Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      @Eflenew καλησπέρααααααα κορίτσια ακούσαμε κανονικά το μωράκι μασ 127 παλμούς 6 εβδομάδων και 1 ημέρας σασ ψέμα κάθομαι και το ακούω από εκείνη την ώρα στο κινητό. Το κακό είναι ότι έχει μικρή αποκόλληση γι'αυτό και είχε καφέ εχτές σήμερα βέβαια δεν έχει. Η γυναίκα μου θέλει να πάει για δουλειά γιατί δεν μπορεί να πάρει άδεια (δασκάλα) και έχω τρελαθεί δεν θέλω να πάει κάτι άσχημα.

      Οι αποκολλησεις είναι συχνές κυρίως στην αρχή της εγκυμοσυνης αλλα θέλουν προσοχή και ξεκούραση. Αν ο γιατρός της είπε ξάπλα για λίγες μέρες πρέπει να ξεκουραστει. Τι θα πει δε μπορεί να πάρει άδεια? Όλοι δικαιούμαστε αναρρωτική σε τέτοιες περιπτώσεις και αν είναι πολλές μέρες και περάσει επιτροπή στην εγκρίνουν απευθείας. Έναν υπέρηχο θέλει και μια γνωμάτευση γιατρού. Και αναπληρώτρια να είναι μπορεί να πάρει αναρρωτική, δεν ξέρω μόνο αν θα μετράνε τα μόρια της για τις μέρες αναρρωτικής. Αλλά σε κάθε περίπτωση δεν πρέπει να το ρισκάρετε.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Fleabag είπε:

Αχ,συγνωμη,δεν θυμόμουν,είμαι και λιγο ζαλισμένη απο τις αϋπνίες Χαχαχα. Τις 2 πρώτες τις εκανα σε ενα σοβαρό κέντρο με πολυ καλο τιμ,η δοτρια ειχε δώσει 8 ωάρια αν θυμαμαι καλα απο τα οποια προέκυψαν μονο 4 βλαστοκυστες. Εμενα μετα την πρώτη προσπάθεια μου έκαναν υστεροσκοπηση και βρήκαν ενδομητριτιδα. Πηρα αγωγή και εκανα την δεύτερη προσπάθεια κι ενώ μου έλεγαν οτι ολα καλα,εξαιρετικό ενδομήτριο κλπ πάλι δεν ειχα χοριακη. Πιστεύω ηταν η ποιότητα των ωαρίων. Την Τριτη την εκανα στον Παράσχο,δεν θα κουραστώ να λέω σε όλες,ΜΑΚΡΙΑ!!! Και εκει τιποτα χοριακη. Ο Τσιριγωτης οπου εκανα την τεταρτη και τυχερή απέδωσε τις αποτυχίες στα ωάρια.

Κι εγω έτσι πιστεύω για την περίπτωση σου. Αν ήταν κάτι οργανικό δεν θα έπιανες ούτε τωρα

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Άλλαξα nicknane γι'αυτό δεν με θυμάσαι. Η Taggeris είμαι. Ο Τσιριγώτης έχει απόλυτο δίκιο. Κι εμένα ο γιατρός που είμαι τώρα για τα ωάρια κάνει λόγο. Μακάρι να πετύχω τώρα έστω και τελευταία στιγμή με δικά μου.... αλλιώς μετά πάλι με δανεικά ωάρια και ο θεός βοηθός

Πολύ πιθανόν τα ωάρια να μην ήταν καλά γι αυτό οι βιοχημικές. Άντε ν ανοίξουν τα κέντρα , προχωρά με τα δικά σου , κι αν όχι προχωράς με δανεικά αλλά πιέζοντας  κ ζητώντας καλή ποιότητα ωαρίων. Έχε πιστη κ όλα καλά θα πανε!

Just now, against_all_odds είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλό μήνα!Καταρχήν,να ζητήσω από τώρα συγγνώμη για το ''σεντόνι'',αλλά αφού αποφάσισα να σας γράψω θα το πάω μέχρι τέλους χιχι.

