Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Οχι κοριτσι ουτε μειωμενο για την ακριβεια μου ειπε "τι να σε κανω για 6 ωρες μεχρι να ρθεις θα φευγεις" κ αν θελω να το παρω θα πρεπει να βρει αλλη κοπελα οποτε οταν περασει το διαστημα ασφαλειας θα πρεπει να με διωξει....επαθα σοκ δεν ηξερα τι να του πω κ ειπα οκ οτι θα γυρισω Σεπτεμβρη...αστα κ την εχω μεγαλη αναγκη τη δουλεια οποτε κ μενα δεν τιθεται διλλημα ,αυτο που με ανχωνει ειναι με το θηλασμο πως θα τον κοψω μηπως πρεπει να ξεκινησω απο καλοκαιρι τη προσπαθεια γιατι λενε δεν κοβεται αμεσως...κ θα καθεται με καποιον οσες ωρες λειπω γιατι εχει δεθει πολυ μαζι μου ολη μερα μονες μας ειμαστε

Ω κοριτσι μου τωρα το ειδα ! Καλη αρχη κοπελα μου πολυ καλα κανεις! Σιγουρα κ μονο που θα δικτυωθεις ξανα μετραει για μια επομενη δουλεια!

Δήμητρα δν πας στηβ επιθεωρηση εργασιας να ρωτησεις?γτ νομοζω θα εισαι παράνομα. Δν θα σου κολλαεο τα ενσημα ολα για τις ωρες που θα δουλεύεις. Και να τρως πακετο και να μη σου βαζει τα ενσημα.μη κανεις καταγγελία ουτε να πεις που δουλευεις.απλα να ρωτησεις να ξερεις τι παιζει και τι σε καλυπτει και για ποσο καιρο.στη τελικη τοσο καιρο που λειπεις δν εχει αλλο ατομο στη θεση σπυ?γτ να μη στο δωσει σε αδεοα να πας πιο μετα?αφου λογικα εχει αντικαταστατη.παντως πολυ μαλακας ο άνθρωπος. Καθολου σεβασμος στη μητροτητα στο μωρο στο μεγαλυτερο θαυμα της φυσης.

Τωρα για το γαλα αν δν θες να σταματησεις ξεκινα και αποθηκευε και κανε τραπεζα.αλλιως μιλησε μ2 σύμβουλο θηλασμου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, loyloy είπε:

Δήμητρα δν πας στηβ επιθεωρηση εργασιας να ρωτησεις?γτ νομοζω θα εισαι παράνομα. Δν θα σου κολλαεο τα ενσημα ολα για τις ωρες που θα δουλεύεις. Και να τρως πακετο και να μη σου βαζει τα ενσημα.μη κανεις καταγγελία ουτε να πεις που δουλευεις.απλα να ρωτησεις να ξερεις τι παιζει και τι σε καλυπτει και για ποσο καιρο.στη τελικη τοσο καιρο που λειπεις δν εχει αλλο ατομο στη θεση σπυ?γτ να μη στο δωσει σε αδεοα να πας πιο μετα?αφου λογικα εχει αντικαταστατη.παντως πολυ μαλακας ο άνθρωπος. Καθολου σεβασμος στη μητροτητα στο μωρο στο μεγαλυτερο θαυμα της φυσης.

Τωρα για το γαλα αν δν θες να σταματησεις ξεκινα και αποθηκευε και κανε τραπεζα.αλλιως μιλησε μ2 σύμβουλο θηλασμου.

Αυτο δε το χα σκεφτει! Εννοεις οτι θα φαινομαι 6 ωρη αναγκαστικα αλλα θα καθομαι 8 ωρες μμμμμ θα παρω τηλ αυριο....αστο ειναι οικογενειακη επιχειρηση κ εχει φερει τη κορη του στη θεση μ τοσο καιρο αλλα δε μπορει να τη δεσμευσει αλλο κατι σπουδαζει κ πρεπει να φυγει σεπτεμβρη....πολλα νευρα να δω κ σε τι κλιμα θα δουλευω μετα απο ολα αυτα που εχουν γινει...πολυ αμηχανα θσ ναι


