Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Suzukaki είπε:

Σιγουρα τα χαρακτηριστικα κτλ ειναι γραμμενα αλλα πρεπει να με δει κ απο κοντα η αλλη πιστευω η εστω να στειλω φωτο.ετσι μ ειπαν οτι εφυγε.δεν μπορω να καταλαβω πως απανταγε γτ κ εγω ετσι εστελνα κ καποια στιγμη δεν  μ απανταγε κ πηρα τηλ κ  λενε ναι εφυγε το μειλ της το εχουμε εμεις τωρα κ δ εχουμε προλαβει να δουμε τα εισερχομενα

Παιδια ειναι αγχωτικη διαδικασια το τι θα βρουν δυστηχως αλα μπλεξαμε τι να κανουμε.εγω ειμαι 1.78 και 62 κιλα της τονισα η κοπελα να ειναι οσοσ γινεται ψιλολιγνη αλα κυριως ψιλη!!εμενα ολη μ η οικογ ειναι ψιλη κ ο αντρας μου σκεψου να μ βρει καμια με υψος1.60.αν κ δ νομιζω γτ το εβαλε στα sos

Παντως εγω τους καλω τωρα δεν απανταει κανενας

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Suzukaki είπε:

Σιγουρα τα χαρακτηριστικα κτλ ειναι γραμμενα αλλα πρεπει να με δει κ απο κοντα η αλλη πιστευω η εστω να στειλω φωτο.ετσι μ ειπαν οτι εφυγε.δεν μπορω να καταλαβω πως απανταγε γτ κ εγω ετσι εστελνα κ καποια στιγμη δεν  μ απανταγε κ πηρα τηλ κ  λενε ναι εφυγε το μειλ της το εχουμε εμεις τωρα κ δ εχουμε προλαβει να δουμε τα εισερχομενα

Παιδια ειναι αγχωτικη διαδικασια το τι θα βρουν δυστηχως αλα μπλεξαμε τι να κανουμε.εγω ειμαι 1.78 και 62 κιλα της τονισα η κοπελα να ειναι οσοσ γινεται ψιλολιγνη αλα κυριως ψιλη!!εμενα ολη μ η οικογ ειναι ψιλη κ ο αντρας μου σκεψου να μ βρει καμια με υψος1.60.αν κ δ νομιζω γτ το εβαλε στα sos

Ακριβώς.... στην οικογένεια (πάνω από είκοσι ξαδέλφια, πρώτα) ,όλες οι ξαδέρφες έχουμε στήθος εκτός από τη μία μου ξαδέλφη Κ θυμάμαι μικρά που μασταν έλεγε, όλες έχετε εγώ γιατί δεν έχω? Όσο χαζό κι αν ακούγεται αυτό Κ συνέχιζε λέγοντας μήπως δεν είμαι της οικογένειας?? Μικρά τώρα σου λέω... Και της λέω πρόσεχε μη μου βρεις καμμια πλάκα γιατί κι από την οικογένεια του άντρα μου όλες έχουν στήθος! Επίσης έχουμε πολύ λεπτά χαρακτηριστικά, όχι έντονα χείλη, μάτια κλπ. Της λέω τα άλλα δε με νοιάζουν, με ενδιαφέρει κυρίως να ειναι υγιή, μετά η επιδερμίδα, τα χρώματα και το στηθος.

Και μου λέει χαριτολογώντας δε θα ναι από Κονγκό Κ της λέω εσύ σημείωνε τι σου λέω, δε μου είναι εύκολο,δε θέλω να νιώθω ότι παραγγέλνω αλλά είναι πολύ σημαντικά αυτά, αλλιώς δε θα στα έλεγα καν. 

Μακάρι να μη τα ζητούσα κι αυτά Κ να είχα απελευθερωμένη οικογένεια αλλά δυστυχώς δεν έχω κι επειδή για το παιδι η τα παιδιά μου θα γίνω χειρότερη από λέαινα να τα προστατεύσω, καλύτερα να τα αποφύγουμε όσα μπορούμε. 

Just now, Suzukaki είπε:

Παντως εγω τους καλω τωρα δεν απανταει κανενας

Είναι κλειστά γι αυτο


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Κορίτσια διαβάζω εδώ τι γράφετε για τις δότριες και μου γεννήθηκε μία απορία. τι σημαίνει έχουν κατεψυγμένα ωάρια που σου δίνουν από δότριες; Παίζει κάτι τέτοιο; Εγώ νόμιζα ότι σου βρίσκουν τη δότρια και όταν αυτή κάνει ο Λειψία ταυτόχρονα ο άντρας σου δίνει σπέρμα.... Για διαφωτίστε με λίγο... Επίσης το να πάρεις κατεψυγμένα ωάρια είναι το ίδιο αποδοτικό;

Καλημερα!Ειχα πριν 2-3 ημερες μια συζητηση με τον γιατρο μου και μου ειπε οτι η ποιοτητα των κατεψυγμενων των ωαριων  δεν εχει καμμια σχεση με τα φρεσκα.Ειναι πολυ διαφορετικα με τα κατεψυγμενα εμβρυα τα κατεψυγμενα ωαρια.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημέρα! 

