Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 7/5/2020 at 5:48 ΜΜ, Thia1985 είπε:

Δε σου πρότεινε ο ίδιος να σου κάνει η ειδε το DVD? 

Εγώ δυστυχώς ενώ έχω κάνει δυο υστεροσκοπησεις, υπήρχε θέμα με τα DVD οπότε αναγκαστικά θα ξανακάνω. 

Μαντεψε ο γλυλουλης μ ειπε δευτερα να μ κανει ....οχι που θα την γλιτωνα!!!απορω γτ οταν πηγα να μ κανει μεταφορα με τα δικα μου δ μ ειπε τπτ τοτε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα σε όλες τις φίλες. Εύχομαι ολόψυχα του χρόνου τέτοια μέρα να είστε όλες μανούλες και να γιορτάζεται όχι μόνο αυτή τη μέρα αλλά κάθε μέρα!

σε όσες είναι ήδη μανούλες, χρόνια πολλά και να χαίρεστε να παιδάκια σας. Να είναι καλά και να βλασταίνουν  και να είστε και εσείς καλά να τα καμαρώνετε!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα! ! Θα ήθελα να αφιερώσω αυτή τη μερα, σ όλες τις γυναίκες στον κόσμο, που δίνουν αγώνα, με ενέσεις, ορμόνες, φάρμακα, γιατρούς, επεμβάσεις, υστεροσκοπια , νυστέρια κλπ , για να γίνουν κάποια στιγμή μανούλες. 

Χρονια πολλά σε όλες, αγωνίστριες, μέλλουσες και νυν μανούλες όλου του κόσμου, ο Θεός να σας έχει καλα❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 13

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδιαίτερα συγκινητική η σημερινή μέρα γιατί γι' αυτήν την τόσο γλυκιά λέξη 'μανούλα' αγωνιζόμαστε, δακρύζουμε, παλεύουμε με όλες μας τις δυνάμεις σωματικές κ ψυχικές, πονάμε!!

Θα ευχηθώ χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες του κόσμου, σε όλες τις γυναίκες που παλεύουν με όλο τους το είναι να γίνουν μανούλες κ κυρίως σε όλες τις γυναίκες που προσπάθησαν να γίνουν μανούλες κ δεν τα κατάφεραν, στις μανούλες της καρδιάς:x

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Suzukaki είπε:

Κοριτσια μου καλημερα στελνω να σας πω τα υπεροχα νεα μου χθες το βραδυ λεω δ κανω ενα τεστ πριν την υστεροσκοπηση μην παω ετσι κ μια στο  εκατομμυριο ειμαι εγκυος;!θετικο! Κανω κ δευτερο θετικο!εκανα χοριακη σημερα 70.8     24 μερα.μακαρι να παει καλα......παντως εμεινα φυσιολογικα για πρωτη φορα στην ζωη μου.μου λεει ο γιατρος χαλαρωσες κ εγινε ασχολιομουν μονο με την δοτρια κ να το σπορακι.εχω πολυ αγχος αν θα ανεβει η χοριακη κτλ βεβαια

Και ευτυχώς που έκανες τεστακι. Όλα θα πανε τελεια μην αγχωνεσαι η χοριακη σου είναι τελεια! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Ωραίο δώρο  για την γιορτή της μητερας:)


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Και ευτυχώς που έκανες τεστακι. Όλα θα πανε τελεια μην αγχωνεσαι η χοριακη σου είναι τελεια! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Ωραίο δώρο  για την γιορτή της μητερας:)

Χθες το εμαθα ναι!!!κοριτσια δ ξερω πως θα παει ευχομαι καλα αλλα αδου εμεινα εγω να ξερετε θα μεινετε ολες!!ευχαριστωωω πολυ εχω πονακια λες κ αδιαθετω βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Χθες το εμαθα ναι!!!κοριτσια δ ξερω πως θα παει ευχομαι καλα αλλα αδου εμεινα εγω να ξερετε θα μεινετε ολες!!ευχαριστωωω πολυ εχω πονακια λες κ αδιαθετω βεβαια

Πολύ καλά θα πάει. Τώρα χαλάρωσε γιατί το άγχος κάνει κακο κ όλα θα κυλήσουν πολύ ωραια

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Κοριτσια μου καλημερα στελνω να σας πω τα υπεροχα νεα μου χθες το βραδυ λεω δ κανω ενα τεστ πριν την υστεροσκοπηση μην παω ετσι κ μια στο  εκατομμυριο ειμαι εγκυος;!θετικο! Κανω κ δευτερο θετικο!εκανα χοριακη σημερα 70.8     24 μερα.μακαρι να παει καλα......παντως εμεινα φυσιολογικα για πρωτη φορα στην ζωη μου.μου λεει ο γιατρος χαλαρωσες κ εγινε ασχολιομουν μονο με την δοτρια κ να το σπορακι.εχω πολυ αγχος αν θα ανεβει η χοριακη κτλ βεβαια

