Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Κορίτσια Μ καλημέρα.  11 Σεπτεμβρίου τελευταία περίοδος .23+24 ήρθαμε σε ελευθερη επαφή.  Έχω κύκλο 28 ημερών πάντα. 

Έχει 4 μέρες νιώθω ένα βάρος στην κοιλιά Μ.  Σαν να μην μπορώ να την ρουφήξω κιόλας.  Πονακια περιόδου.  Κ αρκετά υγρά σαν νερό κ κάνω καμμία δουλειά κ κουράζομαι αμέσως. 

Σε 4-5 μέρες περιμενω περίοδο.  Άντε να δούμε τι θα δούμε.  

Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν θυμάμαι κάτι από συμπτώματα μόνο καφετί ροζ υγρά ,ποια μέρα δεν θυμάμαι ,εξάντληση κ υπνηλία. Ήμουν τυχερή κ είχα πιάσει τον πρώτο μήνα.  Για να δούμε τώρα πως θα πάει. 

Εύχομαι κ σε σας μια εγκυμοσύνη γρήγορα !!!

 
  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Ωχ μπερδεύτηκα.κατσε...εγω την προηγούμενη εγκυμοσύνη έπαιρνα σαλοσπιρ αλλά όχι ενέσεις.κανονικα είπε η αιματολογος τελικά ότι θέλει συνδιασμό ...αίμα δεν μου προκάλεσαν. Τα σαλοσπιρ.τι θρομβοφιλια είχες;;;;;την αυτοάνοση;;;;αχ τρόμαξα τώρα.δηλαδη με τις ενέσεις σου ήρθε αιμορραγία;;;;αχ τι θα κάνω θα φοβάμαι.εμενα μου είπε να παίρνω clexane 2000 εσύ πόσο επερνες;;;;;;

Εντάξει πολύ καλά τα ωοθυλάκια.θα κάνεις ένεση;;;;τι σου είπε ο γιατρός να το πας φυσιολογικά αυτόν τον μήνα;;;;

Εγω επαιρνα innohep και το ποσο μου το προσαρμοζαν αναλογα με το βαρος μου. Μην τρομαζεις, ισως η αιμορραγια ηταν να γινει. Ποτε δεν θα μαθουμε. Τοσες κ τοσες εγκυμοσυνες εχουν σωθει με τα αντιπηκτικα και μεταξυ αυτων ισως να ηταν και η δικη μου γιατι κανεις δεν ξερει τί θα γινοταν εαν δεν τις εκανα. Ενω τωρα σκεφτομαι να προτεινω εγω η ιδια να τις κανω απο την αρχη. Λεω αφου με αυτες γεννησα υγιες παιδι, αυτες ξερω αυτες εμπιστευομαι!Χαχαχαχ!

Νομιζω οτι τα εκανα μανταρα με τις παραθεσεις!!Χαχαχ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!καλή Κυριακή να έχουμε!!!!πως είστε σήμερα???

@Ellidr περιμένουμε τα νέα!!!!

@Evouska ευακι μ πως εισαι εσυ?

Βασούλα  μου καλά είμαι σήμερα περιμένω να μην αδιαθετησω!! Η αλήθεια είναι ότι από συμπτώματα δεν έχω σχεδόν τίποτα πια,μόνο ελάχιστο πόνο στη μέση ! Αν δεν μου έρθει σήμερα θα κάνω αύριο τεστακι! Γενικά φοβαμαι μην το κάνω νωρίς κ απογοητευτω να σου πω την αλήθεια!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Βασούλα  μου καλά είμαι σήμερα περιμένω να μην αδιαθετησω!! Η αλήθεια είναι ότι από συμπτώματα δεν έχω σχεδόν τίποτα πια,μόνο ελάχιστο πόνο στη μέση ! Αν δεν μου έρθει σήμερα θα κάνω αύριο τεστακι! Γενικά φοβαμαι μην το κάνω νωρίς κ απογοητευτω να σου πω την αλήθεια!!

Εύχομαι ένα θετικό τεστακι να πάρουμε χαρά όλες μας.... :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια μου. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Προσπαθούμε και εμείς με τον άντρα μου 8 μηνες για παιδάκι αλλά δεν έχει έρθει ακόμα. 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι δεν ξέρω αν είναι σχετικό. Είναι φυσιολογικό να ματωνουν τα ούλα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Λοιπόν 4 ωοθυλάκια έχουν πάει στα 18 χιλιοστά 

Και το ενδομήτριο έχει παραμείνει στο 6 κάτι 

Θα με ξαναδεί την τρίτη 

Μάλλον δεν έχω ελπίδες για σπερματεγχυση 

Κατσε ρε κοριτσακι μην προδικαζεις κατι μπορεί να γίνει.παντα υπάρχει ελπιδα

Just now, Mariavalla είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Προσπαθούμε και εμείς με τον άντρα μου 8 μηνες για παιδάκι αλλά δεν έχει έρθει ακόμα. 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι δεν ξέρω αν είναι σχετικό. Είναι φυσιολογικό να ματωνουν τα ούλα? 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες.γενικα μαλώνουν τα ουλα σου η συγκεκριμένα αυτό το μηνα;πες μας λίγα πράγματα για σένα να σε γνωρισουμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Κατσε ρε κοριτσακι μην προδικαζεις κατι μπορεί να γίνει.παντα υπάρχει ελπιδα

Καλησπέρα και καλώς ήρθες.γενικα μαλώνουν τα ουλα σου η συγκεκριμένα αυτό το μηνα;πες μας λίγα πράγματα για σένα να σε γνωρισουμε

Καλώς σας βρήκα κορίτσια μου. Ναι έχουν ματώσει κάνα 2 φορες στο παρελθόν αλλά όχι πρόσφατα. 

