Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Μου ήρθε κ αυτό τον μήνα.πωπω πόσες φορές απογοήτευση.και το βλέπω και άπιαστο κάθε φορά.αχ ας μην είχα ξεκινήσει ποτέ για δεύτερο καταστράφηκε η ψυχολογία μου.κοντα τρία χρόνια τρεις εγκυμοσύνες να μυρίζεις λίγο την μωρουδιλα κ να στο κόβει ο υψηστος.δεν υπάρχει η αίσθηση.τουλαχιστον δεν κυκλοφορώ πολύ τον χειμώνα να μην βλέπω όλες με καρότσια αυτές που είμασταν μαζί έγκυες γιατί αλήθεια δεν το αντέχω.θελω να μην βλέπω άνθρωπο.

Εγω 3 χρονια εχω κλάψει πολυ εχω πει γιατι θεέ μου με 3 βιοχημικός με πολύ άγχος.καο εγω απογοητευομαι πολυ αλλα ρε γαμωτο δεν μπορει να μην τα καταφέρουμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vasiliki2020 είπε:

Δεν ξέρω πότε ήταν οι γονιμες.αν θυμασαι ειχα αστατο κυκλο τον περασμένο μήνα με 4 μερες καθυστερηση(εκανα τεστ κ έφαγα τα μούτρα μου) μετα ειχα μονο καφε κ 2-3 μερες αιμα.κανονικα επρεπε να μου έρθουν προχθες.αλλα δεν ξερω ετσι όπως με πάει 

Κάνε τεστ vasiliki.αντε να ακούσω τα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Είμαι ,40 και μετά από κάθε αποξεση μπορεί να μην μπορέσεις ξανά να πιάσεις κ δεν θέλω κ να το ψάξω γιατί κουράστηκα ...θλίψη αστα.

Και εγω 38 δεν ειμαι κοριτσακι..αυτό με αγχώνει.το καλα θα ήταν να μπορούσαμε να βρεθούμε ολες να τα πούμε και από κοντα

Just now, Ellidr είπε:

Ρε συ έκανες κανένα τέστ;

Κάνε την ανατροπή 

Χαχαχαχα

Τεστ;;ασε γιατι θα δω αρνητικο και θα παθω κατάθλιψη.θα περιμενω λιγο μηπως παλι με καθυστερεί η άτιμη παίζει με τα νευρα μου χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Εγω 3 χρονια εχω κλάψει πολυ εχω πει γιατι θεέ μου με 3 βιοχημικός με πολύ άγχος.καο εγω απογοητευομαι πολυ αλλα ρε γαμωτο δεν μπορει να μην τα καταφέρουμε 

Όχι όχι.οποια γυναίκα θέλει να το ψάξει θα τα καταφέρει 1000000 τα εκατό.εγω βαρέθηκα να το ψάχνω είμαι κ μεγάλη κατάλαβες;;για πρώτο προσπαθείς;;και εσύ τρία χρόνια τρεις εγκυμοσύνες;;τι σκληρό που είναι θεέ μου να χαίρεσαι κ μετά βουτιά.πηγαινε αιματολογο αν δεν έχεις πάει ήδη.μπορει να παίζει μαιευτικο αντιφοσφολιπιδικο σύνδρομο κ να αποβάλλεται τα έμβρυα εγώ πήγα κ μάλλον αυτό είχα πάθει.πηγα στην λευκ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι όχι.οποια γυναίκα θέλει να το ψάξει θα τα καταφέρει 1000000 τα εκατό.εγω βαρέθηκα να το ψάχνω είμαι κ μεγάλη κατάλαβες;;για πρώτο προσπαθείς;;

Ναι για πρώτο γι αυτο αγχώνομαι τοσο.εχουμε κανει ολες τις εξετασεις ολα ειναι φυσιολογικά.μονο όταν με το καλω μεινω εγκυος θα πρέπει να κανω αντιπηκτικες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ναι για πρώτο γι αυτο αγχώνομαι τοσο.εχουμε κανει ολες τις εξετασεις ολα ειναι φυσιολογικά.μονο όταν με το καλω μεινω εγκυος θα πρέπει να κανω αντιπηκτικες