Είμαι σχεδόν 39-σε λίγες μέρες για την ακρίβεια- και όπως οι περισσότερες εδώ πάσχω από ΠΩΑ.Ξεκινήσαμε τις προσπάθειες,στο χαλαρό,στα 35 μου,θεωρώντας ότι οκ,δε με πήραν και τα χρόνια,αφού συνεχώς ακούω για εγκυμοσύνες σε γυναίκες 40+.Κανείς δε μας ενημερώνει για την πραγματικότητα,ούτε καν η τότε γυναικολόγος μου την οποία εκτιμούσα απεριόριστα.Με τα πολλά και για να μη σας κουράζω,ανακαλύψαμε το πρόβλημα και ότι η μόνη λύση είναι η δωρεά ωαρίων.Εννοείται πως έκλαψα πολύ,τρελάθηκα,πένθησα ίσως-είχα μόλις χάσει και τον πατέρα μου οπότε ήταν μια πολύ μαύρη περίοδος για μένα- και γενικά πέρασα από πολλά στάδια.Αφού έκανα κάποιες προσπάθειες με τα δικά μου οι οποίες δεν καρποφόρησαν και με το οικονομικό στη μέση,το αποφάσισα για δωρεά.Φυσικά όταν το αποφάσισα ήμουν πλέον εκεί 100%,χωρίς πια κανένα δισταγμό.Βρέθηκε η δότρια,για την οποία ξέρω μόνο ηλικία,ομάδα αίματος και χρώματα-νομίζω αυτά μου αρκούν-έβγαλε η γυναίκα 4 βλαστοκύστες πολύ καλής ποιότητας και γι αυτό την ευχαριστώ μέσα απ την καρδιά μου.Ξεκίνησα cyclacur κι εγώ 3η μέρα περιόδου-περίοδος βέβαια πλέον μόνο με cyclacur-,με είδε ο γιατρός 9η ημέρα και είδε ενδομήτριο 6 χιλ. και όταν ξαναπήγα περίπου τη 12η μέρα,το ενδομήτριο είχε μείνει στα ίδια,μάλιστα είπε ότι δεν του φάνηκε καλής ποιότητας οπότε και ακυρώθηκε ο κύκλος.Ο γιατρός είπε οτί γενικά συμβαίνει ν ακυρώνονται κύκλοι για διάφορους λόγους,αλλά,ρωτάω εγώ,σας έχει συμβεί να μη μεγαλώνει το ενδομήτριο;;;Μήπως λόγω εμμηνόπαυσης θα έχω τώρα ν αντιμετωπίσω κι αυτό το θέμα;:sad:

 

Συγγνώμη αν σας κούρασα,εύχομαι μόνο τα καλύτερα για όλες μας!

Υ.Γ.Το φόρουμ αυτό με παρηγόρησε απίστευτα εκείνη τη μαύρη περίοδο πένθους που περνούσα και ήταν καθοριστικό στην απόφασή μου.Σας ευχαριστώ όλες μία προς μία μέσα απ την καρδιά μου,είστε οι μόνες στις οποίες μπορώ να ''μιλήσω'' :wub:

Καλησπέρα κ καλωσόρισες στην παρεα μας. Εισαι δυνατό κορίτσι που πάλεψες κ με την απώλεια του πατέρα κ με τη συνειδητοποίηση της Πωα , και εισαι εδώ με δύναμη κ κουράγιο για το επόμενο βήμα. Και δεν θα το μετανιώσεις. Γενικά συμβαίνει σε έναν κύκλο να μην είναι καλό το ενδομήτριο κ να πάτε στον επομενο. Αν και τότε υπάρχει θέμα , υπάρχουν λύσεις πχ αυτοκόλλητα κλπ. Πάντως όλο συτο δεν έχει σχέση με την εμμηνόπαυση.Εγω πχ σε εμμηνόπαυση με ενδομήτριο 3 , την ένατη μερα έφτανε 7,5 κ μετά έφτανε πάνω από 10 , μπορεί κ 12. Το ζήτημα είναι ότι με τα κατάλληλα φάρμακα όλα ρυθμιζονται. Καλή τύχη στον επόμενο κύκλο!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Τέλεια @Mary H,σ ευχαριστώ για την απάντηση,θα κάνω λοιπόν λίγη ακόμα υπομονή,συνηθισμένη είμαι!

Σου εύχομαι καλή λευτεριά και όλα να πάνε τέλεια,χάρηκα τόσο πολύ και με τη δική σου εγκυμοσύνη ♥

Link to comment
Share on other sites

Just now, against_all_odds είπε:

Τέλεια @Mary H,σ ευχαριστώ για την απάντηση,θα κάνω λοιπόν λίγη ακόμα υπομονή,συνηθισμένη είμαι!

