Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

      ευχαριστώ κορίτσι  μ! ελπιζω να είσαι καλα! κοντοζυγώνει η μέρα μ και μένα! 

      @linaa θα μπυ κάνουν πάλι ντοπλερ αύριο, γιατί;  ο όρος πέφτει συνεχώς στο maximum 120 σταγόνες! χθες μ το κόψανε για 10 λεπτα και άρχισε να πονάει πολύ η μέση! μου το έβαλαν στις 80 που το ειχα αλλά δεν με έπιασε και μ το αύξησαν ! ο γιατρός πάλι δεν μ λέει τι σκοπό έχει! 

      Υπομονή Κ να μην σκέφτεσε διάφορα . Ο γιατρός σίγουρα θα έχει σκοπό να σε κρατήσει όσο πάει. Όσο σε κρατάνε οι όροι Κ δεν σπάνε τα νερά θα μείνεις εκεί να φτάσεις όσο πιο μακριά γίνετε . 

      Το ντομπλερ θα στο κάνουν προφανώς για να δουν τις τροφοδοσίες των αρτηριών  την γήρανση του πλακούντα  Κ την καρδιά του μωρού εάν ζοριζετε . 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Μπορείς να ζητήσεις και μορφωτικό επίπεδο της κοπέλας?Κυριως σαν μια μορφή "εγγύησης" για στοιχειώδες νοητικό επίπεδο. Αναρωτιέμαι γιατί πλέον οι περισσότερες κοπέλες που ψάχνουν δανεικά  έχουν ανώτατες σπουδές, μεταπτυχιακά κλπ... 

Σ αυτήν περίπτωση πρέπει να εμπιστεύεσαι το γιατρό και το κέντρο. Αν αναρωτιέσαι αλλάζεις.. 

Καλημερα κ καλη πρωτομαγια!! 

Εγω ζητησα να ειναι τριτοβαθμιας εκπαιδευσης ακριβως για τον λογο που αναφερεις, σκαλωσε τοτε η ευγενια γτ δεν καταλαβε τον λογο που επεμενα κ της εξηγησα,κ μου ειπε πως "αν κ δεν παιζει ρολο αυτο,το σημειωνω"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Εγώ το έμαθα στα 31 και τον Αύγουστο γίνομαι 35. Ακριβώς αυτό είπα κι εγώ, έπρεπε κι αυτό να τύχει σε εμένα που δεν κάπνισα ποτέ, δεν ήπια σχεδόν ποτέ και ο άντρας μου είναι η τρίτη σχέση μου. Τεσπα. Θα το περάσουμε κι αυτό, σημασία έχει να βιωσουμε την εγκυμοσύνη και τη μητρότητα. Σημασία εχει να έχουμε αντοχές, υπομονή κι επιμονή. Αυτό λέω στον εαυτό μου. Κακεντρεχείς υπάρχουν παντού, να σε τη φίλη μου που προφανώς δε σκέφτηκε πριν μιλήσει. 

Πιστεύω ότι ένα κέντρο το οποίο θέλει να έχει καλή φήμη τα ψάχνει αυτά. Σε ερώτηση που έκανα προς την  ψυχολόγο μου για τα τεστ που υποβάλουν τις δοτριες η απάντηση ήταν πως σοβαρά κέντρα, έχουν έτσι δομημένες τις ερωτήσεις τους που δε μπορούν να τις εξαπατήσουν. Για παράδειγμα αν απαντήσουν ότι στην οικογένεια δεν έχουν άτομο με ψυχικό νόσημα, η επόμενη ερώτηση, η μεθεπόμενη κλπ είναι έτσι δομημένες που το καταλαβαίνουν οι ειδικοί ψυχικής υγείας. Και το μορφωτικό επίπεδο το φτιάχνεις. 

Σου έγραψα ακριβώς την απάντηση της όταν τη ρώτησα. Της είπα καλές οι εξετάσεις, καλά τα λοιμώδη κλπ κλπ και που ξέρω εγώ αν πχ ο πατέρας της η ο παππούς της είχε ψυχικό νόσημα η είχε σκοτώσει άνθρωπο. 

