Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, sun38 είπε:

Χι χι !!! Ναι να το βάψεις. Να είσαι κούκλα. Κ εγώ το είχα σκοπό αλλά δεν πειραζει κατ οίκον περιορισμός.... ας πάνε καλά όλα.

Σημερα χάζευα στο Ίντερνετ για γλυκά κεράσματα για το μαιευτήριο. Έχει μερικά πολύ χαριτωμένα. Έχετε κοιτάξει εσείς;;

Ναι τα κοριτσίστικα είναι φανταστικά τα βρεφικά. Τα χαζεύω μόνο προς το παρόν κ από τον άλλο μήνα πρώτα ο Θεός σιγά σιγά κάτι θα παίρνουμε. Nanoula εσυ τι παιδάκι περιμένεις είπαμε;

Αγοράκι σωστά ?τώρα είδα το τικερακι σου. Sorry! Να ξέρεις ότι τα αγοράκια έχουν έρωτα με τη μαμά!! Θα σε θέλει σε αποκλειστικότητα. Ο μπαμπάς θα φάει πόρτα. Κ θα σε τρελαίνει κάθε μέρα στα φιλια!!

Μη πάρεις κάτι ψυγειου  γιατί θα στα φσνε άσχετοι.εγω σκεφτόμουν αμυγδαλωτα ή μπακλαβαδακια ή καταιφακια. Ξέρεις τυλιχτα.τωρα Δεν εχω ψαχτει ακόμα.σαν ιδέα κάτι εκτός ψυγείου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω ειμαι τυχερη σε αυτο και εχω την ξαδερφη του αντρα μου που ειναι σαν αδερφια περισσοτερο ζαχαροπλαστειο. Κ θα μας φτιαξουν οτι θελουμε πολυ πιο οικονομικα. Εγω σκεφτομουν τυπου μπισκοτακια που κρατανε παραπανω για να μην τα φτιαχνουν τελευταια στιγμη κ δεν προλαβουν, με ζαχαροπαστα σε σχημα γαλαζιου αστεριου αλλα ακομα και κανονικα γλυκα να παρω δεν μου φαινεται τοσο κακο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν εχω σκεφτει καθολου τα γλυκα για οποιον ερθει! Ας γεννησω με το καλο και θα πεταχτει ο αντρας μου σε ενα ζαχαροπλαστειο να παρει κατι! Για μενα ομως εχω μεγαλα σχεδια! Του εχω ηδη παραγγειλει ενα μεγαλο προφιτερολ και μια πιτσα :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα τα μπισκοτάκια αυτά με τα σχεδιακια αυτά μου αρέσουν παρά πολύ... έχει φοβερά σχέδια στο Ίντερνετ!!!

Καλα μην φανταστείτε ότι κ εγώ θα αγοράσω σίγουρα έτσι όπως είναι η κατάσταση μου... θα δούμε... ας γεννήσουμε με το καλό..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Εγω παλι δεν εχω σκεφτει καθολου τα γλυκα για οποιον ερθει! Ας γεννησω με το καλο και θα πεταχτει ο αντρας μου σε ενα ζαχαροπλαστειο να παρει κατι! Για μενα ομως εχω μεγαλα σχεδια! Του εχω ηδη παραγγειλει ενα μεγαλο προφιτερολ και μια πιτσα :)

Το μεγάλο προφιτερολ το χω κανονίσει και εγώ για μένα.χαχαχαχααχχαχα

Πιτ σα μου φτιάχνει η μαμα μου light.λεπτη ζύμη γτ με το ολικής αλεύρι δεν λεε ι.γαλοπουλα τυρι μιλνερ ή ντιρολο λίγη ντομάτα πιπεριά φέτα (μια ιδεα) και δεν μου ανεβάζει ζάχαρο.105 με 110.και μια χαρά ξεγιελιεμαι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Το μεγάλο προφιτερολ το χω κανονίσει και εγώ για μένα.χαχαχαχααχχαχα

Μεσα κ γω κοριτσια χαχαχαχα. Απο τα αγαπημενα μου γλυκα χαχαχα. Βουρ ολες μαζι!

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα! 