Αααα έτσι μπράβο.ναι κ εγώ.κ σου είπε μήπως ότι μέχρι να επιβεβαιώσεις κύηση μετά από κάθε περίοδο σαλοσπιρ 80 κάθε βράδυ για να είσαι καλλυμενη με αγωγή;;;;

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ναι για πρώτο γι αυτο αγχώνομαι τοσο.εχουμε κανει ολες τις εξετασεις ολα ειναι φυσιολογικά.μονο όταν με το καλω μεινω εγκυος θα πρέπει να κανω αντιπηκτικες

Πόσο χρονών είσαι;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αααα έτσι μπράβο.ναι κ εγώ.κ σου είπε μήπως ότι μέχρι να επιβεβαιώσεις κύηση μετά από κάθε περίοδο σαλοσπιρ 80 κάθε βράδυ για να είσαι καλλυμενη με αγωγή;;;;

Οχι ειχα παει σε έναν αιματολογο ειδικό σε αυτο το θεμα και τον είχα ρωτήσει ουτε τωρα μου ειπε να παίρνω προληπτικά σαλοσπιρ ουτε οταν μεινω βέβαια εχω σκεφτεί πολλές φορές από μόνη μου να το ξεκινήσω προληπτικά δεν ξερω.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ κορίτσια μου 

Είχα λίγο πόνο τα ξημερώματα δεξιά κ αριστερά χαμηλά στη κοιλιά 

Και το πρωί είχα λευκά υγρά κολλώδη μια φορά που πήγα στο μπάνιο 

Αυτά 

Αλλά μπορεί και να είναι προ περιόδου έτσι 

Ή μπορεί και να παίζει εμφύτευση ;;

Καλά ενημερωτικά ρωτάω 

Γιατί είπαμε εγώ δεν πιστεύω να είμαι 

Και λυπάμαι γιατί με νιώθετε και νιώθω ότι θα στεναχωρηθειτε και εσείς 

Γ αυτό μην ελπίζετε για μένα 

Αλήθεια

Ωχ βροχή εκεί ; Ε;; 

Κρήτη ηλιοφάνεια 

Ο άντρας μου πάει ψαροτούφεκο

Έλα ρε κούκλα ,

Δε το βάζουμε κάτω 

Θα πάμε μαζί στον επόμενο κύκλο 

Αν κ εγώ θα πάω πιο δραστικά 

Εσύ φίλα τρυφερά τ αγοράκι σου και ξεκίνα την ημέρα σου 

Και όλα θα γίνουν

Αχ εσύ...ποια εμφύτευση;;αυτή έχει ήδη γίνει.αλλιως δεν θα ανιχνευοταν η χοριακη.τα υγρά αυτά πρέπει να είναι εγκυμοσύνης.ηταν ασπρουλιαρικα;;;;είναι αυξημένα τα πλακωδη κύτταρα στην εγκυμοσύνη κ πυκνώνουν τα υγρά για να γίνει πώμα στον τράχηλο να προστατεύουν την μήτρα.αααα πρέπει να με πληρώνετε για ιατρικές πληροφορίες χιχιχι.εεε αφού είμαι παλιά εγώ.

Just now, vasiliki2020 είπε:

Οχι ειχα παει σε έναν αιματολογο ειδικό σε αυτο το θεμα και τον είχα ρωτήσει ουτε τωρα μου ειπε να παίρνω προληπτικά σαλοσπιρ ουτε οταν μεινω βέβαια εχω σκεφτεί πολλές φορές από μόνη μου να το ξεκινήσω προληπτικά δεν ξερω.  

Εγώ πήγα στην λευκ.που είναι η καλυτερη.θεσσαλονικη κ Αθήνα είναι.αυτη μου είπε ότι αυτές που αναπτύσσουν την μαιευτική θρομβοφιλια πιστεύουν οι αιματολογοι ότι μπορεί πολλές φορές να έχουν μείνει χωρίς να γίνει αυτό αντιληπτό γιατί λόγω αυτού του συνδρόμου παθαίνουν πολλές βιοχημικές.το σαλοσπιρ απλά βοηθά τις πρώτες μέρες πριν επιβεβαιώσεις να είσαι καλλυμενη από αγωγή.βεβαια εγώ που το παίρνω έχω κ χαμηλά αιμοπετάλια γενικά κ κάνω πολλεεες μελανιές αρχίζω να ξενερώνω νομίζω κάνω κακό στην υγεία μου πλεον.δικες μου φοβίες.αλλα αυτή είναι η καλύτερη αν δεν εμπιστευτώ κ αυτήν....