Αναφορικά με το τελευταίο, είναι αποδεδειγμένο επιστημονικά ότι κι αυτό να ισχύει Κ γονιδιακα το έμβρυο να εχει τέτοια προδιάθεση, έρχεται ο παράγοντας ληπτρια και η μήτρα της Κ το πως θα ειναι ως μητέρα. Το έμβρυο νιώθει την απόρριψη από τη μήτρα. Αν η μαμά κάνει καλές σκέψεις, έχει καλά συναισθήματα προς αυτό, το περιμένει με αγωνία κλπ κλπ το παιδί νιώθει ασφαλές Κ το περιβάλλον της μήτρας μπορεί να επηρεάσει την έκφραση η όχι κάποιων γονιδίων. 

Συγχώρεσε με, δε τα γράφω επιστημονικά αλλά επειδή αυτά ήταν άγχη μου πριν αποφασίσω τη δωρεά τα συζητήσα διεξοδικά με την ψυχολόγο μου και με έναν γεννετιστη, διάβασα και πολύ. 

Ωραιες πληροφοριες.στο ιακεντρο δ περνανε ψυχολογο κανκυ μια εξεταση που δειχνει γονιδιακα αν υπαρχει ψυχικο νοσημα διαταραχη κτλ.πολυ πιο ψαγμενο δηλ μονο εκει μ το ειπαν αυτο.ναι σε αυτες τις ηλικιες ειναι ασχημο να το παθαινεις αυτο γτ λες αλλες κανουν αμεσως στα 36 μονες τους κ εγω στα 31 32 να μην εχω ωαρια;;τι ειπε η γκυκουλα η φιλη;;;;μην λες τπτ σε κανενα αυτα δ λεγονται εμενα δ το ξερει κανεις κ ουτε προκειται να το πουμε γτ δεν  σε καταλ κανενας κ θα ακουσω κανενα ααα το παιδι δεν ειναι δικο σου κ θα βουτηξω κανεναν ασε που ειναι πολυυυυυ προσωπικο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Θα συμφωνήσω μαζί σου Για αυτό ρωτάω. Υπάρχει περίπτωση να μας δίνουν κατεψυγμένα ωάρια όταν ζητάμε δότριες; Θα τρελαθώ... Έχω κάνει τρεις εμβρυομεταφοράς με δότρια και οι δύο ήταν βιοχημικές. Οι τρίτη τίποτα. Έκανα διέγερση μετά με δικά μου ωάρια και πέτυχα πάλι εγκυμοσύνη αλλά δεν προχώρησε. Τώρα σκέφτομαι να κάνω πάλι διέγερση τον Ιούνιο αλλά αν δεν πετύχει και τώρα θα πάω πάλι με δότρια. Πόσο άτυχη είμαι μήπως έπεσα σε αυτή την περίπτωση και μου έδωσαν κατεψυγμένα ωάρια Γιατί η δότρια βρέθηκε αμέσως μέσα σε 15 μέρες.... Αναρωτιέμαι τώρα τόση κοροϊδία Και πεταμένα λεφτά;

Εκανα 3 προσπάθειες με δανεικά με δοτρια που την περίμενα πολλούς μηνες,με φρέσκα ωάρια και δεν κατάφερα εγκυμοσύνη. Ιατρικά δεν ειχα κανένα προβλημα και το σπερμα ηταν δότη οποτε δεν παίζει αυτο. Στην τελευταία προσπάθεια είμαι σχεδον σιγουρη οτι τα ωάρια δεν ηταν φρέσκα γιατι ολα εγιναν πολυ γρηγορα. Έμεινα έγκυος με δίδυμα. Οποτε μην αγχώνεστε,δεν ειναι εκει το προβλημα.

