Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Anna Ts είπε:

Από όσο γνωρίζω το παιδί θα έχει την ομάδα αιματος της μητέρας που το κυοφορεί . Άσχετα από το αν το ωάριο είναι άλλης. Επίσης όταν σου βρίσκουν δοτρια σίγουρα σου δίνουν πληροφορίες για την υγεία της. Πχ ιστορικό καρκίνου διαβήτη κτλ

Δε δινουν

Υπάρχει φάκελος που όμως είναι στη διάθεση του γιατρού μόνο, έπειτα από δικαστική εντολή. Το ρώτησα εγώ Κ μου το είπαν. 

Επίσης, το αίμα είναι της γυναίκας που το κυοφορεί μόνο αν το ζητήσει η ίδια. Αλλιώς είναι της δότριας. Κι αυτό το ρώτησα Κ μου το  παν ξεκάθαρα. 

Για να μαι πιο σαφής στο τελευταίο εγώ έχω Α θετικό Κ ζήτησα η δότρια να έχει το ίδιο, αλλιώς μπορούσαν να επιλεξουν κι άλλη ομάδα αίματος όμως θα το καταλάβαινε το παιδί. Υπάρχουν συνδυασμοί δεν τα ξέρω κι επιστημονικά. 

Just now, Suzukaki είπε:

Δ ξερω αν θα θελα να δω φωτο γενικα δ θελω να ξερω πολλα πολλα νομιζω θα φρικαρω.τα πολυ βασικα.

Εγώ θα ήθελα... Έβλεπα πριν κάνα τρίμηνο μια εκπομπή, σε ξένο κανάλι που έλεγαν το ισχύει με τις δοτριες και τους δοτες στην Αμερική. Μιλούσε μια γυναίκα στην ηλικία μου που της έδωσε η κλινική που πήγε ώστε να αποκτήσει παιδί, πρόσβαση σε αρχείο δοτριών, όχι ονοματεπώνυμο, αριθμούς πχ το 1825,το 1829... ,φωτογραφία της δότριας σε μικρότερη ηλικία, την ηλικία της, τις σπουδές της, τα ενδιαφέροντα της και είχε πει η κοπέλα ότι διάλεξα το τάδε νούμερο γιατί μου μοιάζει σε πολλά, της αρέσει η ποίηση όπως σε εμένα, το τρέξιμο όπως σε εμένα και νιώθω οικεία... Δεν είχε δώσει σημασία σε χαρακτηριστικά όσο σε ενδιαφέροντα αλλά ήξερε ότι πω η δότρια της στην ηλικία των δεκαπέντε ετών είχε το τάδε ύψος, τάδε χρώμα μαλλιών, ματιών κλπ κλπ. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Μάλλον βρίσκουν δότρια που μας μοιάζει Η δικιά μου μπεμπα  δείχνει να έχει τη μύτη μου. Επίσης στα χρώματα σίγουρα κοιτούν να είναι τα δικά σου. Εγω ειμαι ξανθιά ανοιχτό δέρμα και καφέ ματια. Αυτό που σημείωσαν είναι ότι μπορεί η δότρια να έχει πράσινα γιατί όλη η οικογένεια μου έχουν πράσινα μάτια. Σημειώνουν δηλ και τα χρώματα της οικογένειας σου

Καλημέρα.Την ομάδα αίματος σου την λένε. Ιατρικό αρχείο υπάρχει στο κέντρο καταχωρημένο αν χρειαστεί. Εμενα έτσι μου ειπανε

 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα αγαοη ..εγω ξέρω την ομάδα αίματος φυσικά...κ αν ου μη γεννητο γίνει κατι βρίσκουν την κοπέλα 

Καλημέρα κοριτσια μου! 

