Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Ioio είπε:

Βίκυ, καλά είμαστε όλοι!!! Εσείς;;; Τα μικρά που μεγάλωσαν τί κάνουν;;;

Περιμένω και δεύτερο κοριτσάκι! Θυμάσαι που σε ρωτούσα για αποθηλασμο, τελικά το πήρα απόφαση, όταν έφτασε στα δύο. Έμαθα και τη νέα εγκυμοσύνη. Με βοήθησαν τόσο πολύ οι συμβουλές σου! 

Κι εγώ στην πρώτη γέννα, το ίδιο έκανα. Από τη δεύτερη μέρα, γιατί την πρώτη, λόγω καισαρικής, δεν μπορούσα να σηκωθώ. Και σκέψου δεν είχα rooming, όποιος ερχόταν πρώτος, του έλεγα, ότι βοηθάει στην ανάρρωση το περπάτημα, που είναι και αλήθεια και έβγαινα από το δωμάτιο.

Υ.Γ. Χάρηκα με τα νέα σου, οπότε μπορείς να μπαίνεις! 

 

Ioio μου!!!Ειστε καλα?Αδε θυμόμουν οτι είχες γεννήσει με καισαρική.Σε ποιά βδομάδα είσαι τώρα;Προγραμματιμένα θα πας.ε;

Η μικρή πως είναι;είναι ζωηρό παιδάκι;;;Εμενα τωρα με το σχολείο έχει βγάλει ένα σορό χουγια.....με κουραζει πάρα πολύ η επιμονή του σε πράγματα...θέλει συνέχεια αγκαλια κ μάλιστα λεει μονο μαμα....

Τωρα λέω να του φτιάξουμε το κρεβάτι του μηπως ξεκολλησει απο το δικό μας που έρχεται τα βραδια...

Και καλά έκανες!μα πόσοι να είναι μέσα σε έναν τόσο μικρο χώρο;;;Εγω τώρα θα ξανακάνω rooming in και στα επισκεπτήρια θα τον δίνω πάλι μεσα για να κατεβαίνω στο σαλόνι που θα έρχεται ο μεγάλος μπομπιρας...

Νιωθω πολυ περίεργα που πρωτη φορά θα τον αφήσω......κ βέβαια είμαι φουλ αγχωμένη γιατί τα βράδια θέλει μονο τη μαμά του...

Γενικά πως παει η εγκυμοσύνη;

 

Και εγω χαιρομαι πολυ με τα νέα σου!!

7 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Να σας ρωτησω ρε κοριτσια...οσες πηρατε πανες για τα μωρακια σας τι μαρκα πηρατε, τι νουμερο και ποσες?

Εγω ήδη έχω πάρει babylino.

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Τι κανετε?? Πως ειστε?

Ηθελα να ρωτησω και εδω κατι. Παιρνει καμια ουτροτζοσταν κολπικα?? Χθες οπως εβαλα το χαπακι μου, συναντησα σε μικρη αποσταση τον τραχηλο! Τον ακουμπησα. Βασικα ακουμπησα τον πεσσο, το δαχτυλιδι που εχω βαλει για να κραταει τον τραχηλο. Μου φανηκε πολυ παραξενο. Εχει συμβει σε καμια που παιρνει ουτροτζεσταν να ακουμπησει τον τραχηλο?

Εγω έβαζα...αλλα όχι τόσο μέσα...δε μολυ έχει συμβεί ποτε αυτό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από μένα κορίτσιααααα!!!!! @nanoula90 μου καλή εγώ προσωπικά δεν βάζω αλλά θα σου έλεγα έτσι για να είσαι σίγουρη να πάρεις τηλ τον γιατρό σου να το πεις αν δεν το έχεις κάνει ήδη δηλαδή!!!!! Εγώ έχω και ευχάριστα και δυσάρεστα νέα.... Τα δυσάρεστα είναι ότι έχασα τον παππού μου προχθές, ήταν κάτι που αργά ή γρήγορα το περιμέναμε απλά με πείραξε πολύ που δεν μπόρεσα να πάω ούτε στο σπίτι ούτε στην κηδεία... Από την άλλη τα ευχάριστα, γιατί έτσι ειναι οι αντιθέσεις της ζωής τι να κάνουμε!, είναι ότι πήγα σήμερα στο ραντεβού μου στο νοσοκομείο και μου έδωσαν ημερομηνία!!!! Εκτός απροόπτου 15 Δεκέμβρη μπαίνω για καισαρική!!!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , zamia είπε:

Ioio μου!!!Ειστε καλα?Αδε θυμόμουν οτι είχες γεννήσει με καισαρική.Σε ποιά βδομάδα είσαι τώρα;Προγραμματιμένα θα πας.ε;

Η μικρή πως είναι;είναι ζωηρό παιδάκι;;;Εμενα τωρα με το σχολείο έχει βγάλει ένα σορό χουγια.....με κουραζει πάρα πολύ η επιμονή του σε πράγματα...θέλει συνέχεια αγκαλια κ μάλιστα λεει μονο μαμα....