Γενικά έχω κάνει όλες τις εξετάσεις μου (αυτές που γίνονται την 3ημερα περιόδου) και καμπύλη σακχάρου και ήταν πολύ καλές. Έχω κάνει θυρεοειδή και ούτε εκεί θέμα. Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί δεν έχω ούτε καθυστέρηση ούτε πιθανότητα εγκυμοσύνης αυτό το μήνα. 

 

Είμαι 30 χρόνων αυτό ξέχασα να το γράψω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariavalla είπε:

Καλώς σας βρήκα κορίτσια μου. Ναι έχουν ματώσει κάνα 2 φορες στο παρελθόν αλλά όχι πρόσφατα. 

Γενικά έχω κάνει όλες τις εξετάσεις μου (αυτές που γίνονται την 3ημερα περιόδου) και καμπύλη σακχάρου και ήταν πολύ καλές. Έχω κάνει θυρεοειδή και ούτε εκεί θέμα. Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί δεν έχω ούτε καθυστέρηση ούτε πιθανότητα εγκυμοσύνης αυτό το μήνα. 

 

Είμαι 30 χρόνων αυτό ξέχασα να το γράψω 

Ξερω οτι αυτο το παθαίνεις κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης οχι τοσο συχνά βέβαια.δεν θα έχει σχέση ετσι όπως τα λες.παντα σου εύχομαι σύντομα να γινεις μανούλα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ξερω οτι αυτο το παθαίνεις κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης οχι τοσο συχνά βέβαια.δεν θα έχει σχέση ετσι όπως τα λες.παντα σου εύχομαι σύντομα να γινεις μανούλα 

Ναι το διάβασα στο διαδίκτυο γι αυτό είπα να ρωτήσω και εδώ γιατί όπως και να έχει η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Και σε σένα το ίδιο ❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Εγω επαιρνα innohep και το ποσο μου το προσαρμοζαν αναλογα με το βαρος μου. Μην τρομαζεις, ισως η αιμορραγια ηταν να γινει. Ποτε δεν θα μαθουμε. Τοσες κ τοσες εγκυμοσυνες εχουν σωθει με τα αντιπηκτικα και μεταξυ αυτων ισως να ηταν και η δικη μου γιατι κανεις δεν ξερει τί θα γινοταν εαν δεν τις εκανα. Ενω τωρα σκεφτομαι να προτεινω εγω η ιδια να τις κανω απο την αρχη. Λεω αφου με αυτες γεννησα υγιες παιδι, αυτες ξερω αυτες εμπιστευομαι!Χαχαχαχ!

Νομιζω οτι τα εκανα μανταρα με τις παραθεσεις!!Χαχαχ!

Όχι δεν φταις εσύ για τον πανικό μου γενικά το σκέφτομαι αν ξαναμεινώ έγκυος κ αγριευομαι με τα αντιπηκτικά που θα παιρνω.φοβαμαι παρά πολύ μη δω αίμα και πάθω εγκεφαλικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Όχι μου είπε τυχαίο 

Δεν είναι λέει τα χάπια 

Με ρώτησε αν έχω παρατηρήσει την αιμορραγία στην περίοδο μου πω είναι και πόσες μέρες κρατάει 

Αν είναι πιο λίγο το αίμα και τέτοια 

Του είπα ότι στον προηγούμενο κύκλο είχα πολύ αίμα και πολλές μέρες 

Και μου λέει γ αυτό αργεί η ωορρηξία σου γιατί είχες πιο πολλές μέρες αίμα 

Μην απογοητευεσαι γιατί όλα είναι καλά εδώ μέσα και αυτό με το ενδομήτριο θα το λύσουμε μου είπε ότι είναι ένα καλό ενδομήτριο 3 γραμμές ( αυτό δε καταλαβαίνω τι είναι) αλλά λεπτό 

Αν δε πάμε για σπερματεγχυση αυτό το μήνα ,μου είπε τον άλλο μήνα να κάνουμε ένα φυσικό τροποποιημενο δόση εξωσωματικής ,αυτό που μου είχες πει ,και θα πάνε όλα καλά 

Αλλά κ αυτό το κύκλο μου είπε μπορεί να μη πας για σπερματεγχυση και να χαλάσεις τα λεφτά σου ,αλλά δεν αποκλείουμε και τίποτα με επαφές ,πότε δε ξέρεις 

Αυτά μου είπε 

Σας ζαλισα 

Χαχα χαχα

 

Εχω απορία...αφου έφτασαν τα 18 χιλιοστά τα 4 την ovitrelle θα την κάνεις?????