19 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Μάλλον βρίσκουν δότρια που μας μοιάζει Η δικιά μου μπεμπα  δείχνει να έχει τη μύτη μου. Επίσης στα χρώματα σίγουρα κοιτούν να είναι τα δικά σου. Εγω ειμαι ξανθιά ανοιχτό δέρμα και καφέ ματια. Αυτό που σημείωσαν είναι ότι μπορεί η δότρια να έχει πράσινα γιατί όλη η οικογένεια μου έχουν πράσινα μάτια. Σημειώνουν δηλ και τα χρώματα της οικογένειας σου

Καλημέρα.Την ομάδα αίματος σου την λένε. Ιατρικό αρχείο υπάρχει στο κέντρο καταχωρημένο αν χρειαστεί. Εμενα έτσι μου ειπανε

Παντως ειναι πολυ φειδωλοί σε οτι αφορά τις δοτριες δεν συμφωνείτε ; Ηλικια,ύψος,βάρος,ομάδα αίματος,χρώματα,αυτα ξερω εγω.

15 ώρες πρίν, Pingu είπε:

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ έκανα χτες την αυχενική διαφάνεια. Όλα καλά δόξα τω Θεό και τα μπεμπάκια μου είναι και τα δυο αγοράκια! Τζάμπα κράτησα τα ρουχαλάκια της μικρής.. Χαχαχα 

 

Τι ωραία! Μπραβο! Ωραία νέα! Άντε και κανένα αγόρι! Πολλα κορίτσια τωρα τελευταία!:wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Thia1985 είπε:

Καλημερα

Εγώ το έμαθα στα 31 και τον Αύγουστο γίνομαι 35. Ακριβώς αυτό είπα κι εγώ, έπρεπε κι αυτό να τύχει σε εμένα που δεν κάπνισα ποτέ, δεν ήπια σχεδόν ποτέ και ο άντρας μου είναι η τρίτη σχέση μου. Τεσπα. Θα το περάσουμε κι αυτό, σημασία έχει να βιωσουμε την εγκυμοσύνη και τη μητρότητα. Σημασία εχει να έχουμε αντοχές, υπομονή κι επιμονή. Αυτό λέω στον εαυτό μου. Κακεντρεχείς υπάρχουν παντού, να σε τη φίλη μου που προφανώς δε σκέφτηκε πριν μιλήσει. 

Πιστεύω ότι ένα κέντρο το οποίο θέλει να έχει καλή φήμη τα ψάχνει αυτά. Σε ερώτηση που έκανα προς την  ψυχολόγο μου για τα τεστ που υποβάλουν τις δοτριες η απάντηση ήταν πως σοβαρά κέντρα, έχουν έτσι δομημένες τις ερωτήσεις τους που δε μπορούν να τις εξαπατήσουν. Για παράδειγμα αν απαντήσουν ότι στην οικογένεια δεν έχουν άτομο με ψυχικό νόσημα, η επόμενη ερώτηση, η μεθεπόμενη κλπ είναι έτσι δομημένες που το καταλαβαίνουν οι ειδικοί ψυχικής υγείας. Και το μορφωτικό επίπεδο το φτιάχνεις. 

Σου έγραψα ακριβώς την απάντηση της όταν τη ρώτησα. Της είπα καλές οι εξετάσεις, καλά τα λοιμώδη κλπ κλπ και που ξέρω εγώ αν πχ ο πατέρας της η ο παππούς της είχε ψυχικό νόσημα η είχε σκοτώσει άνθρωπο. 

Αναφορικά με το τελευταίο, είναι αποδεδειγμένο επιστημονικά ότι κι αυτό να ισχύει Κ γονιδιακα το έμβρυο να εχει τέτοια προδιάθεση, έρχεται ο παράγοντας ληπτρια και η μήτρα της Κ το πως θα ειναι ως μητέρα. Το έμβρυο νιώθει την απόρριψη από τη μήτρα. Αν η μαμά κάνει καλές σκέψεις, έχει καλά συναισθήματα προς αυτό, το περιμένει με αγωνία κλπ κλπ το παιδί νιώθει ασφαλές Κ το περιβάλλον της μήτρας μπορεί να επηρεάσει την έκφραση η όχι κάποιων γονιδίων. 