Τωρα λέω να του φτιάξουμε το κρεβάτι του μηπως ξεκολλησει απο το δικό μας που έρχεται τα βραδια...

Και καλά έκανες!μα πόσοι να είναι μέσα σε έναν τόσο μικρο χώρο;;;Εγω τώρα θα ξανακάνω rooming in και στα επισκεπτήρια θα τον δίνω πάλι μεσα για να κατεβαίνω στο σαλόνι που θα έρχεται ο μεγάλος μπομπιρας...

Νιωθω πολυ περίεργα που πρωτη φορά θα τον αφήσω......κ βέβαια είμαι φουλ αγχωμένη γιατί τα βράδια θέλει μονο τη μαμά του...

Γενικά πως παει η εγκυμοσύνη;

 

Και εγω χαιρομαι πολυ με τα νέα σου!!

Εγω ήδη έχω πάρει babylino.

Εγω έβαζα...αλλα όχι τόσο μέσα...δε μολυ έχει συμβεί ποτε αυτό...

Τι να πω. Ουτε εγω βαζω μεσα πολυ γιατι φοβαμαι. Ηταν πολυ χαμηλα και τον ακουμπησα. Μηπως τον πιεζει το μωρο? Θα ρωτησω τον ντοκ.

 

πρίν από 8 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κι από μένα κορίτσιααααα!!!!! @nanoula90 μου καλή εγώ προσωπικά δεν βάζω αλλά θα σου έλεγα έτσι για να είσαι σίγουρη να πάρεις τηλ τον γιατρό σου να το πεις αν δεν το έχεις κάνει ήδη δηλαδή!!!!! Εγώ έχω και ευχάριστα και δυσάρεστα νέα.... Τα δυσάρεστα είναι ότι έχασα τον παππού μου προχθές, ήταν κάτι που αργά ή γρήγορα το περιμέναμε απλά με πείραξε πολύ που δεν μπόρεσα να πάω ούτε στο σπίτι ούτε στην κηδεία... Από την άλλη τα ευχάριστα, γιατί έτσι ειναι οι αντιθέσεις της ζωής τι να κάνουμε!, είναι ότι πήγα σήμερα στο ραντεβού μου στο νοσοκομείο και μου έδωσαν ημερομηνία!!!! Εκτός απροόπτου 15 Δεκέμβρη μπαίνω για καισαρική!!!!!! 

Αγαπη μου συλληπητηρια!! Τον εχασα κ γω περισυ σχεδον τετοια εποχη. Δυστυχως υπαρχουν κ αυτα. Απο τη μια ερχεται μια ζωη και απο την αλλη φευγει. Να εισαι καλα και ευτυχισμενη με την οικογενεια σου και με το καλο τα μωρακια σου μωρεεε 15 Δεκεμβρη, 2 μηνεεεες. Τιποτα δεν εμεινε!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , nanoula90 είπε:

Τι να πω. Ουτε εγω βαζω μεσα πολυ γιατι φοβαμαι. Ηταν πολυ χαμηλα και τον ακουμπησα. Μηπως τον πιεζει το μωρο? Θα ρωτησω τον ντοκ.

 

Αγαπη μου συλληπητηρια!! Τον εχασα κ γω περισυ σχεδον τετοια εποχη. Δυστυχως υπαρχουν κ αυτα. Απο τη μια ερχεται μια ζωη και απο την αλλη φευγει. Να εισαι καλα και ευτυχισμενη με την οικογενεια σου και με το καλο τα μωρακια σου μωρεεε 15 Δεκεμβρη, 2 μηνεεεες. Τιποτα δεν εμεινε!

Ευχαριστώ κορίτσι μου καλό κι εσύ με το καλό να πάνε όλα καλά... Μη ξεχάσεις να πάρεις τον γιατρό και να μας ενημερώσεις εεεεε... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zamia είπε:

Ioio μου!!!Ειστε καλα?Αδε θυμόμουν οτι είχες γεννήσει με καισαρική.Σε ποιά βδομάδα είσαι τώρα;Προγραμματιμένα θα πας.ε;

Η μικρή πως είναι;είναι ζωηρό παιδάκι;;;Εμενα τωρα με το σχολείο έχει βγάλει ένα σορό χουγια.....με κουραζει πάρα πολύ η επιμονή του σε πράγματα...θέλει συνέχεια αγκαλια κ μάλιστα λεει μονο μαμα....