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Αυτο δε το χα σκεφτει! Εννοεις οτι θα φαινομαι 6 ωρη αναγκαστικα αλλα θα καθομαι 8 ωρες μμμμμ θα παρω τηλ αυριο....αστο ειναι οικογενειακη επιχειρηση κ εχει φερει τη κορη του στη θεση μ τοσο καιρο αλλα δε μπορει να τη δεσμευσει αλλο κατι σπουδαζει κ πρεπει να φυγει σεπτεμβρη....πολλα νευρα να δω κ σε τι κλιμα θα δουλευω μετα απο ολα αυτα που εχουν γινει...πολυ αμηχανα θσ ναι

Τσέκαρε με τα ενσημα γτ αν δν στα βαζει να σου δινει τα χρηματα στη τελικη.αχ αυτες οι οικογενειακές επιχειρησεις.δούλευα και εγω σε μοα Εταιρία ετσι.η χειροτερη εμπειρια που ειχα σε δουλειά. Ποτε δν με ξεχρεωσε.οτι λεφτα πηρα μετα ταλαιπωρηθηκα πολυ για να τα παρω.και γενικοτερα καθολου ανθρωποι. Ζωα στη κυριολεξία. Να φανταστςις σχολαγα 5.αν δν ειχα δουλειά ή ελειπαν ειχα κλειδια κμειδωνα και εφευηα στην ωρα μου.μια μερα μου πεταξε το θεϊκό. Γυρισε αυτις στις 7 και με παιρνει τηλ και μου λεει γτ έφυγες? Εγω τωρα που γυρισα σε χρειάζομαι,  ελα παλι εδω.αλλη φορα θα περιμενεις μεζρι να γυρισω.του λεω θα πληρωθω υπερωρια.μου λεει δβ βγαινω να σου δωσω παραπανω.καλα τα λεμε αυριο τοτε του λεω.εννοείται απο κει και μετα εψαχβα δουλειά και σε ενα μηνα παραιτηθηκα.καλα ποσες υπερωρίες δν μου πληρωσε.σπανια εφευγα 5 και εοχε την απαιτηση να μου δινει δουλειά για το σπιτι να κανω το σουκου. Κατι καταλογους.χωσιμο κανονικο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Τσέκαρε με τα ενσημα γτ αν δν στα βαζει να σου δινει τα χρηματα στη τελικη.αχ αυτες οι οικογενειακές επιχειρησεις.δούλευα και εγω σε μοα Εταιρία ετσι.η χειροτερη εμπειρια που ειχα σε δουλειά. Ποτε δν με ξεχρεωσε.οτι λεφτα πηρα μετα ταλαιπωρηθηκα πολυ για να τα παρω.και γενικοτερα καθολου ανθρωποι. Ζωα στη κυριολεξία. Να φανταστςις σχολαγα 5.αν δν ειχα δουλειά ή ελειπαν ειχα κλειδια κμειδωνα και εφευηα στην ωρα μου.μια μερα μου πεταξε το θεϊκό. Γυρισε αυτις στις 7 και με παιρνει τηλ και μου λεει γτ έφυγες? Εγω τωρα που γυρισα σε χρειάζομαι,  ελα παλι εδω.αλλη φορα θα περιμενεις μεζρι να γυρισω.του λεω θα πληρωθω υπερωρια.μου λεει δβ βγαινω να σου δωσω παραπανω.καλα τα λεμε αυριο τοτε του λεω.εννοείται απο κει και μετα εψαχβα δουλειά και σε ενα μηνα παραιτηθηκα.καλα ποσες υπερωρίες δν μου πληρωσε.σπανια εφευγα 5 και εοχε την απαιτηση να μου δινει δουλειά για το σπιτι να κανω το σουκου. Κατι καταλογους.χωσιμο κανονικο.

Πωπω ντάξει τραγικοί... Εκμεταλλευονται καταστάσεις ρε συ κατά τα άλλα φταίει η κρίση. Ελεος! 

