Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, Άλλη μια μέρα σήμερα πέρασε, έτσι για την καταγραφή μου χουν περάσει ολαα όσα θεωρούνται συμπτώματα δεν νιώθω τπτ! Το καλό είναι ότι με βοηθήσατε να πριζωσω τον άντρα μου για καλύτερο προγραμματισμό αχαχα εκείνος νομίζε ότι γίνονται έτσι απλά τα πράματα :) Οπότε άρχισα να μελετάω τον κύκλο μου μετράει από την πρώτη περιόδου έως την επόμενη σωστά? αν είναι έτσι έχω από 22 έως 28 μέρες. Η ωορηξια ποτέ έρχετε στα μισά του κύκλου? Αα μέτρησα κ την θερμοκρασία μου πρωί επιτέλους 35.9 αλλά ιδέα δεν έχω τι ρόλο παίζει σε ωορξιες, εγκυμοσύνη κ περίοδο χμμ έτσι να έχουμε να ασχολούμαστε αχαχχα μέχρι να περάσουν οι άτιμες μέρες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, SerafinaPekala είπε:

Καλημέρα κορίτσια, Άλλη μια μέρα σήμερα πέρασε, έτσι για την καταγραφή μου χουν περάσει ολαα όσα θεωρούνται συμπτώματα δεν νιώθω τπτ! Το καλό είναι ότι με βοηθήσατε να πριζωσω τον άντρα μου για καλύτερο προγραμματισμό αχαχα εκείνος νομίζε ότι γίνονται έτσι απλά τα πράματα :) Οπότε άρχισα να μελετάω τον κύκλο μου μετράει από την πρώτη περιόδου έως την επόμενη σωστά? αν είναι έτσι έχω από 22 έως 28 μέρες. Η ωορηξια ποτέ έρχετε στα μισά του κύκλου? Αα μέτρησα κ την θερμοκρασία μου πρωί επιτέλους 35.9 αλλά ιδέα δεν έχω τι ρόλο παίζει σε ωορξιες, εγκυμοσύνη κ περίοδο χμμ έτσι να έχουμε να ασχολούμαστε αχαχχα μέχρι να περάσουν οι άτιμες μέρες 

Καλημερα κοριτσάκι μου

Λοιπόν αν σε βοηθάει υπάρχει πρόγραμμα που μπορείς να το κατεβάσεις στο κινητό σου και λέγεται το ημερολόγιο μου 

Και εκεί θα βάλεις κάποια στοιχεία που θα σου ζητήσει και θα σου λέει περίπου πότε είναι οι γόνιμες σου ,πότε έχεις ωορρηξία και πότε ξεκινάει η επόμενη περίοδος σου θα σε βοηθήσει αρκετά 

Εμένα με βοηθάει

Just now, SerafinaPekala είπε:

Καλημέρα κορίτσια, Άλλη μια μέρα σήμερα πέρασε, έτσι για την καταγραφή μου χουν περάσει ολαα όσα θεωρούνται συμπτώματα δεν νιώθω τπτ! Το καλό είναι ότι με βοηθήσατε να πριζωσω τον άντρα μου για καλύτερο προγραμματισμό αχαχα εκείνος νομίζε ότι γίνονται έτσι απλά τα πράματα :) Οπότε άρχισα να μελετάω τον κύκλο μου μετράει από την πρώτη περιόδου έως την επόμενη σωστά? αν είναι έτσι έχω από 22 έως 28 μέρες. Η ωορηξια ποτέ έρχετε στα μισά του κύκλου? Αα μέτρησα κ την θερμοκρασία μου πρωί επιτέλους 35.9 αλλά ιδέα δεν έχω τι ρόλο παίζει σε ωορξιες, εγκυμοσύνη κ περίοδο χμμ έτσι να έχουμε να ασχολούμαστε αχαχχα μέχρι να περάσουν οι άτιμες μέρες 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Emilly said:

Κορίτσια μου σερνομαι κ πολύ λυπάμαι.σαν άρρωστη είμαι.αντε να μου ρθει η ψυχοβγαλτα να τελειώνω.νομιζω πέφτει κ η θερμοκρασία μου.μια σταγόνα χθες καφέ κ μια σταγόνα σήμερα μπεζ.δεν έχω κουράγιο ούτε να γράψω( φαντάσου).σας καληνυχτω και ότι είναι να γίνει ας γίνει αύριο να τελειώνω. η ψυχή μου βγαίνει,και πόνος και τσάμπα ελπίδα με την παλιοσταγονα και βράζω ορμονικά.

