Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Χρονια πολλα κοριτσια!!!!!εμεθ1 πηγαμε ταβερνουλα χτες.ολα ετοιμα.ουτε ταλαιπωρία. Ο μικρός ήταν πολυ καλος αλλα μετα σπιτι τον επιασε γκρινια.για τα φιλιά καο γενικοτετα για τα χερια ειχα σε περιοπτη θεση στι τραπεζι μανταλάκια dettol καο ετσι φν χρειάστηκε να πω τπτ.ευτυχως ολοι τον φιλανε στο κεφαλακι.πρωτομαγιά λεμε να παμε για θαλασσινα γτ κρέας δν αντεχψ παλι.εχψ και γενέθλια!!!!!!!και παρασκευη παλι εξω γτ εχεθ γενεθλια ο μπαμπας μας.απο βδομαδα διαιτα!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, loyloy είπε:

Χρονια πολλα κοριτσια!!!!!εμεθ1 πηγαμε ταβερνουλα χτες.ολα ετοιμα.ουτε ταλαιπωρία. Ο μικρός ήταν πολυ καλος αλλα μετα σπιτι τον επιασε γκρινια.για τα φιλιά καο γενικοτετα για τα χερια ειχα σε περιοπτη θεση στι τραπεζι μανταλάκια dettol καο ετσι φν χρειάστηκε να πω τπτ.ευτυχως ολοι τον φιλανε στο κεφαλακι.πρωτομαγιά λεμε να παμε για θαλασσινα γτ κρέας δν αντεχψ παλι.εχψ και γενέθλια!!!!!!!και παρασκευη παλι εξω γτ εχεθ γενεθλια ο μπαμπας μας.απο βδομαδα διαιτα!!!!!!!!!

Χρονια πολλα!!!! Πολυχρονη κοπελα μ γερη κ δυνατη! Να σε χαιρεται η οικογενεια σου! Ωραια περασατε μπραβοοο.....εμεις ετσι την πρωτομαγια με το καλο σε ταβερνουλα! Να χαιρεστε κ τον μπαμπα σας!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κοριτσια μου!! 

Αχ ποσο σας ζηλευω που παιρνετε τα μπεμπακια μαζι σας στις ταβερνες. Εμενα δεν καθεται με τπτ!! Ειναι υπερκινητικος, θελει να ναι ορθιος και δεν του αρκει να καθεται. Θελει βολτες, δεν μπορει σε ενα μερος. Βαριεται αμεσως. Πφφφ

@loyloy πολυχρονη λουλουκα μου!!! Οτι επιθυμεις!!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κοριτσια και απο μενα! Τι ωραία που βγαίνετε με τα μπεμπακια σας. Εμεις οπως ξαναεγραψα χθες επιχειρησαμε να πιούμε ενα καφε αλλα φυγαμε στο μισαωρο γιατί ο μπόμπιρας τσίριζε. Και τον ειχα θηλασει κιολας αλλα τον έπιασε το γινατι του.Ελπιζω με τον καιρό να κάθεται κ να μπορούμε να βγαίνουμε για κανενα φαγητό. Χθες που εκλαιγε ντρεπομουν γιατι ενιωθα πως ενοχλω οποτε τον πηραμε και φυγαμε αμεσως. 

Loyloy Πρωτομαγιά εχεις γενεθλια η σημερα? Χρονια σου πολλα πολυχρονη και οτι επιθυμεις!!


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Χρονια πολλα κοριτσια και απο μενα! Τι ωραία που βγαίνετε με τα μπεμπακια σας. Εμεις οπως ξαναεγραψα χθες επιχειρησαμε να πιούμε ενα καφε αλλα φυγαμε στο μισαωρο γιατί ο μπόμπιρας τσίριζε. Και τον ειχα θηλασει κιολας αλλα τον έπιασε το γινατι του.Ελπιζω με τον καιρό να κάθεται κ να μπορούμε να βγαίνουμε για κανενα φαγητό. Χθες που εκλαιγε ντρεπομουν γιατι ενιωθα πως ενοχλω οποτε τον πηραμε και φυγαμε αμεσως. 

Loyloy Πρωτομαγιά εχεις γενεθλια η σημερα? Χρονια σου πολλα πολυχρονη και οτι επιθυμεις!!

