Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Χρονια πολλα λουλου μου οτι επιθυμείς! ! Υγεια και αγάπη ευχομαι για σενα και την οικογένεια σου!!

Μανουλες Δεκεμβριου να σας ρωτησω κατι.. Τι σύμπτωμα ειχατε μετα το πρωτο εμβολιο του παιδιου? Τη Δευτερα θα το κανουμε. Επίσης στις.πρώτες βολτες που κανατε με τα μωρακια σας,κουραζοταν αρκετα κ εσας? Εμας κουραζεται απο τα πολλα ερεθίσματα και του βγαίνει σε πολυ γκρινια μετα. Σκεφτομαι οτι τον κουραζω και τον ταλαιπωρώ. . Επισης το καροτσι δεν το θελει,δεν του αρεσει νομιζω επειδη ειναι εντελώς ξαπλα. Καλυτερα καθεται στο αυγο. 

 Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!!Εμεις στο 1ο ειχαμε δεκατα.συνηθως παρενεργιες ειναι γνρινιτσα κςι πυρετος καθ υπνηλια.να χεις σιροπι ντεπον καλου κακου καο μια συριγγα.θα σου πει ο γιατρος ποσο να δωσεις αν χρειαστεις.εμεις στο πορτ μπεμπε εχει ανακλιση κςο λιωνει στους υπνους.δν τον βαζω τελειως ξαπλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@loyloy μου χρόνια σου πολλά!!!! Να τα εκατοστήσεις!!! @Nicol_μου εμείς δεν είχαμε κανένα δυσάρεστο σύμπτωμα, μόνο λίγο υπνηλία.. Άμα βάλεις το μωρό στο πορτ μπεμπέ του καροτσιου δεν κοιμάται το γλυκούλη, να κάνεις κι εσύ την βολτούλα σου;;

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

@loyloy μου χρόνια σου πολλά!!!! Να τα εκατοστήσεις!!! @Nicol_μου εμείς δεν είχαμε κανένα δυσάρεστο σύμπτωμα, μόνο λίγο υπνηλία.. Άμα βάλεις το μωρό στο πορτ μπεμπέ του καροτσιου δεν κοιμάται το γλυκούλη, να κάνεις κι εσύ την βολτούλα σου;;

Μπα aneliz μου προς το παρόν δεν του αρέσει. Θα το κανω λιγο ανάκληση γιατί δεν του αρέσει εντελώς ξαπλα να είναι.Φανταζόμαι με τον καιρο θα συνηθίσει. Μακαρι να μη μας κάνει κ.εμας πυρετο με το εμβολιο δεν θελω να ταλαιπωρηθει.

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Μια φορα που του εδωσα λιγο ηπιε απο το μπουκάλι. Το πρόβλημα ειναι οτι δεν προλαβαινω να αντλησω γιατι κ εγω είμαι μονη σπιτι κ ο μπομπορας μονιμα αγκαλιά. Πρέπει να ειναι ο άντρας μου να τον κρατήσει κ να βολεψει αναμεσα στους θηλασμούς να αντλησω. Κυριως πρωι κ εγω εχω περισσότερο γαλα. 

Λοιπον κανονισε να έρθεις Θεσσαλονίκη να βγαίνουμε μαζι τουλάχιστον.  Θα εχουμε 2 καρότσια και απο μεσα θα ακουγονται οι σειρινες καθως περπαταμε :-P

Εεεεεε 4 σειρήνες θα χουμε, εμένα ξεχασεεεες!!!! ☹️

  • Χαχα 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Χαχαχα εχεις δικιο Αναστασια μου!! Θα βγουμε ολες μαζι και δεν θα μας πλησιαζουν στα 5 χιλιόμετρα!  :-P

Κι αν έχω και τον Ιωάννη μαζί μου εκεί να δεις γέλια που θα κάνουμε, σαν εξωγήινους θα μας κοιτάνε!!!!! Πλάκα πλάκα αν σε βγάλει ο δρόμος εύοσμο ποτέ στείλε μήνυμα!!! Με την @Cath3rineήδη έχουμε βρεθεί απ όταν ειμασταν έγκυες!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Κι αν έχω και τον Ιωάννη μαζί μου εκεί να δεις γέλια που θα κάνουμε, σαν εξωγήινους θα μας κοιτάνε!!!!! Πλάκα πλάκα αν σε βγάλει ο δρόμος εύοσμο ποτέ στείλε μήνυμα!!! Με την @Cath3rineήδη έχουμε βρεθεί απ όταν ειμασταν έγκυες!! 

Αλήθεια?  Πολυ ωραια ιδεα να βγουμε για ενα καφε!Μακαρι να αρχίσω να βγαίνω με το μπομπιρα δηλαδη επιτέλους. Είμαστε κ κοντα ☺

Just now, nanoula90 είπε:

@Anastasia_paris αυτα ειναι τα δικα σου 

2cr2hkl.jpg

Και φιλεναδα @Nicol_ τα δικα μας χαχαχαχαχα

27zdwrk.jpg

Αχαχαχααχα ακριβως!!