Σου εύχομαι καλή λευτεριά και όλα να πάνε τέλεια,χάρηκα τόσο πολύ και με τη δική σου εγκυμοσύνη ♥

Σ ευχαριστώ πολύ κ είπαμε κάνουμε υπομονή κ επιμονη. Εκτός των άλλων τεχνικών για αύξηση ενδομητριου, σίγουρα ο γιατρός θα σου προτείνει κ άλλες αυξημένες δόσεις στα σικλακουρ. Εγω πχ έπαιρνα 3 τη μερα, σε εσένα μπορεί να σου δώσει 6 η 9 η να προτείνει μ αυτά δοκιμαστικά να παρακολουθήσει ένα με δυο κύκλους να δει ανταπόκριση του ενδομητριου πριν καταλήξει στο τι σου ταιριάζει. Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, against_all_odds είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλό μήνα!Καταρχήν,να ζητήσω από τώρα συγγνώμη για το ''σεντόνι'',αλλά αφού αποφάσισα να σας γράψω θα το πάω μέχρι τέλους χιχι.

Είμαι σχεδόν 39-σε λίγες μέρες για την ακρίβεια- και όπως οι περισσότερες εδώ πάσχω από ΠΩΑ.Ξεκινήσαμε τις προσπάθειες,στο χαλαρό,στα 35 μου,θεωρώντας ότι οκ,δε με πήραν και τα χρόνια,αφού συνεχώς ακούω για εγκυμοσύνες σε γυναίκες 40+.Κανείς δε μας ενημερώνει για την πραγματικότητα,ούτε καν η τότε γυναικολόγος μου την οποία εκτιμούσα απεριόριστα.Με τα πολλά και για να μη σας κουράζω,ανακαλύψαμε το πρόβλημα και ότι η μόνη λύση είναι η δωρεά ωαρίων.Εννοείται πως έκλαψα πολύ,τρελάθηκα,πένθησα ίσως-είχα μόλις χάσει και τον πατέρα μου οπότε ήταν μια πολύ μαύρη περίοδος για μένα- και γενικά πέρασα από πολλά στάδια.Αφού έκανα κάποιες προσπάθειες με τα δικά μου οι οποίες δεν καρποφόρησαν και με το οικονομικό στη μέση,το αποφάσισα για δωρεά.Φυσικά όταν το αποφάσισα ήμουν πλέον εκεί 100%,χωρίς πια κανένα δισταγμό.Βρέθηκε η δότρια,για την οποία ξέρω μόνο ηλικία,ομάδα αίματος και χρώματα-νομίζω αυτά μου αρκούν-έβγαλε η γυναίκα 4 βλαστοκύστες πολύ καλής ποιότητας και γι αυτό την ευχαριστώ μέσα απ την καρδιά μου.Ξεκίνησα cyclacur κι εγώ 3η μέρα περιόδου-περίοδος βέβαια πλέον μόνο με cyclacur-,με είδε ο γιατρός 9η ημέρα και είδε ενδομήτριο 6 χιλ. και όταν ξαναπήγα περίπου τη 12η μέρα,το ενδομήτριο είχε μείνει στα ίδια,μάλιστα είπε ότι δεν του φάνηκε καλής ποιότητας οπότε και ακυρώθηκε ο κύκλος.Ο γιατρός είπε οτί γενικά συμβαίνει ν ακυρώνονται κύκλοι για διάφορους λόγους,αλλά,ρωτάω εγώ,σας έχει συμβεί να μη μεγαλώνει το ενδομήτριο;;;Μήπως λόγω εμμηνόπαυσης θα έχω τώρα ν αντιμετωπίσω κι αυτό το θέμα;:sad:

 

Συγγνώμη αν σας κούρασα,εύχομαι μόνο τα καλύτερα για όλες μας!

Υ.Γ.Το φόρουμ αυτό με παρηγόρησε απίστευτα εκείνη τη μαύρη περίοδο πένθους που περνούσα και ήταν καθοριστικό στην απόφασή μου.Σας ευχαριστώ όλες μία προς μία μέσα απ την καρδιά μου,είστε οι μόνες στις οποίες μπορώ να ''μιλήσω'' :wub:

