Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

01 Νοεμβρίου εννοείς;;

Σε 14 μέρες ;; Να μου έρθει περίοδος;;

Σαν πολλές δε μου λες;;

Χαχαχαχα

Μήπως μπερδεύτηκες ;;;

Μάλλον. 

εγώ όταν γράφω αριθμούς ,γράφω σε ποια μέρα του κύκλου είμαι ,όχι ημερομηνία.

17-21/10 θα περιμενεις να αδιαθετησεις

27-31 ημερες θα ειναι ο κυκλος σου αυτον το μηνα

Νομιζω τα υπολογιςε σωστα η μαθηματικος της παρεας, τωρα πινω καφε, μην βαρατε! Χαχαχαχχαχαχαχχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kons27 είπε:

Περιμένω την Παρασκευή αλλά πήρα αυτό π είναι ευαίσθητο...που ανιχνεύει με τιμή 10... Θα έδειχνε αν ήταν θετικό

βρε συ ειναι μια εβδομάδα μετά όμως περιμένεις, δεν θα έδειχνε με τπτ γιατι αν η εμφυτευση γινει την 12η μερα που θεωρείται το αργότερο, θα δειξει θετικο την 14η μερα που περιμενεις περιοδο. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Περιμένω την Παρασκευή αλλά πήρα αυτό π είναι ευαίσθητο...που ανιχνεύει με τιμή 10... Θα έδειχνε αν ήταν θετικό

Καλημερα!!και εγω την παρασκευη περιμενω αλλα θα το κανω τεταρτη!!!οσο πιο κοντα στην ημερομηνια τοσο το καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ξέρω γω πάντως την 24 μέρα που μου έκανε υπέρηχο δεν είδε ωοθυλάκια η κύστες άρα μπορεί ,είδε μόνο το ωχρό 

Εμείς  πάντως 26 μερα ξανάηρθαμε σε επαφή 

αν ειδε σε υπέρηχο το ωχροσωματιο εχει γινει η ωορρηξια σιγουρα.οποτε απλα περιμένεις την ημερα που θα περίμενες για τεστ.μην τα κάνετε νωριτερα κ απογοητευεστε 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναι εγώ ξεκίνησα αλλα πλεον εχει να θηλάσει 3 με 4 μερες ,απλα μπορει που κ που στις 2 μερες εβγαλα λιγο αν το νιώθω καπως το στήθος 

Καλημέρα!είσαι δηλαδή σε φάση αποθηλασμου ε;όσο θηλαζες καθημερινά έκανες τεστ ωορρηξίας;δείχνουν την ωορρηξία κανονικά η επειδή η ορμόνη που μας ενδιαφέρει κατά το θηλασμό είναι(αν δεν κάνω λαθος) σε υψηλά επίπεδα,βγαίνουν πάντα θετικά;

19 ώρες πρίν, Olia s. είπε:

@Ασία καλημέρα! Εγώ τα είχα ξεκινήσει ενώ θήλαζα αποκλειστικά. Αδιαθέτησα όταν ο μικρός μου ήταν 8 μηνών, όποτε είχαμε πάνω από 8 θηλασμούς. Το τεστ έδειξε κανονικά. Αν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι, ευχαρίστως! Α! Χρησιμοποιούσα αυτά της home test

Καλημέρα!!κι εγώ αυτά χρησιμοποίησα σε μια τυχαία μέρα του κύκλου(ενώ θήλαζα) και έδειξαν εντονη τη δεύτερη γραμμη και την επόμενη μέρα έγινε πιο άχνη κ την 3η μέρα σχεδόν εξαφανίστηκε και ήρθε περίοδος.με μπέρδεψαν να πω την αλήθεια γιατί ήξερα πως γίνεται έντονη η γραμμη μια μέρα πριν την ωορρηξία και μετά μέχρι να έρθει η περίοδος γίνεται άχνη...έτσι δεν είναι;άρα όταν είδα έντονη γραμμή κ σε 2 μέρες μου ήρθε περίοδος σκέφτηκα πως ίσως δεν δείχνουν σωστά λόγω θηλασμού.ισως η ορμόνη να είναι ανεβασμένη κ γι αυτό να έδειξε θετικό το τεστ χωρίς να είναι ώρα για ωορρηξια.εν τω μεταξύ έκανε κ μια φίλη μου που θηλάζει περισσότερες φορές από μένα γιατί είναι μηνών το μωρό της (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό) και δεν εμφανίστηκε καν 2η γραμμή.αρα σίγουρα λόγω θηλασμού δεν βγαίνουν πάντα θετικα τουλάχιστον σε όλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία είπε:

Καλημέρα!είσαι δηλαδή σε φάση αποθηλασμου ε;όσο θηλαζες καθημερινά έκανες τεστ ωορρηξίας;δείχνουν την ωορρηξία κανονικά η επειδή η ορμόνη που μας ενδιαφέρει κατά το θηλασμό είναι(αν δεν κάνω λαθος) σε υψηλά επίπεδα,βγαίνουν πάντα θετικά;

Καλημέρα!!κι εγώ αυτά χρησιμοποίησα σε μια τυχαία μέρα του κύκλου(ενώ θήλαζα) και έδειξαν εντονη τη δεύτερη γραμμη και την επόμενη μέρα έγινε πιο άχνη κ την 3η μέρα σχεδόν εξαφανίστηκε και ήρθε περίοδος.με μπέρδεψαν να πω την αλήθεια γιατί ήξερα πως γίνεται έντονη η γραμμη μια μέρα πριν την ωορρηξία και μετά μέχρι να έρθει η περίοδος γίνεται άχνη...έτσι δεν είναι;άρα όταν είδα έντονη γραμμή κ σε 2 μέρες μου ήρθε περίοδος σκέφτηκα πως ίσως δεν δείχνουν σωστά λόγω θηλασμού.ισως η ορμόνη να είναι ανεβασμένη κ γι αυτό να έδειξε θετικό το τεστ χωρίς να είναι ώρα για ωορρηξια.εν τω μεταξύ έκανε κ μια φίλη μου που θηλάζει περισσότερες φορές από μένα γιατί είναι μηνών το μωρό της (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό) και δεν εμφανίστηκε καν 2η γραμμή.αρα σίγουρα λόγω θηλασμού δεν βγαίνουν πάντα θετικα τουλάχιστον σε όλες.

πλέον 4 με 5 μερες δεν εχει θηλάσει, αν κ γαλα μεχρι κ εχθες εβγαλα ελάχιστο με το χέρι για να μην το νιώθω καπως..οχι γεμάτο αλλα εντάξει...πάντως ορμονικες που έκανα εχω θηλαζα 2 φορες είμαστε το βράδυ, ήταν οκ.τωρα σε αυτόν τον κυκλο.ακομα θετικο δεν ειδα.πηγε κατι να γίνει την 10η μερα αλλα δεν ειδα θετικο.τωρα ειμαι 13η παλι πιστευω σημερα ή αύριο μηπως δω θετικο ,θα δειξει.

μμμ αυτο που λες στο 2ο κείμενο το παρατήρησα κ εγω οτι βάσει θερμοκρασίας κατι πηγαινε λάθος μετά δλδ η ωχρινικη φαση ηταν πολυ μικρή. τωρα που δεν θηλαζω θα σ πω τι γίνεται 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

17-21/10 θα περιμενεις να αδιαθετησεις

27-31 ημερες θα ειναι ο κυκλος σου αυτον το μηνα

Νομιζω τα υπολογιςε σωστα η μαθηματικος της παρεας, τωρα πινω καφε, μην βαρατε! Χαχαχαχχαχαχαχχα

Ναι αυτό ακριβώς

Χαχαχαχα

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

αν ειδε σε υπέρηχο το ωχροσωματιο εχει γινει η ωορρηξια σιγουρα.οποτε απλα περιμένεις την ημερα που θα περίμενες για τεστ.μην τα κάνετε νωριτερα κ απογοητευεστε 