Συγχώρεσε με, δε τα γράφω επιστημονικά αλλά επειδή αυτά ήταν άγχη μου πριν αποφασίσω τη δωρεά τα συζητήσα διεξοδικά με την ψυχολόγο μου και με έναν γεννετιστη, διάβασα και πολύ. 

Καλημερα! Να προσθέσω οτι και μια «φυσιολογική» εγκυμοσύνη εγκυμονεί τους ίδιους κινδύνους. Που να ξερω σε 4-5 γενιές πιςω τι ειχε η οικογένεια του συντρόφου μου ή ακομα ακομα η δίκη μου. Θα μας σταματούσε αυτο απο το να κανουμε παιδια;Δεν νομιζω. Εγγύηση 100% δεν υπαρχει ουτε με φυσιολογική σύλληψη ουτε με δανεικά. Εγω προσωπικά ειχα τεράστιο άγχος πριν τις εξετάσεις στη διάρκεια της εγκυμοσυνης αλλα το ίδιο άγχος θα ειχα αν ηταν δικά μου τα ωάρια. Οταν γεννήθηκαν οι μικρές ηταν μια μαγική στιγμή αλλα εκει που ένιωσα ανακούφιση και πλανταξα στο κλάμα ηταν οταν ο παιδίατρος ηρθε και μου ειπε οτι ειναι υγιεστατες. Τωρα,μορφωτικό επίπεδο κλπ,τι σημασία εχει; Οι γονείς του πατέρα μου ηταν δυο απλοί άνθρωποι του χωριού με 2-3 τάξεις του δημοτικού. Και τα 5 παιδια τους σπούδασαν,έκαναν μεταπτυχιακά και πρόκοψαν. Ειναι το περιβάλλον και το έναυσμα και τα ερεθίσματα που θα δώσεις στο παιδί. Ελπιζω να μην σας ζάλισα,αλλα επειδη όλες αυτες τις σκέψεις τις εκανα κι εγω είπα να μοιραστώ που εχω καταλήξει,φυςικα τα εχω συζητήσει και με ψυχολόγο οποτε μου ειπε ποια ειναι και η άποψη της επιστήμης.

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fleabag είπε:

Εκανα 3 προσπάθειες με δανεικά με δοτρια που την περίμενα πολλούς μηνες,με φρέσκα ωάρια και δεν κατάφερα εγκυμοσύνη. Ιατρικά δεν ειχα κανένα προβλημα και το σπερμα ηταν δότη οποτε δεν παίζει αυτο. Στην τελευταία προσπάθεια είμαι σχεδον σιγουρη οτι τα ωάρια δεν ηταν φρέσκα γιατι ολα εγιναν πολυ γρηγορα. Έμεινα έγκυος με δίδυμα. Οποτε μην αγχώνεστε,δεν ειναι εκει το προβλημα.

Παντως ειναι πολυ φειδωλοί σε οτι αφορά τις δοτριες δεν συμφωνείτε ; Ηλικια,ύψος,βάρος,ομάδα αίματος,χρώματα,αυτα ξερω εγω.

Τι ωραία! Μπραβο! Ωραία νέα! Άντε και κανένα αγόρι! Πολλα κορίτσια τωρα τελευταία!:wub:

Σε μενα μονο την ηλικια ειπαν. Αυτα που αναφερεις απλως τα ζητησαν οταν διαμορφωναν το φακελο μου . Θα τα αξιοποιουσαν  στην αναζητηση δοτριας. Εσυ κοριτσι τι κανεις? Τι κανουν οι κουκλες?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Σε μενα μονο την ηλικια ειπαν. Αυτα που αναφερεις απλως τα ζητησαν οταν διαμορφωναν το φακελο μου . Θα τα αξιοποιουσαν  στην αναζητηση δοτριας. Εσυ κοριτσι τι κανεις? Τι κανουν οι κουκλες?

