Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Καταπληκτική η ιδέα σου!!! Κουραμπιέδες και μελομακάρονα της μαμάς!!! Τι καλύτερο! Σε ποιο νοσοκομείο γέννας; Εγώ στο Αλεξάνδρα και λέω και γω για δίκλινο αν βρω βέβαια γιατί δεν είναι σίγουρο ότι θα έχει και διαθέσιμο...

Εγω στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη!!μου ειπε μια κοπέλα οτι ειπε για δίκλινο την μερα που μπήκε για γεννα.. Λες να θελει πιο νωρίς;;; 

Link to comment
Share on other sites

Δε σας προλαβενω σημερα :) εγω σημερα ελιωσα στις δουλειες! Επλυνα τα κουβερτακια της μπεμπας, σαπουνησα ολες τις πορτες και ολα τα σωματα του καλοριφερ! Πριν λιγο τελειωσα και τωρα θα λιωσω στο κρεβατι! Εγω θα γεννησω στο Ιασω στη Λαρισα και απο οτι ξερω αμα φουν οι νοσοκομες πολυ κοσμο στο δωματιο ερχονται και τους βγαζουν εξω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ το μόνο που κάνω είναι ένα φαγητό το μεσημέρι. Κ καμμία κρέμα του μικρού , γάλα κανένα καφέ. Αλλά ακόμη κ το μεσημεριανό φαγητό με το ζόρι το κάνω. Πτώμα είμαι τώρα. Προσπαθώ να είμαι καθιστή όσο γίνεται. Έχω βαρύνει πολύ! Ο γιατρος είπε να προσέχω αλλά όχι συνέχεια ξάπλα λίγο στο σπίτι να κινούμαι..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cath3rine είπε:

Εγω στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη!!μου ειπε μια κοπέλα οτι ειπε για δίκλινο την μερα που μπήκε για γεννα.. Λες να θελει πιο νωρίς;;; 

Εξαρταται από το νοσοκομείο  φαντάζομαι αλλά  δεν νομίζω να μπορείς να κανεις κράτηση νωρίτερα... Βέβαια η αδερφή μου που γέννησε σε δημόσιο στην Αλεξανδρούπολη ενώ είχε άδεια δίκλινα δεν την βάζανε εκεί γιατί της είπαν ότι αυτά είναι τα δωμάτια συγκεκριμένων γιατρών, των διευθυντών νομίζω... Οπότε δεν ξέρω ποιος ειναι ο γιατρός σου και αν μπορεί αυτός να στο κανονίσει αλλιώς φαντάζομαι πάει ανάλογα με την διαθεσιμότητα που θα έχει εκείνη την μέρα...ίσως πάλι επειδή Ελλάδα είμαστε να πρέπει να δώσεις το κάτι τις στην προϊσταμένη ξέρω γω μωρέ όλα τα περιμένω!!!


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Εξαρταται από το νοσοκομείο  φαντάζομαι αλλά  δεν νομίζω να μπορείς να κανεις κράτηση νωρίτερα... Βέβαια η αδερφή μου που γέννησε σε δημόσιο στην Αλεξανδρούπολη ενώ είχε άδεια δίκλινα δεν την βάζανε εκεί γιατί της είπαν ότι αυτά είναι τα δωμάτια συγκεκριμένων γιατρών, των διευθυντών νομίζω... Οπότε δεν ξέρω ποιος ειναι ο γιατρός σου και αν μπορεί αυτός να στο κανονίσει αλλιώς φαντάζομαι πάει ανάλογα με την διαθεσιμότητα που θα έχει εκείνη την μέρα...ίσως πάλι επειδή Ελλάδα είμαστε να πρέπει να δώσεις το κάτι τις στην προϊσταμένη ξέρω γω μωρέ όλα τα περιμένω!!!