Ευχαριστω για τις πληροφορίες, θα της μεταφέρω στην κοπέλα. Ηθελε να εχει μια πρωτη εικόνα, φαντάζομαι θα την ενημερώσει αναλυτικα ο γιατρος που θα επιλέξει. Η ιδια και ο συζυγος δεν εχουν καποιου ειδους θεμα επι των δανεικων ειναι πολυ δοτικοι ανθρωποι και θελουν να δημιουργησουν μια οικογενεια με αγαπη, το θεμα της ειναι οτι εχει περιεργο οικογενειακο περιγυρο και μεσα σε αυτον υπαρχουν και γιατροι και αγχωνεται για πιθανη διαρροη προσωπικών δεδομενων,με γνώμονα πάντα το παιδι και για να μη γινει καμμια στραβη και πληγωθει ίσως μελλοντικά. 

@Mary H Μαιρουλα χαδακια στην σουρλουλου σου❤️

@RafaelatarzanΤαρζανακι φιλακια στα μπουτινια της Ραφαελιτσας σου! Τι ωραια που απολαμβανετε ομορφες οικογενειακες στιγμές ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και από εμένα. Διαβάζω καιρό αθόρυβα το forum, δεν είχε τύχει να γράψω κάτι αν και πολλές φορές το ήθελα. Ειδικά όταν διαβάζω για τις θετικές χοριακές χαίρομαι πάρα πάρα πολύ. 
Επειδή διαβάζω τη συζήτησή σας καιρό, αναφορικά με το Ιάκεντρο και την Ευγενία, παρεμβαίνω μόνο και μόνο για να σας ενημερώσω για όσα ξέρω εγώ. Η Ευγενία αποχώρησε από το κέντρο ξαφνικά, μέσα Μαρτίου περίπου, ενώ λίγο μετά έκλεισε και το κέντρο, το οποίο τελεί ακόμα υπό καθεστώς αναστολής και θα παραμείνει έως και 15 Μαΐου (για 45 μέρες). Γύρω στις 10 του μήνα θα ετοιμάζονται για το άνοιγμα, θα ξεκινήσουν να πηγαίνουν σιγά σιγά άτομα από το προσωπικό. Στη θέση της Ευγενίας (και νομίζω προσωρινά μέχρι να βρεθεί αντικαταστάτρια) είναι όντως η Άννα-Μαρία (η οποία αν θυμάμαι επίσης καλά μου είπε είναι βιολόγος του κέντρου) και ανέλαβε ξαφνικά και εσπευσμένα τους φακέλους μας η κοπέλα χωρίς να ξέρει από που να ξεκινήσει και πως να το χειριστεί. Στη συνέχεια έκλεισε το κέντρο οπότε γι’αυτό και πολλές δεν ενημερώθηκαν. Εγώ έπαιρνα συνεχώς τηλέφωνο και στο κινητό της Ευγενίας (η οποία και ποτέ δεν το σήκωνε ούτως ή άλλως) αλλά και στο κέντρο και κανείς δεν απαντούσε. Χωρίς να ξέρω οτι αποχώρησε, της έστειλα μέιλ αρχές Απριλίου ότι την ψάχνω και την παρακαλούσα να με καλέσει. Εν ολίγοις, με κάλεσε η Άννα-Μαρία έπειτα από αρκετές μέρες που πήγε εκτάκτως στο κέντρο κάποια στιγμή και διάβασε το μέιλ μου. Αυτή με ενημέρωσε για όλα τα παραπάνω και γενικότερα για την κατάσταση και ότι από 10-15 Μαΐου που θα ανοίξουν (αν τα πράγματα με τον κορονοιό πάνε καλύτερα, που όντως τώρα πάνε) θα μιλήσουμε και πάλι ώστε να ξεκινήσουμε εκ νέου την διαδικασία. Αν θα κρατούσαμε την δότρια που είχαμε ήδη βρει ή κάποια άλλη θα το συζητούσαμε εκ νέου για να μιλούσε και με την αρχική δότρια.
Οι φωτογραφίες μας δεν χρειάζονται, σημειώνουν στους φακέλους μας πλήρως τα Φαινοτυπικά χαρακτηριστικά μας (ύψος, βάρος, χρώμα μαλλιών, ματιών και δέρματος, ομάδα αίματος) και βάσει αυτών των φαινοτυπικών ψάχνουν. Αν κάποια λήπτρια θέλει να της μοιάζει η δότρια, πχ γαλλική μύτη κλπ αυτό επιβαρύνει τον χρόνο αναζήτησης του κ κέντρου και κυριότερα της αναμονής της λήπτριας. Θεωρητικά ένα μωρό μπορεί να κληρονομήσει χαρακτηριστικά έως και 7 γενιές πριν, είτε της μητέρας είτε του πατέρα οπότε ακόμα και αν η δότρια έχει καστανά μάτια για παράδειγμα, κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι τελικά το μωρό δεν θα κληρονομήσει τα πρασινογάλανα του παππού είτε της μητέρας είτε του πατέρα. 

