Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, *Vasoula είπε:

Γίνεται να μην απογοητευεσαι???????και μόνο π εχεις τοσα ωοθηλακια είναι από μόνο του πολυ θετικό!!!!την ovitrelle θα την κάνεις απόψε???????

Όχι την τρίτη το πρωί 

Μου είπε ότι έχουμε περιθώριο και για τα ωοθυλάκια να πάνε και 20 δεν υπάρχει θέμα 

Έτσι κ αλλιώς με τον υπέρηχο που μου έκανε υπολόγισε περίπου ότι την τρίτη είναι να γίνει η ωορρηξία δηλαδή 16 μέρα του κύκλου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Ναι θα την κάνουμε για πιο στοχευμένες επαφές 

Και έχω κ αλλά ωάρια από πίσω γύρω στο 16 άσε δε ξερεις μπορεί την τρίτη να έχει γίνει θαύμα και ν έχει πάει 7.50 το ενδομήτριο δε  ξέρουμε 

Λέμε τώρα

Μακάρι να σου πάνε όλα καλά κορίτσι μου και να προχωρήσεις την διαδικασία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έχει ένα σωρό αβγά.ειναι πολύ θετικό.και η κολλητή μου είχε 12 με τροποποιημένη δόση κ με την πρώτη σπερματεγχυση έπιασε.

Τ αβγά μου μια χαρά είναι 

Είναι πολύ ευχαριστημένος 

Το ενδομήτριο είναι θέμα όμως

Just now, Mariavalla είπε:

Μακάρι να σου πάνε όλα καλά κορίτσι μου και να προχωρήσεις την διαδικασία 

 Ευχαριστώ κορίτσι μου 

Κ εσύ καλώς όρισες στη τρελό παρέα

Γιατί μια δόση την έχουμε

Χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Τ αβγά μου μια χαρά είναι 

Είναι πολύ ευχαριστημένος 

Το ενδομήτριο είναι θέμα όμως

Το ενδομήτριο μπορει να κανει ενα τσουπ ξαφνικα και να παχύνει....ενώ τα άτιμα τα αυγουλακια αν δεν είχες δε θα μπορούσες να κάνεις τίποτα....την τρίτη την ovitrelle ε?δε φοβάται μη σπάσουν μέχρι τότε??αν και λογικά τοτε θα είναι...τριτη με Τετάρτη....

Just now, Mariavalla είπε:

Οχι 8 μηνες δεν έχουν ξανά ματώσει ποτέ. Σήμερα ήταν πρώτη φορά αλλά ήταν πολύ χωρίς βέβαια να με πονάει κάτι. Έχω κύκλο 26 με 28 μέρες και το περιμένω σε 10 μέρες. Το ξέρω είναι πάρα πολύ νωρίς και δεν θέλω να κοροϊδεύω τον εαυτό μου αλλά είπα να ρωτήσω μηπως το είχε κάποια άλλη τόσο νωρίς και εν τέλει ήταν έγκυος 

Εχεις δίκιο ειναι όντως παράξενο αν δεν είχες ποτέ τέτοιο θέμα....αλλα είναι και κάπως νωρίς....μακαρι να ειναι ενα σύμπτωμα π θα προσθέσουμε ακόμα!!!!:D

Δημιουργήθηκε θεμα για μαμάδες Ιουνίου...σας θέλω ετοιμοπολεμες!χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariavalla είπε:

Οχι 8 μηνες δεν έχουν ξανά ματώσει ποτέ. Σήμερα ήταν πρώτη φορά αλλά ήταν πολύ χωρίς βέβαια να με πονάει κάτι. Έχω κύκλο 26 με 28 μέρες και το περιμένω σε 10 μέρες. Το ξέρω είναι πάρα πολύ νωρίς και δεν θέλω να κοροϊδεύω τον εαυτό μου αλλά είπα να ρωτήσω μηπως το είχε κάποια άλλη τόσο νωρίς και εν τέλει ήταν έγκυος 