Καλημερα Μαίρη! Πιστεύω οταν θα γεννήσεις με το καλο και ζητήσεις και καποια ακομα στοιχεια θα σου τα δωςουν.Αν το θέλεις βέβαια! Εμεις καλα ειμαστε! Μια που μιλαμε για ομοιότητες. Σημερα η γυναίκα που καθαρίζει μου λεει,καλα η μια ειναι ίδια εσυ! Και η άλλη μου λεει μου θυμίζει τον μπαμπά σου!!! Χαχαχα,ακομα γελάω! Πολλές φορές ειναι τι θελουμε να δούμε. Τα κορίτσια ειναι μια χαρά,περνάμε τέλεια. Ειναι βέβαια πολυ δύσκολο με δυο ταυτόχρονα αλλα χαλάλι. Δυστυχως,Δευτερα ξεκινάω δουλεια και δεν θέλω καθολουυυυυ!:-(  πολλα Φιλια απο τα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Σε καταλαβαίνω, έτσι σκεφτόμουν κι εγώ αρχικά και είναι λογικό. Απλά όταν είδα την εκπομπή αυτή είπα γιατί να μην ξέρω? 

Επειδή δυσκολευόμουν πολύ να το αποδεχτω(και τώρα δεν πετω τη σκούφια μου αλλά υπερτερεί η επιθυμία μου για μωρο και πλέον νιώθω έτοιμη,δεν είμαι τόσο εγωίστρια όπως στην αρχη) το είχα συζητήσει με την ψυχολόγο μου Κ μου είχε πει ότι παίρνω ένα κύτταρο όπως πχ αν χρειαζόταν θα έπαιρνα νεφρό, μάτια, καρδιά και μάλιστα, αυτό το κύτταρο, το θρέφω με το αίμα μου, κολυμπα στις ορμόνες μου και του δίνω ζωή! 

Και έτυχε εκείνο το διάστημα να δω την εκπομπή που σου λέω, δε θυμάμαι καθόλου όνομα να σου πω την αλήθεια Κ έλεγα, απλά θα έβλεπα μια φωτογραφία, τι θα άλλαζε? Θα ήταν παιδί της??? Δε νομίζω, δικό μου καταδικο μου θα ταν. 

 

Κοριτσια , στη δωρεα ωαριων ειναι δικο σου το παιδι και το νιωθεις. Μεγαλωνει μεσα σου, αναγνωριζει τη φωνη σου, αν λυπασαι το νιωθει, αν χαιρεσαι το ιδιο.Παιρνεις κύτταρο, και του δινεις ζωη. Στην παρενθετη ειναι αλλιως τα πραγματα, δε συμμετεχεις το ιδιο. Εδω υπαρχει μεγαλη συμμετοχη της ληπτριας κ παιρνει κ dna της. Ετσι οπως το βιωνω τωρα, πιστευω οτι αν διναμε εμβρυακι με δικο μας dna σε παρενθετη, θα μ απασχολουσε πιο πολυ ολο αυτο, γιατι το παιδι θα ενιωθε αλλη για μαμα. Βεβαια αν δεν εχεις επιλογη θα καταφυγεις κ σ αυτο , αλλα το βλεπω λιγο πιο δυσκολο

Καλο κ γονιμο  μηνα σε ολες!

Just now, Fleabag είπε:

Καλημερα Μαίρη! Πιστεύω οταν θα γεννήσεις με το καλο και ζητήσεις και καποια ακομα στοιχεια θα σου τα δωςουν.Αν το θέλεις βέβαια! Εμεις καλα ειμαστε! Μια που μιλαμε για ομοιότητες. Σημερα η γυναίκα που καθαρίζει μου λεει,καλα η μια ειναι ίδια εσυ! Και η άλλη μου λεει μου θυμίζει τον μπαμπά σου!!! Χαχαχα,ακομα γελάω! Πολλές φορές ειναι τι θελουμε να δούμε. Τα κορίτσια ειναι μια χαρά,περνάμε τέλεια. Ειναι βέβαια πολυ δύσκολο με δυο ταυτόχρονα αλλα χαλάλι. Δυστυχως,Δευτερα ξεκινάω δουλεια και δεν θέλω καθολουυυυυ!:-(  πολλα Φιλια απο τα κορίτσια!