Αυτά εν ολίγοις, ελπίζω να μην σας ζάλισα και συγνώμη για την παρέμβαση. 
Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά και να αποκτήσουμε σύντομα υγιή μωρά. :)

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ έκανα χτες την αυχενική διαφάνεια. Όλα καλά δόξα τω Θεό και τα μπεμπάκια μου είναι και τα δυο αγοράκια! Τζάμπα κράτησα τα ρουχαλάκια της μικρής.. Χαχαχα 

 

  • Μου αρέσει 12

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pingu είπε:

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ έκανα χτες την αυχενική διαφάνεια. Όλα καλά δόξα τω Θεό και τα μπεμπάκια μου είναι και τα δυο αγοράκια! Τζάμπα κράτησα τα ρουχαλάκια της μικρής.. Χαχαχα 

 

Χαχαχα ..έλα ρε αλήθεια....ωωωω..τσουτσουνακια on board!!!

Τέλεια νέα μπράβο σου διδυμοαγορο μανούλα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pingu είπε:

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ έκανα χτες την αυχενική διαφάνεια. Όλα καλά δόξα τω Θεό και τα μπεμπάκια μου είναι και τα δυο αγοράκια! Τζάμπα κράτησα τα ρουχαλάκια της μικρής.. Χαχαχα 

 

Αχ τελεια!!! Θα ξετρελαθεί η μικρή σου, θα τους κανει την ζωή ποδήλατο!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pingu είπε:

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ έκανα χτες την αυχενική διαφάνεια. Όλα καλά δόξα τω Θεό και τα μπεμπάκια μου είναι και τα δυο αγοράκια! Τζάμπα κράτησα τα ρουχαλάκια της μικρής.. Χαχαχα 

 

Μπράβο κοριτσάκι μου!!Με το καλό τα μπουμπουκάκια σου:xΣυγνώμη που ρωτάω αλλά δεν είναι νωρίς για να δείτε το φύλο??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pingu είπε:

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ έκανα χτες την αυχενική διαφάνεια. Όλα καλά δόξα τω Θεό και τα μπεμπάκια μου είναι και τα δυο αγοράκια! Τζάμπα κράτησα τα ρουχαλάκια της μικρής.. Χαχαχα 

 

Ωραία ! Θα έχεις και κοριτσάκι κ αγοράκια!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Δε δινουν

Υπάρχει φάκελος που όμως είναι στη διάθεση του γιατρού μόνο, έπειτα από δικαστική εντολή. Το ρώτησα εγώ Κ μου το είπαν. 

Επίσης, το αίμα είναι της γυναίκας που το κυοφορεί μόνο αν το ζητήσει η ίδια. Αλλιώς είναι της δότριας. Κι αυτό το ρώτησα Κ μου το  παν ξεκάθαρα. 

Για να μαι πιο σαφής στο τελευταίο εγώ έχω Α θετικό Κ ζήτησα η δότρια να έχει το ίδιο, αλλιώς μπορούσαν να επιλεξουν κι άλλη ομάδα αίματος όμως θα το καταλάβαινε το παιδί. Υπάρχουν συνδυασμοί δεν τα ξέρω κι επιστημονικά. 