Καλωσηρθες στην παρέα μας.10 μέρες πριν την περίοδο είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα.ειναι η περίοδος μετά την ωορηξια.αν έχει γίνει η σύλληψη που αυτό εύχομαι ολόψυχα,μόλις αρχίζει να εμφυτεύεται το εμβρυακι.περιμενε συμπτώματα κοντά στην ημερομηνία περιόδου.επειδη κ πολλά κορίτσια κ εγώ έχουμε μετά την ωορηξια διάφορα περίεργα μέχρι συχνοουρια που με τίποτα δεν κολλάει με εγκυμοσύνη στα μέσα του κύκλου.μακαρι να είναι ο τυχερός σου μήνας κ η αιμορραγία ούλων να είναι από ορμονικό οίστρο λόγω επικείμενης εγκυμοσύνης.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Evouska εύχομαι αύριο ένα θετικότατο τεστ κορίτσι μου!!!

@Mariavalla ματωναν παρά μα πάρα πολύ τα ούλα στην εγκυμοσύνη μου τόσο που πήρα την πιο soft οδοντόβουρτσα και πάλι ματωναν αλλά φυσικά μετά αφού το έμαθα ότι ήμουν είναι πολύ νωρίς για σύμπτωματα εύχομαι με το καλό γρήγορα ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου.....

Κορίτσια μου τι κάνετε καλή Κυριακή σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@Evouska εύχομαι αύριο ένα θετικότατο τεστ κορίτσι μου!!!

@Mariavalla ματωναν παρά μα πάρα πολύ τα ούλα στην εγκυμοσύνη μου τόσο που πήρα την πιο soft οδοντόβουρτσα και πάλι ματωναν αλλά φυσικά μετά αφού το έμαθα ότι ήμουν είναι πολύ νωρίς για σύμπτωματα εύχομαι με το καλό γρήγορα ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου.....

Κορίτσια μου τι κάνετε καλή Κυριακή σε όλες!!!

Καλή Κυριακή κοριτσάκι.απο αύριο ξεκινά εβδομάδα με αναμονή για διάφορα κορίτσια.ελπιζω να κάνουν αρχή να πάει καλά ο μήνας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλή Κυριακή κοριτσάκι.απο αύριο ξεκινά εβδομάδα με αναμονή για διάφορα κορίτσια.ελπιζω να κάνουν αρχή να πάει καλά ο μήνας.

Άντε να βλέπουμε μια μια να μας λέει τα καλά νέα μαζί με εσένα φυσικά! Να περνώ θάρρος και εγώ που ακόμα δεν ξεκίνησα την προσπάθεια αν και πολύ θα το θελα ο σύζυγος είναι σκεπτικος:mrgreen: μάλλον θα τον βιασω στον ύπνο του

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλωσηρθες στην παρέα μας.10 μέρες πριν την περίοδο είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα.ειναι η περίοδος μετά την ωορηξια.αν έχει γίνει η σύλληψη που αυτό εύχομαι ολόψυχα,μόλις αρχίζει να εμφυτεύεται το εμβρυακι.περιμενε συμπτώματα κοντά στην ημερομηνία περιόδου.επειδη κ πολλά κορίτσια κ εγώ έχουμε μετά την ωορηξια διάφορα περίεργα μέχρι συχνοουρια που με τίποτα δεν κολλάει με εγκυμοσύνη στα μέσα του κύκλου.μακαρι να είναι ο τυχερός σου μήνας κ η αιμορραγία ούλων να είναι από ορμονικό οίστρο λόγω επικείμενης εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@Evouska εύχομαι αύριο ένα θετικότατο τεστ κορίτσι μου!!!

@Mariavalla ματωναν παρά μα πάρα πολύ τα ούλα στην εγκυμοσύνη μου τόσο που πήρα την πιο soft οδοντόβουρτσα και πάλι ματωναν αλλά φυσικά μετά αφού το έμαθα ότι ήμουν είναι πολύ νωρίς για σύμπτωματα εύχομαι με το καλό γρήγορα ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου.....

