Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Μακάρι κορίτσια το να έχουμε θετική ενέργεια παιζει το πιο σημαντικό ρόλο...το άγχος λειτουργεί αρνικα στην σύλληψη...Οπότε καλή ψυχολογία και προσπάθεια, ψάξιμο γενικά εάν κάτι δεν μας κολλάει...

Πριν 2 μήνες μόλις τελείωσα την θεραπεία για το ουρεοπλασμα είχα καθηστερηση έκανα τεστ αρνιτικο, έκανα β χοριακη αρνητική μετά από 2 εβδομάδες πήγα στον γιατρό και μου λέει ότι έχω κυστη (πρώτη φορά στην ζωή μου) και σε λίγες μέρες θα μου έρθει και εάν δεν μου ερχόταν να πάω να ξανα κάνω χοριακη και μετά να πάρω κάτι χάπια για να μου έρθει...μετά από 2 μέρες είχα ελαχιστο αίμα για δύο μέρες...ελαχιστο όμως ούτε μια σερβιετα ας πούμε...τηλ στο γιατρό και τον ρωταω αυτο το αίμα να το λαβω σαν περίοδο; Και μου λέει όχι πάρε τα χάπια....δεν τα πήρα είπα θα εμπιστευτώ το σώμα μου πρώτη φορά μου συνέβη και μετά από την αντιβιωτικη θεραπεία του 1.5 μήνα....Οπότε έδωσα χρόνο στο σώμα μου να επανέλθει...Και όντως σε 27 μέρες ήρθε φυσιολογικά...Και ξανά και ξανά....ΑΥΤΑ ΧΕΧΕ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu είπε:

κοιτα ξερεις κ εσυ οτι αυτο ειναι κ συμπτωμα εγκυμοσυνης. Να νιωθουμε οτι μας ερχεται περιοδος απο στιγμη σε στιγμη.

Το θετικο ως τωρα ειναι οτι δεν επεσε η θερμοκρασια σου κ οτι το τεστ που εκανες ηταν νωρις. Ας κρατησουμε αυτα κ ας περιμενουμε!! Δεν τελειωσε ακομα κατι...

εχεις κανει τεστ;;; καλε τι μου λες θα τρελαθωωω

Καθε Δευτερα μαθαινω εγκυμοσυνη, λες να εισαι η επομενη;;;;;;;;;

Δεν εκανα ακομη φοβαμαι χαχαχαχα 

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Δεν έκανες ακόμα τεστακι???

Οχι φοβαμαι χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Avmar said:

Δεν εκανα ακομη φοβαμαι χαχαχαχα 

Οχι φοβαμαι χαχαχαχα

καλε πως αντεχεις;;; ωορρηξια καταλαβες καταρχην;

εισαι 3 μερες καθυστερηση, νιωθεις τιποτα πονακια;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πονάει το στήθος από χθες κ το βράδυ πονούσε κ η κοιλιά κ ένιωθα ότι έρχεται.η θερμοκρασία όμως δεν έπεσε κ θα δείξει.για τις προηγούμενες φορές που καταλάβαινα την ωορηξια ήταν καλύτερα είχα μια ιδέα ποτέ να περιμένω τώρα μπέρδεμα.

Φίλε μια από τα ίδια 

Το βράδυ είχα τραβήγματα χαμηλά στη κοιλιά 

Λέω ωχ 

Έρχεται ,με το που ανοίγω τα μάτια μου , θερμόμετρο 37.1

Πάω τουαλέτα τίποτα 

Οπότε ακόμα ελπίζω η ερμη

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Avmar είπε:

Δεν εκανα ακομη φοβαμαι χαχαχαχα 

Οχι φοβαμαι χαχαχαχα

Χαχαχχα τι φοβάσαι βρε με τρεις μέρες ότι είναι θα φανεί!!!!

 

 

Κορίτσια μόλις έμαθα ότι όταν είσαι έγκυος βγαίνει και το τεστ της ωορρηξίας θετικό!!:shock:

  • Μπερδεμένη/-ος 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Χαχαχχα τι φοβάσαι βρε με τρεις μέρες ότι είναι θα φανεί!!!!

 

 

Κορίτσια μόλις έμαθα ότι όταν είσαι έγκυος βγαίνει και το τεστ της ωορρηξίας θετικό!!:shock:

Αχ ναι μου το ειπε κ η @*ζουζουνα*!!! αυτο!!!!

