Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Κοριτσια μου.. Καντε κανε κανενα τεστττ.. Πως αντέχετε. Εγω ξεκιναω την αναμονη απο σημερα.. Εχθες δεν ηρθαμε σε επαφη καθως κοιμηθηκαμε ημασταν και οι δυο πτωματα ειδικα ο αντρας.. Αλλα δεν πειραζει.. Ηρθαμε ολες τις αλλες μερες.. Σημερα ξυπνησα ομως με πολυ δυνατο πονο.. Χαμηλα αριστερα.. Σε σημειο ηθελα παυσιπονο αλλα τελικα το αντεξα και περασε.. Δεν ξερω τι ηταν.. Και εχω πολυ πρηξιμο απο εχθες στην κοιλια.. Δεν ξερω αν ειναι συμπτωμα ορμονων μετα την ωορρηξία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tina79 είπε:

Καλημερα κοριτσια,

Εγω νιωθω χαλια.. με ποναει η κοιλια μου εδω κ κανα 15λεπτο. Αυριο περιμενω, αλλα οκ, τουλαχιστον ειμαι μεσα στις μερες της ωχρινικης φασης.. Ντρεπομαι στην ηλικια μου να πιστευω οτι θα ερθει φυσικα κ βασικα ντρεπομαι ολες εσας, σε αλλο φορουμ επρεπε να ειμαι.. Παρακαλαω τη Παναγια να μου δωσει το θαρρος να ξεκινησω εξωσωματικη.. Συγνωμη για το ξεσπασμα, αυριο μεθαυριο θα ειμαι καλυτερα!!

Έλα τώρα δεν μπορώ να διαβάζω τέτοια....ανεξάρτητος ηλικίας και οτιδήποτε μια γυναίκα έχει το δικαίωμα να θέλει και να γίνει μαμά για εμένα η μητρότητα δεν έχει όρια δεν έχει φύλο θρησκεία εθνικότητα υποστηρίζω με τα χίλια ζευγάρια του ίδιου φύλου να γίνονται γονείς η αγάπη δεν έχει όρια και σύνορα....υπάρχουν τόσα μωρά παιδιά στα ιδρύματα που το μόνο που περιμένουν είναι αγάπη από κάποιον να τα βάλει στην αγγαλια του και να είναι πάντα δίπλα του....αυτό το δικαίωμα το έχουμε ΟΛΟΙ!!!! 

Πάρε τον χρόνο σου και τα πάνω σου και ξανά στον αγώνα!!!!

  • Μου αρέσει 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Καλημερα κοριτσια,

Εγω νιωθω χαλια.. με ποναει η κοιλια μου εδω κ κανα 15λεπτο. Αυριο περιμενω, αλλα οκ, τουλαχιστον ειμαι μεσα στις μερες της ωχρινικης φασης.. Ντρεπομαι στην ηλικια μου να πιστευω οτι θα ερθει φυσικα κ βασικα ντρεπομαι ολες εσας, σε αλλο φορουμ επρεπε να ειμαι.. Παρακαλαω τη Παναγια να μου δωσει το θαρρος να ξεκινησω εξωσωματικη.. Συγνωμη για το ξεσπασμα, αυριο μεθαυριο θα ειμαι καλυτερα!!

Ε όχι και να ντρέπεσαι, το αντίθετο, περήφανη πρέπει να είσαι για τον  αγώνα και την επιθυμία σου! Θα τα καταφέρεις ! Κι εγώ στα 40 πλησιάζω αλλά το παλεύω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Καλημερα κοριτσια,

Εγω νιωθω χαλια.. με ποναει η κοιλια μου εδω κ κανα 15λεπτο. Αυριο περιμενω, αλλα οκ, τουλαχιστον ειμαι μεσα στις μερες της ωχρινικης φασης.. Ντρεπομαι στην ηλικια μου να πιστευω οτι θα ερθει φυσικα κ βασικα ντρεπομαι ολες εσας, σε αλλο φορουμ επρεπε να ειμαι.. Παρακαλαω τη Παναγια να μου δωσει το θαρρος να ξεκινησω εξωσωματικη.. Συγνωμη για το ξεσπασμα, αυριο μεθαυριο θα ειμαι καλυτερα!!

