Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τονιαα είπε:

7 διαφορετικές εξετάσεις μου ζήτησε να κάνω...χωρίς συμμετοχή ήταν 90€ με συμμετοχή πλήρωσα 15€

Οκ εντάξει...ρωτάω μη πάω κ είναι 100 200 έτσι πλήρωσα τον Ιανουάριο που έκανα ελεγχο θρομβοφιλιας αυτοάνοσων κλπ κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα said:

Εμιλη για τις ορμονικές εξετάσεις ρωτας;

 

Just now, Emilly said:

Οκ εντάξει...ρωτάω μη πάω κ είναι 100 200 έτσι πλήρωσα τον Ιανουάριο που έκανα ελεγχο θρομβοφιλιας αυτοάνοσων κλπ κλπ κλπ.

Εάν έχεις ασφάλεια να πας να σου τα γράψει πρώτα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Ναι πρώτη φορά. Fsh lh e2 προλακτίνη καλά tsh  κλπ έκανα κ τον Ιανουάριο μετά την αποβολή κόσκινο με έκαναν .

Ισως δεν μου εγραψε παραπανω γιατι τον Ιουλιο εκανα απο παθολογο ενα σωρο εξετασεις 

Link to comment
Share on other sites

Μόνες μας μου φαίνεται θα βγάλουμε άκρη βοηθώντας η μια την άλλη γιατί άμα περιμένεις από τους γιατρούς θα έχουμε γεράσει και δεν θα μπορούμε...εμένα μου έκλεισε ραντεβού για να να με δει σε 1.5 μήνα....μετά θα μου ζήτησει εξετάσεις μου θα μπορώ να τα κάνω σε κάνα μήνα....και έτσι περνάνε η μήνες και εμείς παρακολουθούμε τα συμπτώματα και περιμένουμε ενα μωρό...χαχα αυτα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια μου!!!τωρα σας διαβασα!!!

λοιπόν εγώ τα νέα μου είναι ότι έχω παλι υγρα πολλά,εκκρεμεςπονακια χαμηλα, τεστ δεν εχω κανει ακομα,θα κανω το απογευμα νωρις και πονο στο στηθος μερικές φορές έντονος, τσιμπηματα δλδ.αυτα επαφη ειχα εχθες θα εχω κ σημερα άσχετα με το τι θα βγει στο τεστ κ βλέπουμε...θερμοκρασία εχει 2 μερες που πήγε 36,3 απο 36,2 με 36,1 που έβλεπα που κ που...για να δούμε. 

τωρα @sofiaduμου,το εκκρεμές ειναι καλό το θέλουμε εχει επαφη κ εσύ ετσι κι αλλιως άσχετα με το τεστ να είσαι καλυμμένη, οπότε μπορέσεις.

@ΒαλεντιναΧ περιμένουμε τεστ!!!

@Emilly σου ήρθε περίοδος ε?δεν πειραζει την επόμενη φορά να κανεις της εξετασεις αυστηρά 2η με 3η μέρα οπωσδήποτε. 5η που διάβασα ουτε καν,ειναι αργα.

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ναι εμένα περιμένετε αύριο....περίμενετε με και αν με δείτε σφυριξτε μου κλέφτικα χαχχαχα.....

Όσο για τα υγρά επειδή δεν σας προλαβαίνω σουρλουλουδες όταν είναι παχύρρευστα πάει να πει ότι η ωορρηξία θα γίνει τις επόμενες ημέρες μόλις τα υγρά γίνουν υγρά άχρωμα πάει να πει πως θα γίνει ωορρηξία σε μια δυο μέρες και αυτό γιατί τα υγρά όταν είναι νερουλά βοηθάει το σπερμα ενώ τις πρώτες γόνιμες που είναι παχύρευστα δεν βοηθάει τόσο το σπέρμα να κινηθεί!!!!