Σήμερα είναι 28 μέρα 

Κάτι δε θα έδειχνε 

13 μέρες μετά την ωορρηξία;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ναι αυτό ακριβώς

Χαχαχαχα

Σήμερα είναι 28 μέρα 

Κάτι δε θα έδειχνε 

13 μέρες μετά την ωορρηξία;

δεν ξερω αν θα φαινόταν κάτι. μονο παχυ ενδομήτριο πιστευω


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

δεν ξερω αν θα φαινόταν κάτι. μονο παχυ ενδομήτριο πιστευω

Δηλαδή να μην πεθάνει η ελπίδα μου ακόμα;;

Τεστ σίγουρα δε ξανακανω 

Θα περιμένω να κλείσουν δύο βδομάδες μετά την ωορρηξία 

Κ αν δεν έρθει μέχρι τότε 

Μάλλον θα πάω για χοριακη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Δηλαδή να μην πεθάνει η ελπίδα μου ακόμα;;

Τεστ σίγουρα δε ξανακανω 

Θα περιμένω να κλείσουν δύο βδομάδες μετά την ωορρηξία 

Κ αν δεν έρθει μέχρι τότε 

Μάλλον θα πάω για χοριακη

Νιωθεις κατι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tina79 είπε:

Νιωθεις κατι??

Εκτός από απογοήτευση και στεναχώρια για άλλη μια φορά 

Όχι τίποτα άλλο 

Δεν έχω κανένα σύμπτωμα ,ούτε περιόδου ,ούτε εγκυμοσύνης 

Εκτός από νυχτουρια και ανεβασμένη θερμοκρασία στο 36.9 με 37 το πρωί φυσικά.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Παρασκευή περιμένεις γλυκούλα;;;την άλλη;;;αααα τσάμπα το έκανες.ειναι πολλές οι μέρες ακόμη δεν θα έδειχνε να ξέρεις.εγω νόμιζα μαζί περιμέναμε Δευτέρα και έτσι.ααα τσάμπα τα λεφτά σου.εχεις άλλο;;;;δεν θα έδειχνε με τίποτα έξι μέρες πριν την καθυστέρηση γιατί καθυστέρηση έχεις Σάββατο.

Ναι emilly μου την Παρασκευή περιμένω...έχω ακόμα 1 ναι...αφού αυτά όμως δείχνουν 5 ημέρες μετά την πιθανή σύλληψη λέει...δεν ξέρω... απογοητευτικά! Είχαμε πολλες επαφές αυτό τ μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Εκτός από απογοήτευση και στεναχώρια για άλλη μια φορά 

Όχι τίποτα άλλο 

Δεν έχω κανένα σύμπτωμα ,ούτε περιόδου ,ούτε εγκυμοσύνης 

Εκτός από νυχτουρια και ανεβασμένη θερμοκρασία στο 36.9 με 37 το πρωί φυσικά.

 

η θερμοκρασία σου ειναι καλη,αν αυριο που ειναι 14η μερα μετα  την ωορρηξία σου κ εχεις ανεβασμένη θερμοκρασία κανε τεστ την επόμενη μερα

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

η θερμοκρασία σου ειναι καλη,αν αυριο που ειναι 14η μερα μετα  την ωορρηξία σου κ εχεις ανεβασμένη θερμοκρασία κανε τεστ την επόμενη μερα

Μάλλον θα περιμένω μέχρι την Τριτη κ αν δεν. Θα πάω για χοριακη για να ξεμπερδευω μια και καλή

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,  τελικά αδιαθετησα τη Παρασκευή εγώ αλλά όλα τα περίεργα αυτή τη φορά θα μου συμβούν. Εμένα η περίοδος μου κρατάει πάντα 3-4 μέρες και αυτή τη φορά μόνο 1.5 μέρα λετε να είναι κάτι κακό αυτό????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...