Ωχχ καλό κουράγιο, ελπίζω η σημερινή μέρα να είναι καλύτερη κ σωματικά και ψυχολογικά 

Just now, Ellidr said:

Καλημερα κοριτσάκι μου

Λοιπόν αν σε βοηθάει υπάρχει πρόγραμμα που μπορείς να το κατεβάσεις στο κινητό σου και λέγεται το ημερολόγιο μου 

Και εκεί θα βάλεις κάποια στοιχεία που θα σου ζητήσει και θα σου λέει περίπου πότε είναι οι γόνιμες σου ,πότε έχεις ωορρηξία και πότε ξεκινάει η επόμενη περίοδος σου θα σε βοηθήσει αρκετά 

Εμένα με βοηθάει

 

Ναιιι αυτή την εφαρμογή έχω ακριβώς!! Ελπίζω να πέφτει μέσα στο σημαδάκι που έχει με το αυγό!! Απλά σήμερα παρατήρησα ότι έχει να καταγράψεις χίλια δυο πράγματα συμπτώματα, θερμοκρασίες, ακόμα κ τα υγρά απίστευτο κρίμα που δεν τα σημείωνα πιο πριν να έχω αρχείο δεν πειράζει από εδώ κ πέρα!! Απλά με την θερμοκρασία τι παίζει ποτέ είναι υψηλή κ πότε χαμηλή χμμ Άιντε τα καταγράφουμε τα στοιχεία αμ άμα δεν ξέρω τι σημαίνουν αχαχχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Ωχχ καλό κουράγιο, ελπίζω η σημερινή μέρα να είναι καλύτερη κ σωματικά και ψυχολογικά 

Ναιιι αυτή την εφαρμογή έχω ακριβώς!! Ελπίζω να πέφτει μέσα στο σημαδάκι που έχει με το αυγό!! Απλά σήμερα παρατήρησα ότι έχει να καταγράψεις χίλια δυο πράγματα συμπτώματα, θερμοκρασίες, ακόμα κ τα υγρά απίστευτο κρίμα που δεν τα σημείωνα πιο πριν να έχω αρχείο δεν πειράζει από εδώ κ πέρα!! Απλά με την θερμοκρασία τι παίζει ποτέ είναι υψηλή κ πότε χαμηλή χμμ Άιντε τα καταγράφουμε τα στοιχεία αμ άμα δεν ξέρω τι σημαίνουν αχαχχα

Λοιπόν η θερμοκρασία ανεβαίνει από την ωορρηξία και μετά και πέφτει απότομα την ημέρα της περιόδου αν δεν σου έρθει περίοδος και εγκυμονεις η θερμοκρασία παραμένει ανεβασμένη 

Μέχρι δέκατα

Όχι πυρετός

Just now, SerafinaPekala είπε:

Ωχχ καλό κουράγιο, ελπίζω η σημερινή μέρα να είναι καλύτερη κ σωματικά και ψυχολογικά 

Ναιιι αυτή την εφαρμογή έχω ακριβώς!! Ελπίζω να πέφτει μέσα στο σημαδάκι που έχει με το αυγό!! Απλά σήμερα παρατήρησα ότι έχει να καταγράψεις χίλια δυο πράγματα συμπτώματα, θερμοκρασίες, ακόμα κ τα υγρά απίστευτο κρίμα που δεν τα σημείωνα πιο πριν να έχω αρχείο δεν πειράζει από εδώ κ πέρα!! Απλά με την θερμοκρασία τι παίζει ποτέ είναι υψηλή κ πότε χαμηλή χμμ Άιντε τα καταγράφουμε τα στοιχεία αμ άμα δεν ξέρω τι σημαίνουν αχαχχα

Δε χρειάζεται να τα καταγραφείς όλα 

Εγώ σημειώνω μόνο την περίοδο μου 

Πότε ξεκινάει και πότε τελειώνει 

Και τις επαφές 

Αυτά 

Μη τρελαίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *Vasoula είπε:

Καλημερα κοτιτσια μου γλυκα!!!τι κάνετε???εχουμε κάποια εξέλιξη σήμερα???

