Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Ερωτηση προς οσες ξεκινησατε η θα ξεκινησετε στερεες! Δε ρωτησα το γιατρο...τι ποσοτητα πρεπει να φαει το μωρο? Πχ αν φτιαξω φρουτα ενα μηλο και ενα αχλαδι ποσο πρεπει να φαει?

Πλην τις πρωτες μερες π γ δοκιμη θα δωσεις 3 κουταλεις την μια μερα 5 την αλλη 7 την παραλλη το μωρο θ φαει οσο θελει ενα γευμα πληρης μ ειπε η παιδιατρος για το καθε μωρο ειναι κ διαφορετικη ποσοτητα μπορει να τρωει 150μλ κ να χορταινει αλλο να θελει 200 αλλο 250 γ να χορτασει εμενα πχ τρωει 1μιση αχλαδι μισο μηλο κ μιση μπανανα τα οποια γινονται 260-270μλ κ τα τρωει απλα την βλεπω μετα τα 250 δυσανασχετει βεβαια οσο κ να εχει φαει απο πισω θελει κ 50μλ γαλατακι για να νανουριστει κ να κοιμηθει ενω πινει κ νερακι αμεσως μετα τα φρουτα(20μλ) δωστου οσο θελει θα φανει οταν θα εχει χορτασει θ γυρναει το κεφαλι αλλου ή δεν θ ανοιγει το στομα ή θα το φτυνει!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@Anastasia_paris εδω κ εσυ;;;;:lol:

Χαχαχαχαχα καλημέρα φίλη!!! Είχα μπει ναι αλλά με λυπήθηκαν, ξανακοιμηθηκαν τα μικρά και ξάπλωσα κι εγώ μια ώρα ακόμα! Τώρα έχει έρθει η μαμά μου και πίνουμε καφέ! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Πριν κανα μηνα κουρευτηκε ο δικος μου.ειχε αφησει φουλ μουσια και το μαλλι εοχε γινει μππυκλα.ασε.παει κουρευεται ξυριζεται ερχεται σπιτι σωστο γκομενακι :) και ο μικρος σοκ.κλαμα χαμος. Δν τον ηθελε με τπτ. Την επομενη μερα ευτυχως δειλά δειλα εκατσε για αγκαλια καο τα βρηκανε παλι τα δυο τους.

@nanoula90Καλημερα κοριτσια μου!Ειδες το ηξερες εσυ για τις αλλαγες εγω ουτε που το φανταστηκα!! Ελπιζω να γινει συντομα γιατι ο μπαμπας ειναι πολυ στεναχωρημενος κ γω μαζι απιστευτο μου φαινεται μιλαμε για τσιριδα δεν ηθελε να τον κοιταει! 

Με ενθαρυνεις αφου παθατε το ιδιο κ συνηλθατε ουφφ!!

Ωωω κοριτσθ μου χρονια πολλα κ ευτυχισμενα!Πολυχρωμα κ ονειρεμενα!!

Καλη Πρωτομαγια σε ολες!!

  • Μου αρέσει 2

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia_paris είπε:

Χαχαχαχαχα καλημέρα φίλη!!! Είχα μπει ναι αλλά με λυπήθηκαν, ξανακοιμηθηκαν τα μικρά και ξάπλωσα κι εγώ μια ώρα ακόμα! Τώρα έχει έρθει η μαμά μου και πίνουμε καφέ! 

Αααα τελεια εμεις ετοιμαζομαστε με ενα φιλικο ζευγαρι για βοκτουλα θα παμε να πιασουμε το Μαι.......καλο μηνα σε ολες!!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ!!!!!!!33 λοιπον και με το αντρακι μου αγκαλια φετος!!!!!περισυ τον ειχα στη κοιλιτσα μου και η ευχη μπυ ηταν φετος να τον εχω αγκαλια. Τα πιο ομορφα γενέθλια!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα λουλου μου οτι επιθυμείς! ! Υγεια και αγάπη ευχομαι για σενα και την οικογένεια σου!!

