Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Δεν το ξέρω αν είναι υπέρ του φυσιολογικου... Η αλήθεια είναι ότι η φίλη που μου τον σύστησε γέννησε με καισαρική αλλά είχε άλλα θέματα... Οπότε δεν ξέρω... Εν τω μεταξύ έχω κοντό τράχηλο οπότε παίζει το ενδεχόμενο να γεννήσω απροοπτα και νωρίτερα και άρα να αποφύγω την καισαρική... 

Ρωτατον το γιατρό σου για να ξέρεις εμένα είναι υπέρ μόνο σε αλλες περιπτώσεις κάνει καισαρική. Ότι θες στείλε μου για να σου πω άμα ξερω


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Ρωτατον το γιατρό σου για να ξέρεις εμένα είναι υπέρ μόνο σε αλλες περιπτώσεις κάνει καισαρική. Ότι θες στείλε μου για να σου πω άμα ξερω

Οκ! Ευχαριστώ!!!

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vikib είπε:

ζαμιακι κ ιωαννα-ιοιο παλιες μου φιλεναδες με το καλο κ τα δευτερα μωρακια σας!

τι κανετε;τα παιδακια σας;ολα καλα κ με τα μπεμπε;φυλα;

Βίκυ, καλά είμαστε όλοι!!! Εσείς;;; Τα μικρά που μεγάλωσαν τί κάνουν;;;

Περιμένω και δεύτερο κοριτσάκι! Θυμάσαι που σε ρωτούσα για αποθηλασμο, τελικά το πήρα απόφαση, όταν έφτασε στα δύο. Έμαθα και τη νέα εγκυμοσύνη. Με βοήθησαν τόσο πολύ οι συμβουλές σου! 

8 ώρες πρίν, zamia είπε:

Πόσο με θυμώνουν όταν πηγαίνουν άρρωστοι στο μαιευτήριο..

Βρε κορίτσια γιατί οι επισκέπτες να μπούν στο δωμάτιο;Για πείτε μου;;;;Έγω έξω έβγαινα!στο διάδρομο!Εκτός αν είναι με καισαρική που είναι πιο δύσκολο το περπάτημα στη λεχώνα..

Κ μάλιστα πόσο νευριάζω που όλοι έρχονται ..οι περισσοτεροι για το μωρό...να δουν το μωρο..κ οχι τη μαμα.....Γι'αυτο απο μενα στη πρώτη γέννα πήραν τον Π...ο για το μωρό...τους μάζευα κ τους πήγαινα στο τζάμι να τον δουν.Αι σιχιτρ.(πλην τους γονείς μας)

 

Πολυ έξυπνη η ιδέα με τα γλυκά!!μιαμ μιαμ!!!:tongue:

Κι εγώ στην πρώτη γέννα, το ίδιο έκανα. Από τη δεύτερη μέρα, γιατί την πρώτη, λόγω καισαρικής, δεν μπορούσα να σηκωθώ. Και σκέψου δεν είχα rooming, όποιος ερχόταν πρώτος, του έλεγα, ότι βοηθάει στην ανάρρωση το περπάτημα, που είναι και αλήθεια και έβγαινα από το δωμάτιο.

Υ.Γ. Χάρηκα με τα νέα σου, οπότε μπορείς να μπαίνεις! 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Να σας ρωτησω ρε κοριτσια...οσες πηρατε πανες για τα μωρακια σας τι μαρκα πηρατε, τι νουμερο και ποσες?

Γειά σου βασιλική εννοείς για το νοσοκομειο η για το σπίτι να έχεις; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Εγώ ήμουνα στη κονσόλα είναι από τις ανακαίνισμενες είναι καινούργια. Εκεί έχει δίκλινα και τρίκλινα μονόκλινα δεν θυμαμε αλλά μαλλον εχει. Νομίζω  είναι η πιο καινουργια.εσυ θα γεννήσεις εκεί η σε άλλο νοσοκομειο; 

Καλημέρα. Ναι εγώ εκεί θα πάω. Κ δίκλινο να είναι δεν με πειραζει. Απλά σκεφτόμουν κ για μονόκλινο επειδή θα είναι δύσκολο το χειρουργείο Μηπως αφήνουν να μείνει σύνοδος τα πρώτα βραδιά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , sun38 είπε:

Καλημέρα. Ναι εγώ εκεί θα πάω. Κ δίκλινο να είναι δεν με πειραζει. Απλά σκεφτόμουν κ για μονόκλινο επειδή θα είναι δύσκολο το χειρουργείο Μηπως αφήνουν να μείνει σύνοδος τα πρώτα βραδιά;

Καλημέρα ναι αφήνουν σύνοδο εγώ είχα τι μαμά μου γιατί ο άντρας μου δούλευε και ερχόταν το μεσημέρι. Ότι θες εσύ αν θες μονοκλινο πάρε μονοκλινο και το δίκλινο είναι καλό γιατί συζητάς με την δίπλα ξεχνιέσαι λιγάκι τώρα δεν ξέρω που λες ότι θα έχεις δύσκολο χειρουργείο μηπως θες την ησυχία σου.ρωτα το γιατρό σου για τον άντρα σου αλλά πυστευω θα τον αφήσουνε να μείνει και η κοπέλα δίπλα μου τον άντρα της είχε. Ποιον γιατρό έχεις αν επιτρέπεται; 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

