Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

απορώ γιατί το κάνετε αυτό στον εαυτό σας...( χωρίς παρεξηγήσει βεβαια) γιατί ψάχνετε κ τι θέλετε να βρείτε....νομίζεται ότι γνώριζοντας όλα αυτά το παιδί θα βγει  Άγιο??? ξέρετε αν θα έβγαινε Άγιο με το δικό σας υλικό???? αν εσύ πας πανεπιστήμιο θα πάει κ το παιδί σ με το δικό σ υλικό??? ενώ με το κενό αν δενε χει πάει η κοπέλα δεν θα πάει??? 

Δεν κρίνω καμία σας φυσικά κ θα κάνετε ότι εσείς θέλετε....αλλα γιατί τόσο ανχος??? πιος ο λόγος??? Αφού παιδί θέλετε γιατί μπαινεται σε τέτοια??? 

ΕΓΩ δεν ξέρω τιπιτα δεν με νοιαχει τίποτα κ ειβαι όλα τελεια....απολαμβανω την κόρη μ.οπως ακριβώς ειναι κ την χαίρομαι...

Δεν έβαλα στο μυαλό μ τι κ πως κ δεν θα το κάνω ποτέ γιατί όλο αυτό περνάει στο παιδί...

Συγνωμη αν φάνηκα καπως...

Πολύ ωραία και σωστα τα λες! Προσωπικά ειχα προσπαθήσει και για υιοθεσια,δεν με ένοιαζε τιποτα αλλο παρα μονο να αποκτήσω παιδί και να προσφέρω αγάπη. Στην πατρίδα μας όμως αυτο ειναι απαγορευτικό για γυναίκα μόνη. Ετσι λοιπον εκανα τις προσπάθειες και φυςικα η εγκυμοσύνη σε δένει οςο τιποτα αλλο με το πλάσμα που μεγαλώνει μεσα σου. Λατρεύω τα κορίτσια μου και δεν θα τα αγαπούσα περισσότερο αν ηταν το δικο μου γενετικό υλικό.Και αν αργοτερα δεν εχει κλίση στη μουσική οπως εγω αλλα σε κάτι αλλο,πολυ λιγο με ενδιαφέρει. Ο ρόλος μου ειναι να το ενθαρρύνω σε οτι αγαπάει. Μην κολλάτε σε επιμέρους,αν θα εχει στήθος ή οχι! Συγνωμη,αλλα το βρίσκω πολυ επιφανειακό,χωρίς παρεξήγηση.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Papy είπε:

Καλά είμαι Μαιρούλα μου αλλά ταλαιπωρούμε με εμετούς.Πότε τελειώνουν αυτά??Στην 9η είμαι.

Εσείς κοριτσάκια τι κάνετε??Η μία κλωτσάει κ η άλλη αποκρούει??

Ωχ εισαι απ τις ατυχες με εμετους! Ειναι κι απ τη διδυμη κυηση. Εγω ευτυχως ειχα μονο αναγουλες κ καουρες που μου κρατησαν μεχρι 10η με 11η εβδομαδα. Λογικα σε 3 το πολυ βδομαδες θα σταματησουν. Ρωτα το γιατρο αν μπορεις να παρεις κατι. Δεν ξερω αν τα βραχιολακια ναυτιας  βοηθανε. 

Εγω παιζω τον τερματοφυλακα τελευταια, αλλα τρωω πολλα γκολ:mrgreen:!

  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

απορώ γιατί το κάνετε αυτό στον εαυτό σας...( χωρίς παρεξηγήσει βεβαια) γιατί ψάχνετε κ τι θέλετε να βρείτε....νομίζεται ότι γνώριζοντας όλα αυτά το παιδί θα βγει  Άγιο??? ξέρετε αν θα έβγαινε Άγιο με το δικό σας υλικό???? αν εσύ πας πανεπιστήμιο θα πάει κ το παιδί σ με το δικό σ υλικό??? ενώ με το κενό αν δενε χει πάει η κοπέλα δεν θα πάει??? 

Δεν κρίνω καμία σας φυσικά κ θα κάνετε ότι εσείς θέλετε....αλλα γιατί τόσο ανχος??? πιος ο λόγος??? Αφού παιδί θέλετε γιατί μπαινεται σε τέτοια??? 

ΕΓΩ δεν ξέρω τιπιτα δεν με νοιαχει τίποτα κ ειβαι όλα τελεια....απολαμβανω την κόρη ημ.οπως ακριβώς ειναι κ την χαίρομαι...