Φιλακια στα μπουμπουκακια σου:wub:! Πως να μη σου μοιαζουν αφου αποδεδειγμενα πηραν κ δικο σου dna!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

απορώ γιατί το κάνετε αυτό στον εαυτό σας...( χωρίς παρεξηγήσει βεβαια) γιατί ψάχνετε κ τι θέλετε να βρείτε....νομίζεται ότι γνώριζοντας όλα αυτά το παιδί θα βγει  Άγιο??? ξέρετε αν θα έβγαινε Άγιο με το δικό σας υλικό???? αν εσύ πας πανεπιστήμιο θα πάει κ το παιδί σ με το δικό σ υλικό??? ενώ με το κενό αν δενε χει πάει η κοπέλα δεν θα πάει??? 

Δεν κρίνω καμία σας φυσικά κ θα κάνετε ότι εσείς θέλετε....αλλα γιατί τόσο ανχος??? πιος ο λόγος??? Αφού παιδί θέλετε γιατί μπαινεται σε τέτοια??? 

ΕΓΩ δεν ξέρω τιπιτα δεν με νοιαχει τίποτα κ ειβαι όλα τελεια....απολαμβανω την κόρη μ.οπως ακριβώς ειναι κ την χαίρομαι...

Δεν έβαλα στο μυαλό μ τι κ πως κ δεν θα το κάνω ποτέ γιατί όλο αυτό περνάει στο παιδί...

Συγνωμη αν φάνηκα καπως...

Σωστά μιλάς ταρζανιτσα

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλο μηνα κοριτσια μου! Σας διαβαζω ολες συχνα και ευχομαι να εχετε ολες συντομα τα θαυματακια σας! Δεν εχω ξαναγραψει, αλλα επειδη ξερω ποσο δυσκολο εινια για καποιες η δωρεα και βλεπω οτι θιξατε το θεμα της δοτριας και τα χαρακτηριστικα οπως πχ τη μορφωση σας λεω το εξης:

Ο πατερας μου ενας πολυ βιαιος ανθρωπος, χτυπουσε τη μητερα μου και εμενα και τον αδερφο μου ηδη απο την κοιλια. Τον απελυσαν απο τη δουλεια του γιατι εκλεψε χρηματα εκει. Εκλεψε τα χρηματα απο τους παππουδες μου με πλαστη ταυτοτητα. Και καποια αλλα που δεν θελω να αναφερω!  Ευτυχως χωρισαν οταν ημουν 8 ετων και δεν τον εχω ξαναδει απο τοτε...Αυτο ειναι το γενετικο μου υλικο!!! Δε θα ηταν αδικο αυτο το υλικο να με χαρακτηρισει στο τί ανθρωπος θα γινομουν;

Οταν εμαθα οτι δεν μπορουμε να κανουμε παιδια με φυσιολογικο τροπο, σκεφτηκα οτι ο Θεος δε θελει να συνεχισει το DNA του πατερα μου και με τιμωρει.  Ξερετε κατι; Περιμενω τωρα το παιδακι μου μετα απο εξωσωματικη και για να πετυχε με τοση προσευχη, ο Θεος ηθελε να ερθει στον κοσμο! Δεν πιστευω στο γενετικο υλικο! Το παιδι μας ειναι αυτο που μεγαλωνουμε εμεις και οχι το γενετικο μας υλικο! Εμεις του μαθαινουμε αν θα ειναι βιαιο, αν θα μαθει να εχει υπομονη, αν θα ειναι υπευθυνος ανθρωπος! Εμεις με το παραδειγμα μας, την υπομονη μας, την ορεξη να ασχοληθουμε μαζι του και οχι να μεγαλωνει στον αυτοματο! Αν με συγκινει κατι στο να γινω μαμα, ειναι οτι θα ερθει ενα νεο μελος στο σπιτι που θα ειναι τοσο μοναδικο και με τοση διαφορετικη προσωπικοτητα και θα μαθω να αγαπω και να σεβομαι πραγματα που ισως μου ηταν ξενα! Ισως εχει τα μαλλια μου ισως οχι! Αλλα ποιος νοιαζεται;