Ηθελα την βοήθειά σας, αν γνωριζετε, για φιλη που θέλει να προχωρησει με δανεικά. Σκέφτεται σε περίπτωση νοσηλειας, χτυπα ξυλο, του παιδιού, διδεται καποιο αρχείο της δοτριας, πχ ομάδα αίματος ή κατι αλλο δεν ξερω. Καποιο ιατρικο αρχειο που συνοδευει το παιδι σε τυχόν ιατρικο μελλοντικο γεγονός. Δεν ξερω αν το διατυπωνω ορθα, πιστευω καταλαβαινετε τι εννοώ. 

Ευχαριστώ πολυ, καθε επιτυχία, ευχαριστα νεα και πολλες εγκυμοσύνες με γερα παιδακια σε ολη την ομαδα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα! 

Ηθελα την βοήθειά σας, αν γνωριζετε, για φιλη που θέλει να προχωρησει με δανεικά. Σκέφτεται σε περίπτωση νοσηλειας, χτυπα ξυλο, του παιδιού, διδεται καποιο αρχείο της δοτριας, πχ ομάδα αίματος ή κατι αλλο δεν ξερω. Καποιο ιατρικο αρχειο που συνοδευει το παιδι σε τυχόν ιατρικο μελλοντικο γεγονός. Δεν ξερω αν το διατυπωνω ορθα, πιστευω καταλαβαινετε τι εννοώ. 

Ευχαριστώ πολυ, καθε επιτυχία, ευχαριστα νεα και πολλες εγκυμοσύνες με γερα παιδακια σε ολη την ομαδα! 

Από όσο γνωρίζω το παιδί θα έχει την ομάδα αιματος της μητέρας που το κυοφορεί . Άσχετα από το αν το ωάριο είναι άλλης. Επίσης όταν σου βρίσκουν δοτρια σίγουρα σου δίνουν πληροφορίες για την υγεία της. Πχ ιστορικό καρκίνου διαβήτη κτλ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Ακριβώς.... στην οικογένεια (πάνω από είκοσι ξαδέλφια, πρώτα) ,όλες οι ξαδέρφες έχουμε στήθος εκτός από τη μία μου ξαδέλφη Κ θυμάμαι μικρά που μασταν έλεγε, όλες έχετε εγώ γιατί δεν έχω? Όσο χαζό κι αν ακούγεται αυτό Κ συνέχιζε λέγοντας μήπως δεν είμαι της οικογένειας?? Μικρά τώρα σου λέω... Και της λέω πρόσεχε μη μου βρεις καμμια πλάκα γιατί κι από την οικογένεια του άντρα μου όλες έχουν στήθος! Επίσης έχουμε πολύ λεπτά χαρακτηριστικά, όχι έντονα χείλη, μάτια κλπ. Της λέω τα άλλα δε με νοιάζουν, με ενδιαφέρει κυρίως να ειναι υγιή, μετά η επιδερμίδα, τα χρώματα και το στηθος.

Και μου λέει χαριτολογώντας δε θα ναι από Κονγκό Κ της λέω εσύ σημείωνε τι σου λέω, δε μου είναι εύκολο,δε θέλω να νιώθω ότι παραγγέλνω αλλά είναι πολύ σημαντικά αυτά, αλλιώς δε θα στα έλεγα καν. 

Μακάρι να μη τα ζητούσα κι αυτά Κ να είχα απελευθερωμένη οικογένεια αλλά δυστυχώς δεν έχω κι επειδή για το παιδι η τα παιδιά μου θα γίνω χειρότερη από λέαινα να τα προστατεύσω, καλύτερα να τα αποφύγουμε όσα μπορούμε. 