@Emilly ηρθε τελικά η ακατανομαστη???

Περίοδος κοριτσάκια μου.μου έβγαλε την ψυχή δύο μέρες κ τώρα που ήρθε νιώθω περδικι.ηταν ορμονικό κομφουζιο.το είχα μυριστει ότι ο κύκλος ήταν κακός κ περίεργος.βασικα δεν το βλέπω να συμβαίνει γενικότερα.απελπιστηκα αλλά έχει ο Θεός.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια μου 

Είχα λίγο πόνο τα ξημερώματα δεξιά κ αριστερά χαμηλά στη κοιλιά 

Και το πρωί είχα λευκά υγρά κολλώδη μια φορά που πήγα στο μπάνιο 

Αυτά 

Αλλά μπορεί και να είναι προ περιόδου έτσι 

Ή μπορεί και να παίζει εμφύτευση ;;

Καλά ενημερωτικά ρωτάω 

Γιατί είπαμε εγώ δεν πιστεύω να είμαι 

Και λυπάμαι γιατί με νιώθετε και νιώθω ότι θα στεναχωρηθειτε και εσείς 

Γ αυτό μην ελπίζετε για μένα 

Αλήθεια

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερααα κοριτσια με βροχές ξυπνησα εγω τωρα ηρεμησε χαχαχ .και εγω χρησιμοποιώ την εφαρμογή το ημερολόγιο μου είναι καλο και με βοηθαει

Ωχ βροχή εκεί ; Ε;; 

Κρήτη ηλιοφάνεια 

Ο άντρας μου πάει ψαροτούφεκο

Just now, Emilly είπε:

Περίοδος κοριτσάκια μου.μου έβγαλε την ψυχή δύο μέρες κ τώρα που ήρθε νιώθω περδικι.ηταν ορμονικό κομφουζιο.το είχα μυριστει ότι ο κύκλος ήταν κακός κ περίεργος.βασικα δεν το βλέπω να συμβαίνει γενικότερα.απελπιστηκα αλλά έχει ο Θεός.

Έλα ρε κούκλα ,

Δε το βάζουμε κάτω 

Θα πάμε μαζί στον επόμενο κύκλο 

Αν κ εγώ θα πάω πιο δραστικά 

Εσύ φίλα τρυφερά τ αγοράκι σου και ξεκίνα την ημέρα σου 

Και όλα θα γίνουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ κορίτσια μου 

Είχα λίγο πόνο τα ξημερώματα δεξιά κ αριστερά χαμηλά στη κοιλιά 

Και το πρωί είχα λευκά υγρά κολλώδη μια φορά που πήγα στο μπάνιο 

Αυτά 

Αλλά μπορεί και να είναι προ περιόδου έτσι 

Ή μπορεί και να παίζει εμφύτευση ;;

Καλά ενημερωτικά ρωτάω 

Γιατί είπαμε εγώ δεν πιστεύω να είμαι 

Και λυπάμαι γιατί με νιώθετε και νιώθω ότι θα στεναχωρηθειτε και εσείς 

Γ αυτό μην ελπίζετε για μένα 

Αλήθεια

Ωχ βροχή εκεί ; Ε;; 

