Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ιδρωνει αμα πιασεις στο σβερκο ειναι πολυ ζεστο μπορει κ μουσκεμα

Κ αν ειναι πολυ ασπρο κοκκινιζει κ το προσωπακι του!

Ευχαριστω πολυ κορίτσι μου! Eνα μόνιμο αγχος ειμαι :p

τι κανεις εσυ? Κανατε κατι σημερα? Εμεις σπιτι μετα τη βολτιτσα μας στο κεντρο και ξεκούραση 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Ευχαριστω πολυ κορίτσι μου! Eνα μόνιμο αγχος ειμαι :p

τι κανεις εσυ? Κανατε κατι σημερα? Εμεις σπιτι μετα τη βολτιτσα μας στο κεντρο και ξεκούραση 

Πηγαμε στα πεθερικα μου ψησαμε φαγαμε και ηρθαμε σπιτι κουραστηκα ειχα κ ολη την πρικα της μαζι γτ τρωει κ φρουτοκρεμα αρα ακομα πιο πολλα πραγματα μπλεντερ φρουτα κουταλια πιατα κλπ .....

Ωραια μερα για βολτουλα σημερα καλα κανατε ηταν καλος ο μπεμπης ησυχος;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου κ χρόνια πολλά!!!!!!!!!! Να σας κάνω μια ερώτηση;;; όταν λέμε ότι μετράμε γεύματα, δηλαδή ότι πρέπει να έχουμε 8 θηλασμούς μέσα στην ημέρα σίγουρα, παίρνουμε σαν μέτρηση έστω κι εάν φάει από το ένα μόνο στήθος;; ή είναι ένας θηλασμος όταν τρώει κ από τα δύο;; ελπίζω να μην σας μπέρδεψα.. 

Κοριτσαρες Χριστος Ανεστη! Υγεια στα παιδακια μας σε εμας κ οσους αγαπαμε!!

Για τα γευματα που λες συμφωνα με τη παιδιατρο μου ναι πιανεται κ το ενα στηθος εκτος κ αν πιπιλισει 2 λεπτα ρε παιδι μ ισα για να ξεδιψασει η να ηρεμησει αυτο δε το πιανω εγω προσωπικα

Κ εμεις τωρα γυρισαμε απο το φαγοποτι εφαγα πετσουλα ζεστη με το κιλο!ξεραθηκαν ολοι στον υπνο εκτος απο μενα...κοριτσια πολυ ανχωθηκα ομως σημερα γιατι μου ματσουλισαν το παιδι πολυς κοσμος κ του φιλησαν τα ΧΕΡΙΑ  κ δε προλαβα να τρεξω να τα πληνω κ τα βαλε στο στωμα!ελπιζω να μη κολλησε τιποτα το παιδακι μ!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Κοριτσαρες Χριστος Ανεστη! Υγεια στα παιδακια μας σε εμας κ οσους αγαπαμε!!

Για τα γευματα που λες συμφωνα με τη παιδιατρο μου ναι πιανεται κ το ενα στηθος εκτος κ αν πιπιλισει 2 λεπτα ρε παιδι μ ισα για να ξεδιψασει η να ηρεμησει αυτο δε το πιανω εγω προσωπικα

Κ εμεις τωρα γυρισαμε απο το φαγοποτι εφαγα πετσουλα ζεστη με το κιλο!ξεραθηκαν ολοι στον υπνο εκτος απο μενα...κοριτσια πολυ ανχωθηκα ομως σημερα γιατι μου ματσουλισαν το παιδι πολυς κοσμος κ του φιλησαν τα ΧΕΡΙΑ  κ δε προλαβα να τρεξω να τα πληνω κ τα βαλε στο στωμα!ελπιζω να μη κολλησε τιποτα το παιδακι μ!

