Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      τι να σου πω, αν το καλοσκεφτεις έχει κάποια λογικη στο δικό μ μυαλό! ναι μεν ο προεμφυτευτικος σου αυξάνει τις πιθανότητες για εμφύτευση  γιατί είναι εξ αρχής ένα υγιές έμβρυο αλλά είναι μέχρι την ημέρα που πήραν κύτταρα για εξέταση, μετά τι γινεται; ίσως βέβαια κάνω και λάθος , δεν επιμένω!  ίσως τα κορίτσια που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με τον προεμφυτευτικο ξέρουν καλύτερα ! θυμαμαι όμως ότι μ είχαν πει αυτό και συγκεκριμένα την ημέρα της αποξεσης που ήμουν έτσι ψυχολογικά πιεσμένη ειπα πως την επόμενη φορά θα κάνουμε προεμφυτευτικο και μ απάντησε η μαια , μη νομίζεις ότι ο προεμφυτευτικος είναι πανάκεια ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Ναι ρε συ αλλά είχα μόνο το πρωί που σηκώθηκα 

Ναι κατάλευκα 

Μετά πάλι ξηρασία που ξαναπήγα

 

Έγκυος είσαι.τριτη δεν περιμένεις;;κάνε χοριακη Δευτέρα.θα δείξει τέλεια.δεν έχει νόημα να περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Αχ ναι αλήθεια είναι.και στην ουσία κ όλα αυτά που έχουν βγει τυπου,(κρυφές φλεγμονές μήτρας,θρομβοφιλιες,ανεπάρκεια ωοθηκών κλπκλπκλπ) πιστεύω ότι υπηρχαν από πάντα κ δεν σήμαινε κ τίποτα απαραίτητα έβρισκε ο οργανισμός τρόπο να ανταπεξελθει.φυσικα ίσχυει αλλά αφού η μαμά μου η γιαγιά μου κ πόσες άλλες κάποτε με θυροειδή γεννοβολουσαν κάποτε κ είχε δύο τρεις γυναίκες άτεκνες μόνο στον νομό,πιστεύω η αρωστια μας είναι το άγχος.καποτε το είχαν δεδομένο οι γυναίκες ότι κάνουν σ*"'"*ξ και μένουν έγκυες.και κάνανε μικρές παιδιά αλλά το έβδομο παιδί το κάνανε και στα 45.στο χωράφι.αγχος μηδέν.

Α μπράβο τωρα τα λες σωστά τα παλιά χρόνια εμενα έγκυες χωρίς να έχει προχωρήσει η ιατρική τοσο χωρίς εξετασεις χωρις φάρμακα  το αγχος ειναι οτι χειρότερο για εμας τωρα αυτος ειναι ο εχθρός μας .και εγω προσπαθώ να ηρεμήσω γιατι γενικά εχω αγχος όλη μέρα για τα παντα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έγκυος είσαι.τριτη δεν περιμένεις;;κάνε χοριακη Δευτέρα.θα δείξει τέλεια.δεν έχει νόημα να περιμένεις.

Μπα θα περιμένω την καθυστέρηση 

Η κανένα σημάδι ακόμα 

Στον προηγούμενο κύκλο με την μεγάλη καθυστέρηση είχα τρελαθεί στις ΧΟΡΙΑΚΕΣ 

Οοοοχι αγάπη μου θα μου δώσει κ αλλά σημάδια αλλιώς θα κάτσω στ αυγά μου 

Εγώ γίνει ρεζίλι σ όλους τους φαρμακοποιούς και τους μικροβιολογους πια 

Ντρέπομαι 

Χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Α μπράβο τωρα τα λες σωστά τα παλιά χρόνια εμενα έγκυες χωρίς να έχει προχωρήσει η ιατρική τοσο χωρίς εξετασεις χωρις φάρμακα  το αγχος ειναι οτι χειρότερο για εμας τωρα αυτος ειναι ο εχθρός μας .και εγω προσπαθώ να ηρεμήσω γιατι γενικά εχω αγχος όλη μέρα για τα παντα

Ναι σου λέω αναισθησία είχαν κ μέχρι να κρεμάσουν από ρυτίδες έμεναν έγκυες στα χωράφια.αφρος τα ωάρια τους.ψωμι ελιά ήλιος χωράφι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι σου λέω αναισθησία είχαν κ μέχρι να κρεμάσουν από ρυτίδες έμεναν έγκυες στα χωράφια.αφρος τα ωάρια τους.ψωμι ελιά ήλιος χωράφι.