κλαως ήρθες...μπράβο για την απόφαση σ κ να σαι σίγουρη ότι ΕΣΥ θα κερδίσεις στο τλεος....με το καλό να ευχηθώ να ξεκινήσεις πάλι κ όλα να πάνε τελεία ( που θα πανε) εγω είχα θέμα με το ενδομητριο μ ...κ μάλιστα για μα φτιάξει πέρασαν 6 μήνες...( αθτο βέβαια  ισχύει για μένα κ όχι για σένα) στο επόμενο κύκλο όλα θα είναι καλά κ συ θα γίνεις μανουλα...πολλά πολλά φιλιά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια κ καλό μήνα!!!! 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες.. :x

@Papyσυγνώμη για την καθυστέρηση.. Σε κάλυψαν τα κορίτσια νομίζω.. Είχαν καλή θέση τα μωρακια κ όσο να ναι τα αγοράκια φαίνονται πιο εύκολα για ευνόητους λόγους.... Χαχαχα..

Όσο για τους εμετούς εγώ είμαι στην 12η εβδομάδα και ακόμα δεν έχουν σταματήσει.. Απλά έχουν μειωθεί κάπως.. 

Αύριο μπαίνω στο μαιευτήριο και την Δευτέρα θα κάνω την περιδεση τραχήλου... 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pingu είπε:

Γειά σας κορίτσια κ καλό μήνα!!!! 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες.. :x

@Papyσυγνώμη για την καθυστέρηση.. Σε κάλυψαν τα κορίτσια νομίζω.. Είχαν καλή θέση τα μωρακια κ όσο να ναι τα αγοράκια φαίνονται πιο εύκολα για ευνόητους λόγους.... Χαχαχα..

Όσο για τους εμετούς εγώ είμαι στην 12η εβδομάδα και ακόμα δεν έχουν σταματήσει.. Απλά έχουν μειωθεί κάπως.. 

Αύριο μπαίνω στο μαιευτήριο και την Δευτέρα θα κάνω την περιδεση τραχήλου... 

Όλα να πάνε καλά γλυκιά μου..

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, against_all_odds said:

Καλημέρα σε όλες και καλό μήνα!Καταρχήν,να ζητήσω από τώρα συγγνώμη για το ''σεντόνι'',αλλά αφού αποφάσισα να σας γράψω θα το πάω μέχρι τέλους χιχι.

Είμαι σχεδόν 39-σε λίγες μέρες για την ακρίβεια- και όπως οι περισσότερες εδώ πάσχω από ΠΩΑ.Ξεκινήσαμε τις προσπάθειες,στο χαλαρό,στα 35 μου,θεωρώντας ότι οκ,δε με πήραν και τα χρόνια,αφού συνεχώς ακούω για εγκυμοσύνες σε γυναίκες 40+.Κανείς δε μας ενημερώνει για την πραγματικότητα,ούτε καν η τότε γυναικολόγος μου την οποία εκτιμούσα απεριόριστα.Με τα πολλά και για να μη σας κουράζω,ανακαλύψαμε το πρόβλημα και ότι η μόνη λύση είναι η δωρεά ωαρίων.Εννοείται πως έκλαψα πολύ,τρελάθηκα,πένθησα ίσως-είχα μόλις χάσει και τον πατέρα μου οπότε ήταν μια πολύ μαύρη περίοδος για μένα- και γενικά πέρασα από πολλά στάδια.Αφού έκανα κάποιες προσπάθειες με τα δικά μου οι οποίες δεν καρποφόρησαν και με το οικονομικό στη μέση,το αποφάσισα για δωρεά.Φυσικά όταν το αποφάσισα ήμουν πλέον εκεί 100%,χωρίς πια κανένα δισταγμό.Βρέθηκε η δότρια,για την οποία ξέρω μόνο ηλικία,ομάδα αίματος και χρώματα-νομίζω αυτά μου αρκούν-έβγαλε η γυναίκα 4 βλαστοκύστες πολύ καλής ποιότητας και γι αυτό την ευχαριστώ μέσα απ την καρδιά μου.Ξεκίνησα cyclacur κι εγώ 3η μέρα περιόδου-περίοδος βέβαια πλέον μόνο με cyclacur-,με είδε ο γιατρός 9η ημέρα και είδε ενδομήτριο 6 χιλ. και όταν ξαναπήγα περίπου τη 12η μέρα,το ενδομήτριο είχε μείνει στα ίδια,μάλιστα είπε ότι δεν του φάνηκε καλής ποιότητας οπότε και ακυρώθηκε ο κύκλος.Ο γιατρός είπε οτί γενικά συμβαίνει ν ακυρώνονται κύκλοι για διάφορους λόγους,αλλά,ρωτάω εγώ,σας έχει συμβεί να μη μεγαλώνει το ενδομήτριο;;;Μήπως λόγω εμμηνόπαυσης θα έχω τώρα ν αντιμετωπίσω κι αυτό το θέμα;:sad:

 

Συγγνώμη αν σας κούρασα,εύχομαι μόνο τα καλύτερα για όλες μας!

