Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Τονιαα είπε:

Να σας πω την εμπειρία μου....εάν δεν το είχα ψάξει δεν θα το ήξερα γιατί στους άντρες δεν έχει συμπτώματα...ειχανε πολύ καλή ουρολογο. 

Και τώρα κυνηγάω συμπτώματα....χα χα...Τι να πω....καλή μας τύχη

 

Εντάξει να μας τν πεις απλά εάν μας είχες διαβάσει λίγο πριν γράψεις θα έβλεπες ότι εδώ πέρα δίνουμε η μία κουράγιο στην άλλη κ χαιρόμαστε Μ την χαρά της άλλης...σε καμία περίπτωση δεν μιλάμε για στείρωση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τονιαα είπε:

Καλλιέργεια σπέρματος έκανε...

Εφόσον κάναμε σωστή θεραπεία όλα πήγαν καλά.. 

Το ουρεοπλασμα όταν το έχει ο άντρας στο σπερμα  καταστρέφει το σπερματοζωάριο και εάν τα έχει πολύ καιρω μπορεί να προκαλέσει ακόμα και στείρωση...

Την απλή καλλιέργεια σπερματος εννοείς; Γιατί ο δικός μου είχε κάνει απλή κ ήταν καθαρή κ μετά του είπε ένας γιατρός ότι πρέπει να κάνει ειδική για ουρεοπλασμα κ μυκοπλασμα γιατί αυτά δεν φαίνονται στην απλή καλλιέργεια.βασικα είχε φανεί στις δικές μου εξετάσεις κ στην καλλιέργεια του άντρα μου δεν φάνηκε κ απορήσαμε κ όταν είπε ο γιατρός ότι θέλει ειδική καλλιέργεια τότε καταλάβαμε γιατί δεν φάνηκε στην καλλιέργεια του άντρα μου.δεν γίνεται να είχα εγώ κ ο άντρας μου όχι.ειχε κι αυτός κ απλά δεν φάνηκε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 said:

Εντάξει να μας τν πεις απλά εάν μας είχες διαβάσει λίγο πριν γράψεις θα έβλεπες ότι εδώ πέρα δίνουμε η μία κουράγιο στην άλλη κ χαιρόμαστε Μ την χαρά της άλλης...σε καμία περίπτωση δεν μιλάμε για στείρωση

Ναι κουράγιο με αληθινά γεγονότα....γιατί εάν εγώ ξέρω κάτι το οποίο εσυ μπορείς να αγνοήσεις με το να σου λέω σε βοηθάω δεν σου κάνω κακό.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααα τι κανετε????

Εχω την αισθηση οτι πρεπει να τσακωσα καμια κολπιτιδα..κατι παιζει εκει κατω..κατι ασπρα υγρα υπαρχουν.. 12 εκανα ενα ντους κ τωρα πηγα αλλαξα παλι εσωρουχο..αυτο μου ελειπε τωρα, πηρα αντιβιωση τον μαιο για την κολπιτιδα, να εκανε καμια υποτροπη? Παντως οταν εκανα παλι τον μαιο παπ δεν ειχα, με ειχε πιασει η αντιβιωση.. @Emilly βοηθεια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία said:

Την απλή καλλιέργεια σπερματος εννοείς; Γιατί ο δικός μου είχε κάνει απλή κ ήταν καθαρή κ μετά του είπε ένας γιατρός ότι πρέπει να κάνει ειδική για ουρεοπλασμα κ μυκοπλασμα γιατί αυτά δεν φαίνονται στην απλή καλλιέργεια.βασικα είχε φανεί στις δικές μου εξετάσεις κ στην καλλιέργεια του άντρα μου δεν φάνηκε κ απορήσαμε κ όταν είπε ο γιατρός ότι θέλει ειδική καλλιέργεια τότε καταλάβαμε γιατί δεν φάνηκε στην καλλιέργεια του άντρα μου.δεν γίνεται να είχα εγώ κ ο άντρας μου όχι.ειχε κι αυτός κ απλά δεν φάνηκε.

Μπορεί και να μην το είχε ο άντρας σου απλά πάντα την θεραπεία την κάνουν και οι δύο...την άλλη καλλιέργεια κάναμε νομίζω που μας έδειξε το μικροβιο...