Γειά σου νατασούλα εγώ γεννησα στο αλεξάνδρας το Μάιο εμένα με ρώτησαν όταν με ετοίμαζαν στο κάτω όροφο τι δωμάτιο θέλω εκείνη την ώρα τους είπα δεν είχα κανονίσει τίποτα με το γιατρό.εμένα με πήγαν στη κονσόλα χωρίς να δώσω τίποτα νωμιζω όπου έχουν διαθέσιμο δωμάτιο. Μια γνωστή μου μια εβδομάδα πριν από μένα που έδωσε το κάτι τι την πήγαν στη διπλανει πτέρυγα που είναι πιο απλή. Ημουν σε τρίκλινο αλλά ήταν μόνο μια κοπέλα και την επόμενη μέρα έφυγε και έμεινα μόνη μου, επισκέπτηριο έρχονται την ώρα που επιτρέπουν οι κανόνες όχι άλλες ώρες είναι αυστηρά. Όταν θήλαζα δεν έμπαινε κανένας από τους δίπλα εσύ το κανονίζεις αυτό. Με το καλό το μωράκι σου όλα θα πάνε καλά το νοσοκομειο και οι γιατροί και οι μαιες είναι πάρα πολύ καλοί. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Γειά σου νατασούλα εγώ γεννησα στο αλεξάνδρας το Μάιο εμένα με ρώτησαν όταν με ετοίμαζαν στο κάτω όροφο τι δωμάτιο θέλω εκείνη την ώρα τους είπα δεν είχα κανονίσει τίποτα με το γιατρό.εμένα με πήγαν στη κονσόλα χωρίς να δώσω τίποτα νωμιζω όπου έχουν διαθέσιμο δωμάτιο. Μια γνωστή μου μια εβδομάδα πριν από μένα που έδωσε το κάτι τι την πήγαν στη διπλανει πτέρυγα που είναι πιο απλή. Ημουν σε τρίκλινο αλλά ήταν μόνο μια κοπέλα και την επόμενη μέρα έφυγε και έμεινα μόνη μου, επισκέπτηριο έρχονται την ώρα που επιτρέπουν οι κανόνες όχι άλλες ώρες είναι αυστηρά. Όταν θήλαζα δεν έμπαινε κανένας από τους δίπλα εσύ το κανονίζεις αυτό. Με το καλό το μωράκι σου όλα θα πάνε καλά το νοσοκομειο και οι γιατροί και οι μαιες είναι πάρα πολύ καλοί. 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Γειά σου νατασούλα εγώ γεννησα στο αλεξάνδρας το Μάιο εμένα με ρώτησαν όταν με ετοίμαζαν στο κάτω όροφο τι δωμάτιο θέλω εκείνη την ώρα τους είπα δεν είχα κανονίσει τίποτα με το γιατρό.εμένα με πήγαν στη κονσόλα χωρίς να δώσω τίποτα νωμιζω όπου έχουν διαθέσιμο δωμάτιο. Μια γνωστή μου μια εβδομάδα πριν από μένα που έδωσε το κάτι τι την πήγαν στη διπλανει πτέρυγα που είναι πιο απλή. Ημουν σε τρίκλινο αλλά ήταν μόνο μια κοπέλα και την επόμενη μέρα έφυγε και έμεινα μόνη μου, επισκέπτηριο έρχονται την ώρα που επιτρέπουν οι κανόνες όχι άλλες ώρες είναι αυστηρά. Όταν θήλαζα δεν έμπαινε κανένας από τους δίπλα εσύ το κανονίζεις αυτό. Με το καλό το μωράκι σου όλα θα πάνε καλά το νοσοκομειο και οι γιατροί και οι μαιες είναι πάρα πολύ καλοί. 

Καλησπέρα.  Επειδή δεν έχει τύχει να πάω στο Αλεξάνδρας ποτέ έχω μάθει ότι είναι πτέρυγες κ ότι κάποιες είναι ανακαινισμένες σε καλύτερη κατάσταση. Δηλαδή σε ποια πτέρυγα είναι καλύτερα να πας;; Για δίκλινο ή κ για μονοκλινο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , sun38 είπε:

Καλησπέρα.  Επειδή δεν έχει τύχει να πάω στο Αλεξάνδρας ποτέ έχω μάθει ότι είναι πτέρυγες κ ότι κάποιες είναι ανακαινισμένες σε καλύτερη κατάσταση. Δηλαδή σε ποια πτέρυγα είναι καλύτερα να πας;; Για δίκλινο ή κ για μονοκλινο;

Εγώ ήμουνα στη κονσόλα είναι από τις ανακαίνισμενες είναι καινούργια. Εκεί έχει δίκλινα και τρίκλινα μονόκλινα δεν θυμαμε αλλά μαλλον εχει. Νομίζω  είναι η πιο καινουργια.εσυ θα γεννήσεις εκεί η σε άλλο νοσοκομειο; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Γειά σου νατασούλα εγώ γεννησα στο αλεξάνδρας το Μάιο εμένα με ρώτησαν όταν με ετοίμαζαν στο κάτω όροφο τι δωμάτιο θέλω εκείνη την ώρα τους είπα δεν είχα κανονίσει τίποτα με το γιατρό.εμένα με πήγαν στη κονσόλα χωρίς να δώσω τίποτα νωμιζω όπου έχουν διαθέσιμο δωμάτιο. Μια γνωστή μου μια εβδομάδα πριν από μένα που έδωσε το κάτι τι την πήγαν στη διπλανει πτέρυγα που είναι πιο απλή. Ημουν σε τρίκλινο αλλά ήταν μόνο μια κοπέλα και την επόμενη μέρα έφυγε και έμεινα μόνη μου, επισκέπτηριο έρχονται την ώρα που επιτρέπουν οι κανόνες όχι άλλες ώρες είναι αυστηρά. Όταν θήλαζα δεν έμπαινε κανένας από τους δίπλα εσύ το κανονίζεις αυτό. Με το καλό το μωράκι σου όλα θα πάνε καλά το νοσοκομειο και οι γιατροί και οι μαιες είναι πάρα πολύ καλοί. 