Δεν θέλει θάρρος για να ξεκινήσεις εξωσωματική γλυκό μου κορίτσι ....θέλει απόφαση χρήμα σωστός γιατρός κ πίστη.απλα θα το τελειώνεις σοβαρά τώρα.η φίλη μου οχτώ χρόνια κοπανιοταν με κάθε πρόχειρο γιατρό κ όταν πήγε κ το έπιασε σωστά το έπιασε σε σωστή γιατρό με την πρώτη σπερματεγχυση παρακαλώ τον πρώτο κιόλας μήνα που το έπιασε σωστά.τροποποιημενη διέγερση κ σπερματεγχυση κ τέλος σε ένα μήνα είχε εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

καλε πως αντεχεις;;; ωορρηξια καταλαβες καταρχην;

εισαι 3 μερες καθυστερηση, νιωθεις τιποτα πονακια;;;

Νιωθω τραβηγμα στη κοιλια , νιωθω ανακατοσουρες και εχω πολλα πολλα υγρα.

Επισης εκανα και το τεστ με τη χλωρινη εδω γελαστε!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Αληθεια.;;;σε ευχαριστώ για τα θετικά σου vibes.αμανν.ουτε εγώ δεν είμαι.χαχαχα.λοιπον είναι καλά το μωρό να ξέρεις.δεν έχει να κάνει αν δεν έχει ποτέ μια έγκυος αναγουλες όλα καλά κ τέλεια.απλα τα δεδομένα λένε ότι αν έχει ναυτία είναι συν.δηλαδη πάει καλά.εινσι ένα καλό καμπανακι.κ πάλι υπάρχουν άπειρες που δεν το έχουν...αλλά μας αρέσει που το χεις.

Αμάν 37,1;;;από ποτέ έχεις να κάνεις τεστ εσύ;;;;τα φάγαμε όλα εεε;;;;καλά να πάθουμε να μάθουμε τώρα σαν τις βρεγμένες γάτες.

Άστα να πάνε μου έρχεται να φάω τα νύχια μου αλλά δε μπορώ είναι akrygel 

Χαχαχα

Είμαι 29 μέρα του κύκλου 

14 μετα από την ωορρηξία

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Μακάρι κορίτσια το να έχουμε θετική ενέργεια παιζει το πιο σημαντικό ρόλο...το άγχος λειτουργεί αρνικα στην σύλληψη...Οπότε καλή ψυχολογία και προσπάθεια, ψάξιμο γενικά εάν κάτι δεν μας κολλάει...

Πριν 2 μήνες μόλις τελείωσα την θεραπεία για το ουρεοπλασμα είχα καθηστερηση έκανα τεστ αρνιτικο, έκανα β χοριακη αρνητική μετά από 2 εβδομάδες πήγα στον γιατρό και μου λέει ότι έχω κυστη (πρώτη φορά στην ζωή μου) και σε λίγες μέρες θα μου έρθει και εάν δεν μου ερχόταν να πάω να ξανα κάνω χοριακη και μετά να πάρω κάτι χάπια για να μου έρθει...μετά από 2 μέρες είχα ελαχιστο αίμα για δύο μέρες...ελαχιστο όμως ούτε μια σερβιετα ας πούμε...τηλ στο γιατρό και τον ρωταω αυτο το αίμα να το λαβω σαν περίοδο; Και μου λέει όχι πάρε τα χάπια....δεν τα πήρα είπα θα εμπιστευτώ το σώμα μου πρώτη φορά μου συνέβη και μετά από την αντιβιωτικη θεραπεία του 1.5 μήνα....Οπότε έδωσα χρόνο στο σώμα μου να επανέλθει...Και όντως σε 27 μέρες ήρθε φυσιολογικά...Και ξανά και ξανά....ΑΥΤΑ ΧΕΧΕ

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα σύντομα.. Και να εχεις γρήγορα ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Avmar said:

Νιωθω τραβηγμα στη κοιλια , νιωθω ανακατοσουρες και εχω πολλα πολλα υγρα.