Just now, Wannabemama said:

Ρε κορίτσια ένα σπερμοδιαγραμμα σε τι κόστος παίζει;;;

Περίπου 70€

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama said:

Ρε κορίτσια ένα σπερμοδιαγραμμα σε τι κόστος παίζει;;;

Έμαθα πρόσφατα τιμή για το andr..lab στην Θεσσαλονίκη 55€ χωρίς ΕΟΠΥΥ. Μας σύστησε το συγκεκριμένο εργαστήριο ο γιατρός και υποτίθεται είναι πολύ αξιόπιστο.

@Τονιαα καλά έκανες και μας το είπες..δεν επιδιώκουμε να ζούμε σε ροζ συννεφακια. Κάθε γυναίκα σκέφτεται ότι ευθύνεται η ίδια εξ'ολοκλήρου είτε για θέματα αδυναμίας σύλληψης είτε για αποβολές εδώ και αιώνες. Ε λοιπόν υπάρχει και ο ανδρικός παράγοντας και μπορεί να υπάρχει θέμα εκεί...

Για κόστος καλλιέργειας σπέρματος απλής και μυκοπλασμ./ουρεοπλασματος ξέρετε περίπου;

  • Ευχαριστώ 1

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Κοριτσια χρειαζομαι τη βοήθειά σας. Ξεκινησα απο χθες τεστ ωορρηξιας. Σημερα μου βγηκε φατσουλα. Πηρα της clearblue. Αρα θετικο. Ειμαι σημερα στην 11η μερα και ο κυκλος μου ειναι 27 με 28 μερες. Ποτε πρέπει να εχω επαφές και ποτε θα γινει περίπου η ωορρηξια; 

Κορίτσι μου καλησπέρα, νομίζω ότι αφου βγηκε θετικό το τεστ ωορρηξίας οι 2 πιο γόνιμες σου μέρες είναι σήμερα και αύριο! Οπότε βουρρρρ!!❤

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Κοριτσιαααα τι κανετε????

Εχω την αισθηση οτι πρεπει να τσακωσα καμια κολπιτιδα..κατι παιζει εκει κατω..κατι ασπρα υγρα υπαρχουν.. 12 εκανα ενα ντους κ τωρα πηγα αλλαξα παλι εσωρουχο..αυτο μου ελειπε τωρα, πηρα αντιβιωση τον μαιο για την κολπιτιδα, να εκανε καμια υποτροπη? Παντως οταν εκανα παλι τον μαιο παπ δεν ειχα, με ειχε πιασει η αντιβιωση.. @Emilly βοηθεια!!

καλε τα ασπρα υγρα ειναι φυσιολογικα ! μια χαρα εισαι. οι κολπιτιδες εχουν συνηθως πρασινα υγρα κ φαγουρα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kelly_V said:

Έμαθα πρόσφατα τιμή για το andr..lab στην Θεσσαλονίκη 55€ χωρίς ΕΟΠΥΥ. Μας σύστησε το συγκεκριμένο εργαστήριο ο γιατρός και υποτίθεται είναι πολύ αξιόπιστο.

@Τονιαα καλά έκανες και μας το είπες..δεν επιδιώκουμε να ζούμε σε ροζ συννεφακια. Κάθε γυναίκα σκέφτεται ότι ευθύνεται η ίδια εξ'ολοκλήρου είτε για θέματα αδυναμίας σύλληψης είτε για αποβολές εδώ και αιώνες. Ε λοιπόν υπάρχει και ο ανδρικός παράγοντας και μπορεί να υπάρχει θέμα εκεί...

Για κόστος καλλιέργειας σπέρματος απλής και μυκοπλασμ./ουρεοπλασματος ξέρετε περίπου;

Πληρώσαμε 250€ για αυτά και τα δύο μαζί....ζούμε Κρήτη όμως και εδώ η τιμές είναι λίγο στα ύψη δεν υπάρχει ανταγωνισμός...Εγώ να βοηθήσω ήθελα τπτ κακό....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, TATAKI είπε:

Κοριτσια χρειαζομαι τη βοήθειά σας. Ξεκινησα απο χθες τεστ ωορρηξιας. Σημερα μου βγηκε φατσουλα. Πηρα της clearblue. Αρα θετικο. Ειμαι σημερα στην 11η μερα και ο κυκλος μου ειναι 27 με 28 μερες. Ποτε πρέπει να εχω επαφές και ποτε θα γινει περίπου η ωορρηξια; 

Και εγω εχω καλο προαισθημα για σενα. Ενιωσα πως το εκανες νωρις το τεστακι σου σημερα. 