Κρήτη ηλιοφάνεια 

Ο άντρας μου πάει ψαροτούφεκο

Ελα ρε κοριτσακι μην σε παίρνει από κάτω σε παρακαλω.σχεδον όλες οι γυναίκες που έχουν μείνει έγκυες έχουν φουλ πόνους περιοδου και κάποιες εχουν και καφε και αιματακι.εγω πιστεύω πολυ σε εσενα αληθεια.εγω να δω ποτε θα έρθουν μιλαμε ποναω όλο το 24ωρο ελεος δεν μπορω αλλο .εντωμεταξύ ο καιτος είναι κάτι μεταξύ αεράκι με υγρασία. Κατάθλιψη χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ελα ρε κοριτσακι μην σε παίρνει από κάτω σε παρακαλω.σχεδον όλες οι γυναίκες που έχουν μείνει έγκυες έχουν φουλ πόνους περιοδου και κάποιες εχουν και καφε και αιματακι.εγω πιστεύω πολυ σε εσενα αληθεια.εγω να δω ποτε θα έρθουν μιλαμε ποναω όλο το 24ωρο ελεος δεν μπορω αλλο .εντωμεταξύ ο καιτος είναι κάτι μεταξύ αεράκι με υγρασία. Κατάθλιψη χαχαχα

Έχεις καθυστέρηση;;

Ή περιμένεις σήμερα;

Δεν έκανες στοχευμένες επαφές αυτό το κύκλο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Περίοδος κοριτσάκια μου.μου έβγαλε την ψυχή δύο μέρες κ τώρα που ήρθε νιώθω περδικι.ηταν ορμονικό κομφουζιο.το είχα μυριστει ότι ο κύκλος ήταν κακός κ περίεργος.βασικα δεν το βλέπω να συμβαίνει γενικότερα.απελπιστηκα αλλά έχει ο Θεός.

Δεν πειραζει θα ξεκινήσουμε παλι και μην λες ότι δεν θα συμβεί ποτέ . εννοείται ότι και εσύ και όλες θα τα καταφέρουμε διότι το θέλουμε τοσο πολυ και όπως λες εχει ο θεος δεν μας ξεχνάει οταν ειναι η ωρα μας θα μας το δωσει

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Καλη ξεκούραση να έχεις. Μην στεναχωριέσαι σε παρακαλώ.κατι θα γίνει θα δεις

Μου ήρθε κ αυτό τον μήνα.πωπω πόσες φορές απογοήτευση.και το βλέπω και άπιαστο κάθε φορά.αχ ας μην είχα ξεκινήσει ποτέ για δεύτερο καταστράφηκε η ψυχολογία μου.κοντα τρία χρόνια τρεις εγκυμοσύνες να μυρίζεις λίγο την μωρουδιλα κ να στο κόβει ο υψηστος.δεν υπάρχει η αίσθηση.τουλαχιστον δεν κυκλοφορώ πολύ τον χειμώνα να μην βλέπω όλες με καρότσια αυτές που είμασταν μαζί έγκυες γιατί αλήθεια δεν το αντέχω.θελω να μην βλέπω άνθρωπο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έχεις καθυστέρηση;;

Ή περιμένεις σήμερα;

Δεν έκανες στοχευμένες επαφές αυτό το κύκλο;

Δεν ξέρω πότε ήταν οι γονιμες.αν θυμασαι ειχα αστατο κυκλο τον περασμένο μήνα με 4 μερες καθυστερηση(εκανα τεστ κ έφαγα τα μούτρα μου) μετα ειχα μονο καφε κ 2-3 μερες αιμα.κανονικα επρεπε να μου έρθουν προχθες.αλλα δεν ξερω ετσι όπως με πάει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Δεν πειραζει θα ξεκινήσουμε παλι και μην λες ότι δεν θα συμβεί ποτέ . εννοείται ότι και εσύ και όλες θα τα καταφέρουμε διότι το θέλουμε τοσο πολυ και όπως λες εχει ο θεος δεν μας ξεχνάει οταν ειναι η ωρα μας θα μας το δωσει

Είμαι ,40 και μετά από κάθε αποξεση μπορεί να μην μπορέσεις ξανά να πιάσεις κ δεν θέλω κ να το ψάξω γιατί κουράστηκα ...θλίψη αστα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Δεν ξέρω πότε ήταν οι γονιμες.αν θυμασαι ειχα αστατο κυκλο τον περασμένο μήνα με 4 μερες καθυστερηση(εκανα τεστ κ έφαγα τα μούτρα μου) μετα ειχα μονο καφε κ 2-3 μερες αιμα.κανονικα επρεπε να μου έρθουν προχθες.αλλα δεν ξερω ετσι όπως με πάει 

Ρε συ έκανες κανένα τέστ;

Κάνε την ανατροπή 

Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...