Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, *Vasoula είπε:

Έχετε το στο πίσω μέρος του μυαλού σου σαν μια εναλλακτική  που σου ευχομαι να μη χρειαστεί να φτάσετε ως εκεί!!!!!έχεις κάνει και σαλπιγγογραφια???

Εννοείτε και έκανα. Καλή ήταν και αυτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kons27 είπε:

Ωχ τι είπες τώρα... θυμάμαι είχα τέτοιο παλιά...λες να έχει κ ο σύντροφός? είμαστε στον 5ο μήνα προσπαθειών..

Ναι ναι δυστυχώς

Και παλι μην απογοητευεσαι..αλλωστε μοιαζουν πολυ τα συμπρωματα εγκυμοσυνης και περιοδου...απλα ελεγα μηπως ειχες και τιποτα διαφορετικο!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Έχετε το στο πίσω μέρος του μυαλού σου σαν μια εναλλακτική  που σου ευχομαι να μη χρειαστεί να φτάσετε ως εκεί!!!!!έχεις κάνει και σαλπιγγογραφια???

Φυσικά εκείνος το είχε και όταν ξεκινήσαμε τής προσπάθειες ελεύθερα πια ένοιωσα κάποιες ενοχλήσεις...φαγουρα πόνο..άλλα νομίζαμε ότι είχα Ουρολοίμωξη και παρόλο που έκανα θεραπεία ένοιωθα το ίδιο....και τελικά όλα ξεκαθαρισαν όταν κάναμε σπερματοδιαγραμμα και καλλιέργεια σπέρματος...το μικρόβιο είχε δημιουργήσει τερατοσπερμια με αποτέλεσμα η σύλληψη να ήταν αδύνατη...ψάξτε το..

Link to comment
Share on other sites

Καλεεεε πόσα είπατε μια ωρίτσα βγήκα να ταισω κοιμησω την μικρή να φάμε και εμείς και είπατε τοσααα!!!!

Εγώ έχω πόνους περιόδου και τσιμπήματα χαμηλά μία εβδομάδα νωριτερα??? Απορώ να είναι οι πονοι στο μυαλό μου,?σήκωσα την μικρή λίγη ώρα αγγαλια(11κιλα) και άρχισα να πονάω

@Τονιαα και @Nikipa καλώς ήρθατε κορίτσια στο κλαμπ μας σύντομα με γερά μωράκια στις κοιλιτσες!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλεεεε πόσα είπατε μια ωρίτσα βγήκα να ταισω κοιμησω την μικρή να φάμε και εμείς και είπατε τοσααα!!!!

Εγώ έχω πόνους περιόδου και τσιμπήματα χαμηλά μία εβδομάδα νωριτερα??? Απορώ να είναι οι πονοι στο μυαλό μου,?σήκωσα την μικρή λίγη ώρα αγγαλια(11κιλα) και άρχισα να πονάω

@Τονιαα και @Nikipa καλώς ήρθατε κορίτσια στο κλαμπ μας σύντομα με γερά μωράκια στις κοιλιτσες!!!

Αχ να είσαι καλά.. Και σε σένα το ίδιο εύχομαι όπως και σε όλες τις κοπέλες να μη ταλαιπωρηθουν  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλεεεε πόσα είπατε μια ωρίτσα βγήκα να ταισω κοιμησω την μικρή να φάμε και εμείς και είπατε τοσααα!!!!

Εγώ έχω πόνους περιόδου και τσιμπήματα χαμηλά μία εβδομάδα νωριτερα??? Απορώ να είναι οι πονοι στο μυαλό μου,?σήκωσα την μικρή λίγη ώρα αγγαλια(11κιλα) και άρχισα να πονάω

@Τονιαα και @Nikipa καλώς ήρθατε κορίτσια στο κλαμπ μας σύντομα με γερά μωράκια στις κοιλιτσες!!!

Δεν Αποκλείεται να εχεις μικρά πονάκια...αφου σηκωνες και την μικρή!!!πότε λες για τεστάκι εσυ????Τετάρτη Πέμπτη???

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Δεν Αποκλείεται να εχεις μικρά πονάκια...αφου σηκωνες και την μικρή!!!πότε λες για τεστάκι εσυ????Τετάρτη Πέμπτη???

Παρασκευή θα το κάνω 23 σημαδιακη ημερομηνία....25ειναι να ερθει

Just now, *Vasoula είπε:

Δεν Αποκλείεται να εχεις μικρά πονάκια...αφου σηκωνες και την μικρή!!!πότε λες για τεστάκι εσυ????Τετάρτη Πέμπτη???

Απλά συνήθως πονάω άντε δύο μέρες πριν και έτσι καταλαβαίνω ότι έρχεται!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Φυσικά εκείνος το είχε και όταν ξεκινήσαμε τής προσπάθειες ελεύθερα πια ένοιωσα κάποιες ενοχλήσεις...φαγουρα πόνο..άλλα νομίζαμε ότι είχα Ουρολοίμωξη και παρόλο που έκανα θεραπεία ένοιωθα το ίδιο....και τελικά όλα ξεκαθαρισαν όταν κάναμε σπερματοδιαγραμμα και καλλιέργεια σπέρματος...το μικρόβιο είχε δημιουργήσει τερατοσπερμια με αποτέλεσμα η σύλληψη να ήταν αδύνατη...ψάξτε το..