Μεταξύ μας, δεν ξέρω αν θέλω επισκέψεις στο μαιευτήριο. Προτιμώ να κάνω rooming in, αν αντέχω, γιατί θα είναι ο μοναδικός χρόνος που θα έχω αποκλειστικά με το μωρό. Στο σπίτι, όλα θα γίνονται κάτω από το άγρυπνο μάτι της μεγάλης και δεν ξέρω πώς θα είναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Εγω παλι δεν εχω σκεφτει καθολου τα γλυκα για οποιον ερθει! Ας γεννησω με το καλο και θα πεταχτει ο αντρας μου σε ενα ζαχαροπλαστειο να παρει κατι! Για μενα ομως εχω μεγαλα σχεδια! Του εχω ηδη παραγγειλει ενα μεγαλο προφιτερολ και μια πιτσα :)

Κι εγώ κάπως έτσι. Έχω ήδη παραγγείλει στους δικούς μου γλυκό που έχω στερηθεί τους τελευταίους μήνες.:-D

Βέβαια, για το μαιευτήριο, σκέφτομαι γλυκά που δεν χρειάζονται ψυγείο όπως μπακλαβαδάκια, σοκοφρετάκια και φυσικά μελομακάρονα και κουραμπιέδες που θα είναι της εποχής τότε!

1 hour ago, Ioio είπε:

Κορίτσια, καλημέρα! 

Μεταξύ μας, δεν ξέρω αν θέλω επισκέψεις στο μαιευτήριο. Προτιμώ να κάνω rooming in, αν αντέχω, γιατί θα είναι ο μοναδικός χρόνος που θα έχω αποκλειστικά με το μωρό. Στο σπίτι, όλα θα γίνονται κάτω από το άγρυπνο μάτι της μεγάλης και δεν ξέρω πώς θα είναι.

Καλημέρα! Κι εγώ θέλω rooming in, για να συνηθίσω το μωράκι μου σιγά σιγά, πριν πάω σπίτι. Βέβαια, στο επισκεπτήριο, θέλω να το παίρνουνε στο θάλαμο για να μην κολλήσει τπτ από τους επισκέπτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μανούλες!!!Πως είστε;;;;;;;

Αργώ πολύ να μπώ κ χάνω τα νέα σας..Τι κάνουν τα μωρακια μας;;;Εμένα καλά είναι αναμένω το ραντεβού της άλλης εβδομάδας σαν τρελή για να τον δω!!!!!

Ήδη ξεκίνησα να πλύνω κάποιες κουβερτούλες του μπέμπη τώρα που έβγαλε ήλιο.Τα ρουχαλάκια του...πορτ μπεμπε,κάθισμα αυτοκινήτου θα τα καθαρίσω τον αλλο μήνα.Εσείς πότε λέτε;

Απο πραγματάκια (φαρμακείο κτλ)ηδη έχω αγοράσει κάποια για να μη μας είναι μαζεμένα όλα στο τέλος.

Τώρα θα βάλω τον μεγαλο μου στο κρεβάτι(την κούνια θα την κάνουμε κρεβάτι)μήπως ετσι ξεκολήσει απο το δίκό μας...έχω φάει την κλωτσιά...

Αφήστε που με έχει φάει το άγχος οτι θα γεννήσω πριν την ωρα μου..η θα μου σπάσουν τα νερά...:cry:Κ αυτά γιατι εκτός οτι κουράζομαι πολύ..ο μικρός θέλει συνέχεια αγκαλιά....του λείπω πολύ κ θέλει να είναι πάνω μου.

Το καλό είναι πως ο πλακούντας ανέβηκε!!κ δεν έχω θέμα για φ.τ.

Ομως βρε κορίτσια ο βαρθολήνιος είναι πρησμενος....ειδικά αν πάω στη τουαλέτα κ ζοριαστώ λίγο πεταγεται ένα καρουμπαλο απο κάτω..οσο ενα μανταρίνι..Την άλλη βδομάδα θέλω να το συζητήσω με τον γιατρό αυτο...

Ειχα καιρο να γράψω κ εγραψα πολλά...:tongue:

 

Φιλιά σε όλες!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, sunshine83 είπε:

Κι εγώ κάπως έτσι. Έχω ήδη παραγγείλει στους δικούς μου γλυκό που έχω στερηθεί τους τελευταίους μήνες.:-D

Βέβαια, για το μαιευτήριο, σκέφτομαι γλυκά που δεν χρειάζονται ψυγείο όπως μπακλαβαδάκια, σοκοφρετάκια και φυσικά μελομακάρονα και κουραμπιέδες που θα είναι της εποχής τότε!