 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Τσέκαρε με τα ενσημα γτ αν δν στα βαζει να σου δινει τα χρηματα στη τελικη.αχ αυτες οι οικογενειακές επιχειρησεις.δούλευα και εγω σε μοα Εταιρία ετσι.η χειροτερη εμπειρια που ειχα σε δουλειά. Ποτε δν με ξεχρεωσε.οτι λεφτα πηρα μετα ταλαιπωρηθηκα πολυ για να τα παρω.και γενικοτερα καθολου ανθρωποι. Ζωα στη κυριολεξία. Να φανταστςις σχολαγα 5.αν δν ειχα δουλειά ή ελειπαν ειχα κλειδια κμειδωνα και εφευηα στην ωρα μου.μια μερα μου πεταξε το θεϊκό. Γυρισε αυτις στις 7 και με παιρνει τηλ και μου λεει γτ έφυγες? Εγω τωρα που γυρισα σε χρειάζομαι,  ελα παλι εδω.αλλη φορα θα περιμενεις μεζρι να γυρισω.του λεω θα πληρωθω υπερωρια.μου λεει δβ βγαινω να σου δωσω παραπανω.καλα τα λεμε αυριο τοτε του λεω.εννοείται απο κει και μετα εψαχβα δουλειά και σε ενα μηνα παραιτηθηκα.καλα ποσες υπερωρίες δν μου πληρωσε.σπανια εφευγα 5 και εοχε την απαιτηση να μου δινει δουλειά για το σπιτι να κανω το σουκου. Κατι καταλογους.χωσιμο κανονικο.

Α ενταξει ο δικος σου δε παιζωταν!!Τι αλλο θα ζησουμε πραγματικα ποσες τρελες πρεπει να φαμε στη μαπα για να χουμε μια δουλεια!! Αλλα πολυ μου αρεσε ετσι που τ απαντησες για τις υπερωριες πω εγω τα καταπινω ολα κ μετα κλαιω σπιτι απ τα νευρα!!

Just now, kathyv25 είπε:

Πωπω ντάξει τραγικοί... Εκμεταλλευονται καταστάσεις ρε συ κατά τα άλλα φταίει η κρίση. Ελεος! 

 

Εννοειται ρε ξερουν  πολυ καλα κ τι δουλεια κανει ο αντρας μ κ ποσα παιρνει κ οτι εχουμε ενοικιο οποτε ειναι σιγουροι οτι θα επιστρεψω με δικους τους ορους...σ κ α τ α τελοσπαντων θα ανχωθω τον Αυγουστο παλι ας ευχαριστηθω το καλοκαιρακι με το μωρο μου!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Α ενταξει ο δικος σου δε παιζωταν!!Τι αλλο θα ζησουμε πραγματικα ποσες τρελες πρεπει να φαμε στη μαπα για να χουμε μια δουλεια!! Αλλα πολυ μου αρεσε ετσι που τ απαντησες για τις υπερωριες πω εγω τα καταπινω ολα κ μετα κλαιω σπιτι απ τα νευρα!!

Εννοειται ρε ξερουν  πολυ καλα κ τι δουλεια κανει ο αντρας μ κ ποσα παιρνει κ οτι εχουμε ενοικιο οποτε ειναι σιγουροι οτι θα επιστρεψω με δικους τους ορους...σ κ α τ α τελοσπαντων θα ανχωθω τον Αυγουστο παλι ας ευχαριστηθω το καλοκαιρακι με το μωρο μου!

Ημουν στα όρια μου γι αυτο.αλλιως και εγω μη νομιζεις δν μιλαω.ξεκινα σεπτεμβρη αναγκαστικα και οσο μπορεις στελνε βιογραφικά. Που θα παεο κατι αλλο θα κατσει αργα ή γρηγορα.να σκεφτεσαι τη στιγμη που θα του πεις οτι παραιτεισαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Ημουν στα όρια μου γι αυτο.αλλιως και εγω μη νομιζεις δν μιλαω.ξεκινα σεπτεμβρη αναγκαστικα και οσο μπορεις στελνε βιογραφικά. Που θα παεο κατι αλλο θα κατσει αργα ή γρηγορα.να σκεφτεσαι τη στιγμη που θα του πεις οτι παραιτεισαι