Τωρα λέω να του φτιάξουμε το κρεβάτι του μηπως ξεκολλησει απο το δικό μας που έρχεται τα βραδια...

Και καλά έκανες!μα πόσοι να είναι μέσα σε έναν τόσο μικρο χώρο;;;Εγω τώρα θα ξανακάνω rooming in και στα επισκεπτήρια θα τον δίνω πάλι μεσα για να κατεβαίνω στο σαλόνι που θα έρχεται ο μεγάλος μπομπιρας...

Νιωθω πολυ περίεργα που πρωτη φορά θα τον αφήσω......κ βέβαια είμαι φουλ αγχωμένη γιατί τα βράδια θέλει μονο τη μαμά του...

Γενικά πως παει η εγκυμοσύνη;

 

Και εγω χαιρομαι πολυ με τα νέα σου!!

Εγω ήδη έχω πάρει babylino.

Εγω έβαζα...αλλα όχι τόσο μέσα...δε μολυ έχει συμβεί ποτε αυτό...

καλημερα!

καλα ειμαστε κ εμεις κοριτσια μου!ειχαμε κ μετακομιση μεσα στο καλοκαιρι,ευτυχως πλεον πηγαμε σε δικο μας

η μεγαλη ξεκινησε προνηπια,ολα καλα 

πιθανον θα παει του χρονου παιδικο ο μικρος

ζαμια,δ φταιει μονο το σχολειο για τον δικο σου.ετσι κανουν ολα τα διχρονα ασχετως σχολειου

κ εμεις τωρα σε μια παρατεταμενη φαση αποθηλασμου ειμαστε με τον μικρο,ισως αυτος το παει μεχρι 2,5

αντε δυο μηνες κοριτσακια,κ θα ερθουν κ τα μικρουλια!ολα να πανε καλα!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

Κοριτσακια μου τι κάνετε;;; σήμερα η μερα έχει beaute....!!! Απόλαυση!!!! Πως ειστε;;; 

Ααααα τι καλά κι εγώ θέλω!!!!! Εγώ καλά σε γενικές γραμμές, όπως έγραψα και πιο πάνω πήρα ημερομηνία, 15 Δεκέμβρη πάω για καισαρική, θύμισε μου εσύ πότε έχεις πητ??? Παπαγεωργίου δεν θα πας καλά δεν θυμάμαι??? Λες να μαστε μαζιιιιιιι???? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Ααααα τι καλά κι εγώ θέλω!!!!! Εγώ καλά σε γενικές γραμμές, όπως έγραψα και πιο πάνω πήρα ημερομηνία, 15 Δεκέμβρη πάω για καισαρική, θύμισε μου εσύ πότε έχεις πητ??? Παπαγεωργίου δεν θα πας καλά δεν θυμάμαι??? Λες να μαστε μαζιιιιιιι???? 

Εχω ΠΗΤ 22/12 κι εγω καισαρική Παπαγεωργίου θα κανω... Λες;;; δεν μ δώσαν ομως ακομα ημερομηνία.. Με είπε επειδη ειναι η πρώτη εγκυμοσύνη κ παει καλα θα με αφήσει μεχρι τέλους 39 βδομαδες κλπ λες να μαστε μαζι;;;;; να πιουμε κ εναν καφέ! Εσύ ποια μερα πας στα ραντεβού;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Cath3rine είπε:

Εχω ΠΗΤ 22/12 κι εγω καισαρική Παπαγεωργίου θα κανω... Λες;;; δεν μ δώσαν ομως ακομα ημερομηνία.. Με είπε επειδη ειναι η πρώτη εγκυμοσύνη κ παει καλα θα με αφήσει μεχρι τέλους 39 βδομαδες κλπ λες να μαστε μαζι;;;;; να πιουμε κ εναν καφέ! Εσύ ποια μερα πας στα ραντεβού;; 