Καλημέρα! Κι εγώ θέλω rooming in, για να συνηθίσω το μωράκι μου σιγά σιγά, πριν πάω σπίτι. Βέβαια, στο επισκεπτήριο, θέλω να το παίρνουνε στο θάλαμο για να μην κολλήσει τπτ από τους επισκέπτες.

Εγώ δεν θα κάνω να τον Έχω στο δωμάτιο γιατί δεν ξέρω τι θα παίζει με τις άλλες στο δωμάτιο.αν θα φέρνουν κόσμο ή έρθει κανεις κρυωμένος επίσκεψη σε δίπλα κρεβάτι.στους δικούς μου έχω δώσει εντολή αν έρθει κανεις και ψιλιαστειτε συναχακι βηχαλακι  τους διωχνετε ,μη μπουν καν στο δωμάτιο.και όποιος παρεξηγηθεί ξύδι.γενναμε φουλ χειμώνα δεν θα αρρωστήσουμε κιόλας.εδω οι δικοί μου έχουν κάνει το εμβόλιο για να μην αρρωστήσουν.

Link to comment
Share on other sites

ααααα για rooimng in που λεγατε (διαβασα τα τελευταία)έκανα κ εγώ στο γιό μου..Μονο στο επισκεπτήριο τον έδινα κ τον έβλεπαν απο το τζάμι.

Sun ευχομαι ολα να πάνε καλά μεχρι τέλος!!!Σκέψου θετικά!!!!!το ζουζουνι σου θέλει θετική σκέψη!!

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Εγώ δεν θα κάνω να τον Έχω στο δωμάτιο γιατί δεν ξέρω τι θα παίζει με τις άλλες στο δωμάτιο.αν θα φέρνουν κόσμο ή έρθει κανεις κρυωμένος επίσκεψη σε δίπλα κρεβάτι.στους δικούς μου έχω δώσει εντολή αν έρθει κανεις και ψιλιαστειτε συναχακι βηχαλακι  τους διωχνετε ,μη μπουν καν στο δωμάτιο.και όποιος παρεξηγηθεί ξύδι.γενναμε φουλ χειμώνα δεν θα αρρωστήσουμε κιόλας.εδω οι δικοί μου έχουν κάνει το εμβόλιο για να μην αρρωστήσουν.

loyloy,απο τη στιγμή που ζητάς rooming in έχεις κάθε δικαιώμα να μην αφήνεις κανεναν μεσα!Κ οι αλλες μανουλες αυτο θα θέλουν.

Εγω θυμαμαι είχε τύχει να θηλάζω στο επισκεπτήριο κ δεν αφηναν κανεναν μεσα να μπει.Επίσης φωνάζεις τις μαιες κ τους βγάζουν εξω.....

Αν θέλουν επισκεψεις στο διαδρομο....στο σαλόνι.εγω ημουν κάθτη σε αυτο.

 

Επίσης κ εγώ θα κάνω το αντιγριπικό.Μου είπε ο ντοκ πως είναι καλο κ για το μωρο.

Link to comment
Share on other sites

Και τα νέα τα σημερινά.καναμε ντομπλερ.το μόνο που άκουγα συνέχεια στην εξέταση από το γιατρό είναι το τι τυχερός που είναι ο μπέμπης με το περιβάλλον που Του χω φτιάξει και ότι περνάει Καλά.καναμε και 3d .Έχει κάνει και μαγπυλακια σιγά σιγά.Κοριτσια είναι κούκλος!!!!!!!!!χαζομαμα τελείως.ο τράχηλος μικρυνε όμως από 3.1 σε 2.4 και μου πε να παχύνει ο μπέμπης και να προσπαθήσουμε για 36 εβδομάδες.τωρα είμαστε 1864 γραμμάρια. Και εννοείται κρεβάτι.οχι κούραση.

πρίν από 4 λεπτά , zamia είπε:

ααααα για rooimng in που λεγατε (διαβασα τα τελευταία)έκανα κ εγώ στο γιό μου..Μονο στο επισκεπτήριο τον έδινα κ τον έβλεπαν απο το τζάμι.

