Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Όσον αφορά το θέμα με τις επισκέψεις εγώ γενικά δεν θέλω να έρθει πολύς κόσμος στο νοσοκομείο γιατί γεννάμε μέσα στο καταχείμωνο σε εποχή που οι ιώσεις οργιάζουν... και επειδή γεννάω σε δημόσιο το μωρό  θα το έχω δίπλα  μου... Αλλά απο την στιγμή που θα είμαστε με άλλες κοπέλες στο δωμάτιο μην παίρνετε ως δεδομένο ότι και οι άλλες θα το σεβαστούν αυτό... Δυστυχώς δεν μπορούν όλες να καταλάβουν ότι δεν έχει νόημα να έρθει ένας στρατός ολόκληρος επίσκεψη στο νοσοκομείο... Και στην τελική αν εσύ θες να δει το μωρό σου όλο το σόι μπορείς όταν βγεις να κάνεις πάρτυ στο σπίτι σου... Στο νοσοκομείο πρέπει να σέβεσαι και τις συγκάτοικους σου... Εγώ προτιμώ να έρθουν στο νοσοκομείο, εκτός από γονείς εννοείται και αδέρφια, δύο καλές μου φιλες (συγγενείς δεν έχω στην Αθήνα ούτως η αλλως) και οι υπόλοιποι εν καιρώ στο σπίτι...

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Έχει καμία από σας καούρες; Με πιάνει κάθε βράδυ σα να θέλω να κάνω εμετό και δεν είναι ότι τρώω βαριά φαγητά, σαλατουλες και κανένα τοστακι θα φαω... Μήπως ξέρετε κανένα φυσικό τρόπο να τις αντιμετωπίσω;


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , loyloy είπε:

Και τα νέα τα σημερινά.καναμε ντομπλερ.το μόνο που άκουγα συνέχεια στην εξέταση από το γιατρό είναι το τι τυχερός που είναι ο μπέμπης με το περιβάλλον που Του χω φτιάξει και ότι περνάει Καλά.καναμε και 3d .Έχει κάνει και μαγπυλακια σιγά σιγά.Κοριτσια είναι κούκλος!!!!!!!!!χαζομαμα τελείως.ο τράχηλος μικρυνε όμως από 3.1 σε 2.4 και μου πε να παχύνει ο μπέμπης και να προσπαθήσουμε για 36 εβδομάδες.τωρα είμαστε 1864 γραμμάρια. Και εννοείται κρεβάτι.οχι κούραση.

Σε 2 βδομάδες που χω ξανά με το γιατρό ραντεβού θα τον ρωτήσω για το εμβόλιο.δεν ξερω για να τον έχω συνέχεια μαζί μου.δεν θέλω να νομίζετε ότι είμαι κακια μαμά και δεν θέλω το παιδι μαζί μου , αλλά νιώθω ότι είναι καλύτερα έτσι.εχω ρωτήσει και στο μαιευτήριο τι γίνεται με το θέμα του θηλασμου και μου παν υπογράφω χαρτί ότι δεν θέλω ξένο και αν χρειαστεί θα πρέπει να δώσω εγώ το οκ και οπότε κλαίει για τάισμα στο φέρνουν μέσα συν τις ώρες που τα πάνε στις μαμάδες σύμφωνα με το πρόγραμμα. 

Η κάθε μανούλα όπως νιώθει...Καλέ εννοείται πως δεν είσαι κακιά!!Ναι οταν ζητάς αποκελσιτικό θηλασμό ετσι είναι,δε δίνουν ξένο αν δεν υπογράψεις!

Να σε ρωτήσω....είναι ωρες επισκεπτηρίου...το μωρό σου πειναει,,,,τι θα κάνεις;;;αναγκαστικά θα τους βγάλεις όλους εξω για να θηλάσεις.

Απλά θέλω να σου πω..πως στο rooming in έχεις συνέχεια το μωρό εκεί κ δε ξεκουράζεσαι καθόλου....Ομως κ αυτό αν διαλέξεις να ξέρεις πως έχεις την ευχέρεια να τους το δώσεις μέσα να το κρατήσουν!