Κοριτσι μου και εγω αυτο εκανα.. Και λεει οτι οταμ δουμε θετικο φατσουλα πρεπει να κανουμε 2μερες συνεχομενα.. Δηλαδή να κανεις σημερα και αυριο.. Γιατι εντόπισε την ορμονη της ωορρηξίας οποτε μεσα σε 48 ωρες θα γινει η ωορρηξία.. Δεν ξερςις ποτε.. Μπορει να γινει σημερα μπορει και αυριο.. Για αυτο κανε και σημερα και αυτιο και εγω θα σου ελεγα και μεθαυριο.. Και εγω θα το προσπαθησω να κανω και σημερα αν και δεν το κοβω γιατι ο δικος μου δουλευε ολη μερα ως τωρα. Και ειναι πτωμα. Αλλα καναμε και τις δυο μερες που επρεπε.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 said:

Κοριτσι μου και εγω αυτο εκανα.. Και λεει οτι οταμ δουμε θετικο φατσουλα πρεπει να κανουμε 2μερες συνεχομενα.. Δηλαδή να κανεις σημερα και αυριο.. Γιατι εντόπισε την ορμονη της ωορρηξίας οποτε μεσα σε 48 ωρες θα γινει η ωορρηξία.. Δεν ξερςις ποτε.. Μπορει να γινει σημερα μπορει και αυριο.. Για αυτο κανε και σημερα και αυτιο και εγω θα σου ελεγα και μεθαυριο.. Και εγω θα το προσπαθησω να κανω και σημερα αν και δεν το κοβω γιατι ο δικος μου δουλευε ολη μερα ως τωρα. Και ειναι πτωμα. Αλλα καναμε και τις δυο μερες που επρεπε.. 

Θα προσπαθησω να κανω σημερα, αυριο, μεθαυριο. Απο την μια σκεφτομαι που λενε καθε 2 μερες για να ειναι δυνατο το σπερμα απο την αλλη αν περιμενω να δυναμωσει θα χασω τις μερες...θα παω για σερι αν φυσικα συνεργαστει και ο δικος μου λογω δουλειας και κουρασης και οτι γινει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Θα προσπαθησω να κανω σημερα, αυριο, μεθαυριο. Απο την μια σκεφτομαι που λενε καθε 2 μερες για να ειναι δυνατο το σπερμα απο την αλλη αν περιμενω να δυναμωσει θα χασω τις μερες...θα παω για σερι αν φυσικα συνεργαστει και ο δικος μου λογω δουλειας και κουρασης και οτι γινει...

Βαλτον κατω σημερα. Χαχχαχα  μη τον αφησεις το σκεφτει.. Ωστε και αυριο αν ειναι κουρασμενος εσυ να εχεις αποθεμα απο σημερα.. Χο χο χο.. Ποσο πονηρες ειμαστε πιααα.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Θα προσπαθησω να κανω σημερα, αυριο, μεθαυριο. Απο την μια σκεφτομαι που λενε καθε 2 μερες για να ειναι δυνατο το σπερμα απο την αλλη αν περιμενω να δυναμωσει θα χασω τις μερες...θα παω για σερι αν φυσικα συνεργαστει και ο δικος μου λογω δουλειας και κουρασης και οτι γινει...

καθε μερα καθε μερα! κ κανονικα επρεπε κ εχθες η προχθες . να ξερεις το σπερμα αν μεινει τεσσερις μερες μεσα μετα χαλαει οποτε θελει κ απο πριν συχνα πυκνα επαφες. ξεκουραση αφου γινει η ωορηξια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Κοριτσια χρειαζομαι τη βοήθειά σας. Ξεκινησα απο χθες τεστ ωορρηξιας. Σημερα μου βγηκε φατσουλα. Πηρα της clearblue. Αρα θετικο. Ειμαι σημερα στην 11η μερα και ο κυκλος μου ειναι 27 με 28 μερες. Ποτε πρέπει να εχω επαφές και ποτε θα γινει περίπου η ωορρηξια; 

Και εγω εχω καλο προαισθημα για σενα. Ενιωσα πως το εκανες νωρις το τεστακι σου σημερα. 

πρέπει να κανεις σημερα συν 2 μερες ακομα


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...