Μανουλες Δεκεμβριου να σας ρωτησω κατι.. Τι σύμπτωμα ειχατε μετα το πρωτο εμβολιο του παιδιου? Τη Δευτερα θα το κανουμε. Επίσης στις.πρώτες βολτες που κανατε με τα μωρακια σας,κουραζοταν αρκετα κ εσας? Εμας κουραζεται απο τα πολλα ερεθίσματα και του βγαίνει σε πολυ γκρινια μετα. Σκεφτομαι οτι τον κουραζω και τον ταλαιπωρώ. . Επισης το καροτσι δεν το θελει,δεν του αρεσει νομιζω επειδη ειναι εντελώς ξαπλα. Καλυτερα καθεται στο αυγο. 

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Χρονια πολλα λουλου μου οτι επιθυμείς! ! Υγεια και αγάπη ευχομαι για σενα και την οικογένεια σου!!

Μανουλες Δεκεμβριου να σας ρωτησω κατι.. Τι σύμπτωμα ειχατε μετα το πρωτο εμβολιο του παιδιου? Τη Δευτερα θα το κανουμε. Επίσης στις.πρώτες βολτες που κανατε με τα μωρακια σας,κουραζοταν αρκετα κ εσας? Εμας κουραζεται απο τα πολλα ερεθίσματα και του βγαίνει σε πολυ γκρινια μετα. Σκεφτομαι οτι τον κουραζω και τον ταλαιπωρώ. . Επισης το καροτσι δεν το θελει,δεν του αρεσει νομιζω επειδη ειναι εντελώς ξαπλα. Καλυτερα καθεται στο αυγο. 

Καλησπερα αγαπη μου. Στο πρωτο εμβολιο εμεις ειχαμε μπολικη υπνηλια. Κοιμοταν ολη μερα!! Αφου λεω δεν υπαρχει ρε γαμωτο ενα εμβολιο να γινεται καθημερινα?? Χαχαχα 

Περα απο την υπνηλια τπτ αλλο. Στο δευτερο που καναμε μου ανεβασε πυρετο το βραδυ, αλλα μεχρι το πρωι ειχε πεσει ηδη! Δεν εδωσα καν ντεπον, δεν χρειαστηκε τελικα γιατι οταν πηγα κ το πηρα ο πυρετος αρχισε ηδη να πεφτει. 

Θα κλαψει εκεινην την ωρα του εμβολιου, αλλα δεν ειναι κατι τραγικο. Θα το ξεχασει με μπολικη αγκαλιτσα!!

Εμενα στις πρωτες βολτες εκλαιγε. Δεν ηθελε το καροτσι με τπτ. Μετα απο 3-4 φορες, συνηθισε και το εμαθε. Επισης δεν τον ειχα τελειως ξαπλα, το εβαζα στο πρωτο σκαλι που ηταν λιιγο ανασηκωμενη η πλατη του. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλησπερα αγαπη μου. Στο πρωτο εμβολιο εμεις ειχαμε μπολικη υπνηλια. Κοιμοταν ολη μερα!! Αφου λεω δεν υπαρχει ρε γαμωτο ενα εμβολιο να γινεται καθημερινα?? Χαχαχα 

Περα απο την υπνηλια τπτ αλλο. Στο δευτερο που καναμε μου ανεβασε πυρετο το βραδυ, αλλα μεχρι το πρωι ειχε πεσει ηδη! Δεν εδωσα καν ντεπον, δεν χρειαστηκε τελικα γιατι οταν πηγα κ το πηρα ο πυρετος αρχισε ηδη να πεφτει. 

Θα κλαψει εκεινην την ωρα του εμβολιου, αλλα δεν ειναι κατι τραγικο. Θα το ξεχασει με μπολικη αγκαλιτσα!!