πρίν από 6 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερααα!!! Μπραβο κοριτσι μ μια χαρα ο μπεμπαρος!!! 

Εγω κοριτσια εχθες το βραδυ ειχα λιγες συσπασεις καμια 10αρια κ φοβερη αυπνια στις 5μιση κοιμηθηκα ενιωθα την μπεμπα ποοοοολλη χαμηλα τερμα κατω!....σημερα το πρωι σηκωθηκα κ παλι σκληρυνε η κοιλιτσα 4φορες τωρα ξαπλωσα θα μπουκωθω στο μαγνησιο κ βλεπουμε...

Βρε κοριτσοα επειδη εχω φοβηθει μεχρι απο ποια εβδομαδα ειναι βιωσιμο το νινακι;;;

Καλημέρα,μεχρι 28εβδ.Μην αγχώνεσαι είσαι οκ!!!

Κ εγώ ξεκίνησα εδώ κ 2 βδομάδες μαγνήσιο.Αρχισαν οι συσπάσεις......

Μια απο τα ίδια..τον νιώθω ωρες ωρες πολυ χαμηλά..σα να με σκαλίζει....:???:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερααα!!! Μπραβο κοριτσι μ μια χαρα ο μπεμπαρος!!! 

Εγω κοριτσια εχθες το βραδυ ειχα λιγες συσπασεις καμια 10αρια κ φοβερη αυπνια στις 5μιση κοιμηθηκα ενιωθα την μπεμπα ποοοοολλη χαμηλα τερμα κατω!....σημερα το πρωι σηκωθηκα κ παλι σκληρυνε η κοιλιτσα 4φορες τωρα ξαπλωσα θα μπουκωθω στο μαγνησιο κ βλεπουμε...

Βρε κοριτσοα επειδη εχω φοβηθει μεχρι απο ποια εβδομαδα ειναι βιωσιμο το νινακι;;;

Από 28η και μετα.32η αν ολοκληρώσει έχει ολοκληρωθεί και ο εγκέφαλος.αρς μην αγχώνεσαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Όσον αφορά το θέμα με τις επισκέψεις εγώ γενικά δεν θέλω να έρθει πολύς κόσμος στο νοσοκομείο γιατί γεννάμε μέσα στο καταχείμωνο σε εποχή που οι ιώσεις οργιάζουν... και επειδή γεννάω σε δημόσιο το μωρό  θα το έχω δίπλα  μου... Αλλά απο την στιγμή που θα είμαστε με άλλες κοπέλες στο δωμάτιο μην παίρνετε ως δεδομένο ότι και οι άλλες θα το σεβαστούν αυτό... Δυστυχώς δεν μπορούν όλες να καταλάβουν ότι δεν έχει νόημα να έρθει ένας στρατός ολόκληρος επίσκεψη στο νοσοκομείο... Και στην τελική αν εσύ θες να δει το μωρό σου όλο το σόι μπορείς όταν βγεις να κάνεις πάρτυ στο σπίτι σου... Στο νοσοκομείο πρέπει να σέβεσαι και τις συγκάτοικους σου... Εγώ προτιμώ να έρθουν στο νοσοκομείο, εκτός από γονείς εννοείται και αδέρφια, δύο καλές μου φιλες (συγγενείς δεν έχω στην Αθήνα ούτως η αλλως) και οι υπόλοιποι εν καιρώ στο σπίτι...

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Έχει καμία από σας καούρες; Με πιάνει κάθε βράδυ σα να θέλω να κάνω εμετό και δεν είναι ότι τρώω βαριά φαγητά, σαλατουλες και κανένα τοστακι θα φαω... Μήπως ξέρετε κανένα φυσικό τρόπο να τις αντιμετωπίσω;

Κ εγώ από κόσμο αυτούς θα έχω...κ βέβαια προτιμό στο νοσοκομείο...Στο σπίτι μεχρι να βρούμε τους ρυθμούς μας δε θέλω κανέναν.