Δεν έβαλα στο μυαλό μ τι κ πως κ δεν θα το κάνω ποτέ γιατί όλο αυτό περνάει στο παιδί...

Συγνωμη αν φάνηκα καπως...

Έχεις απόλυτο δίκιο ταρζανιτσα μου!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Καλημερα καλο μηνα!!παιδια το μορφωτικο επιπεδο της κοπελας εμενα δ με επηρεαζει καθολου ομως τι παει να πει οτι αν ειναι μορφωμενη τι θα το περασει κ στο ωαριο;;δεν ισχυει!

Ποτε μπηκες στην λιστα στο ιακεντρο;

Ακριβώς πριν τον Κορονοιο 

Τρίτη πήγαμε, Κυριακή ληφθησαν τα μετρα


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Mary H είπε:

Ωχ εισαι απ τις ατυχες με εμετους! Ειναι κι απ τη διδυμη κυηση. Εγω ευτυχως ειχα μονο αναγουλες κ καουρες που μου κρατησαν μεχρι 10η με 11η εβδομαδα. Λογικα σε 3 το πολυ βδομαδες θα σταματησουν. Ρωτα το γιατρο αν μπορεις να παρεις κατι. Δεν ξερω αν τα βραχιολακια ναυτιας  βοηθανε. 

Εγω παιζω τον τερματοφυλακα τελευταια, αλλα τρωω πολλα γκολ:mrgreen:!

Δε θέλω να γκρινιάζω αλλά ώρες ώρες δεν παλεύεται η κατάσταση.Κάνω υπομονή γιατί δεν μπορώ να πάρω τπτ έως τον 3ο μήνα.

Θα κάνω μια έρευνα κ για τα βραχιολάκια.Πολλά χαδάκια στην μπουμπού σου!!

Να ρωτήσω κ κάτι τελευταίο γιατί η Pingu με μπέρδεψε.Βλέπουμε φύλο στην αυχενική??

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Εκανα 3 προσπάθειες με δανεικά με δοτρια που την περίμενα πολλούς μηνες,με φρέσκα ωάρια και δεν κατάφερα εγκυμοσύνη. Ιατρικά δεν ειχα κανένα προβλημα και το σπερμα ηταν δότη οποτε δεν παίζει αυτο. Στην τελευταία προσπάθεια είμαι σχεδον σιγουρη οτι τα ωάρια δεν ηταν φρέσκα γιατι ολα εγιναν πολυ γρηγορα. Έμεινα έγκυος με δίδυμα. Οποτε μην αγχώνεστε,δεν ειναι εκει το προβλημα.

Παντως ειναι πολυ φειδωλοί σε οτι αφορά τις δοτριες δεν συμφωνείτε ; Ηλικια,ύψος,βάρος,ομάδα αίματος,χρώματα,αυτα ξερω εγω.

Τι ωραία! Μπραβο! Ωραία νέα! Άντε και κανένα αγόρι! Πολλα κορίτσια τωρα τελευταία!:wub:

Κορίτσι μου σευχαριστω έχουμε ξαναμιλήσει... γιατί όμως δεν πέτυχαν οι 3 πρώτες προσπάθειες με τη δότρια; Σου είπαν κάτι; Εμένα τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Δε θέλω να γκρινιάζω αλλά ώρες ώρες δεν παλεύεται η κατάσταση.Κάνω υπομονή γιατί δεν μπορώ να πάρω τπτ έως τον 3ο μήνα.

Θα κάνω μια έρευνα κ για τα βραχιολάκια.Πολλά χαδάκια στην μπουμπού σου!!

Να ρωτήσω κ κάτι τελευταίο γιατί η Pingu με μπέρδεψε.Βλέπουμε φύλο στην αυχενική??

Η αλήθεια είναι ότι αναγούλες η εμετοί δεν παλεύονται αλλά υπομονή τελειώνει το βάσανο αυτό. 

Εμείς το φυλο το είδαμε πριν την αυχενικη περίπου στην 11η εβδομάδα. Μετά στην αυχενικη το σιγουρεψαμε. Κάποιες φορές φαίνεται νωρίς αναλόγως τη θέση τον υπερηχο κ την εμπειρία του γιατρού, 

Φιλακια πολλά στα μπεμπα κια σου:wub:

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Η αλήθεια είναι ότι αναγούλες η εμετοί δεν παλεύονται αλλά υπομονή τελειώνει το βάσανο αυτό. 