Εγώ θα ήθελα... Έβλεπα πριν κάνα τρίμηνο μια εκπομπή, σε ξένο κανάλι που έλεγαν το ισχύει με τις δοτριες και τους δοτες στην Αμερική. Μιλούσε μια γυναίκα στην ηλικία μου που της έδωσε η κλινική που πήγε ώστε να αποκτήσει παιδί, πρόσβαση σε αρχείο δοτριών, όχι ονοματεπώνυμο, αριθμούς πχ το 1825,το 1829... ,φωτογραφία της δότριας σε μικρότερη ηλικία, την ηλικία της, τις σπουδές της, τα ενδιαφέροντα της και είχε πει η κοπέλα ότι διάλεξα το τάδε νούμερο γιατί μου μοιάζει σε πολλά, της αρέσει η ποίηση όπως σε εμένα, το τρέξιμο όπως σε εμένα και νιώθω οικεία... Δεν είχε δώσει σημασία σε χαρακτηριστικά όσο σε ενδιαφέροντα αλλά ήξερε ότι πω η δότρια της στην ηλικία των δεκαπέντε ετών είχε το τάδε ύψος, τάδε χρώμα μαλλιών, ματιών κλπ κλπ. 

Τετοιες πληροφοριες σχετικα με εμφανιση θελω να ξερω ναι αλλα να εβλεπα φωτο νομιζω οχι.παντα θα το ειχα κατα νου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Suzukaki είπε:

Τετοιες πληροφοριες σχετικα με εμφανιση θελω να ξερω ναι αλλα να εβλεπα φωτο νομιζω οχι.παντα θα το ειχα κατα νου

Σε καταλαβαίνω, έτσι σκεφτόμουν κι εγώ αρχικά και είναι λογικό. Απλά όταν είδα την εκπομπή αυτή είπα γιατί να μην ξέρω? 

Επειδή δυσκολευόμουν πολύ να το αποδεχτω(και τώρα δεν πετω τη σκούφια μου αλλά υπερτερεί η επιθυμία μου για μωρο και πλέον νιώθω έτοιμη,δεν είμαι τόσο εγωίστρια όπως στην αρχη) το είχα συζητήσει με την ψυχολόγο μου Κ μου είχε πει ότι παίρνω ένα κύτταρο όπως πχ αν χρειαζόταν θα έπαιρνα νεφρό, μάτια, καρδιά και μάλιστα, αυτό το κύτταρο, το θρέφω με το αίμα μου, κολυμπα στις ορμόνες μου και του δίνω ζωή! 

Και έτυχε εκείνο το διάστημα να δω την εκπομπή που σου λέω, δε θυμάμαι καθόλου όνομα να σου πω την αλήθεια Κ έλεγα, απλά θα έβλεπα μια φωτογραφία, τι θα άλλαζε? Θα ήταν παιδί της??? Δε νομίζω, δικό μου καταδικο μου θα ταν. 

 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Δε δινουν

Υπάρχει φάκελος που όμως είναι στη διάθεση του γιατρού μόνο, έπειτα από δικαστική εντολή. Το ρώτησα εγώ Κ μου το είπαν. 

Επίσης, το αίμα είναι της γυναίκας που το κυοφορεί μόνο αν το ζητήσει η ίδια. Αλλιώς είναι της δότριας. Κι αυτό το ρώτησα Κ μου το  παν ξεκάθαρα. 

Για να μαι πιο σαφής στο τελευταίο εγώ έχω Α θετικό Κ ζήτησα η δότρια να έχει το ίδιο, αλλιώς μπορούσαν να επιλεξουν κι άλλη ομάδα αίματος όμως θα το καταλάβαινε το παιδί. Υπάρχουν συνδυασμοί δεν τα ξέρω κι επιστημονικά. 