Υ.Γ.Το φόρουμ αυτό με παρηγόρησε απίστευτα εκείνη τη μαύρη περίοδο πένθους που περνούσα και ήταν καθοριστικό στην απόφασή μου.Σας ευχαριστώ όλες μία προς μία μέσα απ την καρδιά μου,είστε οι μόνες στις οποίες μπορώ να ''μιλήσω'' :wub:

Με το καλό εύχομαι!

Το ενδομήτριο φτιάχνει. Κι εμένα είχε θέμα και το φτιάξαμε στον ίδιο κύκλο αλλά κάλλιστα θα μπορουσε να είχε πάει στον επόμενο. Θα δοκιμάσει διαφορετικούς συνδυασμούς ο γιατρός και θα τα καταφέρετε! 

Εγώ έπαιρνα 6 σικλακούρ κ ντερμεστριλ αυτοκόλλητο των 100

 


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clue said:

Με το καλό εύχομαι!

Το ενδομήτριο φτιάχνει. Κι εμένα είχε θέμα και το φτιάξαμε στον ίδιο κύκλο αλλά κάλλιστα θα μπορουσε να είχε πάει στον επόμενο. Θα δοκιμάσει διαφορετικούς συνδυασμούς ο γιατρός και θα τα καταφέρετε! 

Εγώ έπαιρνα 6 σικλακούρ κ ντερμεστριλ αυτοκόλλητο των 100

 

Τέλεια,σ ευχαριστώ πολύ,μου δίνεις κι εσύ κουράγιο :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα. Μόλις με πήρε ο γιατρός μου! Αύριο θα τηλ στο Ιακεντρο, να μιλήσω με την κοπέλα που αντικαθιστά την Ευγενία να προχωρήσει και τη δική μας περίπτωση! 

Βασανιζόμουν αυτές τις μέρες, είχα δεύτερες σκέψεις όμως ακολούθησα τη συμβουλή διαδικτυακής φιλης(ξερει ποια ειναι) και πήρα την απόφαση να προχωρήσω και να πιστέψω ότι θα τα καταφέρω! 

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλησπέρα. Μόλις με πήρε ο γιατρός μου! Αύριο θα τηλ στο Ιακεντρο, να μιλήσω με την κοπέλα που αντικαθιστά την Ευγενία να προχωρήσει και τη δική μας περίπτωση! 

Βασανιζόμουν αυτές τις μέρες, είχα δεύτερες σκέψεις όμως ακολούθησα τη συμβουλή διαδικτυακής φιλης(ξερει ποια ειναι) και πήρα την απόφαση να προχωρήσω και να πιστέψω ότι θα τα καταφέρω! 

Μπραβο! Καλή αρχή! Και εγώ στο ίδιο κέντρο θα πάω. Λόγω Σφακ. Ενημέρωσε μας αν θέλεις για την συνέχεια. Είσαι μικρή. Και να είσαι πολύ αισιόδοξη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Μπραβο! Καλή αρχή! Και εγώ στο ίδιο κέντρο θα πάω. Λόγω Σφακ. Ενημέρωσε μας αν θέλεις για την συνέχεια. Είσαι μικρή. Και να είσαι πολύ αισιόδοξη. 

Δεν εχεις καθόλου έμβρυα μαζεμένα τωρα;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Thia1985 είπε:

Καλησπέρα. Μόλις με πήρε ο γιατρός μου! Αύριο θα τηλ στο Ιακεντρο, να μιλήσω με την κοπέλα που αντικαθιστά την Ευγενία να προχωρήσει και τη δική μας περίπτωση! 

Βασανιζόμουν αυτές τις μέρες, είχα δεύτερες σκέψεις όμως ακολούθησα τη συμβουλή διαδικτυακής φιλης(ξερει ποια ειναι) και πήρα την απόφαση να προχωρήσω και να πιστέψω ότι θα τα καταφέρω! 

Καλή αρχή κοπέλα μου με το καλό πιστεψε το και όλα θα πανε τελεια! Η απόφαση σου είναι σωστή και δε θα το μετανιώσεις πιστεψε με

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...