Εμενα στις πρωτες βολτες εκλαιγε. Δεν ηθελε το καροτσι με τπτ. Μετα απο 3-4 φορες, συνηθισε και το εμαθε. Επισης δεν τον ειχα τελειως ξαπλα, το εβαζα στο πρωτο σκαλι που ηταν λιιγο ανασηκωμενη η πλατη του. 

Ωχ το πιστεύεις οτι δεν εψαξα αν μπορεί να ανεβει λιγο το καροτσι?  Νομιζα αλλαζει η θεση οταν μπορουν και κάθονται χαχα τελειως χαζη μιλαμε. Θα το δω.

Μακαρι να μη μου κανει πυρετο κ μενα.. Σε ευχαριστώ πολυ αγάπη!  

Κανατε κατι σημερα? Εμεις μεσα δυστυχώς 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicol_ είπε:

Ωχ το πιστεύεις οτι δεν εψαξα αν μπορεί να ανεβει λιγο το καροτσι?  Νομιζα αλλαζει η θεση οταν μπορουν και κάθονται χαχα τελειως χαζη μιλαμε. Θα το δω.

Μακαρι να μη μου κανει πυρετο κ μενα.. Σε ευχαριστώ πολυ αγάπη!  

Κανατε κατι σημερα? Εμεις μεσα δυστυχώς 

Καναμε τη βολτα μας με το καροτσι το πρωι. Ασε κ εχει ερθει η κολλητουλα μου απο εξωτερικο κ δεν μπορω ουτε για καφε να παω με τον μογλη μου γιατι δεν καθεται. Κ δεν εχω κ καποιον να μου τον κρατησει. Τι να κανουμε. Εχουν προτεραιοτητα πλεον τα σκατουλια. 

Για το καροτσι δες το. Εμενα εχει 5 σκαλες φαντασου αναλογως ποσο ανασηκωμενη θες την πλατη. Πλεον τον εχω σχεδον καθιστο γιατι του αρεσει πολυ να καθεται στον πωπο του. Βεβαια κ μενα κουραζεται μετα απο καμια ωρα. Δεν ειναι παιδι που μπορεις να τον εχεις εξω ολη μερα. Προς το παρον τουλαχιστον. Ελπιζω να στρωσει οσο μεγαλωνει.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καναμε τη βολτα μας με το καροτσι το πρωι. Ασε κ εχει ερθει η κολλητουλα μου απο εξωτερικο κ δεν μπορω ουτε για καφε να παω με τον μογλη μου γιατι δεν καθεται. Κ δεν εχω κ καποιον να μου τον κρατησει. Τι να κανουμε. Εχουν προτεραιοτητα πλεον τα σκατουλια. 

Για το καροτσι δες το. Εμενα εχει 5 σκαλες φαντασου αναλογως ποσο ανασηκωμενη θες την πλατη. Πλεον τον εχω σχεδον καθιστο γιατι του αρεσει πολυ να καθεται στον πωπο του. Βεβαια κ μενα κουραζεται μετα απο καμια ωρα. Δεν ειναι παιδι που μπορεις να τον εχεις εξω ολη μερα. Προς το παρον τουλαχιστον. Ελπιζω να στρωσει οσο μεγαλωνει.

Αυτη ειναι η ελπιδα μας..οτι θα στρωσουν οταν μεγαλώσουν :-P 

Δεν μπορεί ο άντρας σου να τον κρατήσει σε καποια φαση που θα ειναι φαγωμενος κ ηρεμος κ να βγεις εκει κοντα? Αστα κ για μενα η εξοδος ειναι ονειρο θερινής νυκτός. Οταν ειναι ο άντρας μου εδω τον κραταει αλλα πρέπει να τρεξω αναμεσα στους θηλασμούς για να πιω με το άγχος ενα καφε..και δεν βολεύει φυσικα μια φορα μονο το κατάφερα και ήμουν με το αγχος.. Μια ωρα.δεν κάθισα 

O γιος μου τα βραδια..χαχαχα

2u6lp2v.jpg

  • Χαχα 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Αυτη ειναι η ελπιδα μας..οτι θα στρωσουν οταν μεγαλώσουν :-P 