Εγώ θα ήθελα... Έβλεπα πριν κάνα τρίμηνο μια εκπομπή, σε ξένο κανάλι που έλεγαν το ισχύει με τις δοτριες και τους δοτες στην Αμερική. Μιλούσε μια γυναίκα στην ηλικία μου που της έδωσε η κλινική που πήγε ώστε να αποκτήσει παιδί, πρόσβαση σε αρχείο δοτριών, όχι ονοματεπώνυμο, αριθμούς πχ το 1825,το 1829... ,φωτογραφία της δότριας σε μικρότερη ηλικία, την ηλικία της, τις σπουδές της, τα ενδιαφέροντα της και είχε πει η κοπέλα ότι διάλεξα το τάδε νούμερο γιατί μου μοιάζει σε πολλά, της αρέσει η ποίηση όπως σε εμένα, το τρέξιμο όπως σε εμένα και νιώθω οικεία... Δεν είχε δώσει σημασία σε χαρακτηριστικά όσο σε ενδιαφέροντα αλλά ήξερε ότι πω η δότρια της στην ηλικία των δεκαπέντε ετών είχε το τάδε ύψος, τάδε χρώμα μαλλιών, ματιών κλπ κλπ. 

Μπορείς να ζητήσεις και μορφωτικό επίπεδο της κοπέλας?Κυριως σαν μια μορφή "εγγύησης" για στοιχειώδες νοητικό επίπεδο. Αναρωτιέμαι γιατί πλέον οι περισσότερες κοπέλες που ψάχνουν δανεικά  έχουν ανώτατες σπουδές, μεταπτυχιακά κλπ... 

5 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Θα συμφωνήσω μαζί σου Για αυτό ρωτάω. Υπάρχει περίπτωση να μας δίνουν κατεψυγμένα ωάρια όταν ζητάμε δότριες; Θα τρελαθώ... Έχω κάνει τρεις εμβρυομεταφοράς με δότρια και οι δύο ήταν βιοχημικές. Οι τρίτη τίποτα. Έκανα διέγερση μετά με δικά μου ωάρια και πέτυχα πάλι εγκυμοσύνη αλλά δεν προχώρησε. Τώρα σκέφτομαι να κάνω πάλι διέγερση τον Ιούνιο αλλά αν δεν πετύχει και τώρα θα πάω πάλι με δότρια. Πόσο άτυχη είμαι μήπως έπεσα σε αυτή την περίπτωση και μου έδωσαν κατεψυγμένα ωάρια Γιατί η δότρια βρέθηκε αμέσως μέσα σε 15 μέρες.... Αναρωτιέμαι τώρα τόση κοροϊδία Και πεταμένα λεφτά;

Σ αυτήν περίπτωση πρέπει να εμπιστεύεσαι το γιατρό και το κέντρο. Αν αναρωτιέσαι αλλάζεις.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Σε καταλαβαίνω, έτσι σκεφτόμουν κι εγώ αρχικά και είναι λογικό. Απλά όταν είδα την εκπομπή αυτή είπα γιατί να μην ξέρω? 

Επειδή δυσκολευόμουν πολύ να το αποδεχτω(και τώρα δεν πετω τη σκούφια μου αλλά υπερτερεί η επιθυμία μου για μωρο και πλέον νιώθω έτοιμη,δεν είμαι τόσο εγωίστρια όπως στην αρχη) το είχα συζητήσει με την ψυχολόγο μου Κ μου είχε πει ότι παίρνω ένα κύτταρο όπως πχ αν χρειαζόταν θα έπαιρνα νεφρό, μάτια, καρδιά και μάλιστα, αυτό το κύτταρο, το θρέφω με το αίμα μου, κολυμπα στις ορμόνες μου και του δίνω ζωή! 

Και έτυχε εκείνο το διάστημα να δω την εκπομπή που σου λέω, δε θυμάμαι καθόλου όνομα να σου πω την αλήθεια Κ έλεγα, απλά θα έβλεπα μια φωτογραφία, τι θα άλλαζε? Θα ήταν παιδί της??? Δε νομίζω, δικό μου καταδικο μου θα ταν. 