Κορίτσια μου τι κάνετε καλή Κυριακή σε όλες!!!

Καλή Κυριακή να έχεις κοπέλα μου!!! 

Ελπίζω αύριο να είναι η τυχερή Δευτέρα και να ξεκινήσει όμορφα η εβδομάδα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Καλωσηρθες στην παρέα μας.10 μέρες πριν την περίοδο είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα.ειναι η περίοδος μετά την ωορηξια.αν έχει γίνει η σύλληψη που αυτό εύχομαι ολόψυχα,μόλις αρχίζει να εμφυτεύεται το εμβρυακι.περιμενε συμπτώματα κοντά στην ημερομηνία περιόδου.επειδη κ πολλά κορίτσια κ εγώ έχουμε μετά την ωορηξια διάφορα περίεργα μέχρι συχνοουρια που με τίποτα δεν κολλάει με εγκυμοσύνη στα μέσα του κύκλου.μακαρι να είναι ο τυχερός σου μήνας κ η αιμορραγία ούλων να είναι από ορμονικό οίστρο λόγω επικείμενης εγκυμοσύνης.

Ναι το ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς και εγώ για να έχω το παραμικρό σύμπτωμα.αφου και να έχει γίνει η σύλληψη δεν θεωρούμαι καν έγκυος ακόμα σωστά? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariavalla είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Προσπαθούμε και εμείς με τον άντρα μου 8 μηνες για παιδάκι αλλά δεν έχει έρθει ακόμα. 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι δεν ξέρω αν είναι σχετικό. Είναι φυσιολογικό να ματωνουν τα ούλα? 

σε εγκυμοσυνη ναι ειναι φυσιολογικο αλλα θελει φροντίδα. αν δεν είσαι εγκυος σημαίνει φλεγμονή. τα υγιεί ούλα δεν ματωνουν κανονικα.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariavalla είπε:

Ναι το ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς και εγώ για να έχω το παραμικρό σύμπτωμα.αφου και να έχει γίνει η σύλληψη δεν θεωρούμαι καν έγκυος ακόμα σωστά? 

Απλά περιμένεις λίγες μερουλες.εισαι λίγο μετά την μέση του κύκλου.εγω παράδειγμα είμαι σήμερα 16 μέρα κύκλου με 30 ως 32 μέρες κύκλο.εεε μόλις γίνεται η ωορηξια μάλλον κ από δω κ πέρα σε δέκα μέρες θα έχω μια ιδέα από συμπτωματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

σε εγκυμοσυνη ναι ειναι φυσιολογικο αλλα θελει φροντίδα. αν δεν είσαι εγκυος σημαίνει φλεγμονή. τα υγιεί ούλα δεν ματωνουν κανονικα.

Θα δω αν με πονέσουν θα πάω οδοντίατρο γιατί κάτι τέτοιο συμβαίνει δυστυχώς! 

Just now, Emilly είπε:

Απλά περιμένεις λίγες μερουλες.εισαι λίγο μετά την μέση του κύκλου.εγω παράδειγμα είμαι σήμερα 16 μέρα κύκλου με 30 ως 32 μέρες κύκλο.εεε μόλις γίνεται η ωορηξια μάλλον κ από δω κ πέρα σε δέκα μέρες θα έχω μια ιδέα από συμπτωματα.

Αααα κατάλαβα. Εγώ είμαι επίσης 16 με 26αρη κύκλο! Μήπως κάνω αργά ωορηξια η δεν έχει σχέση λες?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Απλά περιμένεις λίγες μερουλες.εισαι λίγο μετά την μέση του κύκλου.εγω παράδειγμα είμαι σήμερα 16 μέρα κύκλου με 30 ως 32 μέρες κύκλο.εεε μόλις γίνεται η ωορηξια μάλλον κ από δω κ πέρα σε δέκα μέρες θα έχω μια ιδέα από συμπτωματα.

Μαζί πάμε εμείς ε;

Για να δούμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...