Εγω έχω που κ που...πίνω σόδα,μόνο αυτό με ανακουφίση.

Κ τώρα τελευταία ξαναέχω κ όταν τρώω πχ ψωμί με μέλι...κουλούρι....

Just now, vikib είπε:

ζαμιακι κ ιωαννα-ιοιο παλιες μου φιλεναδες με το καλο κ τα δευτερα μωρακια σας!

τι κανετε;τα παιδακια σας;ολα καλα κ με τα μπεμπε;φυλα;

Βικακι καλή σου μέρα!!!!σε ευχαριστούμε πολύ!!!!:)

Όλοι καλα!!!!εσείς;;;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Όσον αφορά το θέμα με τις επισκέψεις εγώ γενικά δεν θέλω να έρθει πολύς κόσμος στο νοσοκομείο γιατί γεννάμε μέσα στο καταχείμωνο σε εποχή που οι ιώσεις οργιάζουν... και επειδή γεννάω σε δημόσιο το μωρό  θα το έχω δίπλα  μου... Αλλά απο την στιγμή που θα είμαστε με άλλες κοπέλες στο δωμάτιο μην παίρνετε ως δεδομένο ότι και οι άλλες θα το σεβαστούν αυτό... Δυστυχώς δεν μπορούν όλες να καταλάβουν ότι δεν έχει νόημα να έρθει ένας στρατός ολόκληρος επίσκεψη στο νοσοκομείο... Και στην τελική αν εσύ θες να δει το μωρό σου όλο το σόι μπορείς όταν βγεις να κάνεις πάρτυ στο σπίτι σου... Στο νοσοκομείο πρέπει να σέβεσαι και τις συγκάτοικους σου... Εγώ προτιμώ να έρθουν στο νοσοκομείο, εκτός από γονείς εννοείται και αδέρφια, δύο καλές μου φιλες (συγγενείς δεν έχω στην Αθήνα ούτως η αλλως) και οι υπόλοιποι εν καιρώ στο σπίτι...

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Έχει καμία από σας καούρες; Με πιάνει κάθε βράδυ σα να θέλω να κάνω εμετό και δεν είναι ότι τρώω βαριά φαγητά, σαλατουλες και κανένα τοστακι θα φαω... Μήπως ξέρετε κανένα φυσικό τρόπο να τις αντιμετωπίσω;

Από την αρχή τξς εγκυμοσύνης παθαίνω συχνά καουρες.προσπαθω να κάνω μικρά γεύματα ανα 3 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , loyloy είπε:

Από την αρχή τξς εγκυμοσύνης παθαίνω συχνά καουρες.προσπαθω να κάνω μικρά γεύματα ανα 3 ώρες.

Μάλλον τρώω πολύ το μεσημέρι και μου βγαίνουν οι καούρες το βράδυ... Τι να πω...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Κ η μέντα βοηθάει για τις καούρες. Κ εγώ έχω συνέχεια. Ότι κ να φάω...

Παντως για τις επισκέψεις που λέτε θυμάμαι στο πρώτο μου είχα γεννήσει Ιασώ σε τρίκλινο. Ήταν κ μια εποχή που γινόταν χαμός η αλήθεια είναι. Δεν υπήρχε θάλαμος άδειος. Κ θυμάμαι με είχαν κουράσει τόσο πολύ οι επισκέψεις των άλλων δυο κοριτσιών το απόγευμα.... δεν καταλαβαίναμε όλοι αυτοί οι συγγενείς τους. Εγώ έκατσα μέσα 3 μέρες , ενώ κανονικά ήταν 4 να μείνω αν θυμάμαι καλά!! Υπέγραψα κ έφυγα με δίκη μου ευθύνη. Με είχαν πιάσει τα νεύρα μου με τόση φασαρία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε κοριτσια εχω πολυ μεγαλο σοϊ και ολοι οι θειοι θειες θα θελουν να ερθουν στο μαιευτηριο. Δεν μπορω να τους πω να μην ερθουν γιατι με αγαπανε πολυ. Τα αδερφια των γονιων μου εννοω. Τις ωρες του επισκεπτηριου ωστοσο δεν θα μπαινουν ολοι μαζι αν ερχονται πολλοι. Θα τους πω να ερχονται σε διαφορετικες ωρες για να μην ενοχλησω τις υπολοιπες μανουλες. Προτιμω να ερθουν στο μαιευτηριο απο το σπιτι η αληθεια ειναι .

