Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, tina79 είπε:

Πες τα ρε ζουζουνα γτ θα τρελαθουμε!! Κ γω αμα πηγαινα 5η μερα να κανω εξετασεις θα μου ειχε βγει μια ωραιοτατη fsh γυρω στο 10 κ θα ελεγα..ααα μια χαρα ειμαι! Αμ δε.... Η fsh ενεργοποιειται 2η-3η μερα κ ειναι στο πικ, μετα αρχιζει κ πεφτει .. 5η μερα κυκλου εχει τελειωσει η περιοδος για τις περισσοτερες γυναικες..

Κ το αλλο.. ολοι οι γιατροι της εξωσωματικης, οοοολοι, σου λενε 2η-3η μερα..που οι συγκεκριμενες εξετασεις ειναι κατι σαν ‘βιβλοσ’ για τους γιατρους αυτους..

Ε τότε τι σκ',,,τα λένε ρε συ;;;οκ να πάω αύριο ηη θα είναι νωρίς;;;;μη φανεί ψευδώς χαμηλή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

μηπως δεν έκανες ακομα?σε ποια μερα του κυκλου εισαι?να ξανά κανεις τεστ ,έστω 1 το απογευμα αν δεν έχεις πολλά. σίγουρα θα δεις θετικό  ..και εγω σκομα το ψάχνω ,απλα κανει σκαμπανεβασματα η Lh θεωρώ, το ιδιο κανει κ σε μενα.

Σε ευχαριστω!Εκανα ενα και βγηκε παλι αρνητικο. Επειδη εχω αποθεμα, θα κανω παλι αυριο, εχεις δικιο. Ισως για αυτο εχω κατι πονακια. Μπερδεμα και με τα τεστ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady said:

Σε ευχαριστω!Εκανα ενα και βγηκε παλι αρνητικο. Επειδη εχω αποθεμα, θα κανω παλι αυριο, εχεις δικιο. Ισως για αυτο εχω κατι πονακια. Μπερδεμα και με τα τεστ!!

Ενα μονιτορ κοριτσια θα μας σωσει!!! χαχαχαχα γελαω μονη μου!!!!!

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Σε ευχαριστω!Εκανα ενα και βγηκε παλι αρνητικο. Επειδη εχω αποθεμα, θα κανω παλι αυριο, εχεις δικιο. Ισως για αυτο εχω κατι πονακια. Μπερδεμα και με τα τεστ!!

ενταξει προσεχε οταν θα δεις το τεστ θετικο σημαίνει ότι θα κάνεις ωορρηξια από 12 έως 48 ωρες ,οχι οτι εκείνη την μέρα που δεις θετικο είναι η ωορρηξια σου.οποτε οταν δεις θετικο εχεις 3 επαφες συνεχόμενες μερες.ααα κ επειδή μπορεί να δεις 2 θετικα μετράς το 1ο θετικο για τις ώρες. αυτα.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly said:

Ε τότε τι σκ',,,τα λένε ρε συ;;;οκ να πάω αύριο ηη θα είναι νωρίς;;;;μη φανεί ψευδώς χαμηλή.

 Εμιλυ ρωτα τον γιατρο σου! καποιον λογο θα εχει να σε στελνει 5η μερα, δεν μπορει!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Πρωτη φορα αυτον τον μηνα χρησιμοποιησα τα τεστ σοβαρα για φετος. Πριν 3 χρονια που τα εκανα, φαινοταν εντονη και η δευτερη γραμμη οταν εβγαινε θετικο. Ξερω γω, αλλες φορες ο κυκλος ειναι 28 αλλες 30 μερες αλλα εχει τυχει και 26!Παντως λεω να κανω ενα τεστ εγκυμοσυνης την Κυριακη, ετσι για το suspense! Αλλα δεν το βλεπω πιθανο....

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Οχι.. εδω δεν πηρα στα ντουζενια μου, τωρα στα πισω πισω θα παρω?????χχαχαχαχαχχααχαχχααχ

Είμαι στα καρφιά.μου είπε ο γιατρός να πάρω μικρή δόση.αλλα έχω πάρει ήδη τέσσερις φορές σε δύο εγκυμοσύνες.μη πάθω κ τίποτα.ρωτησα κ στο καφέ ετ κ περιμένω μπας κ απαντήσει καμία.πανε εσύ να μου απαντήσεις χαχαχαχαχα.