Θα είμαστε πολύ κοντά στις ημερομηνίες σίγουρα!!!! Κοίτα τώρα εγώ έχω doppler 29 του μήνα και μετά μου έχουν μόνο 5/12, μέσα στον Νοέμβρη καθόλου... Δεν είχε προφανώς ανοιχτές ημερομηνίες αλλά δεν πειράζει θα πηγαίνω στο ιατρείο της γιατρού μου ούτως ή άλλως.... Τώρα φαντάζομαι τέλη Νοέμβρη θα ξεκινήσω καρδιοτοκογραφο μια φορά την εβδομάδα, αυτό δεν το κλείνουν από την αρχή σαν ραντεβού απ όσο ξέρω, θα ρωτήσω όμως για σίγουρα... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Θα είμαστε πολύ κοντά στις ημερομηνίες σίγουρα!!!! Κοίτα τώρα εγώ έχω doppler 29 του μήνα και μετά μου έχουν μόνο 5/12, μέσα στον Νοέμβρη καθόλου... Δεν είχε προφανώς ανοιχτές ημερομηνίες αλλά δεν πειράζει θα πηγαίνω στο ιατρείο της γιατρού μου ούτως ή άλλως.... Τώρα φαντάζομαι τέλη Νοέμβρη θα ξεκινήσω καρδιοτοκογραφο μια φορά την εβδομάδα, αυτό δεν το κλείνουν από την αρχή σαν ραντεβού απ όσο ξέρω, θα ρωτήσω όμως για σίγουρα... 

Ναι μαλλον θα μαστε κοντά !καλη φαση!!! Εγω εχω doppler την δευτερα 22/10 και μετα ραντεβού 22/11 ..κ μ ειπε οτι μετα θα πηγαίνω λογικα πιο συχνά κ καποια στιγμη ειπε θα με κάνει κ καρδιοτοκογραφο..! Εσύ πας εξω σε γυναικολόγο κ απλα θα γεννήσεις μέσα;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ναι μαλλον θα μαστε κοντά !καλη φαση!!! Εγω εχω doppler την δευτερα 22/10 και μετα ραντεβού 22/11 ..κ μ ειπε οτι μετα θα πηγαίνω λογικα πιο συχνά κ καποια στιγμη ειπε θα με κάνει κ καρδιοτοκογραφο..! Εσύ πας εξω σε γυναικολόγο κ απλα θα γεννήσεις μέσα;; 

Οχι η γιατρός μου είναι στο Παπαγεωργίου, απλά οπότε χρειάζομαι πάω και στο ιατρείο της έξω, μια δυο φορές πήγα μη φανταστείς.... Αν πάνε όλα καλά και δεν γεννήσω νωρίτερα μια μέρα πριν μπω θα σου στείλω το κινητό μου σε πμ, αν μπεις μέχρι 18 να με πάρεις τηλ να πιούμε καφέ χαχαχαχαχαχα!!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Οχι η γιατρός μου είναι στο Παπαγεωργίου, απλά οπότε χρειάζομαι πάω και στο ιατρείο της έξω, μια δυο φορές πήγα μη φανταστείς.... Αν πάνε όλα καλά και δεν γεννήσω νωρίτερα μια μέρα πριν μπω θα σου στείλω το κινητό μου σε πμ, αν μπεις μέχρι 18 να με πάρεις τηλ να πιούμε καφέ χαχαχαχαχαχα!!!!! 

Ναι ναι εννοείται!!! Κι αν μπω πρώτη εγω ια σε στειλω.. Εσύ ποια γυναικολόγο έχεις; εισαι ικανοποιημένη;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ναι ναι εννοείται!!! Κι αν μπω πρώτη εγω ια σε στειλω.. Εσύ ποια γυναικολόγο έχεις; εισαι ικανοποιημένη;;; 

Τσέκαρε τα πμ που είχαμε στείλει μέσα στον Αύγουστο, πριν λίγο τα είδα!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Τσέκαρε τα πμ που είχαμε στείλει μέσα στον Αύγουστο, πριν λίγο τα είδα!!!! 

Σου έστειλα για να σς ρωτήσω κ κατι ακομα.. Παντως εχω ενα feeling μαζι μας βλεπω... Εσυ θα ζητήσεις δωματιο δίκλινο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Cath3rine είπε:

Σου έστειλα για να σς ρωτήσω κ κατι ακομα.. Παντως εχω ενα feeling μαζι μας βλεπω... Εσυ θα ζητήσεις δωματιο δίκλινο; 

Χαχαχαχα κι εγώ το ίδιο feeling έχω και αυτή θα ήταν η επόμενη ερώτηση μου!!!!! Έτσι λέω, για περισσότερη ησυχία μωρέ. Επειδή θα είναι και διδυμακια όχι τίποτα άλλο!!!! Έλα να συνεχίσουμε prive, μην ενοχλούμε με ειδοποιήσεις τις υπόλοιπες χάχαχαχα!!! 

  • Χαχα 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...