Αχχχχχ μην μ λες για φιλια εμενα σημερα μια γειτονισσα στα πεθερικα μ την φιλησε στο μαγουλο!!! Μα ειναι δυνατον;;;;; και ειναι νεα και εχει κ νεα παιδια!!!! Που ζουμε;; εννοειται πηγα κατευθειαν και την σκουπισα μπροστα της!!! Κοντεψα να παθω εγκεφαλικο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ γω πηρα το παιδι κ μολις γυρισα γιατι γκρινιαζε. Κουραστηκε το πουλακι μου. Οι υπολοιποι συνεχιζουν ακαθεκτοι το γλεντι χαχα.

Παντως εμενα δεν με πειραζει να το φιλανε. Κ σημερα απο χερι σε χερι πηγαινε το παιδι. Δεν θεωρω οτι θα το κολλησουν κατι, εκτος βεβαια αν ειναι καποιος αρρωστος, αλλα αυτο εννοειται το εξηγω απο την αρχη. Κατα τ αλλα δεν ειμαι μικροβιοφοβικη. Ολα θελουν μετρο πιστευω.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πηγαμε στα πεθερικα μου ψησαμε φαγαμε και ηρθαμε σπιτι κουραστηκα ειχα κ ολη την πρικα της μαζι γτ τρωει κ φρουτοκρεμα αρα ακομα πιο πολλα πραγματα μπλεντερ φρουτα κουταλια πιατα κλπ .....

Ωραια μερα για βολτουλα σημερα καλα κανατε ηταν καλος ο μπεμπης ησυχος;;;

Κατεβήκαμε κεντρο και στο καροτσι ηταν πολυ ησυχος. Παρατηρούσε γυρω του και δεν εκανε κιχ. Ξεθαρεψαμε και καθίσαμε για καφε αλλα εκει δεν μας έκανε τη χαρη κ αρχισε να κλαει οποτε μειναμε ενα μισάωρο στο καφε κ φυγαμε. Συνολικά ομως βγήκαμε ενα 2ωρακι και ειμαστε ευχαριστημένοι. Σιγα σιγα θα καθετε παραπάνω 

  • Μου αρέσει 4

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Κατεβήκαμε κεντρο και στο καροτσι ηταν πολυ ησυχος. Παρατηρούσε γυρω του και δεν εκανε κιχ. Ξεθαρεψαμε και καθίσαμε για καφε αλλα εκει δεν μας έκανε τη χαρη κ αρχισε να κλαει οποτε μειναμε ενα μισάωρο στο καφε κ φυγαμε. Συνολικά ομως βγήκαμε ενα 2ωρακι και ειμαστε ευχαριστημένοι. Σιγα σιγα θα καθετε παραπάνω 

Εεε ναι ερχεται κ καλοκαιρακιιι!!!! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Κ γω πηρα το παιδι κ μολις γυρισα γιατι γκρινιαζε. Κουραστηκε το πουλακι μου. Οι υπολοιποι συνεχιζουν ακαθεκτοι το γλεντι χαχα.

Παντως εμενα δεν με πειραζει να το φιλανε. Κ σημερα απο χερι σε χερι πηγαινε το παιδι. Δεν θεωρω οτι θα το κολλησουν κατι, εκτος βεβαια αν ειναι καποιος αρρωστος, αλλα αυτο εννοειται το εξηγω απο την αρχη. Κατα τ αλλα δεν ειμαι μικροβιοφοβικη. Ολα θελουν μετρο πιστευω.

Ρε φιλεναδα δε ξερω λες να μαι υπερβολικη ....το σκεπτικο μου ειναι οτι αμα του φιλας το χερι που το παιδι το γλειφει στο επομενο δευτερολεπτο ειναι σαν να του βαζεις τα σαλια σου στο στωμα!! Δηλαδη καλυτερα μαγουλο στην εσχατη που δε μπορει να το γλειψει....σκεψου ο αλλος να χει ενα κρυωμα που δε το χει πολυκαταλαβει δε σ λεω να χει πυρετο,η να χει ερπη!!Αααα τα χειροτερα σκεφτομαι!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Ρε φιλεναδα δε ξερω λες να μαι υπερβολικη ....το σκεπτικο μου ειναι οτι αμα του φιλας το χερι που το παιδι το γλειφει στο επομενο δευτερολεπτο ειναι σαν να του βαζεις τα σαλια σου στο στωμα!! Δηλαδη καλυτερα μαγουλο στην εσχατη που δε μπορει να το γλειψει....σκεψου ο αλλος να χει ενα κρυωμα που δε το χει πολυκαταλαβει δε σ λεω να χει πυρετο,η να χει ερπη!!Αααα τα χειροτερα σκεφτομαι!