Επισης εκανα και το τεστ με τη χλωρινη εδω γελαστε!!!!!

χαχαχαχαχα

λοιπον ολα (εκτος απο τη χλωρινη) ειναι αυτο που θελουμε ολες οταν εχουμε καθυστερηση!
Λοιπον πηγαινε για τεστ!!!!!! εισαι το χαρμοσυνο νεο της βδομαδας τι δεν καταλαβαινεις;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Avmar είπε:

Νιωθω τραβηγμα στη κοιλια , νιωθω ανακατοσουρες και εχω πολλα πολλα υγρα.

Επισης εκανα και το τεστ με τη χλωρινη εδω γελαστε!!!!!

Χαχχα τι εδειξε?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

χαχαχαχαχα

λοιπον ολα (εκτος απο τη χλωρινη) ειναι αυτο που θελουμε ολες οταν εχουμε καθυστερηση!
Λοιπον πηγαινε για τεστ!!!!!! εισαι το χαρμοσυνο νεο της βδομαδας τι δεν καταλαβαινεις;;;;;;;;;;;;

Δεν πρεπει να το κανω με τα πρωινα ουρα;;;;;

Just now, Sofiamar93 είπε:

Χαχχα τι εδειξε?? 

Εδειξε μπυρα με αφρο χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@tina79 ,οι περισσότερες εδώ μέσα απ' ότι είδες πάνω κάτω την ίδια ηλικία έχουμε 

Κ όσο έχουμε περίοδο 

Και λειτουργεί ο κύκλος μας κανονικά θα προσπαθούμε να γινουμε μανουλες 

Εγώ δε σου κρύβω ότι θα προχωρήσω σε σπερματεγχυση και μετά σε εξωσωματική ,γιατί δε θέλω να το καθυστερήσω άλλο 

Αλλά η κάθε γυναίκα κάνει τις δικές τις επιλογές ,σίγουρα αν είχα ένα παιδί δε θα το έκανα αλλά επειδή δεν έχω δε θ αφήσω το χρόνο να περνάει γιατί ένα πουσαρισμα το θέλουμε 

Ειμαι στα 39 κ εγώ 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Άστα να πάνε μου έρχεται να φάω τα νύχια μου αλλά δε μπορώ είναι akrygel 

Χαχαχα

Είμαι 29 μέρα του κύκλου 

14 μετα από την ωορρηξία

Έτσι έφαγες τα τεστ τώρα θες να φας τα νυχια.ετσι πάει.εγω τώρα καλά να πάθω θα κάτσω σα τη χαζή γιατί με είπε κ ο δικός μου για τιμωρία δε με πάει για χοριακη πριν την Τετάρτη.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Avmar said:

Δεν πρεπει να το κανω με τα πρωινα ουρα;;;;;

Εδειξε μπυρα με αφρο χαχαχα

αγαπη εισαι στις 3 μερες καθυστερηση! Θα δειξει κ τωρα απλα περιμενε λιγο και μη πιεις πολλα υγρα!

Εγω το εκανα στις 2 μερες καθυστερηση (πριν 4 χρονια), μεσημερι μετα απο νερα καφεδες κ βγηκε σταυρος μπαμ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Avmar είπε:

Νιωθω τραβηγμα στη κοιλια , νιωθω ανακατοσουρες και εχω πολλα πολλα υγρα.

Επισης εκανα και το τεστ με τη χλωρινη εδω γελαστε!!!!!

Χλωρίνη;;;;;;;;;;μη με λέτε τέτοια εμένα .....κ πάω κ την τελειώσω.

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έτσι έφαγες τα τεστ τώρα θες να φας τα νυχια.ετσι πάει.εγω τώρα καλά να πάθω θα κάτσω σα τη χαζή γιατί με είπε κ ο δικός μου για τιμωρία δε με πάει για χοριακη πριν την Τετάρτη.

Καλά σου κάνει 

Χαχαχαχα

Βρε θετική να είναι και ας σε πάει οπότε θέλει 

Εγώ θα σε περιμένω να πάμε μαζί ,να παίρνεις κουράγιο

Είδες τι καλή που είμαι;;;

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...