Είναι κλειστά γι αυτο

Απλα να σκεφτεσαι οτι κ γονιδιακα να ηταν δικο σ το παιδι μπορει να μην επαιρνε τπτ απο εσενα.μπορει να μην κανεις κορη οποτε μην αγχωνεσαι για αυτα τοσο πολυ κ πλακα στηθος να εχει τι εγινε;;εμενα η μανα μ εχει μικρο στηθος κ εγω φοραω νουμερο 5 ειναι ολα πολυ σχετικα.γερη να ειναι η δοτρια κ με μια αξιοπρεπη εμφανιση.κ εμενα μ ειναι δυσκολο να παρω απο αλλη ενω αν ειχε παρει δικα μ χαρακτηριστικα νομζω θα ηταν καλο το αποτελεσμα ενω εκει παω στα τυφλα αλλα μπορει να μοιαζει κ στον αντρα νου πραγμα που ευχομαι κ να τελιωνει εκει το θεμα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Απλα να σκεφτεσαι οτι κ γονιδιακα να ηταν δικο σ το παιδι μπορει να μην επαιρνε τπτ απο εσενα.μπορει να μην κανεις κορη οποτε μην αγχωνεσαι για αυτα τοσο πολυ κ πλακα στηθος να εχει τι εγινε;;εμενα η μανα μ εχει μικρο στηθος κ εγω φοραω νουμερο 5 ειναι ολα πολυ σχετικα.γερη να ειναι η δοτρια κ με μια αξιοπρεπη εμφανιση.κ εμενα μ ειναι δυσκολο να παρω απο αλλη ενω αν ειχε παρει δικα μ χαρακτηριστικα νομζω θα ηταν καλο το αποτελεσμα ενω εκει παω στα τυφλα αλλα μπορει να μοιαζει κ στον αντρα νου πραγμα που ευχομαι κ να τελιωνει εκει το θεμα.

Σα κι εμένα κι εσύ, κι εγώ το ίδιο εύχομαι, να μοιάζει του άντρα μου. 

Κι εμένα αυτό με αγχώνει ότι πάω στα τυφλά ο νόμος είναι τέτοιος όμως που απαγορεύει να βλέπουμε φωτογραφία, για εμένα λάθος, για πολλούς λόγους αλλά Τεσπα, τι να κάνουμε. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna Ts είπε:

Από όσο γνωρίζω το παιδί θα έχει την ομάδα αιματος της μητέρας που το κυοφορεί . Άσχετα από το αν το ωάριο είναι άλλης. Επίσης όταν σου βρίσκουν δοτρια σίγουρα σου δίνουν πληροφορίες για την υγεία της. Πχ ιστορικό καρκίνου διαβήτη κτλ

Ευχαριστώ @Anna Ts για την απαντηση. Δηλαδη διδεται καποιο ιατρικο αρχειο με αναλυτικές πληροφορίες για την υγεια της δοτριας; Και πχ αν μελλοντικα χρειαστει αυτο το αρχείο τηρείται το απορρητο απο τον γιατρο που θα αναλαβει το περιστατικό; Γιατι η κοπελα δεν θέλουν με τον σύντροφό της να μιλήσουν σχετικά με το γεννετικό υλικο στο μελλοντικο παιδι τους. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλημερα!Ειχα πριν 2-3 ημερες μια συζητηση με τον γιατρο μου και μου ειπε οτι η ποιοτητα των κατεψυγμενων των ωαριων  δεν εχει καμμια σχεση με τα φρεσκα.Ειναι πολυ διαφορετικα με τα κατεψυγμενα εμβρυα τα κατεψυγμενα ωαρια.

Θα συμφωνήσω μαζί σου Για αυτό ρωτάω. Υπάρχει περίπτωση να μας δίνουν κατεψυγμένα ωάρια όταν ζητάμε δότριες; Θα τρελαθώ... Έχω κάνει τρεις εμβρυομεταφοράς με δότρια και οι δύο ήταν βιοχημικές. Οι τρίτη τίποτα. Έκανα διέγερση μετά με δικά μου ωάρια και πέτυχα πάλι εγκυμοσύνη αλλά δεν προχώρησε. Τώρα σκέφτομαι να κάνω πάλι διέγερση τον Ιούνιο αλλά αν δεν πετύχει και τώρα θα πάω πάλι με δότρια. Πόσο άτυχη είμαι μήπως έπεσα σε αυτή την περίπτωση και μου έδωσαν κατεψυγμένα ωάρια Γιατί η δότρια βρέθηκε αμέσως μέσα σε 15 μέρες.... Αναρωτιέμαι τώρα τόση κοροϊδία Και πεταμένα λεφτά;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Εγώ στην Ευγενία είχα στείλει πόσες φωτογραφίες, δικές μου και της οικογένειας μου κ της είχα πει να προσέξει πάρα πολύ να μοιάζει. Πχ έχουμε όλοι λευκή επιδερμίδα κι εγώ είμαι σα το γάλα, μη βρει καμμια μελαμψη δότρια Κ τρέχουμε Κ δε φτάνουμε και μελαμψη δεν εννοώ προφανώς μαύρη, αλλά με πολύ σκούρα χρώματα γιατί δεν έχουμε κανενα στην οικογένεια έτσι. Και της είχα πει να το προσέξει πολύ, το να μοιάζει όσο γίνεται... Αλλά φαντάζομαι θα ενημερωθούμε σχετικά. 