Εμείς το φυλο το είδαμε πριν την αυχενικη περίπου στην 11η εβδομάδα. Μετά στην αυχενικη το σιγουρεψαμε. Κάποιες φορές φαίνεται νωρίς αναλόγως τη θέση τον υπερηχο κ την εμπειρία του γιατρού, 

Φιλακια πολλά στα μπεμπα κια σου:wub:

:wub::wub::wub:

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Papy είπε:

Δε θέλω να γκρινιάζω αλλά ώρες ώρες δεν παλεύεται η κατάσταση.Κάνω υπομονή γιατί δεν μπορώ να πάρω τπτ έως τον 3ο μήνα.

Θα κάνω μια έρευνα κ για τα βραχιολάκια.Πολλά χαδάκια στην μπουμπού σου!!

Να ρωτήσω κ κάτι τελευταίο γιατί η Pingu με μπέρδεψε.Βλέπουμε φύλο στην αυχενική??

Ρώτα τον γιατρό σου, υπάρχουν σκευάσματα που επιτρέπονται για τους εμετούς. Δεν θυμάμαι όνομα, γιατί δεν πήρα. Τα βραχιολάκια δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά. Στην αυχενική υπάρχει περίπτωση να δει φύλο ανάλογα με τη θέση του μωρού. Επίσης να ξέρετε ότι φύλο θα σας πει ο γιατρός μόνο αν συναινεί η μαμά (τουλάχιστον αυτό ισχυεί ως πολιτική στην κλινική που ήμουν εγώ). Αν δεν πείτε εσείς ότι "γιατρέ αν φαίνεται το φύλο, πείτε το μας" δεν έχει γλυκό. Καλό; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Κορίτσι μου σευχαριστω έχουμε ξαναμιλήσει... γιατί όμως δεν πέτυχαν οι 3 πρώτες προσπάθειες με τη δότρια; Σου είπαν κάτι; Εμένα τίποτα....

Αχ,συγνωμη,δεν θυμόμουν,είμαι και λιγο ζαλισμένη απο τις αϋπνίες Χαχαχα. Τις 2 πρώτες τις εκανα σε ενα σοβαρό κέντρο με πολυ καλο τιμ,η δοτρια ειχε δώσει 8 ωάρια αν θυμαμαι καλα απο τα οποια προέκυψαν μονο 4 βλαστοκυστες. Εμενα μετα την πρώτη προσπάθεια μου έκαναν υστεροσκοπηση και βρήκαν ενδομητριτιδα. Πηρα αγωγή και εκανα την δεύτερη προσπάθεια κι ενώ μου έλεγαν οτι ολα καλα,εξαιρετικό ενδομήτριο κλπ πάλι δεν ειχα χοριακη. Πιστεύω ηταν η ποιότητα των ωαρίων. Την Τριτη την εκανα στον Παράσχο,δεν θα κουραστώ να λέω σε όλες,ΜΑΚΡΙΑ!!! Και εκει τιποτα χοριακη. Ο Τσιριγωτης οπου εκανα την τεταρτη και τυχερή απέδωσε τις αποτυχίες στα ωάρια.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και καλό μήνα!Καταρχήν,να ζητήσω από τώρα συγγνώμη για το ''σεντόνι'',αλλά αφού αποφάσισα να σας γράψω θα το πάω μέχρι τέλους χιχι.