Καλησπέρα!!! Τα νέα.σου ειναι υπέροχα!!! Μπράβο!!! Όλα θα πάνε υπέροχα!!! Να έχεις μια ήρεμη και τελειωμένη εγκυμοσηνη!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Κοριτσια μου καλημερα στελνω να σας πω τα υπεροχα νεα μου χθες το βραδυ λεω δ κανω ενα τεστ πριν την υστεροσκοπηση μην παω ετσι κ μια στο  εκατομμυριο ειμαι εγκυος;!θετικο! Κανω κ δευτερο θετικο!εκανα χοριακη σημερα 70.8     24 μερα.μακαρι να παει καλα......παντως εμεινα φυσιολογικα για πρωτη φορα στην ζωη μου.μου λεει ο γιατρος χαλαρωσες κ εγινε ασχολιομουν μονο με την δοτρια κ να το σπορακι.εχω πολυ αγχος αν θα ανεβει η χοριακη κτλ βεβαια

Συγχαρητήρια κορίτσι! Απίστευτα καλά νέα. Εύχομαι όλα να κυλήσουν κατ' ευχήν και όλα αυτά που πέρασες στον χώρο της εξωσωματικής να τα αφήσεις πίσω σου. Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεις και θα πήγαινες σε δοτρια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Suzukaki συγχαρητηρια!!! Ειναι ανελπιστη η χαρα αυτη, και ευχομαι να ολοκληρωθει κρατωντας στα χερια σου ενα υγιεστατο μωρακι!!!

Ηθελα να θιξω ενα θεμα που το εχουμε συζητησει πολλακις, αλλα λογω του οτι πλησιαζει η ωρα του να προχωρησω κ οι σκεψεις με κατακλυζουν,ηθελα να δω αποψεις απο τις κοπελες μας που ειτε κυοφορουν ειτε εχουν αποκτησει τα μωρα τους απο δοτρια. Δεν διαπραγματευομαι οτι ασχετως του γενετικου υλικου,τα μωρα που θα γεννηθουν θα ειναι δικα μας κ θα ειμαστε η μαμα τους. Ο προβληματισμος μου ειναι αν θα το πω (εφ'οσον επιτελους τα καταφερω) και σε ποια ηλικια. Αν το πω νωρις, ελλοχευει ο κινδυνος να το μοιραστει το παιδι με τα αλλα παιδακια κ εκει πιθανοτατα να υπαρξουν διαφορων ειδων αρνητικες αντιδρασεις. Αν το πω στην εφηβεια ή και αργοτερα, πολυ φοβαμαι οτι θα κλονιστει η σχεση εμπιστοσυνης με το παιδι κ εκςι βραστα κ αστα.... Αν δεν το πω ποτε, μπορει να χρειαστει να το μαθει αν προκυψει σοβαρος λογος υγειας,κ εκει θα ειναι διπλο το πληγμα.....!! Προφανως κ οταν ερθει εκεινη η ωρα θα συμβουλευτω ειδικο, αλλα θα ηθελα πολυ να ξερω τις σκεψεις κ απο εσας που ήδη τα εχετε καταφερει,πώς το σκεφτεστε κ τι νοιωθετε!!!

Σας φιλω ολες γλυκα :wub:

Link to comment
Share on other sites

Οι αμφιβολίες και προβληματισμοί σου είναι λογικοι. Εδώ θ ακούσεις διάφορες απόψεις. Εμείς έχουμε αποφασίσει να μην το πουμε , εφόσον μιλάμε για δανεικό κύτταρο κ η γνώση απ το παιδι μπορεί να το μπερδέψει κ εφόσον δεν θα μπορεί να γνωρίσει τη δότρια. Επίσης υπάρχει κ αυτό που είπες με το περιβάλλον που μπορεί το παιδι αν είναι μικρό να θέλει να μοιραστεί το μυστικό κ οι άλλοι να το πληγώσουν.

Για τους λόγους υγείας δεν ξερω , γιατί η κληρονομικότητα φτάνει εφτά γενιές. Σε τι προσφέρει να πω στο γιατρό ότι η θεία μου δεν είχε καρκινο, όταν μπορεί η ασθένεια να χτυπήσει από προγιαγιά. Ούτως η άλλως θα μάθω στην κόρη μου να ελέγχει συχνά τα γυναικολογικά της όπως κανω κ εγω κ να κάνει συχνά τσεκ απ. 