Μήπως να προσπαθήσουμε ολες μαζί να γίνουμε αναισθητες;ειναι η μόνη λύση.χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Μπα θα περιμένω την καθυστέρηση 

Η κανένα σημάδι ακόμα 

Στον προηγούμενο κύκλο με την μεγάλη καθυστέρηση είχα τρελαθεί στις ΧΟΡΙΑΚΕΣ 

Οοοοχι αγάπη μου θα μου δώσει κ αλλά σημάδια αλλιώς θα κάτσω στ αυγά μου 

Εγώ γίνει ρεζίλι σ όλους τους φαρμακοποιούς και τους μικροβιολογους πια 

Ντρέπομαι 

Χαχαχαχα

Σταμάτααα χαχαχαχαχαχα.ακου βρε παιδί μου τι θα κάνεις.εχεις καμία περούκα από καρναβάλι;;;;γυαλιά ηλιου...καπελάκι και μην μασάς.η δουλειά σου να γίνει.

Just now, vasiliki2020 είπε:

Μήπως να προσπαθήσουμε ολες μαζί να γίνουμε αναισθητες;ειναι η μόνη λύση.χαχαχ

Να σου πω αυτό τον μήνα είχα φάει άγχος για ένα θέμα με το παιδί μου.λοιπον παρήγγειλα βαλεριάνα λέω να με ηρεμισει να χαλαρώσω κ υπόσχονταν ότι κοιμάσαι κ σαν πουλάκι.ερε κ την παίρνω κ αρχίζω να έχω υπερένταση δουλειές ότι θες τονωτικό.κ το βράδυ αϋπνία.μαλλον πρέπει να πέσω στα βαριά για να χαλαρώσω εγώ χαχχχχ.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Σταμάτααα χαχαχαχαχαχα.ακου βρε παιδί μου τι θα κάνεις.εχεις καμία περούκα από καρναβάλι;;;;γυαλιά ηλιου...καπελάκι και μην μασάς.η δουλειά σου να γίνει.

Να σου πω αυτό τον μήνα είχα φάει άγχος για ένα θέμα με το παιδί μου.λοιπον παρήγγειλα βαλεριάνα λέω να με ηρεμισει να χαλαρώσω κ υπόσχονταν ότι κοιμάσαι κ σαν πουλάκι.ερε κ την παίρνω κ αρχίζω να έχω υπερένταση δουλειές ότι θες τονωτικό.κ το βράδυ αϋπνία.μαλλον πρέπει να πέσω στα βαριά για να χαλαρώσω εγώ χαχχχχ.

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι μέχρι και λεξοτανιλ παίρνουν μερικές γυναίκες για να ηρεμήσουν 

Και δεν είναι και τελείως αντίθετος Μ αυτό 

Λέει παρά να ηρεμήσουν και να μην έχουν άγχος καλύτερα λεξοτανιλ

Χαχαχαχα

Και ενέσεις ηρεμιστικές θα κάνουμε σε λίγο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αχ ναι αλήθεια είναι.και στην ουσία κ όλα αυτά που έχουν βγει τυπου,(κρυφές φλεγμονές μήτρας,θρομβοφιλιες,ανεπάρκεια ωοθηκών κλπκλπκλπ) πιστεύω ότι υπηρχαν από πάντα κ δεν σήμαινε κ τίποτα απαραίτητα έβρισκε ο οργανισμός τρόπο να ανταπεξελθει.φυσικα ίσχυει αλλά αφού η μαμά μου η γιαγιά μου κ πόσες άλλες κάποτε με θυροειδή γεννοβολουσαν κάποτε κ είχε δύο τρεις γυναίκες άτεκνες μόνο στον νομό,πιστεύω η αρωστια μας είναι το άγχος.καποτε το είχαν δεδομένο οι γυναίκες ότι κάνουν σ*"'"*ξ και μένουν έγκυες.και κάνανε μικρές παιδιά αλλά το έβδομο παιδί το κάνανε και στα 45.στο χωράφι.αγχος μηδέν.