Just now, SerafinaPekala είπε:

Ωχχ καλό κουράγιο, ελπίζω η σημερινή μέρα να είναι καλύτερη κ σωματικά και ψυχολογικά 

Ναιιι αυτή την εφαρμογή έχω ακριβώς!! Ελπίζω να πέφτει μέσα στο σημαδάκι που έχει με το αυγό!! Απλά σήμερα παρατήρησα ότι έχει να καταγράψεις χίλια δυο πράγματα συμπτώματα, θερμοκρασίες, ακόμα κ τα υγρά απίστευτο κρίμα που δεν τα σημείωνα πιο πριν να έχω αρχείο δεν πειράζει από εδώ κ πέρα!! Απλά με την θερμοκρασία τι παίζει ποτέ είναι υψηλή κ πότε χαμηλή χμμ Άιντε τα καταγράφουμε τα στοιχεία αμ άμα δεν ξέρω τι σημαίνουν αχαχχα

Καλημέρα κορίτσι μου.σωματικα σίγουρα καλύτερα.μπορει να μου ήρθε περίοδος τελικά αλλά ηρεμία από πόνο.τι ήταν κ αυτό;;;δύο μέρες πριν;;;;ότι να ναι κ τώρα πονάω αλλά χθες άρρωστη κανονικά.τωρα η ψυχολογία.....σκάβω τον πάτο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αχ εσύ...ποια εμφύτευση;;αυτή έχει ήδη γίνει.αλλιως δεν θα ανιχνευοταν η χοριακη.τα υγρά αυτά πρέπει να είναι εγκυμοσύνης.ηταν ασπρουλιαρικα;;;;είναι αυξημένα τα πλακωδη κύτταρα στην εγκυμοσύνη κ πυκνώνουν τα υγρά για να γίνει πώμα στον τράχηλο να προστατεύουν την μήτρα.αααα πρέπει να με πληρώνετε για ιατρικές πληροφορίες χιχιχι.εεε αφού είμαι παλιά εγώ.

Εγώ πήγα στην λευκ.που είναι η καλυτερη.θεσσαλονικη κ Αθήνα είναι.αυτη μου είπε ότι αυτές που αναπτύσσουν την μαιευτική θρομβοφιλια πιστεύουν οι αιματολογοι ότι μπορεί πολλές φορές να έχουν μείνει χωρίς να γίνει αυτό αντιληπτό γιατί λόγω αυτού του συνδρόμου παθαίνουν πολλές βιοχημικές.το σαλοσπιρ απλά βοηθά τις πρώτες μέρες πριν επιβεβαιώσεις να είσαι καλλυμενη από αγωγή.βεβαια εγώ που το παίρνω έχω κ χαμηλά αιμοπετάλια γενικά κ κάνω πολλεεες μελανιές αρχίζω να ξενερώνω νομίζω κάνω κακό στην υγεία μου πλεον.δικες μου φοβίες.αλλα αυτή είναι η καλύτερη αν δεν εμπιστευτώ κ αυτήν....

Μωρε ξερεις τη σκεφτομαι αν παμε σε 3 διαφορετικούς γυναικολογους 3 διαφορετικούς αιματολογους ο καθένας θα μας πει και από άλλη γνώμη.δεν ξερω πια τι να πω αληθεια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Λοιπόν η θερμοκρασία ανεβαίνει από την ωορρηξία και μετά και πέφτει απότομα την ημέρα της περιόδου αν δεν σου έρθει περίοδος και εγκυμονεις η θερμοκρασία παραμένει ανεβασμένη 

Μέχρι δέκατα

Όχι πυρετός

Δε χρειάζεται να τα καταγραφείς όλα 

Εγώ σημειώνω μόνο την περίοδο μου 

Πότε ξεκινάει και πότε τελειώνει 

Και τις επαφές 

Αυτά 

Μη τρελαίνεσαι

Ω Καταλαβα το ψαξα κ εγω λιγο μονη μου, σκατουλες δηλαδη σημερα που μετρήθηκα 35.9 αυριο θα μου ρθει ρολοι η ακατανομαστη μη χασει

Just now, Emilly said:

Περίοδος κοριτσάκια μου.μου έβγαλε την ψυχή δύο μέρες κ τώρα που ήρθε νιώθω περδικι.ηταν ορμονικό κομφουζιο.το είχα μυριστει ότι ο κύκλος ήταν κακός κ περίεργος.βασικα δεν το βλέπω να συμβαίνει γενικότερα.απελπιστηκα αλλά έχει ο Θεός.