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο μιας και σε βρήκα; εχω διαβάσει ότι επιτρέπουν  συνοδο το βράδυ  αλλά  μόνο γυναίκες  όχι τους συζυγους... το πρωί  όμως ας πουμε η το απόγευμα μπορεί αντί για την μάνα μου να μείνει ο σύζυγος η απαγορεύεται;


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο μιας και σε βρήκα; εχω διαβάσει ότι επιτρέπουν  συνοδο το βράδυ  αλλά  μόνο γυναίκες  όχι τους συζυγους... το πρωί  όμως ας πουμε η το απόγευμα μπορεί αντί για την μάνα μου να μείνει ο σύζυγος η απαγορεύεται;

Αν δεν έχεις κάποιον άλλον σε αφήνουν. Το πρόβλημα μπορεί να το εχουν οι άλλες κοπέλες άμα είσαι σε δίκλινο η τρικλινο αν δεν τους πειράζει τον αφήνουν. Και βέβαια ότι ώρα θέλει έρχεται ο άντρας σου δεν του απαγορεύουν. Μην ανχωνεσε θα τα βρεις όλα εκεί οι μαιες είναι πάρα πολύ καλές ότι της ρωτήσεις σε βοηθάνε αμέσως. Με φυσιολογικό πας η καισαρικη; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Αν δεν έχεις κάποιον άλλον σε αφήνουν. Το πρόβλημα μπορεί να το εχουν οι άλλες κοπέλες άμα είσαι σε δίκλινο η τρικλινο αν δεν τους πειράζει τον αφήνουν. Και βέβαια ότι ώρα θέλει έρχεται ο άντρας σου δεν του απαγορεύουν. Μην ανχωνεσε θα τα βρεις όλα εκεί οι μαιες είναι πάρα πολύ καλές ότι της ρωτήσεις σε βοηθάνε αμέσως. Με φυσιολογικό πας η καισαρικη; 

Δεν αγχώνομαι για μένα για αυτόν στεναχωριέμαι γιατί είναι το πρώτο μας και θα θέλει να είναι όλη την ώρα εκεί!!! Εγώ πάλι θέλω την ησυχία μου σε καμία περίπτωση δεν θέλω να έχω όλη μέρα την μάνα μου στα πόδια μου!!! 

Για φυσιολογικό πάω αλλά είναι νωρίς ακόμα δεν ξέρω τι μπορεί να προκύψει στο μεταξυ!!!


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Δεν αγχώνομαι για μένα για αυτόν στεναχωριέμαι γιατί είναι το πρώτο μας και θα θέλει να είναι όλη την ώρα εκεί!!! Εγώ πάλι θέλω την ησυχία μου σε καμία περίπτωση δεν θέλω να έχω όλη μέρα την μάνα μου στα πόδια μου!!! 

Για φυσιολογικό πάω αλλά είναι νωρίς ακόμα δεν ξέρω τι μπορεί να προκύψει στο μεταξυ!!

Καταλαβενω θέλει να είναι εκεί ο άνθρωπος και εσύ θα θες να είναι εκεί. Και εγώ έτσι έλεγα για τι Μαμά μου αλλά την ήθελα είναι μεγάλη βοήθεια. Ο γιατρός σου είναι υπέρ του φυσιολογικου; 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alex. Arap είπε:

Καταλαβενω θέλει να είναι εκεί ο άνθρωπος και εσύ θα θες να είναι εκεί. Και εγώ έτσι έλεγα για τι Μαμά μου αλλά την ήθελα είναι μεγάλη βοήθεια. Ο γιατρός σου είναι υπέρ του φυσιολογικου; 

 

Δεν το ξέρω αν είναι υπέρ του φυσιολογικου... Η αλήθεια είναι ότι η φίλη που μου τον σύστησε γέννησε με καισαρική αλλά είχε άλλα θέματα... Οπότε δεν ξέρω... Εν τω μεταξύ έχω κοντό τράχηλο οπότε παίζει το ενδεχόμενο να γεννήσω απροοπτα και νωρίτερα και άρα να αποφύγω την καισαρική... 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...