κοριτσια τοτε καναν παιδια στα 19 μεχει.τα 25 ειχαν τρια παιδια στα 28 αν δεν ειχες παντρευτει εμενες στο ραφι. μην μπερδευεστε στα 19 κ 20 κανεις δεν εχει προβλατα . ακομα κ τα αυτοανοσα εμφανιζονται πιο μετα .  

 

Just now, vasiliki2020 είπε:

Α μπράβο τωρα τα λες σωστά τα παλιά χρόνια εμενα έγκυες χωρίς να έχει προχωρήσει η ιατρική τοσο χωρίς εξετασεις χωρις φάρμακα  το αγχος ειναι οτι χειρότερο για εμας τωρα αυτος ειναι ο εχθρός μας .και εγω προσπαθώ να ηρεμήσω γιατι γενικά εχω αγχος όλη μέρα για τα παντα

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 said:

Και εγω 38 δεν ειμαι κοριτσακι..αυτό με αγχώνει.το καλα θα ήταν να μπορούσαμε να βρεθούμε ολες να τα πούμε και από κοντα

Τεστ;;ασε γιατι θα δω αρνητικο και θα παθω κατάθλιψη.θα περιμενω λιγο μηπως παλι με καθυστερεί η άτιμη παίζει με τα νευρα μου χαχαχ

 

Just now, Emilly said:

Μη με λες τέτοια και πάρω κουράγιο;;;47;;;εγώ νιώθω απολίθωμα.χαχααχα.

Ναιι ναιι στα 47 της και οπως ειπε η βασιλικη μακαρι να συναντιομασταν απο κοντα να σας δωσω στοιχεια κ ονοματα αχαχαχα μην εκθεσω κοσμο!! 

Παντως ρε κοριτσια δεν λεει η ηλικια κατι εγω ειμαι 33 κ νιωθω 20 οχι σωματικα ψυχολογικα δεν νιωθω οτι μεγαλωνω, παλευαμε να φτιαξουμε καταλληλες συνθηκες για να ερθει μωρο και μας εδωσε μια σφαλιαρα η ζωη ποιος τον περιμενε τον κορονοιο και ολα γυρισαν αναποδα κ τωρα που δεν ειναι καταλληλες βαλαμε μπρος μωρε μαλλον πρεπει να τα απλοποιησουμε ολα στο μυαλο μας οπως ειπατε κ εσεις παλια στα χωραφια γεννουσαν. Τι 30 τι 40 τι 50 ολα γινοντε αρκει να το θελησουμε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Θα ήθελα τη γνώμη σας αν έχετε κάποια σχετική εμπειρία. Έχω 4μερες καθηστερηση, από την 21η μέρα του κυκλου μέχρι την 28η έπαιρνα ενα  utrogestan την ημέρα. Μπορεί από την προγεστερονη να έχω καθυστέρηση? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

κοριτσια τοτε καναν παιδια στα 19 μεχει.τα 25 ειχαν τρια παιδια στα 28 αν δεν ειχες παντρευτει εμενες στο ραφι. μην μπερδευεστε στα 19 κ 20 κανεις δεν εχει προβλατα . ακομα κ τα αυτοανοσα εμφανιζονται πιο μετα .  

 

 

Δεν λέω ότι έχεις άδικο αλλα και παλι δεν λεει κατι η ηλικία υπάρχουν γυναίκες που κάνουν παιδιά σε μεγαλύτερη ηλικία  η θεία μου έπιασε παιδι φυσιολογικά στα 44 και η μάνα μου μετα απο ποσα χρονια στα 45.ολα είναι σχετικα

Just now, SerafinaPekala είπε:

 

Ναιι ναιι στα 47 της και οπως ειπε η βασιλικη μακαρι να συναντιομασταν απο κοντα να σας δωσω στοιχεια κ ονοματα αχαχαχα μην εκθεσω κοσμο!! 

Παντως ρε κοριτσια δεν λεει η ηλικια κατι εγω ειμαι 33 κ νιωθω 20 οχι σωματικα ψυχολογικα δεν νιωθω οτι μεγαλωνω, παλευαμε να φτιαξουμε καταλληλες συνθηκες για να ερθει μωρο και μας εδωσε μια σφαλιαρα η ζωη ποιος τον περιμενε τον κορονοιο και ολα γυρισαν αναποδα κ τωρα που δεν ειναι καταλληλες βαλαμε μπρος μωρε μαλλον πρεπει να τα απλοποιησουμε ολα στο μυαλο μας οπως ειπατε κ εσεις παλια στα χωραφια γεννουσαν. Τι 30 τι 40 τι 50 ολα γινοντε αρκει να το θελησουμε

Σωστηηη σε βρίσκω ετσι είναι  :-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala said:

 

Ναιι ναιι στα 47 της και οπως ειπε η βασιλικη μακαρι να συναντιομασταν απο κοντα να σας δωσω στοιχεια κ ονοματα αχαχαχα μην εκθεσω κοσμο!! 