@Avmar βλεπω να εισαι το θετικο νεο για  τριτη Δευτερα στη σειρα!!!
κανε τεστττττττττττττττττττττττττττττττττ

Just now, Ellidr said:

Φίλε μια από τα ίδια 

Το βράδυ είχα τραβήγματα χαμηλά στη κοιλιά 

Λέω ωχ 

Έρχεται ,με το που ανοίγω τα μάτια μου , θερμόμετρο 37.1

Πάω τουαλέτα τίποτα 

Οπότε ακόμα ελπίζω η ερμη

και βεβαια να ελπιζεις, αφου δεν ηρθε ακομα κ εχεις κ θερμοκρασια καλη!!!!!

αντε βρε κοριτσια μακαριιιιιιι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Αχ ναι μου το ειπε κ η @*ζουζουνα*!!! αυτο!!!!

@Avmar βλεπω να εισαι το θετικο νεο για  τριτη Δευτερα στη σειρα!!!
κανε τεστττττττττττττττττττττττττττττττττ

Δεν το ήξερα δεν το είχα ακούσει ποτέ μου το είπε φίλη μου έγκυος!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κοίτα μη με περιμένεις πολύ...άμα φτάσουν 40 εβδομάδες και μετά κοιτα να γεννήσεις χαχαχαχαχαχαχα.

Αχ με το καλό...να ξέρεις οι αναγουλες είναι πολύ καλές να τις ευχαριστηθεις.τελεια γερό να είναι το ζουζουνι με το καλό.νσι ρε συ εκεί μπαίνοντας 6 με 7 εβδομάδα κ εμένα ξεκινούσε κυρίως καούρα κ δεν μπορούσα να κατάπιω ούτε νερό 

εγω νερο θελω ολη την ωρα!να φαω δε θελω!! και μου μυριζουν ασχημα τα παντα! υπομονη, ας ειναι καλα το σπορακι κ χαλαλι ολα! Εμιλλυ να ξερεις ειμαι πολυ σιγουρη για σενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

εγω νερο θελω ολη την ωρα!να φαω δε θελω!! και μου μυριζουν ασχημα τα παντα! υπομονη, ας ειναι καλα το σπορακι κ χαλαλι ολα! Εμιλλυ να ξερεις ειμαι πολυ σιγουρη για σενα!!!

Είσαι σίγουρα έγκυος...άντε με το καλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Δεν το ήξερα δεν το είχα ακούσει ποτέ μου το είπε φίλη μου έγκυος!!!

θα μας τελειωσουν τα τεστ εγκυμοσυνης κ θα αρχισουμε να κατουραμε της ωορρηξιας!!! χαχαχαχαχα

χαμος θα γινει!!! ακους @Emilly ??

κοιτα λογικα αφου ολες οι ορμονες ανεβαινουν με την γονιμοποιηση και εμφυτερυση, το τεστ ωρρηξιας που ανιχνευει LH και fsh Θα ειναι παντα θετικο!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια,

Εγω νιωθω χαλια.. με ποναει η κοιλια μου εδω κ κανα 15λεπτο. Αυριο περιμενω, αλλα οκ, τουλαχιστον ειμαι μεσα στις μερες της ωχρινικης φασης.. Ντρεπομαι στην ηλικια μου να πιστευω οτι θα ερθει φυσικα κ βασικα ντρεπομαι ολες εσας, σε αλλο φορουμ επρεπε να ειμαι.. Παρακαλαω τη Παναγια να μου δωσει το θαρρος να ξεκινησω εξωσωματικη.. Συγνωμη για το ξεσπασμα, αυριο μεθαυριο θα ειμαι καλυτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

θα μας τελειωσουν τα τεστ εγκυμοσυνης κ θα αρχισουμε να κατουραμε της ωορρηξιας!!! χαχαχαχαχα

χαμος θα γινει!!! ακους @Emilly ??

κοιτα λογικα αφου ολες οι ορμονες ανεβαινουν με την γονιμοποιηση και εμφυτερυση, το τεστ ωρρηξιας που ανιχνευει LH και fsh Θα ειναι παντα θετικο!

Ακούω η μαύρη τι να κάνω...ακούω αλλά δεν βλέπω χαχαχαχαχαχαχα.