Χαχαχαχα καλα εγω τοτε εχω συνέχεια ωορρηξια!!!περα απο την πλάκα ειχα οντως τα πολυ διαφανα ελαστικά απο την 8η μεχρι 15η εχθες τπτ στεγνή ένιωθα και σημερα φουλ υγρα διαφανα του αυγου .τεστ δεν εχω κανει ακομα περιμενω ..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

 

Εάν έχεις ασφάλεια να πας να σου τα γράψει πρώτα 

Δεν χρειάζεται είναι γνωστή μου η μικροβιολόγος τα κάνω κ μετά θα μου τα γράψει ο γυναικολόγος την 12 μέρα.εχω ασφάλεια αλλιώς οι εξετάσεις Ιανουαρίου κάνανε πάνω από 1000.η μια για κοιλιοκάκη μόνο έκανε 250 χωρίς ασφάλεια.σοκ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα said:

Μόνες μας μου φαίνεται θα βγάλουμε άκρη βοηθώντας η μια την άλλη γιατί άμα περιμένεις από τους γιατρούς θα έχουμε γεράσει και δεν θα μπορούμε...εμένα μου έκλεισε ραντεβού για να να με δει σε 1.5 μήνα....μετά θα μου ζήτησει εξετάσεις μου θα μπορώ να τα κάνω σε κάνα μήνα....και έτσι περνάνε η μήνες και εμείς παρακολουθούμε τα συμπτώματα και περιμένουμε ενα μωρό...χαχα αυτα

δεν εχεις κ αδικο! τον ιουλιο που ειχα παει στον γιατρο , του λεω χωρις κανενα αγχος να κανω εξετασεις για να μη χασω χρονο προσπαθωντας κ μετα να τρεχω εξετασεις, θεραπειες. δεν ειμαι κ παιδουλα! αρνηθηκε, μου λεει κανε προσπαθειες κ βλεπουμε. οκ απο τη μια το καταλαβαινω σου λεει ποιος ο λογος, αν ηταν τη καθε μια να τη τρεχω για εξετασεις χωρις προφανη λογο, ζητω που καηκαμε...αλλα ρε φιλε πες οτι εγω ειχα προβλημα...κ περναγανε 7-8 μηνες κ τοτε το εψαχνα κ αλλους 2-3 θεραπεια (στη καλυτερη), δεν χανω ενα χρονο ;;;; γιατι να το χασω; τοσο δυσκολο ειναι να μου πει κανε αυτο κ αυτο να δουμε, αφου με βλεπει προθυμη να ειμαι ετοιμη;;;

στο πρωτο παιδι ενα μηνα πριν μεινω εγκυος ειχα κανει εναν προγεννητικο ελεγχο μου με ξετιναξανε. ηθελα να ξερω οτι ολα ειναι καλα. προβλεψη θελετε να το πειτε; σιγουρια οτι ολα ειναι καλα κ δεν βαραω στα τυφλα επαφες;

εμενα παντως μου κακοφανηκε, μετα απο ωρα μου ειπε ε ας κανεις κ ορμονικες κ βλεπουμε. αυτα!

ο γιατρος ειναι πλεον πρωην γιατρος μου, βεβαιως βεβαιως και για αλλους λογους... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu said:

δεν εχεις κ αδικο! τον ιουλιο που ειχα παει στον γιατρο , του λεω χωρις κανενα αγχος να κανω εξετασεις για να μη χασω χρονο προσπαθωντας κ μετα να τρεχω εξετασεις, θεραπειες. δεν ειμαι κ παιδουλα! αρνηθηκε, μου λεει κανε προσπαθειες κ βλεπουμε. οκ απο τη μια το καταλαβαινω σου λεει ποιος ο λογος, αν ηταν τη καθε μια να τη τρεχω για εξετασεις χωρις προφανη λογο, ζητω που καηκαμε...αλλα ρε φιλε πες οτι εγω ειχα προβλημα...κ περναγανε 7-8 μηνες κ τοτε το εψαχνα κ αλλους 2-3 θεραπεια (στη καλυτερη), δεν χανω ενα χρονο ;;;; γιατι να το χασω; τοσο δυσκολο ειναι να μου πει κανε αυτο κ αυτο να δουμε, αφου με βλεπει προθυμη να ειμαι ετοιμη;;;

στο πρωτο παιδι ενα μηνα πριν μεινω εγκυος ειχα κανει εναν προγεννητικο ελεγχο μου με ξετιναξανε. ηθελα να ξερω οτι ολα ειναι καλα. προβλεψη θελετε να το πειτε; σιγουρια οτι ολα ειναι καλα κ δεν βαραω στα τυφλα επαφες;

εμενα παντως μου κακοφανηκε, μετα απο ωρα μου ειπε ε ας κανεις κ ορμονικες κ βλεπουμε. αυτα!