Παντως ρε κοριτσια δεν λεει η ηλικια κατι εγω ειμαι 33 κ νιωθω 20 οχι σωματικα ψυχολογικα δεν νιωθω οτι μεγαλωνω, παλευαμε να φτιαξουμε καταλληλες συνθηκες για να ερθει μωρο και μας εδωσε μια σφαλιαρα η ζωη ποιος τον περιμενε τον κορονοιο και ολα γυρισαν αναποδα κ τωρα που δεν ειναι καταλληλες βαλαμε μπρος μωρε μαλλον πρεπει να τα απλοποιησουμε ολα στο μυαλο μας οπως ειπατε κ εσεις παλια στα χωραφια γεννουσαν. Τι 30 τι 40 τι 50 ολα γινοντε αρκει να το θελησουμε

Να κανω κανα quote στον ευατο μου δεν ξερω τι να σας πρωτογραψω αχαχαχ το μονο που με ανχωνει εμενα κοριτσια ειναι το τσιγαρο δεν μπορω να το κοψω απο πριν εννοειται στην εγκυμοσυνη θα το κοψω μαχαιρι αλλα εκει υοαρχει το ισχυροτερο κινιτρο στον κοσμο. Το μονο που θελω να με πειτε κοριτσια ειναι αν ξερετε βιταμινες φολικα φιλικα κ τετοια μπας δυναμωσουμε λιγο τον οργανισμο μας αχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Να κανω κανα quote στον ευατο μου δεν ξερω τι να σας πρωτογραψω αχαχαχ το μονο που με ανχωνει εμενα κοριτσια ειναι το τσιγαρο δεν μπορω να το κοψω απο πριν εννοειται στην εγκυμοσυνη θα το κοψω μαχαιρι αλλα εκει υοαρχει το ισχυροτερο κινιτρο στον κοσμο. Το μονο που θελω να με πειτε κοριτσια ειναι αν ξερετε βιταμινες φολικα φιλικα κ τετοια μπας δυναμωσουμε λιγο τον οργανισμο μας αχαχαχ

Άσε και εγω με το τσιγαρο τα ιδια.αν το κόβαμε θα βοηθούσε την κατασταση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Θα ήθελα τη γνώμη σας αν έχετε κάποια σχετική εμπειρία. Έχω 4μερες καθηστερηση, από την 21η μέρα του κυκλου μέχρι την 28η έπαιρνα ενα  utrogestan την ημέρα. Μπορεί από την προγεστερονη να έχω καθυστέρηση? 

Γιατί έπαιρνες utrogestan? 

Σου το είπε ο γιατρός ;

Συνήθως αυτά τα δίνουν σε εγκυμοσύνη αν δεις κάποια αιμορραγία να σου την σταματήσουν την αιμορραγία

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα και από μένα!! Σήμερα είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης, ωστόσο το πρωί συνειδητοποίησα ότι έχω ξεμείνει από τεστ και έβρεχε πολύ για να πάω να προμηθευτώ! Λεω να περιμενω μέχρι αύριο και βλέπουμε!! Θα προτιμούσα βέβαια να κάνω τεστ καθημερινή, ώστε αν παρ' ελπίδα βγει θετικό να τρέξω για χοριακη! Από συμπτώματα το στήθος εξακολουθεί να με τσιμπάει και να είναι πρησμένο χωρίς όμως να πονά ιδιαίτερα και χθες το βράδυ είχα έντονους πόνους περιόδου,  που ανά διαστήματα  θύμιζαν "μαχαιριές ". Οσον αφορά στα λευκά πηκτα υγρά, αυτά εμφανίζονται σε μικρή ποσότητα μέσα στην ημέρα, όμως το μεγαλύτερο διάστημα παρατηρείται ξηρασία, ένδειξη ότι μάλλον θα κατέβει αίμα. Αυτά εν ολίγοις!!


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...