 

Just now, vasiliki2020 said:

Εγω 3 χρονια εχω κλάψει πολυ εχω πει γιατι θεέ μου με 3 βιοχημικός με πολύ άγχος.καο εγω απογοητευομαι πολυ αλλα ρε γαμωτο δεν μπορει να μην τα καταφέρουμε 

Κοριτσια μου μην απογοητευεστε, ξερω ποσο δυσκολο ειναι τα εχω ζησει απο κοντα κοπελα στον κυκλο μου καταφερε να κανει παιδακι στα 47 πρωτη φορα μετα απο τεραστο αγωνα πολλων χρονων, η κολλητη μου επισης ειχε τρεις αποβολες η μια προχωρημενη, τωρα περιμενει το δευτερο και ποσες ακομα περιπτωσεις. Αχ το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι να εχουμε κουραγιο κ αισιοδοξια οτι καποια στιγμη θα ερθει η σειρα μας. Δεν σταματαμε καποια στιγμη θα φτασουμε στον προορισμο μας

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vasiliki2020 είπε:

Μωρε ξερεις τη σκεφτομαι αν παμε σε 3 διαφορετικούς γυναικολογους 3 διαφορετικούς αιματολογους ο καθένας θα μας πει και από άλλη γνώμη.δεν ξερω πια τι να πω αληθεια

Αχ ναι αλήθεια είναι.και στην ουσία κ όλα αυτά που έχουν βγει τυπου,(κρυφές φλεγμονές μήτρας,θρομβοφιλιες,ανεπάρκεια ωοθηκών κλπκλπκλπ) πιστεύω ότι υπηρχαν από πάντα κ δεν σήμαινε κ τίποτα απαραίτητα έβρισκε ο οργανισμός τρόπο να ανταπεξελθει.φυσικα ίσχυει αλλά αφού η μαμά μου η γιαγιά μου κ πόσες άλλες κάποτε με θυροειδή γεννοβολουσαν κάποτε κ είχε δύο τρεις γυναίκες άτεκνες μόνο στον νομό,πιστεύω η αρωστια μας είναι το άγχος.καποτε το είχαν δεδομένο οι γυναίκες ότι κάνουν σ*"'"*ξ και μένουν έγκυες.και κάνανε μικρές παιδιά αλλά το έβδομο παιδί το κάνανε και στα 45.στο χωράφι.αγχος μηδέν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Ω Καταλαβα το ψαξα κ εγω λιγο μονη μου, σκατουλες δηλαδη σημερα που μετρήθηκα 35.9 αυριο θα μου ρθει ρολοι η ακατανομαστη μη χασει

 

Κοριτσια μου μην απογοητευεστε, ξερω ποσο δυσκολο ειναι τα εχω ζησει απο κοντα κοπελα στον κυκλο μου καταφερε να κανει παιδακι στα 47 πρωτη φορα μετα απο τεραστο αγωνα πολλων χρονων, η κολλητη μου επισης ειχε τρεις αποβολες η μια προχωρημενη, τωρα περιμενει το δευτερο και ποσες ακομα περιπτωσεις. Αχ το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι να εχουμε κουραγιο κ αισιοδοξια οτι καποια στιγμη θα ερθει η σειρα μας. Δεν σταματαμε καποια στιγμη θα φτασουμε στον προορισμο μας

Συμφωνώ εχεις δικιο θα τα καταφέρουμε που θα παει δεν μπορει χαχα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Ω Καταλαβα το ψαξα κ εγω λιγο μονη μου, σκατουλες δηλαδη σημερα που μετρήθηκα 35.9 αυριο θα μου ρθει ρολοι η ακατανομαστη μη χασει