Εχω αρχισει να σκεφτομαι μηπως τους παω λιγο κοντρα να παρω κ την υπολοιπη αδεια κ αν με διωξουν θα παρω ταμειο που ειναι σχεδον οσο ο μισθος μου!!κ μετα ψαχνομαι...θα δω τωρα αυτα συζηταγα με τη μανα μ

Εσυ δουλευεις τωρα δε θυμαμαι?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Εχω αρχισει να σκεφτομαι μηπως τους παω λιγο κοντρα να παρω κ την υπολοιπη αδεια κ αν με διωξουν θα παρω ταμειο που ειναι σχεδον οσο ο μισθος μου!!κ μετα ψαχνομαι...θα δω τωρα αυτα συζηταγα με τη μανα μ

Εσυ δουλευεις τωρα δε θυμαμαι?

Κορίτσι μου καλησπέρα! Να σε διώξει δεν μπορεί για 1.5 χρόνο αφού γεννησεις. Την άδεια μαζεμένη έχει δικαίωμα να στην αρνηθεί αλλά πρέπει να στην δώσει σε ώρες καθημερινά. Αυτό πες του. Αφού έχεις ξενερώσει κι θες να φύγεις μη μασάς. Και στην τελική και να σε διώξει όπως είπες θα πάρεις ταμείο και θα έχεις την άνεση σου να βρεις δουλίτσα. Α να χαθούμε τα καθίκια. 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Εχω αρχισει να σκεφτομαι μηπως τους παω λιγο κοντρα να παρω κ την υπολοιπη αδεια κ αν με διωξουν θα παρω ταμειο που ειναι σχεδον οσο ο μισθος μου!!κ μετα ψαχνομαι...θα δω τωρα αυτα συζηταγα με τη μανα μ

Εσυ δουλευεις τωρα δε θυμαμαι?

Σταματησα οταν ειπαμς να κάνουμε μωρο.μεναμε μακριά και αφου ειπαμε να κανουνε οικογενεια επρεπε να μςτακομισω και να τα αφηαω ολα.σε κανα δυο χρόνια να ξεπεταχτει ο μικρος θα δουλέψω στον αντρα μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε;;;; 

Εγω πινω καφεδακι και η μικρη μ κοιμαται!!! Συννεφεια σημερα κ εκει π λεγαμε ηρθε το καλοκαιρακι!!!

Τα μπεμπακια σας τι κανουν;;;; 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια!!

Κ γω πινω το καφεδακι μου κ παιζω με τον μικρο! 

Κοριτσια να ρωτησω κατι. Ειχα σκοπο να μαζεψω χαλιά. Αλλα σκεφτομαι οταν αρχισει να μπουσουλαει που θα μπουσουλαει? Εμεις παιζουμε πολυ και στο πατωμα στο χαλί. Αμα το βγαλω που θα παιζουμε? Μου εχουν δωσει κατι τετραγωνα παζλ δαπεδου που ειναι για να παιζει το παιδι κατω, σκεφτομαι να βαλω αυτα. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!

Κ γω πινω το καφεδακι μου κ παιζω με τον μικρο! 

Κοριτσια να ρωτησω κατι. Ειχα σκοπο να μαζεψω χαλιά. Αλλα σκεφτομαι οταν αρχισει να μπουσουλαει που θα μπουσουλαει? Εμεις παιζουμε πολυ και στο πατωμα στο χαλί. Αμα το βγαλω που θα παιζουμε? Μου εχουν δωσει κατι τετραγωνα παζλ δαπεδου που ειναι για να παιζει το παιδι κατω, σκεφτομαι να βαλω αυτα. 

Επειδη κ εγω θα σηκωσω τα χαλια σε 10μερες....εγω θα της στρωσω ενα χαλακι μοκετα στο ενα το σαλονι στο πατωμα θα σηκωσω το τραπεζι κ θα το βαλω εκει για να μπουσουλαει!!!! Και τα παζλ εχω ακουσει ειναι καλα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!

Κ γω πινω το καφεδακι μου κ παιζω με τον μικρο! 