Ουτε εμενα καθεται αγαπη ο μικρος. Δεν μπορει σε ενα μερος. Ειναι αλητακια τα μικρα μας θελουν να γυριζουν βολτες χαχα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Ουτε εμενα καθεται αγαπη ο μικρος. Δεν μπορει σε ενα μερος. Ειναι αλητακια τα μικρα μας θελουν να γυριζουν βολτες χαχα

Ααχ θελω να παω και διακοπες παναθεμα με.. Το αεροπλανο θα κανει αναγκαστικη προσγειωση με εμας! :-P

  • Χαχα 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Χρονια πολλα κοριτσια και απο μενα! Τι ωραία που βγαίνετε με τα μπεμπακια σας. Εμεις οπως ξαναεγραψα χθες επιχειρησαμε να πιούμε ενα καφε αλλα φυγαμε στο μισαωρο γιατί ο μπόμπιρας τσίριζε. Και τον ειχα θηλασει κιολας αλλα τον έπιασε το γινατι του.Ελπιζω με τον καιρό να κάθεται κ να μπορούμε να βγαίνουμε για κανενα φαγητό. Χθες που εκλαιγε ντρεπομουν γιατι ενιωθα πως ενοχλω οποτε τον πηραμε και φυγαμε αμεσως. 

Loyloy Πρωτομαγιά εχεις γενεθλια η σημερα? Χρονια σου πολλα πολυχρονη και οτι επιθυμεις!!

Πρωτομαγια εχω!!!!ειμαι το κοριτσι του μαη!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Χρονια πολλα κοριτσια και απο μενα! Τι ωραία που βγαίνετε με τα μπεμπακια σας. Εμεις οπως ξαναεγραψα χθες επιχειρησαμε να πιούμε ενα καφε αλλα φυγαμε στο μισαωρο γιατί ο μπόμπιρας τσίριζε. Και τον ειχα θηλασει κιολας αλλα τον έπιασε το γινατι του.Ελπιζω με τον καιρό να κάθεται κ να μπορούμε να βγαίνουμε για κανενα φαγητό. Χθες που εκλαιγε ντρεπομουν γιατι ενιωθα πως ενοχλω οποτε τον πηραμε και φυγαμε αμεσως. 

Loyloy Πρωτομαγιά εχεις γενεθλια η σημερα? Χρονια σου πολλα πολυχρονη και οτι επιθυμεις!!

Χρόνιαπολλά κορίτσια! @loyloy μου χρόνια σου πολλά για αύριο! 

@Nicol_ μου μην απελπίζεσαι θα στρώσει το αντράκι σου!  Εμείς πάμε για καφεδάκι, αν γκρινιάξει σηκώνομαι και τον κάνω μια βόλτα με το καρότσι,  ή τον θηλαζω εκεί αν δεν έχει κρυο αλλιώς πάμε στο αμαξι τον θηλαζω και ξαναρχομαι. Έχω ένα κουβερτακι ή σεντόνι μαζί μου και το βάζω πάνω μας έτσι ώστε να μην φαίνεται κάτι. 

Αν δεν το έχεις δοκιμάσει κάνε το νομίζω θα σε βοηθήσει ειδικά ο θηλασμος. 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

Χρόνιαπολλά κορίτσια! @loyloy μου χρόνια σου πολλά για αύριο! 

@Nicol_ μου μην απελπίζεσαι θα στρώσει το αντράκι σου!  Εμείς πάμε για καφεδάκι, αν γκρινιάξει σηκώνομαι και τον κάνω μια βόλτα με το καρότσι,  ή τον θηλαζω εκεί αν δεν έχει κρυο αλλιώς πάμε στο αμαξι τον θηλαζω και ξαναρχομαι. Έχω ένα κουβερτακι ή σεντόνι μαζί μου και το βάζω πάνω μας έτσι ώστε να μην φαίνεται κάτι. 

Αν δεν το έχεις δοκιμάσει κάνε το νομίζω θα σε βοηθήσει ειδικά ο θηλασμος. 