Μάλλον βρίσκουν δότρια που μας μοιάζει Η δικιά μου μπεμπα  δείχνει να έχει τη μύτη μου. Επίσης στα χρώματα σίγουρα κοιτούν να είναι τα δικά σου. Εγω ειμαι ξανθιά ανοιχτό δέρμα και καφέ ματια. Αυτό που σημείωσαν είναι ότι μπορεί η δότρια να έχει πράσινα γιατί όλη η οικογένεια μου έχουν πράσινα μάτια. Σημειώνουν δηλ και τα χρώματα της οικογένειας σου

Just now, Luckystars είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα! 

Ηθελα την βοήθειά σας, αν γνωριζετε, για φιλη που θέλει να προχωρησει με δανεικά. Σκέφτεται σε περίπτωση νοσηλειας, χτυπα ξυλο, του παιδιού, διδεται καποιο αρχείο της δοτριας, πχ ομάδα αίματος ή κατι αλλο δεν ξερω. Καποιο ιατρικο αρχειο που συνοδευει το παιδι σε τυχόν ιατρικο μελλοντικο γεγονός. Δεν ξερω αν το διατυπωνω ορθα, πιστευω καταλαβαινετε τι εννοώ. 

Ευχαριστώ πολυ, καθε επιτυχία, ευχαριστα νεα και πολλες εγκυμοσύνες με γερα παιδακια σε ολη την ομαδα! 

Καλημέρα.Την ομάδα αίματος σου την λένε. Ιατρικό αρχείο υπάρχει στο κέντρο καταχωρημένο αν χρειαστεί. Εμενα έτσι μου ειπανε


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Luckystars είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα! 

Ηθελα την βοήθειά σας, αν γνωριζετε, για φιλη που θέλει να προχωρησει με δανεικά. Σκέφτεται σε περίπτωση νοσηλειας, χτυπα ξυλο, του παιδιού, διδεται καποιο αρχείο της δοτριας, πχ ομάδα αίματος ή κατι αλλο δεν ξερω. Καποιο ιατρικο αρχειο που συνοδευει το παιδι σε τυχόν ιατρικο μελλοντικο γεγονός. Δεν ξερω αν το διατυπωνω ορθα, πιστευω καταλαβαινετε τι εννοώ. 

Ευχαριστώ πολυ, καθε επιτυχία, ευχαριστα νεα και πολλες εγκυμοσύνες με γερα παιδακια σε ολη την ομαδα! 

Καλημέρα αγαοη ..εγω ξέρω την ομάδα αίματος φυσικά...κ αν ου μη γεννητο γίνει κατι βρίσκουν την κοπέλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ταρζανιτσα τι κάνει το γλυκό ταρζανακι σου;

Καλά είναι αγαπη μ..μεγαλώνει κ κάνει διπλές για ρούφηγμα....όλο τρώει μας χεζει κοιμάται κ μας δλαςι κ κάνα χαμόγελο όταν το θυμηθεί...χαχαχαχαχαχ .εσύ πως είσαι??? κλοτσαει η σουρλουλου μας???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλά είναι αγαπη μ..μεγαλώνει κ κάνει διπλές για ρούφηγμα....όλο τρώει μας χεζει κοιμάται κ μας δλαςι κ κάνα χαμόγελο όταν το θυμηθεί...χαχαχαχαχαχ .εσύ πως είσαι??? κλοτσαει η σουρλουλου μας???

Η γλυκουλα μου, μαμ κακά και νάνι Χαχαχα! Τι όμορφα θα την βλέπεις και δεν θα το πιστεύεις! Η σουρλουλου αλωνίζει . Είναι σουρλουλου όνομα και πραγμα. Βαράει αλύπητα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Σα κι εμένα κι εσύ, κι εγώ το ίδιο εύχομαι, να μοιάζει του άντρα μου. 

Κι εμένα αυτό με αγχώνει ότι πάω στα τυφλά ο νόμος είναι τέτοιος όμως που απαγορεύει να βλέπουμε φωτογραφία, για εμένα λάθος, για πολλούς λόγους αλλά Τεσπα, τι να κάνουμε. 

Δ ξερω αν θα θελα να δω φωτο γενικα δ θελω να ξερω πολλα πολλα νομιζω θα φρικαρω.τα πολυ βασικα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...