Για το σπιτι

Ξέρεις κάτι εξαρτάτε και το μέγεθος που θα γεννηθεί το μωράκι εγώ τις έβαλα το νούμερο 1 babylino αλλά γεννήθηκε 2870. Καλύτερα να πάρεις 2 κουτιά το νούμερο 1 να δεις πιο θέλει πρωτα. Εγώ θα σου έλεγα να περνεις συνέχεια λιγα γιατί έχουν και αυτά ημερομηνία παραγωγής μην σου τύχουν παλιές ημερομηνίες γιατί τα καινούργια κουτιά τα εξελησουν συνέχεια και είναι καλυτερα. Εγώ πήρα ένα κουτί και ήταν μια χαρά αποροφητικα ανοίγω το άλλο της έφυγαν τα τσισα κοιτάω παλιά ημερομηνία και το βαμβάκι  είχε διαφορα δεν είχε πόρους. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα ναι αφήνουν σύνοδο εγώ είχα τι μαμά μου γιατί ο άντρας μου δούλευε και ερχόταν το μεσημέρι. Ότι θες εσύ αν θες μονοκλινο πάρε μονοκλινο και το δίκλινο είναι καλό γιατί συζητάς με την δίπλα ξεχνιέσαι λιγάκι τώρα δεν ξέρω που λες ότι θα έχεις δύσκολο χειρουργείο μηπως θες την ησυχία σου.ρωτα το γιατρό σου για τον άντρα σου αλλά πυστευω θα τον αφήσουνε να μείνει και η κοπέλα δίπλα μου τον άντρα της είχε. Ποιον γιατρό έχεις αν επιτρέπεται; 

Σου έστειλα πμ Μηπως κ δεν επιτρέπεται να γράφουμε δημόσια τους γιατρος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!! Τι κανετε?? Πως ειστε?

Ηθελα να ρωτησω και εδω κατι. Παιρνει καμια ουτροτζοσταν κολπικα?? Χθες οπως εβαλα το χαπακι μου, συναντησα σε μικρη αποσταση τον τραχηλο! Τον ακουμπησα. Βασικα ακουμπησα τον πεσσο, το δαχτυλιδι που εχω βαλει για να κραταει τον τραχηλο. Μου φανηκε πολυ παραξενο. Εχει συμβει σε καμια που παιρνει ουτροτζεσταν να ακουμπησει τον τραχηλο?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Τι κανετε?? Πως ειστε?

Ηθελα να ρωτησω και εδω κατι. Παιρνει καμια ουτροτζοσταν κολπικα?? Χθες οπως εβαλα το χαπακι μου, συναντησα σε μικρη αποσταση τον τραχηλο! Τον ακουμπησα. Βασικα ακουμπησα τον πεσσο, το δαχτυλιδι που εχω βαλει για να κραταει τον τραχηλο. Μου φανηκε πολυ παραξενο. Εχει συμβει σε καμια που παιρνει ουτροτζεσταν να ακουμπησει τον τραχηλο?

Καλημέρα . Εγώ βάζω 3 τη μέρα . Αλλά δεν τα βάζω πολύ βαθειά γιατί φοβάμαι κ εγώ με τον τράχηλο που ακουμπάει πάνω ο πλακουντας. Ίσα ίσα που τα βάζω μέσα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Τι κανετε?? Πως ειστε?

Ηθελα να ρωτησω και εδω κατι. Παιρνει καμια ουτροτζοσταν κολπικα?? Χθες οπως εβαλα το χαπακι μου, συναντησα σε μικρη αποσταση τον τραχηλο! Τον ακουμπησα. Βασικα ακουμπησα τον πεσσο, το δαχτυλιδι που εχω βαλει για να κραταει τον τραχηλο. Μου φανηκε πολυ παραξενο. Εχει συμβει σε καμια που παιρνει ουτροτζεσταν να ακουμπησει τον τραχηλο?

Καλημέρα! Κ εγώ παίρνω αλλά και εγώ δεν τα βάζω πολύ βαθιά και δεν έχω καταλάβει να έχω πιάσει κάτι περίεργο... 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Καλημέρα! Κ εγώ παίρνω αλλά και εγώ δεν τα βάζω πολύ βαθιά και δεν έχω καταλάβει να έχω πιάσει κάτι περίεργο... 

 

πρίν από 39 λεπτά , sun38 είπε:

Καλημέρα . Εγώ βάζω 3 τη μέρα . Αλλά δεν τα βάζω πολύ βαθειά γιατί φοβάμαι κ εγώ με τον τράχηλο που ακουμπάει πάνω ο πλακουντας. Ίσα ίσα που τα βάζω μέσα δηλαδή.

Κ γω δεν το βαζω μεσα, αφου πρωτη φορα ακουμπησα τον πεσσο κ μαλιστα ηταν χαμηλα, αλλες φορες δλδ εχω βαλει πιο μεσα το χαπι και ποτε δεν ακουμπησα τπτ. Μηπως αλλαζει θεση και αυτος? Τι να πω δεν ξερω. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...