Καλώς ήρθες Τόνια!έχω την εντύπωση πως για το ουρεοπλασμα είναι ειδική η καλλιέργεια που κάνει ο άντρας,έτσι δεν είναι;κ κοστίζει παραπάνω από την απλή καλλιέργεια.ετσι μας είχε πει ένας γιατρός πριν χρόνια που ήθελε να κάνει ο άντρας μου εξςταση.τερατοσπερμια;;;;δηλαδή;;;γίνεται αυτό από το ουρεοπλασμα;;;δυστυχώς ξεμπερδευεις πολύ δύσκολα από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

ευτυχώς που είστε εσείς αισιόδοξες για μένα 

Κ έχω ν ακουμπάω κάπου

Και εγω ειμαι αισιοδοξη για εσενα.. Εχε πιστη και υπομονη.. Αν δεν σου έρθει πηγαινε για χοριακη.  ❤️❤️❤️ Εγω σημερα ειχα αρκετα τραβηγματα. Να προσθεσω οτι πρεπει εχθες να εγινε η ωορρηξία και σημερα ειχα τραβηγματα και δεξια και αριστερα και υπνηλία.. Ειναι συμπτώματα της ωορρηξίας αυτα? Δεν το ειχα παρατηρήσει ποτε.. Παιζει τιποτα με ορμονες μετα την ωορρηξία? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Και εγω ειμαι αισιοδοξη για εσενα.. Εχε πιστη και υπομονη.. Αν δεν σου έρθει πηγαινε για χοριακη.  ❤️❤️❤️ Εγω σημερα ειχα αρκετα τραβηγματα. Να προσθεσω οτι πρεπει εχθες να εγινε η ωορρηξία και σημερα ειχα τραβηγματα και δεξια και αριστερα και υπνηλία.. Ειναι συμπτώματα της ωορρηξίας αυτα? Δεν το ειχα παρατηρήσει ποτε.. Παιζει τιποτα με ορμονες μετα την ωορρηξία? 

Εννοείται όλες οι ορμόνες δουλεύουν στο φουλ μετά την ωορρηξία 

Κ εγώ έχω υπνηλία πολύ ακόμα 

Και ζεσταίνομαι απίστευτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ασία said:

Καλώς ήρθες Τόνια!έχω την εντύπωση πως για το ουρεοπλασμα είναι ειδική η καλλιέργεια που κάνει ο άντρας,έτσι δεν είναι;κ κοστίζει παραπάνω από την απλή καλλιέργεια.ετσι μας είχε πει ένας γιατρός πριν χρόνια που ήθελε να κάνει ο άντρας μου εξςταση.τερατοσπερμια;;;;δηλαδή;;;γίνεται αυτό από το ουρεοπλασμα;;;δυστυχώς ξεμπερδευεις πολύ δύσκολα από αυτό.

Καλλιέργεια σπέρματος έκανε...

Εφόσον κάναμε σωστή θεραπεία όλα πήγαν καλά.. 

Το ουρεοπλασμα όταν το έχει ο άντρας στο σπερμα  καταστρέφει το σπερματοζωάριο και εάν τα έχει πολύ καιρω μπορεί να προκαλέσει ακόμα και στείρωση...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Καλλιέργεια σπέρματος έκανε...

Εφόσον κάναμε σωστή θεραπεία όλα πήγαν καλά.. 

Το ουρεοπλασμα όταν το έχει ο άντρας στο σπερμα  καταστρέφει το σπερματοζωάριο και εάν τα έχει πολύ καιρω μπορεί να προκαλέσει ακόμα και στείρωση...

Τονιααα ήρθες να μας κάνεις την καρδιά περιβόλι.... 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χρειαζομαι τη βοήθειά σας. Ξεκινησα απο χθες τεστ ωορρηξιας. Σημερα μου βγηκε φατσουλα. Πηρα της clearblue. Αρα θετικο. Ειμαι σημερα στην 11η μερα και ο κυκλος μου ειναι 27 με 28 μερες. Ποτε πρέπει να εχω επαφές και ποτε θα γινει περίπου η ωορρηξια; 

Just now, Ellidr said:

Εννοείται όλες οι ορμόνες δουλεύουν στο φουλ μετά την ωορρηξία 

Κ εγώ έχω υπνηλία πολύ ακόμα 

Και ζεσταίνομαι απίστευτα

Και εγω εχω καλο προαισθημα για σενα. Ενιωσα πως το εκανες νωρις το τεστακι σου σημερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Εννοείται όλες οι ορμόνες δουλεύουν στο φουλ μετά την ωορρηξία 

Κ εγώ έχω υπνηλία πολύ ακόμα 

Και ζεσταίνομαι απίστευτα

Εγω εχω υπνηλια δυο μερες τωρα...με παιρνει ο υπνος στον καναπε οπως βλεπω τηλεοραση απο νωρις...

Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 said:

Τονιααα ήρθες να μας κάνεις την καρδιά περιβόλι.... 

Να σας πω την εμπειρία μου....εάν δεν το είχα ψάξει δεν θα το ήξερα γιατί στους άντρες δεν έχει συμπτώματα...ειχανε πολύ καλή ουρολογο. 

Και τώρα κυνηγάω συμπτώματα....χα χα...Τι να πω....καλή μας τύχη

Quote

:-D:-D

Just now, Τονιαα said:

Να σας πω την εμπειρία μου....εάν δεν το είχα ψάξει δεν θα το ήξερα γιατί στους άντρες δεν έχει συμπτώματα...ειχανε πολύ καλή ουρολογο. 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...