Οσο για τη βιωσιμοτητα, ιατρικως μιλωντας ενα βρεφος θεωρειται βιωσιμο απο την 24η εβδομαδα ή διαφορετικα > 500 γρ. και μετα. Μαλιστα για αυτον τον λογο, σε πολλες χωρες, αν μια γυναικα επιθυμει διακοπη της κυησης απαγορευεται περαν των 24ων εβδομαδων ( πχ Αγγλια). Αν και κατω των 24ων εβδομαδων υπαρχει μια λεγομενη γκριζα ζωνη, καθως υπαρχουν περιπτωσεις γεννησης 23 εβδομαδων και το μωρο επεζησε, αλλα ειναι ωστοσο σπανιες περιπτωσεις. 

Βεβαια αλλο βιωσιμοτητα και αλλο νοσηροτητα. Γιατι δεν σημαινει οτι οσα παιδια γεννιουνται 24ων εβδομαδων θα τα καταφερουν, ή οτι θα ειναι υγιη. Οι πιθανοτητες ειναι 50-50 και οσο περνανε οι εβδομαδες αυξανουν κατακορυφα. Στις 26 εβδομαδες οι πιθανοτητες το μωρο να επιβιωσει ειναι περιπου 70%. 

Οποτε μικρη μου @ΒαλεντιναΧρηστος μην το σκεφτεσαι καν. Εδω εγω εχω χαλαρωσει που ακουω για προωρο τοκετο τοσο καιρο. Ειμαστε σε αρκετα καλο σημειο, αλλα βασικος στοχος ειναι οι 36 εβδομαδες ωστε να μην χρειαστουν τα μωρα μας καμια αναπνευστικη υποστηριξη και να ειναι απολυτως υγιη.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , nanoula90 είπε:

 

Οσο για τη βιωσιμοτητα, ιατρικως μιλωντας ενα βρεφος θεωρειται βιωσιμο απο την 24η εβδομαδα ή διαφορετικα > 500 γρ. και μετα. Μαλιστα για αυτον τον λογο, σε πολλες χωρες, αν μια γυναικα επιθυμει διακοπη της κυησης απαγορευεται περαν των 24ων εβδομαδων ( πχ Αγγλια). Αν και κατω των 24ων εβδομαδων υπαρχει μια λεγομενη γκριζα ζωνη, καθως υπαρχουν περιπτωσεις γεννησης 23 εβδομαδων και το μωρο επεζησε, αλλα ειναι ωστοσο σπανιες περιπτωσεις. 

Βεβαια αλλο βιωσιμοτητα και αλλο νοσηροτητα. Γιατι δεν σημαινει οτι οσα παιδια γεννιουνται 24ων εβδομαδων θα τα καταφερουν, ή οτι θα ειναι υγιη. Οι πιθανοτητες ειναι 50-50 και οσο περνανε οι εβδομαδες αυξανουν κατακορυφα. Στις 26 εβδομαδες οι πιθανοτητες το μωρο να επιβιωσει ειναι περιπου 70%. 

Οποτε μικρη μου @ΒαλεντιναΧρηστος μην το σκεφτεσαι καν. Εδω εγω εχω χαλαρωσει που ακουω για προωρο τοκετο τοσο καιρο. Ειμαστε σε αρκετα καλο σημειο, αλλα βασικος στοχος ειναι οι 36 εβδομαδες ωστε να μην χρειαστουν τα μωρα μας καμια αναπνευστικη υποστηριξη και να ειναι απολυτως υγιη.