Αυτη είναι η δίκη μου άποψη, δε σημαίνει ότι είναι η σωστή , κάθε άλλη άποψη σεβαστη. 

Οταν έρθει η ώρα όμως χρειάζεται συμβουλή ειδικού για σωστή διαχειριση

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Οι αμφιβολίες και προβληματισμοί σου είναι λογικοι. Εδώ θ ακούσεις διάφορες απόψεις. Εμείς έχουμε αποφασίσει να μην το πουμε , εφόσον μιλάμε για δανεικό κύτταρο κ η γνώση απ το παιδι μπορεί να το μπερδέψει κ εφόσον δεν θα μπορεί να γνωρίσει τη δότρια. Επίσης υπάρχει κ αυτό που είπες με το περιβάλλον που μπορεί το παιδι αν είναι μικρό να θέλει να μοιραστεί το μυστικό κ οι άλλοι να το πληγώσουν.

Για τους λόγους υγείας δεν ξερω , γιατί η κληρονομικότητα φτάνει εφτά γενιές. Σε τι προσφέρει να πω στο γιατρό ότι η θεία μου δεν είχε καρκινο, όταν μπορεί η ασθένεια να χτυπήσει από προγιαγιά. Ούτως η άλλως θα μάθω στην κόρη μου να ελέγχει συχνά τα γυναικολογικά της όπως κανω κ εγω κ να κάνει συχνά τσεκ απ. 

Αυτη είναι η δίκη μου άποψη, δε σημαίνει ότι είναι η σωστή , κάθε άλλη άποψη σεβαστη. 

Οταν έρθει η ώρα όμως χρειάζεται συμβουλή ειδικού για σωστή διαχειριση

Μαιρη μου οι αποψεις σου συμπιπτουν με τις δικες μου. Ο μονος λογος που προβληματιζομαι ειναι το ιατρικο κομματι. Για αρχη σκεφτομαι να ρωτησω τον εμβρυολογο σε ποιες ακραιες περιπτωσεις θα ωφελησει να εχω προσβαση στο ιστορικο της δοτριας. Και μια συμβολαιογραφο αν υπαρχει ποτε η πιθανοτητα να μαθει τυχαια το παιδι για τη δοτρια (πχ αν πεθανω θα αναφερεται καπου οτι παιδι προηλθε απο δοτρια;; Μακαβριο μεν,αλλα θα ειναι τραγικο να το μαθει ετσι.....)

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2020 at 7:41 ΜΜ, lennio είπε:

Καλημέρα, στη Γαλλία εάν δεν έχεις 4 ωριμα, το ελάχιστο, δεν κάνουν ωοληψια κ χάνεται κι ότι είχες.

Κορίτσια σας φιλώ όλες κ σας στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς από Γαλλία :) που κ που μπαίνω στα γρήγορα να δω κάποια νέα σας. Καλή δύναμη κ συνέχεια. 

Εννοείς δικά σου, ή της δότριας? Εμένα μου έβγαλαν ένα, δύο φορές.

On 4/5/2020 at 12:52 ΜΜ, anoulious είπε:

Καλημέρα. Είμαι από Θεσσαλονίκη. Θα κατέβω το αμέσως επόμενο διαστημα μαζί με την εμβρυομεταφορα να κλείσω και το πρώτο ραντεβού. Θα συνεννοηθώ και με Σφακ σε ποια να απευθυνθώ. Μην ανεβοκατεβαινουμε συνέχεια. Από ότι κατάλαβα το πρώτο ραντεβού είναι να σε δούνε,κοντή, ψηλή, χοντρή και τι θέλεις κλπ.. Σωστά? Η αναμονή πόση περίπου σου είπανε ότι είναι? 

Βλέπουν κι αν είσαι χοντρή? :? Τι σχέση έχει αυτό? Κι αν ήμουν πάντα λεπτή αλλά έβαλα πολλά κιλά τα τελευταία χρόνια λόγω συνθηκών?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Κοριτσια μου καλημερα στελνω να σας πω τα υπεροχα νεα μου χθες το βραδυ λεω δ κανω ενα τεστ πριν την υστεροσκοπηση μην παω ετσι κ μια στο  εκατομμυριο ειμαι εγκυος;!θετικο! Κανω κ δευτερο θετικο!εκανα χοριακη σημερα 70.8     24 μερα.μακαρι να παει καλα......παντως εμεινα φυσιολογικα για πρωτη φορα στην ζωη μου.μου λεει ο γιατρος χαλαρωσες κ εγινε ασχολιομουν μονο με την δοτρια κ να το σπορακι.εχω πολυ αγχος αν θα ανεβει η χοριακη κτλ βεβαια

 Πράσο κορίτσι μου!!! Σου ευχομαι ολόψυχα να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...