσι, μου.. Μπεμπαρος!!! Αντε τωρα για την καμπύλη. 

Εγω αύριο παω γιατρο οποτε αυριο θα μαθω ποτε θα την κανω! 

Άντε καλά Καλά αποτελέσματα κι εσείς Αύριο

Είδα παραπάνω ξεκινήσατε όλες τα έξοδα για καρότσι.καλα ψώνια κορίτσια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααα εδώ είμαι κι εδώ διαβάζω τα νέα σας απλα δεν βρήκα καθόλου χρόνο να γράψω!!! Πωπω κάτι μωρακλες που θα γεννηθούν τον Δεκέμβρη χάχαχαχα!!!! Εγώ την άλλη Δευτέρα έχω την Β επιπέδου με το καλό, θα σας ενημερώσω για τα διδυμακια μου εννοείται!!! Και από ότι βλέπω είμαι η μόνη που δεν έχω κάνει καμία αγορά ακόμα.... Που θα πάει θα ξεκινήσω κι εγώ!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κοριτσιαααα εδώ είμαι κι εδώ διαβάζω τα νέα σας απλα δεν βρήκα καθόλου χρόνο να γράψω!!! Πωπω κάτι μωρακλες που θα γεννηθούν τον Δεκέμβρη χάχαχαχα!!!! Εγώ την άλλη Δευτέρα έχω την Β επιπέδου με το καλό, θα σας ενημερώσω για τα διδυμακια μου εννοείται!!! Και από ότι βλέπω είμαι η μόνη που δεν έχω κάνει καμία αγορά ακόμα.... Που θα πάει θα ξεκινήσω κι εγώ!!!! 

Κανε τη β πρώτα να χαλαρώσεις και μετά βουρ στα ψώνια.εχεις και δύο Εσύ.χαμος θα γίνει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κοριτσιαααα εδώ είμαι κι εδώ διαβάζω τα νέα σας απλα δεν βρήκα καθόλου χρόνο να γράψω!!! Πωπω κάτι μωρακλες που θα γεννηθούν τον Δεκέμβρη χάχαχαχα!!!! Εγώ την άλλη Δευτέρα έχω την Β επιπέδου με το καλό, θα σας ενημερώσω για τα διδυμακια μου εννοείται!!! Και από ότι βλέπω είμαι η μόνη που δεν έχω κάνει καμία αγορά ακόμα.... Που θα πάει θα ξεκινήσω κι εγώ!!!! 

Θα περιμενουμε νεακια σου κοριτσι μου!! Διδυμακια, τρέλα. Ολα εις διπλουν, τρελαινομαι!!❤

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , loyloy είπε:

Κανε τη β πρώτα να χαλαρώσεις και μετά βουρ στα ψώνια.εχεις και δύο Εσύ.χαμος θα γίνει 

Χαμός δε λες τίποτα!!!Διαβαζω που λέτε ότι κλωτσάνε τα μωράκια και κουνιεται η κοιλιτσα... Που να δείτε την δικιά μου χάχαχαχα α!!!! Πάρτυ τρελό δεν ξέρουμε που να πρώτο βάλουμε το χέρι μας να νιώσουμε το χτύπημα!!!!! 

πρίν από 31 λεπτά , nanoula90 είπε:

Θα περιμενουμε νεακια σου κοριτσι μου!! Διδυμακια, τρέλα. Ολα εις διπλουν, τρελαινομαι!!❤

Γλυκια μου!!!! Εγώ να δεις πως τρελαίνομαι, αλλά δεν μπορώ να πω το απολαμβάνω!!!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια! 

Και η δική μας η μπουμπού είναι μια χαρά και μεγαλώνει! Η κοιλίτσα μου μεγαλώνει και πάει! Νομίζω είμαι πλέον τεράστια!!! 

Τί ωραίες οι αγορές, εμείς τα έχουμε όλα από την πρώτη και μόνο λίγα χοντρά φορμακια θα χρειαστούμε.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Χαμός δε λες τίποτα!!!Διαβαζω που λέτε ότι κλωτσάνε τα μωράκια και κουνιεται η κοιλιτσα... Που να δείτε την δικιά μου χάχαχαχα α!!!! Πάρτυ τρελό δεν ξέρουμε που να πρώτο βάλουμε το χέρι μας να νιώσουμε το χτύπημα!!!!! 

Γλυκια μου!!!! Εγώ να δεις πως τρελαίνομαι, αλλά δεν μπορώ να πω το απολαμβάνω!!!!!! 

Εμένα πολλές φορές ρίχνει κλοτσιές και μπουνιές συγχρόνως και πιάνουμε όλη τη κοιλιά μου.καλα εσένα αν ξεκινήσουν και τα 2 συγχρόνως τρέλα.παντου κλωτσομπουνιδι χιχιχιχι.πρεπει να είναι φοβερή εμπειρία!! !!!!!!!

1 hour ago, Ioio είπε:

Καλημέρα, κορίτσια! 

Και η δική μας η μπουμπού είναι μια χαρά και μεγαλώνει! Η κοιλίτσα μου μεγαλώνει και πάει! Νομίζω είμαι πλέον τεράστια!!! 

Τί ωραίες οι αγορές, εμείς τα έχουμε όλα από την πρώτη και μόνο λίγα χοντρά φορμακια θα χρειαστούμε.

 

Καλημέρα.κι εγω ευτυχώς Έχω πολλ α από την ανιψιά μου.κατι είναι κι αυτό.εδψ Εγώ έχω κάνει φουλ κοιλιά Πόσο μάλλον Εσύ που είναι το 2ο.ποσο μ'αρέσει πάντως αυτή η κοιλίτσα που έχουμε. :)

Ξύπνησα πριν και με κλωτσαει το σκατουλι  μου και είμαι με ενα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά.καθομαι στο κρεβάτι και απολαμβάνω το μπέμπη μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Εμένα πολλές φορές ρίχνει κλοτσιές και μπουνιές συγχρόνως και πιάνουμε όλη τη κοιλιά μου.καλα εσένα αν ξεκινήσουν και τα 2 συγχρόνως τρέλα.παντου κλωτσομπουνιδι χιχιχιχι.πρεπει να είναι φοβερή εμπειρία!! !!!!!!!

Καλημέρα.κι εγω ευτυχώς Έχω πολλ α από την ανιψιά μου.κατι είναι κι αυτό.εδψ Εγώ έχω κάνει φουλ κοιλιά Πόσο μάλλον Εσύ που είναι το 2ο.ποσο μ'αρέσει πάντως αυτή η κοιλίτσα που έχουμε. :)

Ξύπνησα πριν και με κλωτσαει το σκατουλι  μου και είμαι με ενα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά.καθομαι στο κρεβάτι και απολαμβάνω το μπέμπη μου.

Τις κλωτσιές απόλαυσε τες τώρα, στην επόμενη εγκυμοσύνη, τρέχεις με το πρώτο, δουλειές σπιτιού και μαγείρεμα κλπ. Δεν προλαβαίνεις να ευχαριστηθεις τόσο την εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...