 

πρίν από 48 λεπτά , loyloy είπε:

Από 28η και μετα.32η αν ολοκληρώσει έχει ολοκληρωθεί και ο εγκέφαλος.αρς μην αγχώνεσαι.

 

πρίν από 52 λεπτά , zamia είπε:

Η κάθε μανούλα όπως νιώθει...Καλέ εννοείται πως δεν είσαι κακιά!!Ναι οταν ζητάς αποκελσιτικό θηλασμό ετσι είναι,δε δίνουν ξένο αν δεν υπογράψεις!

Να σε ρωτήσω....είναι ωρες επισκεπτηρίου...το μωρό σου πειναει,,,,τι θα κάνεις;;;αναγκαστικά θα τους βγάλεις όλους εξω για να θηλάσεις.

Απλά θέλω να σου πω..πως στο rooming in έχεις συνέχεια το μωρό εκεί κ δε ξεκουράζεσαι καθόλου....Ομως κ αυτό αν διαλέξεις να ξέρεις πως έχεις την ευχέρεια να τους το δώσεις μέσα να το κρατήσουν!

Καλημέρα,μεχρι 28εβδ.Μην αγχώνεσαι είσαι οκ!!!

Κ εγώ ξεκίνησα εδώ κ 2 βδομάδες μαγνήσιο.Αρχισαν οι συσπάσεις......

Μια απο τα ίδια..τον νιώθω ωρες ωρες πολυ χαμηλά..σα να με σκαλίζει....:???:

Μαγνησιο περνω απο την αρχη απλα το αυξανω οταν νιωθω συσπασεις.....αρα καλυτερα ειναι να ολοκληρωθει η 32η....σαν να χαλαρωσα τωρα φοβηθηκα ρε κοριτσια!!!το εχω ξαναπαθει πριν 4μιση εβδομαδες αρα λογικα δεν θα ειναι κατι σοβαρο....ευχαριστω κοριτσια μου με ηρεμησατε!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

 

Μαγνησιο περνω απο την αρχη απλα το αυξανω οταν νιωθω συσπασεις.....αρα καλυτερα ειναι να ολοκληρωθει η 32η....σαν να χαλαρωσα τωρα φοβηθηκα ρε κοριτσια!!!το εχω ξαναπαθει πριν 4μιση εβδομαδες αρα λογικα δεν θα ειναι κατι σοβαρο....ευχαριστω κοριτσια μου με ηρεμησατε!

Ναι χαλαρωσε αγαπη μου γλυκια. Μετα τις 32 εννοειται χαιρομαστεεεε. Ολες θα τα καταφερουμε!! Και σε λιγο καιρο θα μιλαμε για θεματα θηλασμου, πως τα παμε, αν τα καταφερνουμε, αν οχι τι γαλα δινουμε και ποσο, και τετοια ωραιαααα

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , sun38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Κ η μέντα βοηθάει για τις καούρες. Κ εγώ έχω συνέχεια. Ότι κ να φάω...

Παντως για τις επισκέψεις που λέτε θυμάμαι στο πρώτο μου είχα γεννήσει Ιασώ σε τρίκλινο. Ήταν κ μια εποχή που γινόταν χαμός η αλήθεια είναι. Δεν υπήρχε θάλαμος άδειος. Κ θυμάμαι με είχαν κουράσει τόσο πολύ οι επισκέψεις των άλλων δυο κοριτσιών το απόγευμα.... δεν καταλαβαίναμε όλοι αυτοί οι συγγενείς τους. Εγώ έκατσα μέσα 3 μέρες , ενώ κανονικά ήταν 4 να μείνω αν θυμάμαι καλά!! Υπέγραψα κ έφυγα με δίκη μου ευθύνη. Με είχαν πιάσει τα νεύρα μου με τόση φασαρία!