Είμαι σχεδόν 39-σε λίγες μέρες για την ακρίβεια- και όπως οι περισσότερες εδώ πάσχω από ΠΩΑ.Ξεκινήσαμε τις προσπάθειες,στο χαλαρό,στα 35 μου,θεωρώντας ότι οκ,δε με πήραν και τα χρόνια,αφού συνεχώς ακούω για εγκυμοσύνες σε γυναίκες 40+.Κανείς δε μας ενημερώνει για την πραγματικότητα,ούτε καν η τότε γυναικολόγος μου την οποία εκτιμούσα απεριόριστα.Με τα πολλά και για να μη σας κουράζω,ανακαλύψαμε το πρόβλημα και ότι η μόνη λύση είναι η δωρεά ωαρίων.Εννοείται πως έκλαψα πολύ,τρελάθηκα,πένθησα ίσως-είχα μόλις χάσει και τον πατέρα μου οπότε ήταν μια πολύ μαύρη περίοδος για μένα- και γενικά πέρασα από πολλά στάδια.Αφού έκανα κάποιες προσπάθειες με τα δικά μου οι οποίες δεν καρποφόρησαν και με το οικονομικό στη μέση,το αποφάσισα για δωρεά.Φυσικά όταν το αποφάσισα ήμουν πλέον εκεί 100%,χωρίς πια κανένα δισταγμό.Βρέθηκε η δότρια,για την οποία ξέρω μόνο ηλικία,ομάδα αίματος και χρώματα-νομίζω αυτά μου αρκούν-έβγαλε η γυναίκα 4 βλαστοκύστες πολύ καλής ποιότητας και γι αυτό την ευχαριστώ μέσα απ την καρδιά μου.Ξεκίνησα cyclacur κι εγώ 3η μέρα περιόδου-περίοδος βέβαια πλέον μόνο με cyclacur-,με είδε ο γιατρός 9η ημέρα και είδε ενδομήτριο 6 χιλ. και όταν ξαναπήγα περίπου τη 12η μέρα,το ενδομήτριο είχε μείνει στα ίδια,μάλιστα είπε ότι δεν του φάνηκε καλής ποιότητας οπότε και ακυρώθηκε ο κύκλος.Ο γιατρός είπε οτί γενικά συμβαίνει ν ακυρώνονται κύκλοι για διάφορους λόγους,αλλά,ρωτάω εγώ,σας έχει συμβεί να μη μεγαλώνει το ενδομήτριο;;;Μήπως λόγω εμμηνόπαυσης θα έχω τώρα ν αντιμετωπίσω κι αυτό το θέμα;:sad:

 

Συγγνώμη αν σας κούρασα,εύχομαι μόνο τα καλύτερα για όλες μας!

Υ.Γ.Το φόρουμ αυτό με παρηγόρησε απίστευτα εκείνη τη μαύρη περίοδο πένθους που περνούσα και ήταν καθοριστικό στην απόφασή μου.Σας ευχαριστώ όλες μία προς μία μέσα απ την καρδιά μου,είστε οι μόνες στις οποίες μπορώ να ''μιλήσω'' :wub:

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Αχ,συγνωμη,δεν θυμόμουν,είμαι και λιγο ζαλισμένη απο τις αϋπνίες Χαχαχα. Τις 2 πρώτες τις εκανα σε ενα σοβαρό κέντρο με πολυ καλο τιμ,η δοτρια ειχε δώσει 8 ωάρια αν θυμαμαι καλα απο τα οποια προέκυψαν μονο 4 βλαστοκυστες. Εμενα μετα την πρώτη προσπάθεια μου έκαναν υστεροσκοπηση και βρήκαν ενδομητριτιδα. Πηρα αγωγή και εκανα την δεύτερη προσπάθεια κι ενώ μου έλεγαν οτι ολα καλα,εξαιρετικό ενδομήτριο κλπ πάλι δεν ειχα χοριακη. Πιστεύω ηταν η ποιότητα των ωαρίων. Την Τριτη την εκανα στον Παράσχο,δεν θα κουραστώ να λέω σε όλες,ΜΑΚΡΙΑ!!! Και εκει τιποτα χοριακη. Ο Τσιριγωτης οπου εκανα την τεταρτη και τυχερή απέδωσε τις αποτυχίες στα ωάρια.

Άλλαξα nicknane γι'αυτό δεν με θυμάσαι. Η Taggeris είμαι. Ο Τσιριγώτης έχει απόλυτο δίκιο. Κι εμένα ο γιατρός που είμαι τώρα για τα ωάρια κάνει λόγο. Μακάρι να πετύχω τώρα έστω και τελευταία στιγμή με δικά μου.... αλλιώς μετά πάλι με δανεικά ωάρια και ο θεός βοηθός

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ρώτα τον γιατρό σου, υπάρχουν σκευάσματα που επιτρέπονται για τους εμετούς. Δεν θυμάμαι όνομα, γιατί δεν πήρα. Τα βραχιολάκια δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά. Στην αυχενική υπάρχει περίπτωση να δει φύλο ανάλογα με τη θέση του μωρού. Επίσης να ξέρετε ότι φύλο θα σας πει ο γιατρός μόνο αν συναινεί η μαμά (τουλάχιστον αυτό ισχυεί ως πολιτική στην κλινική που ήμουν εγώ). Αν δεν πείτε εσείς ότι "γιατρέ αν φαίνεται το φύλο, πείτε το μας" δεν έχει γλυκό. Καλό; 

Χαχαχα!!Πολύ καλό.Ευχαριστώ κοριτσάκι για τις πολύτιμες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...