Δεν μπορεί ο άντρας σου να τον κρατήσει σε καποια φαση που θα ειναι φαγωμενος κ ηρεμος κ να βγεις εκει κοντα? Αστα κ για μενα η εξοδος ειναι ονειρο θερινής νυκτός. Οταν ειναι ο άντρας μου εδω τον κραταει αλλα πρέπει να τρεξω αναμεσα στους θηλασμούς για να πιω με το άγχος ενα καφε..και δεν βολεύει φυσικα μια φορα μονο το κατάφερα και ήμουν με το αγχος.. Μια ωρα.δεν κάθισα 

O γιος μου τα βραδια..χαχαχα

2u6lp2v.jpg

Χαχαχαχα κ ο δικος μου το ιδιο!!! 

Ο αντρας μου δουλευει ολη μερα, ειδικα αυτες τις μερες ειναι φουλ. Γυρναει 22:30 το βραδυ!! Αν ηταν λιγο ηρεμος ο μικρος θα τον επαιρνα μαζι, αλλα δεν παιζει.

Για τον δικο σου προσπαθησε να αντλεις γαλα. Λιγο λιγο θα συμπληρωσεις ενα γευμα. Ειναι μεχρι να το συνηθισεις το θηλαστρο, μετα θα σου ειναι πιο ευκολο. Ασε που αν δεν μαθει μπιμπερο, θα σε δεσμευει γιατι θα θελει μονο στηθος παντα. Εδω εγω που του δινω μπιμπερο απο πολυ νωρις, τωρα τελευταια δεν το θελει καθολου!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Χαχαχαχα κ ο δικος μου το ιδιο!!! 

Ο αντρας μου δουλευει ολη μερα, ειδικα αυτες τις μερες ειναι φουλ. Γυρναει 22:30 το βραδυ!! Αν ηταν λιγο ηρεμος ο μικρος θα τον επαιρνα μαζι, αλλα δεν παιζει.

Για τον δικο σου προσπαθησε να αντλεις γαλα. Λιγο λιγο θα συμπληρωσεις ενα γευμα. Ειναι μεχρι να το συνηθισεις το θηλαστρο, μετα θα σου ειναι πιο ευκολο. Ασε που αν δεν μαθει μπιμπερο, θα σε δεσμευει γιατι θα θελει μονο στηθος παντα. Εδω εγω που του δινω μπιμπερο απο πολυ νωρις, τωρα τελευταια δεν το θελει καθολου!

Μια φορα που του εδωσα λιγο ηπιε απο το μπουκάλι. Το πρόβλημα ειναι οτι δεν προλαβαινω να αντλησω γιατι κ εγω είμαι μονη σπιτι κ ο μπομπορας μονιμα αγκαλιά. Πρέπει να ειναι ο άντρας μου να τον κρατήσει κ να βολεψει αναμεσα στους θηλασμούς να αντλησω. Κυριως πρωι κ εγω εχω περισσότερο γαλα. 

Λοιπον κανονισε να έρθεις Θεσσαλονίκη να βγαίνουμε μαζι τουλάχιστον.  Θα εχουμε 2 καρότσια και απο μεσα θα ακουγονται οι σειρινες καθως περπαταμε :-P

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ κοριτσια μ εμεις βγηκαμε 12μιση η ωρα και τωρα σε λιγο θα παμε σπιτι εφαγε εξω 1φορα κ κοιμηθηκε αλλες 2 απο 1μισαωρο....γκρινιαξε κιολας λιγο την πηραμε κ αγγαλιτσα λιγο ο μπαμπας λιγο εγω αλλα δεν πτοηθηκαμε πηγαμε κ για καφε κ για φαγητο με το φιλικο μας ζευγαρι!!! Ηταν τελεια!!!! Ξεσκασα μιλαμε!!!!

Εσεις ειστε καλα;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...