Ετσι μας κανουν τα παλιοπαιδα..Μην ανησυχείτε ομως κορίτσια. Οι κορες θα τα τραβηξουν κ αυτες οταν κανουν παιδια και οι γιοι οταν πανε φαντάροι..και εμεις τοτε θα απολαμβάνουμε βολταρες κοκτειλαρες και υπνους και θα γελάμε στα μουλωχτα μουαχαχα!


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

@Anastasia_paris αυτα ειναι τα δικα σου 

2cr2hkl.jpg

Και φιλεναδα @Nicol_ τα δικα μας χαχαχαχαχα

27zdwrk.jpg

Χαχαχαχαχα είσαι τρελή!!!!!! 

Just now, Nicol_ είπε:

Αλήθεια?  Πολυ ωραια ιδεα να βγουμε για ενα καφε!Μακαρι να αρχίσω να βγαίνω με το μπομπιρα δηλαδη επιτέλους. Είμαστε κ κοντα ☺

Αχαχαχααχα ακριβως!!

Ναι καλέ εννοείται, τώρα που ανοίγει και ο καιρός είναι ότι πρέπει! Για μένα να έρθω νεαπολη λίγο δύσκολο με τα μωρά, δεν χωράει καν το καρότσι στο αμάξι, οπότε αν σε βγάλει ο δρόμος πες!!! Μπορούμε να κανονίσουμε καμιά μέρα που θα είναι Θεσσαλονίκη και η @Cath3rineνα έρθει από κέντρο, τέλεια θα περάσουμε!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Χαχαχαχαχα είσαι τρελή!!!!!! 

Ναι καλέ εννοείται, τώρα που ανοίγει και ο καιρός είναι ότι πρέπει! Για μένα να έρθω νεαπολη λίγο δύσκολο με τα μωρά, δεν χωράει καν το καρότσι στο αμάξι, οπότε αν σε βγάλει ο δρόμος πες!!! Μπορούμε να κανονίσουμε καμιά μέρα που θα είναι Θεσσαλονίκη και η @Cath3rineνα έρθει από κέντρο, τέλεια θα περάσουμε!!! 

Ααα βέβαια κορίτσια,!! Να βρεθούμε!!! Μεσα εγω..,!!! Εσείς είστε κ κοντα τυχερουλες!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Cath3rine είπε:

Ααα βέβαια κορίτσια,!! Να βρεθούμε!!! Μεσα εγω..,!!! Εσείς είστε κ κοντα τυχερουλες!!! 

Εννοείται κοριτσια! Απλα να τα καταφέρω με το μπομπιρα,να βγαίνουμε ανετα χωρις να μας ακουει η γειτονια :-P αυτες τις μερες αυτο προσπαθω να συνηθισει τις βολτες


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Εννοείται κοριτσια! Απλα να τα καταφέρω με το μπομπιρα,να βγαίνουμε ανετα χωρις να μας ακουει η γειτονια :-P αυτες τις μερες αυτο προσπαθω να συνηθισει τις βολτες

Εχεις θεματάκι;; εμενα κοιμόταν απο την πρώτη φορα οου τον εβγαλα βόλτα.. Παντα πριν φύγω απο το σπίτι τον ταιζω τον αλλάζω κ μετά βγαίνω.. Μπορεί να παίζει ρολο κ αυτό  .ποτέ δεν γκρίνιαζε κ βγαίνουμε πχ 10 το πρωί κ γυρνάμε 10 το βράδυ,.. Κουράγιο θα στρώσει! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Εχεις θεματάκι;; εμενα κοιμόταν απο την πρώτη φορα οου τον εβγαλα βόλτα.. Παντα πριν φύγω απο το σπίτι τον ταιζω τον αλλάζω κ μετά βγαίνω.. Μπορεί να παίζει ρολο κ αυτό  .ποτέ δεν γκρίνιαζε κ βγαίνουμε πχ 10 το πρωί κ γυρνάμε 10 το βράδυ,.. Κουράγιο θα στρώσει! 

Ναι δυστυχως δεν του αρεσει το καροτσι και κλαιει. Επισης δεν μπορούμε να κανουμε πολυωρες βολτες γιατι κουραζεται και κλαιει πολυ μετα, του βγαίνει υπερένταση που κραταει μέχρι το βράδυ και δεν .μπορει να κοιμηθει κιολας μετα. Φανταζομαι επειδη ειναι μικρος ακομα και τα πολλα ερεθισματα τον κουραζουν. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ναι δυστυχως δεν του αρεσει το καροτσι και κλαιει. Επισης δεν μπορούμε να κανουμε πολυωρες βολτες γιατι κουραζεται και κλαιει πολυ μετα, του βγαίνει υπερένταση που κραταει μέχρι το βράδυ και δεν .μπορει να κοιμηθει κιολας μετα. Φανταζομαι επειδη ειναι μικρος ακομα και τα πολλα ερεθισματα τον κουραζουν. 

Καλημέρα κούκλα! Σου κοιμάται καλά μέσα στη μέρα; Δηλαδή παίρνει υπνακους; Γιατί παίζει ρόλο και αυτό, αν δεν ξεκουράζεται στο ενδιάμεσο είναι λογικό να έχει υπερένταση και νεύρα μετά το καημένο. 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...