Σε επίσκεψη που είχα πάει σε φίλη μου στο Ερρίκος Ντυνάν ήταν τρεις μέσα στο δωμάτιο και δεκατρείς με τους επισκέπτες!!! Έκατσα μια ώρα και με έπιασε πονοκέφαλος... Φαντάσου πως ήταν η φίλη μου που είχε γεννησει με καισαρική και δεν ήταν καλά και ψυχολογικά γιατί είχε το μωράκι της σε θερμοκοιτίδα...

Στην δε αδερφή μου όταν πήγα στο νοσοκομείο στις δέκα το βράδυ για να την δω για δύο λεπτά μετρημένα (μένει επαρχία και ήμουν μακριά όταν γέννησε και μόλις έφτασα πήγα για δύο λεπτά όπως είπα..) ήταν μέσα τρία άτομα σε μια κοπέλα που μια χαρά κάναν φασαρία στις δέκα το βράδυ... Εγώ ντράπηκαν που ενόχλησα τις άλλες κοπέλες και της είπα ένα γεια και έφυγα οι άλλοι που είχαν ώρα εκεί έκατσαν... και όσοι φίλοι ήθελαν να δουν την αδερφή μου όμορφα και ωραία τους είπαμε ότι δεν γίνεται γιατί ήταν πρόωρο το μωρό και άρρωστη η μαμά...

Βάσει λοιπόν αυτών των δύο εμπειριών πολύ κοντινων μου προσώπων είμαι πολύ αρνητική στο θέμα επισκέψεις στο νοσοκομείο...

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια..γλυκα δεν ειχα σκεφτει καθολου αλλα το βράδυ σκεφτηκα εφοσον θα ναι σχεδον χριστούγεννα θα χω κουραμπιέδες κ μελομακάρονα.. Κ αντέχουν κ ειναι μεσα στο κλιμα!!!! 

Οσο,για το νοσοκομειο σκέφτηκα να παω σε αυτό που λενε δίκλινο κ πληρώνεις ενα ποσό.. Για να χω το κεφαλι μ ήσυχο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλησπερα κοριτσια..γλυκα δεν ειχα σκεφτει καθολου αλλα το βράδυ σκεφτηκα εφοσον θα ναι σχεδον χριστούγεννα θα χω κουραμπιέδες κ μελομακάρονα.. Κ αντέχουν κ ειναι μεσα στο κλιμα!!!! 

Οσο,για το νοσοκομειο σκέφτηκα να παω σε αυτό που λενε δίκλινο κ πληρώνεις ενα ποσό.. Για να χω το κεφαλι μ ήσυχο! 

Καταπληκτική η ιδέα σου!!! Κουραμπιέδες και μελομακάρονα της μαμάς!!! Τι καλύτερο! Σε ποιο νοσοκομείο γέννας; Εγώ στο Αλεξάνδρα και λέω και γω για δίκλινο αν βρω βέβαια γιατί δεν είναι σίγουρο ότι θα έχει και διαθέσιμο...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσο με θυμώνουν όταν πηγαίνουν άρρωστοι στο μαιευτήριο..

Βρε κορίτσια γιατί οι επισκέπτες να μπούν στο δωμάτιο;Για πείτε μου;;;;Έγω έξω έβγαινα!στο διάδρομο!Εκτός αν είναι με καισαρική που είναι πιο δύσκολο το περπάτημα στη λεχώνα..

Κ μάλιστα πόσο νευριάζω που όλοι έρχονται ..οι περισσοτεροι για το μωρό...να δουν το μωρο..κ οχι τη μαμα.....Γι'αυτο απο μενα στη πρώτη γέννα πήραν τον Π...ο για το μωρό...τους μάζευα κ τους πήγαινα στο τζάμι να τον δουν.Αι σιχιτρ.(πλην τους γονείς μας)

 

Πολυ έξυπνη η ιδέα με τα γλυκά!!μιαμ μιαμ!!!:tongue:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...