Μωρε δικιο εχεις, οχι δεν εισαι υπερβολικη!! Για το μωρο σου εσυ κανεις κουμαντο! Κ γω δεν λεω να το πασπατευουν ολοι κ μαλιστα χωρις να χουν πλυνει τα χερια τους ή να ειναι κρυωμενοι. Για το φιλι στο χερι εχεις δικιο. Αλλα σκεφτομαι απο την αλλη οτι κ γω μπορει να εχω κρυωμα κ να μην εχω εκδηλωσει ακομα συμπτωματα κ ο μπαμπας του..ειναι καθαρα δικο μου σκεπτικο ετσι..που μπορει να ναι κ λαθος.. αλλα πλεον ο καιρος φτιαχνει, οι ιωσεις δεν ειναι συχνες οποτε ψιλοχαλαρωνω κ το παιδι δεν μπορω να το εχω σε γυαλα. Μικροβια υπαρχουν παντου γυρω του. Δεν λεω για οταν ηταν νεογεννητο που το φυλαγα σαν τα ματια μου, αλλα πλεον ειμαι λιγο πιο χαλαρη. Σιγουρα η καθεμια μας κανει αυτο που πιστευει εκεινη σωστο, δεν υπαρχει νομιζω κανονας σε αυτα. Για αυτο ειπα ολα με μετρο πιστευω. Ουτε κ να το πασπατευουν ολοι με το ετσι θελω αλλα ουτε και να ειμαστε με τον φοβο. Ή παραειμαι χαλαρη μου φαινεται χαχα

Αγαπη επισης σε εκανα ταγκ κ σε ενα αλλο θεμα, δεν ξερω αν το ειδες, στο λεω αφου το εκανα ηδη χωρις να σε ρωτησω χεχε


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μ καλη εβδομαδα να εχουμε.....να χαιρεστε τους Γιωργους και τις Γεωργιες!!!! Εμεις σημερα μετα την κρεμουλα το μεσημερι θα παμε στου κουνιαδου μ που γιορταζει θα ψησουνε στο σπιτι τους!!!! Νιωθω οτι το φαγητο δεν θα τελειωσει απλα ποτε γτ και την τεταρτη π ειναι πρωτομαγια θα ξαναψησουμε!!! Χαχαχχαχα.....

Εσεις τι κανετε ολα καλα;;; τα μπεμπακια σας;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια θα σας κολασω πρωινιατικα!!!!.....ηρθε ο μπαμπας μου να μας δει κ να δει και την μικρη και εφερε γλυκο εκμεκ κανταϊφι 1κιλο....πωωωω με τον αντρα μ το ταραξαμε....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια θα σας κολασω πρωινιατικα!!!!.....ηρθε ο μπαμπας μου να μας δει κ να δει και την μικρη και εφερε γλυκο εκμεκ κανταϊφι 1κιλο....πωωωω με τον αντρα μ το ταραξαμε....

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Να χαιρόμαστε τους Γιώργους κ τις Γεωργίες μας!!!! Ααχααααα μιαμ μιαμ!!!!! 1 κιλό ε;;;; 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Να χαιρόμαστε τους Γιώργους κ τις Γεωργίες μας!!!! Ααχααααα μιαμ μιαμ!!!!! 1 κιλό ε;;;; 

Ναι ναι 1κιλο...κοπιασε να σας φυλεψω!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...