Just now, sofiadu είπε:

 Εμιλυ ρωτα τον γιατρο σου! καποιον λογο θα εχει να σε στελνει 5η μερα, δεν μπορει!!!!

 

Έτσι απλά.οχι βρε δεν θυμάται ούτε τα μούτρα μου.απλα είναι παλιάς σχολής κ μήπως έμεινε πίσω σε θέματα που ξέρω;;;;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly said:

Έτσι απλά.οχι βρε δεν θυμάται ούτε τα μούτρα μου.απλα είναι παλιάς σχολής κ μήπως έμεινε πίσω σε θέματα που ξέρω;;;;

οχι καλε, σιγα που θα σε θυμαται...ουτε εμενα θυμαται κανενας χαχαχαχα βεβαια δεν εχω κ γιατρο στη παρουσα για να με θυμαται!!! αλλα  κ παλι σιγα που θα θυμουνται κυκλους κ λεπτομερειες!

απλα παρε κ πες οτι στο μικροβιολογικο σου ειπαν για 2η μερα και καλεσα μηπως εγω ακουσα λαθος για 5η μερα. Αυτον ή τη γραμματεια του; ρωτα οποιον το σηκωσει! 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Είμαι στα καρφιά.μου είπε ο γιατρός να πάρω μικρή δόση.αλλα έχω πάρει ήδη τέσσερις φορές σε δύο εγκυμοσύνες.μη πάθω κ τίποτα.ρωτησα κ στο καφέ ετ κ περιμένω μπας κ απαντήσει καμία.πανε εσύ να μου απαντήσεις χαχαχαχαχα.

Έτσι απλά.οχι βρε δεν θυμάται ούτε τα μούτρα μου.απλα είναι παλιάς σχολής κ μήπως έμεινε πίσω σε θέματα που ξέρω;;;;

Μανιτσα μου..ρωτα κ εκει στο καφε εξωσωματικης που τα κοριτσια ειναι ΕΞΠΕΡ σε θεματα εξετασεων..πες τους, μου ειπε να τις κανω 5η μερα να δεις τι θα σου πουν!! Μου εχεις βγαλει τη μακαροναδα που εφαγα απο τα αυτια!!!! Με εσκασες!!! Χαχαχχαχαχααχαχαχαχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

οχι καλε, σιγα που θα σε θυμαται...ουτε εμενα θυμαται κανενας χαχαχαχα βεβαια δεν εχω κ γιατρο στη παρουσα για να με θυμαται!!! αλλα  κ παλι σιγα που θα θυμουνται κυκλους κ λεπτομερειες!

απλα παρε κ πες οτι στο μικροβιολογικο σου ειπαν για 2η μερα και καλεσα μηπως εγω ακουσα λαθος για 5η μερα. Αυτον ή τη γραμματεια του; ρωτα οποιον το σηκωσει! 

 

Ρώτησα κ αυτές 3 με 5 μέρα λένε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Ενα μονιτορ κοριτσια θα μας σωσει!!! χαχαχαχα γελαω μονη μου!!!!!

Ή πρεπει ολες να ακολουθησουμε την τακτικη της Emily...Καθε μερα!Ελα ομως που εμεις δεν ειμαστε τοσο φλογεροι.... βρε αδερφε δεν μπορω να κανω αυτη τη δουλεια ολο τον μηνα!!!Δεν λεω καλο το αθλημα αλλα προσωπικα τοσο συχνα για εμενα με δουλεια, δουλειες σπιτιου, παιδι κτλ ειναι βαρεα και ανθυγιεινα!!Ασε που ουτε ο συζυγος θελει καθε μερα,αφου τις προαλλες που του ειπα για την ερευνα που αναφεραμε εδω οτι δηλαδη νεες ερευνες λενε οτι καθε μερα πρεπει για να ανανεωνεται το υλικο συνεχεια, μου απαντησε "χαζομαρες την δευτερη μερα σερι ειναι σκετο νερο"! Οποτε εγω επενδυω στα τεστ!χαχαχ!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...