ο γιατρος ειναι πλεον πρωην γιατρος μου, βεβαιως βεβαιως και για αλλους λογους... 

Έτσι είναι πρέπει να πάρουμε εμείς την κατάσταση στα χέρια μας αλλιώς δεν γίνεται...εμείς να διεκδικήσουμε εμείς να κυνηγήσουμε..εμείς να ρωτάμε λεπτομέρειες και εξηγήσεις...και εγώ σε άλλον θα πάω τωρα έχω και καλές συστάσεις και θα του πω θέλω παιδί βρες μου το τρόπο...πες μου τι να κάνω και πως...

Εάν και η αλήθεια με φοβίζουν και όλα αυτά με το κορονοιο...άσχημη περίοδος ειναι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, marmelady είπε:

Μπα, μεχρι 30 μερες το πολυ ο κυκλος. Μια μερα κατα την 10 μερα του κυκλου αχνοφαινοταν η δευτερη γραμμουλα αλλα απ'ο,τι διαβασα στις οδηγιες αυτο θεωρειται αρνητικο. Και την επομενη μερα δεν υπηρχε καθολου αντι να γινει πιο εντονη.

Παντως αν και με αρνητικα τεστ ωορρηξιας η τρελα καλα κρατει.. Νιωθω κατι περιεργα πονακια στη μεση..Χαχαχ, αν μια στο εκατομμυριο εχει γινει κατι θα ειμαι περιπτωσαρα που καταλαβα κατι 8 μερες πριν την καθυστερηση..Μονο εδω εννοειται τα λεω αυτα..

Σε ευχαριστω πολυ!!

Νομίζω πως εκείνη τη μέρα που λες ότι αχνοφαινοταν μάλλον ήταν το θετικο εφόσον την επόμενη μέρα εξαφανίστηκε.εκτος κ αν αυτό τον μήνα δεν έγινε ωορρηξία.σημερα τι μέρα είσαι; Αν ήταν εκείνο θετικό σημαίνει πως έκανες ωορρηξια νωρις,δηλ γύρω στη 12η μερα.επομενως περιμένεις περίοδο περίπου την 26η μέρα.σωστα; Άλλους μήνες που χρησιμοποιούσες τεστ ωορρηξίας στο θετικό ήταν σκουρόχρωμη η 2η γραμμή;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ασία είπε:

Νομίζω πως εκείνη τη μέρα που λες ότι αχνοφαινοταν μάλλον ήταν το θετικο εφόσον την επόμενη μέρα εξαφανίστηκε.εκτος κ αν αυτό τον μήνα δεν έγινε ωορρηξία.σημερα τι μέρα είσαι; Αν ήταν εκείνο θετικό σημαίνει πως έκανες ωορρηξια νωρις,δηλ γύρω στη 12η μερα.επομενως περιμένεις περίοδο περίπου την 26η μέρα.σωστα; Άλλους μήνες που χρησιμοποιούσες τεστ ωορρηξίας στο θετικό ήταν σκουρόχρωμη η 2η γραμμή;

Πρωτη φορα αυτον τον μηνα χρησιμοποιησα τα τεστ σοβαρα για φετος. Πριν 3 χρονια που τα εκανα, φαινοταν εντονη και η δευτερη γραμμη οταν εβγαινε θετικο. Ξερω γω, αλλες φορες ο κυκλος ειναι 28 αλλες 30 μερες αλλα εχει τυχει και 26!Παντως λεω να κανω ενα τεστ εγκυμοσυνης την Κυριακη, ετσι για το suspense! Αλλα δεν το βλεπω πιθανο....

Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Πρωτη φορα αυτον τον μηνα χρησιμοποιησα τα τεστ σοβαρα για φετος. Πριν 3 χρονια που τα εκανα, φαινοταν εντονη και η δευτερη γραμμη οταν εβγαινε θετικο. Ξερω γω, αλλες φορες ο κυκλος ειναι 28 αλλες 30 μερες αλλα εχει τυχει και 26!Παντως λεω να κανω ενα τεστ εγκυμοσυνης την Κυριακη, ετσι για το suspense! Αλλα δεν το βλεπω πιθανο....

μηπως δεν έκανες ακομα?σε ποια μερα του κυκλου εισαι?να ξανά κανεις τεστ ,έστω 1 το απογευμα αν δεν έχεις πολλά. σίγουρα θα δεις θετικό  ..και εγω σκομα το ψάχνω ,απλα κανει σκαμπανεβασματα η Lh θεωρώ, το ιδιο κανει κ σε μενα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!!τωρα σας διαβασα!!!

λοιπόν εγώ τα νέα μου είναι ότι έχω παλι υγρα πολλά,εκκρεμεςπονακια χαμηλα, τεστ δεν εχω κανει ακομα,θα κανω το απογευμα νωρις και πονο στο στηθος μερικές φορές έντονος, τσιμπηματα δλδ.αυτα επαφη ειχα εχθες θα εχω κ σημερα άσχετα με το τι θα βγει στο τεστ κ βλέπουμε...θερμοκρασία εχει 2 μερες που πήγε 36,3 απο 36,2 με 36,1 που έβλεπα που κ που...για να δούμε. 

τωρα @sofiaduμου,το εκκρεμές ειναι καλό το θέλουμε εχει επαφη κ εσύ ετσι κι αλλιως άσχετα με το τεστ να είσαι καλυμμένη, οπότε μπορέσεις.

@ΒαλεντιναΧ περιμένουμε τεστ!!!

@Emilly σου ήρθε περίοδος ε?δεν πειραζει την επόμενη φορά να κανεις της εξετασεις αυστηρά 2η με 3η μέρα οπωσδήποτε. 5η που διάβασα ουτε καν,ειναι αργα.

Χαχαχαχα καλα εγω τοτε εχω συνέχεια ωορρηξια!!!περα απο την πλάκα ειχα οντως τα πολυ διαφανα ελαστικά απο την 8η μεχρι 15η εχθες τπτ στεγνή ένιωθα και σημερα φουλ υγρα διαφανα του αυγου .τεστ δεν εχω κανει ακομα περιμενω ..

Πες τα ρε ζουζουνα γτ θα τρελαθουμε!! Κ γω αμα πηγαινα 5η μερα να κανω εξετασεις θα μου ειχε βγει μια ωραιοτατη fsh γυρω στο 10 κ θα ελεγα..ααα μια χαρα ειμαι! Αμ δε.... Η fsh ενεργοποιειται 2η-3η μερα κ ειναι στο πικ, μετα αρχιζει κ πεφτει .. 5η μερα κυκλου εχει τελειωσει η περιοδος για τις περισσοτερες γυναικες..

Κ το αλλο.. ολοι οι γιατροι της εξωσωματικης, οοοολοι, σου λενε 2η-3η μερα..που οι συγκεκριμενες εξετασεις ειναι κατι σαν ‘βιβλοσ’ για τους γιατρους αυτους..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εεεε όπου να ναι θα σκάσει.ποια μερα είσαι;;;;;

Εγώ κορίτσι μου δεν είχα συμπτώματα αλλά την μήτρα την εννιωθα τούβλο.αφου ήταν υπερπλασμενο το ενδομήτριο.τρομαχτικο σου λέω...

Ρε συ αυτός επέμεινε για Δευτέρα.....γιατί;;;;;;

Ρώτησα κ την μικροβιολόγο μου κ αυτόν κ μου είπαν 3 με 5 μέρα.καθετα.

Και εμενα παντως ο γιατρος μου κατι ορμονικες που κανω συχνα πυκνα λογω ιστορικου αυξημενης προλακτινης τις κανω παντα 2 με 3η μερα περιόδου.. Για αν ειναι καθετως ο γιατρος σου μπορει να το λεει επειδη ξερει τον κυκλο σου.. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...