Just now, tina79 είπε:

Καλημερα κοριτσια,

Εγω νιωθω χαλια.. με ποναει η κοιλια μου εδω κ κανα 15λεπτο. Αυριο περιμενω, αλλα οκ, τουλαχιστον ειμαι μεσα στις μερες της ωχρινικης φασης.. Ντρεπομαι στην ηλικια μου να πιστευω οτι θα ερθει φυσικα κ βασικα ντρεπομαι ολες εσας, σε αλλο φορουμ επρεπε να ειμαι.. Παρακαλαω τη Παναγια να μου δωσει το θαρρος να ξεκινησω εξωσωματικη.. Συγνωμη για το ξεσπασμα, αυριο μεθαυριο θα ειμαι καλυτερα!!

Αμαννννν.με αυτή την ντροπή.ναι σταύρωσε με κύρια μου θέλω παιδί κ είμαι 40+ ...όχι ντροπή..αβγά στις μασχάλες να μας βάλουν κ να μας βγάλουν κ τα νύχια.λοιπον χθες που πήγα στα μέρη μου κ μαζεύτηκαν Ε οι κολλητές έρχεται κ η κολλητή μου με τον μπέμπη 40 τον έκανε περισυ.ενταξει ένα χρόνο πάνω ένα κάτω δεν θα στο κάνω κ θέμα.μη ψάχνεις ακριβώς κ στον μήνα να είμαστε συνομιληκες.κ ενας μπέμπης να τον φας...τι της λείπει τώρα της φίλης εεε;;;;οχτώ χρόνια προσπαθούσε.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 said:

Καλημερα κοριτσια,

Εγω νιωθω χαλια.. με ποναει η κοιλια μου εδω κ κανα 15λεπτο. Αυριο περιμενω, αλλα οκ, τουλαχιστον ειμαι μεσα στις μερες της ωχρινικης φασης.. Ντρεπομαι στην ηλικια μου να πιστευω οτι θα ερθει φυσικα κ βασικα ντρεπομαι ολες εσας, σε αλλο φορουμ επρεπε να ειμαι.. Παρακαλαω τη Παναγια να μου δωσει το θαρρος να ξεκινησω εξωσωματικη.. Συγνωμη για το ξεσπασμα, αυριο μεθαυριο θα ειμαι καλυτερα!!

ολες εχουμε σκαμπανευασματα Τινα μου! 

Γιατι να ντρεπεσαι; 41 εισαι καλε!!!! νταξει οκ δεν εισαι κ 20 αλλα οσο εχεις ωορρηξια κ περιοδο, τιποτα δεν εχει τελειωσει!! σημερα ειναι μια δυσκολη μερα, παρε τον χρονο σου, ηρεμησε, πιες ενα καφεδακι, κανε μια βολτουλα, παρε βαθιες αναπνοες και αυριο θα ειναι μια καλυτερη μερα!!!! 

Οσο για την εξωσωματικη, εσυ μονο ξερεις πως νιωθεις για αυτη τη διαδικασια. Για αρχη παρε λιγο χρονο , αδειασε το μυαλο σου ,κανε κατι τωρα που σε ηρεμει κ αυριο τα ξανασκεφτεσαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

εγω νερο θελω ολη την ωρα!να φαω δε θελω!! και μου μυριζουν ασχημα τα παντα! υπομονη, ας ειναι καλα το σπορακι κ χαλαλι ολα! Εμιλλυ να ξερεις ειμαι πολυ σιγουρη για σενα!!!

Αληθεια.;;;σε ευχαριστώ για τα θετικά σου vibes.αμανν.ουτε εγώ δεν είμαι.χαχαχα.λοιπον είναι καλά το μωρό να ξέρεις.δεν έχει να κάνει αν δεν έχει ποτέ μια έγκυος αναγουλες όλα καλά κ τέλεια.απλα τα δεδομένα λένε ότι αν έχει ναυτία είναι συν.δηλαδη πάει καλά.εινσι ένα καλό καμπανακι.κ πάλι υπάρχουν άπειρες που δεν το έχουν...αλλά μας αρέσει που το χεις.

Just now, Ellidr είπε:

Φίλε μια από τα ίδια 

Το βράδυ είχα τραβήγματα χαμηλά στη κοιλιά 

Λέω ωχ 

Έρχεται ,με το που ανοίγω τα μάτια μου , θερμόμετρο 37.1

Πάω τουαλέτα τίποτα 

Οπότε ακόμα ελπίζω η ερμη

Αμάν 37,1;;;από ποτέ έχεις να κάνεις τεστ εσύ;;;;τα φάγαμε όλα εεε;;;;καλά να πάθουμε να μάθουμε τώρα σαν τις βρεγμένες γάτες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...