Κοριτσια να ρωτησω κατι. Ειχα σκοπο να μαζεψω χαλιά. Αλλα σκεφτομαι οταν αρχισει να μπουσουλαει που θα μπουσουλαει? Εμεις παιζουμε πολυ και στο πατωμα στο χαλί. Αμα το βγαλω που θα παιζουμε? Μου εχουν δωσει κατι τετραγωνα παζλ δαπεδου που ειναι για να παιζει το παιδι κατω, σκεφτομαι να βαλω αυτα. 

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.. Εγω ηπια καφέ.. Παίξαμε.. Κοιμήθηκε.. Ξύπνησε εφαγε.. Ξανακοιμηθηκε.. Ξύπνησε κ τώρα ξανά κοιμάται!! Τι να πω.. Μπράβο του!!! Χαχαχαχα βλεπω Netflix.. Κτο βραδάκι παμε Χαλκιδική για λίγες μέρες... 

Παρεπιπτόντως με πήραν από το νοσοκομείο να παω το. Μικρό να του κάνουν αιματολογική να την στείλουν Αθήνα.. Γτ ζήτησαν επανέλεγχο για έλλειψη ενζύμου επειδη εχω κ εγω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!

Κ γω πινω το καφεδακι μου κ παιζω με τον μικρο! 

Κοριτσια να ρωτησω κατι. Ειχα σκοπο να μαζεψω χαλιά. Αλλα σκεφτομαι οταν αρχισει να μπουσουλαει που θα μπουσουλαει? Εμεις παιζουμε πολυ και στο πατωμα στο χαλί. Αμα το βγαλω που θα παιζουμε? Μου εχουν δωσει κατι τετραγωνα παζλ δαπεδου που ειναι για να παιζει το παιδι κατω, σκεφτομαι να βαλω αυτα. 

Καλημέρα αγάπη κ σε ολεε τις μανούλες!  Στο πάτωμα τι βάζετε να παίξει?  Το λεγόμενο γυμναστήριο?  Ελεγα να παρω 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Εχω αρχισει να σκεφτομαι μηπως τους παω λιγο κοντρα να παρω κ την υπολοιπη αδεια κ αν με διωξουν θα παρω ταμειο που ειναι σχεδον οσο ο μισθος μου!!κ μετα ψαχνομαι...θα δω τωρα αυτα συζηταγα με τη μανα μ

Εσυ δουλευεις τωρα δε θυμαμαι?

Κοριτσακι μου δεν μπορεί να σε διώξει για 18 μήνες μετά τη γέννα σου! Εγώ είμαι σε πολύ χειρότερη κατάσταση κορίτσια! Σορρυ που πετάγομαι αλλά έχω παρόμοιο θέμα! Είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου... Όταν έμεινα έγκυος στον δεύτερο είχα μόλις απολυθεί αλλά επειδή ήμουν έγκυος κατά την απόλυση και δεν το γνωριζα η απόλυση μου ήταν άκυρη! (είμαι εμπορικός αντιπρόσωπος σε εταιρία με ιατροτεχνολογικο εξοπλισμό και βλέπω φαρμακεία και ορθοπεδικά σε όλη την ήπειρο και τα επτανησα και Αιτωλοακαρνανια με πολλά ταξίδια και πολύ ποδαρόδρομο με βαρος) έτσι ακύρωσε το αφεντικό την απόλυση μου και εγώ έπαιρνα αναρρωτικες μέχρι που βγήκα στην άδεια τοκετού, μετά πήρα το 6μηνο το οποίο τελειώνει τον άλλο μήνα! Ποιο είναι το θέμα μου τώρα; έκανα τεστ εχθές και είμαι πάλι έγκυος!!!!! Φαντάζεστε τι θα γίνει αν το ανακοίνωσω; επίσης δεν έχω τα ένσημα για να ξαναπάρω τα επιδόματα αλλά ούτε η Δουλειά μου είναι εύκολη για να πω ότι θα δουλέψω τους 4 μήνες που χρειάζεται για να τα συμπληρώσω! Σας κούρασα με το σεντονι αλλά ένα άγχος το έχω! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...