Κοριτσια μου ολες για να ειστε εδω εχετε ριξει κλαμα και εχετε πονεσει. Μη βαζετε εξτρα πονο στον εαυτο σας! Δικο σας ή οχι το ενα και μοναδικο κυτταρο δεν εχει σημασια. Ειναι και θα ειναι το δικο σας παιδι! Και ας μην εχει τελικα τα ματια σας! Εγω ειμαι ξανθια με μπουκλες και ολο μου το σοι και απο τις δυο μεριες εχουν μαυρα ισια μαλλια!

  • Μου αρέσει 14

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

απορώ γιατί το κάνετε αυτό στον εαυτό σας...( χωρίς παρεξηγήσει βεβαια) γιατί ψάχνετε κ τι θέλετε να βρείτε....νομίζεται ότι γνώριζοντας όλα αυτά το παιδί θα βγει  Άγιο??? ξέρετε αν θα έβγαινε Άγιο με το δικό σας υλικό???? αν εσύ πας πανεπιστήμιο θα πάει κ το παιδί σ με το δικό σ υλικό??? ενώ με το κενό αν δενε χει πάει η κοπέλα δεν θα πάει??? 

Δεν κρίνω καμία σας φυσικά κ θα κάνετε ότι εσείς θέλετε....αλλα γιατί τόσο ανχος??? πιος ο λόγος??? Αφού παιδί θέλετε γιατί μπαινεται σε τέτοια??? 

ΕΓΩ δεν ξέρω τιπιτα δεν με νοιαχει τίποτα κ ειβαι όλα τελεια....απολαμβανω την κόρη μ.οπως ακριβώς ειναι κ την χαίρομαι...

Δεν έβαλα στο μυαλό μ τι κ πως κ δεν θα το κάνω ποτέ γιατί όλο αυτό περνάει στο παιδί...

Συγνωμη αν φάνηκα καπως...

Ταρζανάκι μου να ξέρεις πως η ευτυχία σου φωνάζει μέσα απο αυτά που γράφεις!!Κ μπράβο σου που τους γράφεις όλους!!Να δαγκώνεις κ για μας λίγο μπουτάκι:x

Όσον αφορά τα υπόλοιπα να πωψτην αλήθεια κ γω δεν το ψαξα πολύ.Το μόνο που ζήτησα ήταν να έχει ελεχθεί ιατρικά η κοπέλα, κάτι το οποίο γίνεται ούτως ή άλλως στα σοβαρά κέντρα κ να έχει την ίδια ομάδα αίματος.Ολα τα υπόλοιπα με αφήνουν αδιάφορη γιατί δεν έχω να δώσω λογαρισμό σε κανέναν.Θα είμαστε εγώ, ο άντρας μου κ τα παιδάκια μας.Σχετικά με το μορφωτικό επίπεδο θεωρώ πως δεν παίζουν ρόλο οι σπουδές τις δότριας αλλά τα ερεθίσματα που θα πάρει το παιδί αποωτο οικογενειακό περιβάλλον.

Φυσικά είναι σεβαστές όλες οι απόψεις.Θα έκανε όμως καλό σε κάποια κορίτσια μας να απαλλαγούν απο "βαρίδια" π.χ. τι θα πει ο τάδε κ ο δείνα κ να σκεφτούν την υπέροχη οικογένεια που θα δημιουργήσουν.Νομίζω αυτή είναι η ουσία κ εκεί είναι η ευτυχία.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tsini είπε:

Καλημερα κ καλη πρωτομαγια!! 