Just now, Mariavalla είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Προσπαθούμε και εμείς με τον άντρα μου 8 μηνες για παιδάκι αλλά δεν έχει έρθει ακόμα. 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι δεν ξέρω αν είναι σχετικό. Είναι φυσιολογικό να ματωνουν τα ούλα? 

 

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ καλημέρα.  11 Σεπτεμβρίου τελευταία περίοδος .23+24 ήρθαμε σε ελευθερη επαφή.  Έχω κύκλο 28 ημερών πάντα. 

Έχει 4 μέρες νιώθω ένα βάρος στην κοιλιά Μ.  Σαν να μην μπορώ να την ρουφήξω κιόλας.  Πονακια περιόδου.  Κ αρκετά υγρά σαν νερό κ κάνω καμμία δουλειά κ κουράζομαι αμέσως. 

Σε 4-5 μέρες περιμενω περίοδο.  Άντε να δούμε τι θα δούμε.  

Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν θυμάμαι κάτι από συμπτώματα μόνο καφετί ροζ υγρά ,ποια μέρα δεν θυμάμαι ,εξάντληση κ υπνηλία. Ήμουν τυχερή κ είχα πιάσει τον πρώτο μήνα.  Για να δούμε τώρα πως θα πάει. 

Εύχομαι κ σε σας μια εγκυμοσύνη γρήγορα !!!

 
  •  

Καλώς ήρθατε κορίτσια μου!!!!εύχομαι γρηγορα μια εγκυμοσύνη!!!

@Mariavalla τα ούλα σου άρχισαν να ματωνουν οταν αρχίσατε να προσπαθείτε η το είχες και νωρίτερα???

Just now, Evouska είπε:

Βασούλα  μου καλά είμαι σήμερα περιμένω να μην αδιαθετησω!! Η αλήθεια είναι ότι από συμπτώματα δεν έχω σχεδόν τίποτα πια,μόνο ελάχιστο πόνο στη μέση ! Αν δεν μου έρθει σήμερα θα κάνω αύριο τεστακι! Γενικά φοβαμαι μην το κάνω νωρίς κ απογοητευτω να σου πω την αλήθεια!!

Αυριο π θα είναι η πρωτη μέρα καθυστέρησης δεν είναι νωρις...αχ μακαρι να κάνεις την αρχη του μηνα....έχουμε και στοίχημα μη ξεχνιεστε..χαχαχα:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Εχω απορία...αφου έφτασαν τα 18 χιλιοστά τα 4 την ovitrelle θα την κάνεις?????

 

Καλώς ήρθατε κορίτσια μου!!!!εύχομαι γρηγορα μια εγκυμοσύνη!!!

@Mariavalla τα ούλα σου άρχισαν να ματωνουν οταν αρχίσατε να προσπαθείτε η το είχες και νωρίτερα???

Αυριο π θα είναι η πρωτη μέρα καθυστέρησης δεν είναι νωρις...αχ μακαρι να κάνεις την αρχη του μηνα....έχουμε και στοίχημα μη ξεχνιεστε..χαχαχα:wub:

Ναι θα την κάνουμε για πιο στοχευμένες επαφές 

Και έχω κ αλλά ωάρια από πίσω γύρω στο 16 άσε δε ξερεις μπορεί την τρίτη να έχει γίνει θαύμα και ν έχει πάει 7.50 το ενδομήτριο δε  ξέρουμε 

Λέμε τώρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ναι θα την κάνουμε για πιο στοχευμένες επαφές 

Και έχω κ αλλά ωάρια από πίσω γύρω στο 16 άσε δε ξερεις μπορεί την τρίτη να έχει γίνει θαύμα και ν έχει πάει 7.50 το ενδομήτριο δε  ξέρουμε 

Λέμε τώρα

Γίνεται να μην απογοητευεσαι???????και μόνο π εχεις τοσα ωοθηλακια είναι από μόνο του πολυ θετικό!!!!την ovitrelle θα την κάνεις απόψε???????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι 8 μηνες δεν έχουν ξανά ματώσει ποτέ. Σήμερα ήταν πρώτη φορά αλλά ήταν πολύ χωρίς βέβαια να με πονάει κάτι. Έχω κύκλο 26 με 28 μέρες και το περιμένω σε 10 μέρες. Το ξέρω είναι πάρα πολύ νωρίς και δεν θέλω να κοροϊδεύω τον εαυτό μου αλλά είπα να ρωτήσω μηπως το είχε κάποια άλλη τόσο νωρίς και εν τέλει ήταν έγκυος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Γίνεται να μην απογοητευεσαι???????και μόνο π εχεις τοσα ωοθηλακια είναι από μόνο του πολυ θετικό!!!!την ovitrelle θα την κάνεις απόψε???????

Έχει ένα σωρό αβγά.ειναι πολύ θετικό.και η κολλητή μου είχε 12 με τροποποιημένη δόση κ με την πρώτη σπερματεγχυση έπιασε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...