Σε ευχαριστώ πολυ kathy μου. Τον θηλασα στο μαγαζί και περίμενα μετα να ηρεμίσει αλλα τίποτα. Μαλλον ειχε κουραστεί απο τη βολτα μας. Που θα παει θα το καταφέρουμε κ αυτό ειμαι αισιόδοξη ☺

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, kathyv25 είπε:

Χρόνιαπολλά κορίτσια! @loyloy μου χρόνια σου πολλά για αύριο! 

@Nicol_ μου μην απελπίζεσαι θα στρώσει το αντράκι σου!  Εμείς πάμε για καφεδάκι, αν γκρινιάξει σηκώνομαι και τον κάνω μια βόλτα με το καρότσι,  ή τον θηλαζω εκεί αν δεν έχει κρυο αλλιώς πάμε στο αμαξι τον θηλαζω και ξαναρχομαι. Έχω ένα κουβερτακι ή σεντόνι μαζί μου και το βάζω πάνω μας έτσι ώστε να μην φαίνεται κάτι. 

Αν δεν το έχεις δοκιμάσει κάνε το νομίζω θα σε βοηθήσει ειδικά ο θηλασμος. 

Ευχαριστω!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε?! Εμεις σημερα εχουμε δραματα ...κουρευτηκε ο μπαμπας ειχε μακρυ μαλλι κ τα εκοψε αντρικο κ η μπεμπα τον κοιταει κ σπαραζει κ δεν θελει να τη παιρνει αγκαλια!! Ο αντρας μ σχεδον κλαιει....τι να κανουμε? Λετε να τον συνηθισει ξανα απο μυρωδια κ φωνη η θα της φαινεται ξενος??!! Πολυ στεναχωρηθηκαμε ποιος να το περιμενε τετοιο πραγμα....


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?! Εμεις σημερα εχουμε δραματα ...κουρευτηκε ο μπαμπας ειχε μακρυ μαλλι κ τα εκοψε αντρικο κ η μπεμπα τον κοιταει κ σπαραζει κ δεν θελει να τη παιρνει αγκαλια!! Ο αντρας μ σχεδον κλαιει....τι να κανουμε? Λετε να τον συνηθισει ξανα απο μυρωδια κ φωνη η θα της φαινεται ξενος??!! Πολυ στεναχωρηθηκαμε ποιος να το περιμενε τετοιο πραγμα....

Γεια σου κοριτσι!!

Σιγουρα θα τον συνηθισει!! Μη στενοχωριεστε! Παντως το χω ακουσει αυτο. Να μην κανουμε αποτομες αλλαγες πανω μας οταν εχουμε βρεφακια. Θα τον συνηθισει, θα το δεις. Ειναι το πρωτο σοκ. Εδω κ συ δεν τον αναγνωρισες, μην πεις ψεμματα χαχα. Καντον μια αγκαλια να μην στεναχωριεται κ εκεινος!

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς οσες ξεκινησατε η θα ξεκινησετε στερεες! Δε ρωτησα το γιατρο...τι ποσοτητα πρεπει να φαει το μωρο? Πχ αν φτιαξω φρουτα ενα μηλο και ενα αχλαδι ποσο πρεπει να φαει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?! Εμεις σημερα εχουμε δραματα ...κουρευτηκε ο μπαμπας ειχε μακρυ μαλλι κ τα εκοψε αντρικο κ η μπεμπα τον κοιταει κ σπαραζει κ δεν θελει να τη παιρνει αγκαλια!! Ο αντρας μ σχεδον κλαιει....τι να κανουμε? Λετε να τον συνηθισει ξανα απο μυρωδια κ φωνη η θα της φαινεται ξενος??!! Πολυ στεναχωρηθηκαμε ποιος να το περιμενε τετοιο πραγμα....

Πριν κανα μηνα κουρευτηκε ο δικος μου.ειχε αφησει φουλ μουσια και το μαλλι εοχε γινει μππυκλα.ασε.παει κουρευεται ξυριζεται ερχεται σπιτι σωστο γκομενακι :) και ο μικρος σοκ.κλαμα χαμος. Δν τον ηθελε με τπτ. Την επομενη μερα ευτυχως δειλά δειλα εκατσε για αγκαλια καο τα βρηκανε παλι τα δυο τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...