 

Κοριτσια μου μην απογοητευεστε, ξερω ποσο δυσκολο ειναι τα εχω ζησει απο κοντα κοπελα στον κυκλο μου καταφερε να κανει παιδακι στα 47 πρωτη φορα μετα απο τεραστο αγωνα πολλων χρονων, η κολλητη μου επισης ειχε τρεις αποβολες η μια προχωρημενη, τωρα περιμενει το δευτερο και ποσες ακομα περιπτωσεις. Αχ το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι να εχουμε κουραγιο κ αισιοδοξια οτι καποια στιγμη θα ερθει η σειρα μας. Δεν σταματαμε καποια στιγμη θα φτασουμε στον προορισμο μας

Μη με λες τέτοια και πάρω κουράγιο;;;47;;;εγώ νιώθω απολίθωμα.χαχααχα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αχ εσύ...ποια εμφύτευση;;αυτή έχει ήδη γίνει.αλλιως δεν θα ανιχνευοταν η χοριακη.τα υγρά αυτά πρέπει να είναι εγκυμοσύνης.ηταν ασπρουλιαρικα;;;;είναι αυξημένα τα πλακωδη κύτταρα στην εγκυμοσύνη κ πυκνώνουν τα υγρά για να γίνει πώμα στον τράχηλο να προστατεύουν την μήτρα.αααα πρέπει να με πληρώνετε για ιατρικές πληροφορίες χιχιχι.εεε αφού είμαι παλιά εγώ.

Εγώ πήγα στην λευκ.που είναι η καλυτερη.θεσσαλονικη κ Αθήνα είναι.αυτη μου είπε ότι αυτές που αναπτύσσουν την μαιευτική θρομβοφιλια πιστεύουν οι αιματολογοι ότι μπορεί πολλές φορές να έχουν μείνει χωρίς να γίνει αυτό αντιληπτό γιατί λόγω αυτού του συνδρόμου παθαίνουν πολλές βιοχημικές.το σαλοσπιρ απλά βοηθά τις πρώτες μέρες πριν επιβεβαιώσεις να είσαι καλλυμενη από αγωγή.βεβαια εγώ που το παίρνω έχω κ χαμηλά αιμοπετάλια γενικά κ κάνω πολλεεες μελανιές αρχίζω να ξενερώνω νομίζω κάνω κακό στην υγεία μου πλεον.δικες μου φοβίες.αλλα αυτή είναι η καλύτερη αν δεν εμπιστευτώ κ αυτήν....

Καλημέρα κορίτσι μου.σωματικα σίγουρα καλύτερα.μπορει να μου ήρθε περίοδος τελικά αλλά ηρεμία από πόνο.τι ήταν κ αυτό;;;δύο μέρες πριν;;;;ότι να ναι κ τώρα πονάω αλλά χθες άρρωστη κανονικά.τωρα η ψυχολογία.....σκάβω τον πάτο.

Ναι ρε συ αλλά είχα μόνο το πρωί που σηκώθηκα 

Ναι κατάλευκα 

Μετά πάλι ξηρασία που ξαναπήγα

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Όχι όχι.οποια γυναίκα θέλει να το ψάξει θα τα καταφέρει 1000000 τα εκατό.εγω βαρέθηκα να το ψάχνω είμαι κ μεγάλη κατάλαβες;;για πρώτο προσπαθείς;;και εσύ τρία χρόνια τρεις εγκυμοσύνες;;τι σκληρό που είναι θεέ μου να χαίρεσαι κ μετά βουτιά.πηγαινε αιματολογο αν δεν έχεις πάει ήδη.μπορει να παίζει μαιευτικο αντιφοσφολιπιδικο σύνδρομο κ να αποβάλλεται τα έμβρυα εγώ πήγα κ μάλλον αυτό είχα πάθει.πηγα στην λευκ.

Μπορει κ να μη παιζει τιποτα κοριτσια κ να μην ηταν να γινει στην παρουσα φαση απλα, την κολλητη μου ετσι την ειπε ο γιατρος της. Μαλιστα αλλαξε γιατρο γιατι ο πρωτος της δεν την ανεβαζε ψυχολογικα με τον δευτερο εμεινε χωρις να κανει κατι παραπανω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...