 

Σωστα σου ειπε η ψυχολογος κ παιρνει πολλα στοιχεια απο την μητρα μας μου το ειπε ο γιατρος μου.σ πειραζει να μην μας μοιαζει θα μας λεει "μαμα".δεν ξερω ποσο ετων εισαι εγω που μολις εγινα 34 κ καταλαβα τι εχω απο τα 32  μ στοιχισε πολυ δ περιμενα στα 32 να βρω τετοιο θεμα μου το φυλαγε κ αυτο η μοιρα

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Σωστα σου ειπε η ψυχολογος κ παιρνει πολλα στοιχεια απο την μητρα μας μου το ειπε ο γιατρος μου.σ πειραζει να μην μας μοιαζει θα μας λεει "μαμα".δεν ξερω ποσο ετων εισαι εγω που μολις εγινα 34 κ καταλαβα τι εχω απο τα 32  μ στοιχισε πολυ δ περιμενα στα 32 να βρω τετοιο θεμα μου το φυλαγε κ αυτο η μοιρα

Καλημερα

Εγώ το έμαθα στα 31 και τον Αύγουστο γίνομαι 35. Ακριβώς αυτό είπα κι εγώ, έπρεπε κι αυτό να τύχει σε εμένα που δεν κάπνισα ποτέ, δεν ήπια σχεδόν ποτέ και ο άντρας μου είναι η τρίτη σχέση μου. Τεσπα. Θα το περάσουμε κι αυτό, σημασία έχει να βιωσουμε την εγκυμοσύνη και τη μητρότητα. Σημασία εχει να έχουμε αντοχές, υπομονή κι επιμονή. Αυτό λέω στον εαυτό μου. Κακεντρεχείς υπάρχουν παντού, να σε τη φίλη μου που προφανώς δε σκέφτηκε πριν μιλήσει. 

9 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Μπορείς να ζητήσεις και μορφωτικό επίπεδο της κοπέλας?Κυριως σαν μια μορφή "εγγύησης" για στοιχειώδες νοητικό επίπεδο. Αναρωτιέμαι γιατί πλέον οι περισσότερες κοπέλες που ψάχνουν δανεικά  έχουν ανώτατες σπουδές, μεταπτυχιακά κλπ... 

Σ αυτήν περίπτωση πρέπει να εμπιστεύεσαι το γιατρό και το κέντρο. Αν αναρωτιέσαι αλλάζεις.. 

Πιστεύω ότι ένα κέντρο το οποίο θέλει να έχει καλή φήμη τα ψάχνει αυτά. Σε ερώτηση που έκανα προς την  ψυχολόγο μου για τα τεστ που υποβάλουν τις δοτριες η απάντηση ήταν πως σοβαρά κέντρα, έχουν έτσι δομημένες τις ερωτήσεις τους που δε μπορούν να τις εξαπατήσουν. Για παράδειγμα αν απαντήσουν ότι στην οικογένεια δεν έχουν άτομο με ψυχικό νόσημα, η επόμενη ερώτηση, η μεθεπόμενη κλπ είναι έτσι δομημένες που το καταλαβαίνουν οι ειδικοί ψυχικής υγείας. Και το μορφωτικό επίπεδο το φτιάχνεις. 

Σου έγραψα ακριβώς την απάντηση της όταν τη ρώτησα. Της είπα καλές οι εξετάσεις, καλά τα λοιμώδη κλπ κλπ και που ξέρω εγώ αν πχ ο πατέρας της η ο παππούς της είχε ψυχικό νόσημα η είχε σκοτώσει άνθρωπο. 

Αναφορικά με το τελευταίο, είναι αποδεδειγμένο επιστημονικά ότι κι αυτό να ισχύει Κ γονιδιακα το έμβρυο να εχει τέτοια προδιάθεση, έρχεται ο παράγοντας ληπτρια και η μήτρα της Κ το πως θα ειναι ως μητέρα. Το έμβρυο νιώθει την απόρριψη από τη μήτρα. Αν η μαμά κάνει καλές σκέψεις, έχει καλά συναισθήματα προς αυτό, το περιμένει με αγωνία κλπ κλπ το παιδί νιώθει ασφαλές Κ το περιβάλλον της μήτρας μπορεί να επηρεάσει την έκφραση η όχι κάποιων γονιδίων. 

Συγχώρεσε με, δε τα γράφω επιστημονικά αλλά επειδή αυτά ήταν άγχη μου πριν αποφασίσω τη δωρεά τα συζητήσα διεξοδικά με την ψυχολόγο μου και με έναν γεννετιστη, διάβασα και πολύ. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...