Εγω ζητησα να ειναι τριτοβαθμιας εκπαιδευσης ακριβως για τον λογο που αναφερεις, σκαλωσε τοτε η ευγενια γτ δεν καταλαβε τον λογο που επεμενα κ της εξηγησα,κ μου ειπε πως "αν κ δεν παιζει ρολο αυτο,το σημειωνω"

Καλημερα καλο μηνα!!παιδια το μορφωτικο επιπεδο της κοπελας εμενα δ με επηρεαζει καθολου ομως τι παει να πει οτι αν ειναι μορφωμενη τι θα το περασει κ στο ωαριο;;δεν ισχυει!

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Εγώ το έμαθα στα 31 και τον Αύγουστο γίνομαι 35. Ακριβώς αυτό είπα κι εγώ, έπρεπε κι αυτό να τύχει σε εμένα που δεν κάπνισα ποτέ, δεν ήπια σχεδόν ποτέ και ο άντρας μου είναι η τρίτη σχέση μου. Τεσπα. Θα το περάσουμε κι αυτό, σημασία έχει να βιωσουμε την εγκυμοσύνη και τη μητρότητα. Σημασία εχει να έχουμε αντοχές, υπομονή κι επιμονή. Αυτό λέω στον εαυτό μου. Κακεντρεχείς υπάρχουν παντού, να σε τη φίλη μου που προφανώς δε σκέφτηκε πριν μιλήσει. 

Πιστεύω ότι ένα κέντρο το οποίο θέλει να έχει καλή φήμη τα ψάχνει αυτά. Σε ερώτηση που έκανα προς την  ψυχολόγο μου για τα τεστ που υποβάλουν τις δοτριες η απάντηση ήταν πως σοβαρά κέντρα, έχουν έτσι δομημένες τις ερωτήσεις τους που δε μπορούν να τις εξαπατήσουν. Για παράδειγμα αν απαντήσουν ότι στην οικογένεια δεν έχουν άτομο με ψυχικό νόσημα, η επόμενη ερώτηση, η μεθεπόμενη κλπ είναι έτσι δομημένες που το καταλαβαίνουν οι ειδικοί ψυχικής υγείας. Και το μορφωτικό επίπεδο το φτιάχνεις. 

Σου έγραψα ακριβώς την απάντηση της όταν τη ρώτησα. Της είπα καλές οι εξετάσεις, καλά τα λοιμώδη κλπ κλπ και που ξέρω εγώ αν πχ ο πατέρας της η ο παππούς της είχε ψυχικό νόσημα η είχε σκοτώσει άνθρωπο. 

Αναφορικά με το τελευταίο, είναι αποδεδειγμένο επιστημονικά ότι κι αυτό να ισχύει Κ γονιδιακα το έμβρυο να εχει τέτοια προδιάθεση, έρχεται ο παράγοντας ληπτρια και η μήτρα της Κ το πως θα ειναι ως μητέρα. Το έμβρυο νιώθει την απόρριψη από τη μήτρα. Αν η μαμά κάνει καλές σκέψεις, έχει καλά συναισθήματα προς αυτό, το περιμένει με αγωνία κλπ κλπ το παιδί νιώθει ασφαλές Κ το περιβάλλον της μήτρας μπορεί να επηρεάσει την έκφραση η όχι κάποιων γονιδίων. 

Συγχώρεσε με, δε τα γράφω επιστημονικά αλλά επειδή αυτά ήταν άγχη μου πριν αποφασίσω τη δωρεά τα συζητήσα διεξοδικά με την ψυχολόγο μου και με έναν γεννετιστη, διάβασα και πολύ. 

Ποτε μπηκες στην λιστα στο ιακεντρο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Papy τι κανεις; Σε ποια εβδομάδα εισαι;

Καλά είμαι Μαιρούλα μου αλλά ταλαιπωρούμε με εμετούς.Πότε τελειώνουν αυτά??Στην 9η είμαι.

Εσείς κοριτσάκια τι κάνετε??Η μία κλωτσάει κ η άλλη αποκρούει??

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...