Sun ευχομαι ολα να πάνε καλά μεχρι τέλος!!!Σκέψου θετικά!!!!!το ζουζουνι σου θέλει θετική σκέψη!!

loyloy,απο τη στιγμή που ζητάς rooming in έχεις κάθε δικαιώμα να μην αφήνεις κανεναν μεσα!Κ οι αλλες μανουλες αυτο θα θέλουν.

Εγω θυμαμαι είχε τύχει να θηλάζω στο επισκεπτήριο κ δεν αφηναν κανεναν μεσα να μπει.Επίσης φωνάζεις τις μαιες κ τους βγάζουν εξω.....

Αν θέλουν επισκεψεις στο διαδρομο....στο σαλόνι.εγω ημουν κάθτη σε αυτο.

 

Επίσης κ εγώ θα κάνω το αντιγριπικό.Μου είπε ο ντοκ πως είναι καλο κ για το μωρο.

Σε 2 βδομάδες που χω ξανά με το γιατρό ραντεβού θα τον ρωτήσω για το εμβόλιο.δεν ξερω για να τον έχω συνέχεια μαζί μου.δεν θέλω να νομίζετε ότι είμαι κακια μαμά και δεν θέλω το παιδι μαζί μου , αλλά νιώθω ότι είναι καλύτερα έτσι.εχω ρωτήσει και στο μαιευτήριο τι γίνεται με το θέμα του θηλασμου και μου παν υπογράφω χαρτί ότι δεν θέλω ξένο και αν χρειαστεί θα πρέπει να δώσω εγώ το οκ και οπότε κλαίει για τάισμα στο φέρνουν μέσα συν τις ώρες που τα πάνε στις μαμάδες σύμφωνα με το πρόγραμμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Και τα νέα τα σημερινά.καναμε ντομπλερ.το μόνο που άκουγα συνέχεια στην εξέταση από το γιατρό είναι το τι τυχερός που είναι ο μπέμπης με το περιβάλλον που Του χω φτιάξει και ότι περνάει Καλά.καναμε και 3d .Έχει κάνει και μαγπυλακια σιγά σιγά.Κοριτσια είναι κούκλος!!!!!!!!!χαζομαμα τελείως.ο τράχηλος μικρυνε όμως από 3.1 σε 2.4 και μου πε να παχύνει ο μπέμπης και να προσπαθήσουμε για 36 εβδομάδες.τωρα είμαστε 1864 γραμμάρια. Και εννοείται κρεβάτι.οχι κούραση.

Μπράβο μανούλα!!!!μου φαίνεται σούπερ ο Μπουμπούκος!!!!!!!!Με το καλό!!εμενα δεν εχει 3dο γιατρός..κλαψ..κλαψ!!

Φοβαται για προωρο τοκετό λόγω τραχηλου;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Και τα νέα τα σημερινά.καναμε ντομπλερ.το μόνο που άκουγα συνέχεια στην εξέταση από το γιατρό είναι το τι τυχερός που είναι ο μπέμπης με το περιβάλλον που Του χω φτιάξει και ότι περνάει Καλά.καναμε και 3d .Έχει κάνει και μαγπυλακια σιγά σιγά.Κοριτσια είναι κούκλος!!!!!!!!!χαζομαμα τελείως.ο τράχηλος μικρυνε όμως από 3.1 σε 2.4 και μου πε να παχύνει ο μπέμπης και να προσπαθήσουμε για 36 εβδομάδες.τωρα είμαστε 1864 γραμμάρια. Και εννοείται κρεβάτι.οχι κούραση.

Καλημερααα!!! Μπραβο κοριτσι μ μια χαρα ο μπεμπαρος!!! 

Εγω κοριτσια εχθες το βραδυ ειχα λιγες συσπασεις καμια 10αρια κ φοβερη αυπνια στις 5μιση κοιμηθηκα ενιωθα την μπεμπα ποοοοολλη χαμηλα τερμα κατω!....σημερα το πρωι σηκωθηκα κ παλι σκληρυνε η κοιλιτσα 4φορες τωρα ξαπλωσα θα μπουκωθω στο μαγνησιο κ βλεπουμε...

Βρε κοριτσοα επειδη εχω φοβηθει μεχρι απο ποια εβδομαδα ειναι βιωσιμο το νινακι;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...