Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly said:

Ρε συ μου είπε Δευτέρα 5 μέρα...εσύ τι μέρα τις έκανες;;;;

εγω την εκανα τη 2η μερα! ρε συ Εμιλλυ το χαος ακομα κ στους γιατρους. αλλα ο ενας , αλλα ο αλλος, μας εχουν τρελανει πραγματικα!!!!!!!

η αληθεια ειναι μετα τις μπουρδες που μου ειπε ο δικος μου (πρωην γιατρος πλεον) , δεν τον πολυεμπιστευομαι. βεβαια κ πολλα κοριτσια απο δω τις εκαναν την 2η μερα. Για ρωτα τον ευθεως "νομιζα 2η μερα πρεπει, οχι;;" να δουμε τι θα πει. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@sofiadu @Emilly ναι κορίτσια έχετε δίκιο.. ίσως δε γλιτώνω το τηλέφωνο στον γιατρό.. η αλήθεια ήθελα να το αποφύγω να μην μπω πάλι σε διαδικασίες ψαξίματος και φαρμάκων να κυλήσει ομαλά.. αλλά όπως φαίνεται είναι αναπόφευκτο.. θα περιμένω κ σήμερα και αν είναι θα τον πάρω αύριο..

@Emilly όταν δεν σου είχε έρθει η περίοδος για 2,5 μήνες από την απόξεση είχες κανονικά συμπτώματα;; Εγώ από τις 10/10 θυμάμαι να έχει αρχίσει να με ενοχλεί το στήθος και εδώ και μια βδομάδα υποφέρω !!!

επισης ξέχασα να πω ότι θυμαμαι και έντονο πόνο στην δεξιά ωοθηκη γυρω στις 6/10.. μήπως τελικα έγινε τότε.. πόνους έχω στην ωοθηκη αυτές τις μέρες μια με πιάνει μια με αφήνει.. και το στομάχι τα ίδια.. νιώθω δλδ ότι έρχεται από στιγμή σε στιγμή αλλά τπτ.. θα αφήσω και σήμερα και θα τον πάρω αν είναι αύριο.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki33 said:

Εμενα η γυναικολογος μου μου εχει πει πως μολις δω τα υγρα θα καταλαβω την ωορηξια...οποτε βουρ... :)

ωχ ναι;; κ το τεστ γιατι βγηκε αρνητικο;; νομιζω το ενστικτο μου λεει οτι τα τεστακια αυτα δεν....δεν ξερω αν κανω επαφη σημερα....θα προσπαθησω ....

@Emilly Θυμησε μου, ειχες πει οταν δουμε υγρα οτι θα γινει εντος 4ων ημερων περιπου ωορρηξια; εγω στον πρηγουμενο κυκλο ειχα 4-5 μερες πολλα υγρα. τι σημαινει αυτο; τωρα δα μολις ειδα το πρωτο εκκρεμες, τεστ ωορρηξιας αρνητικοτατο ομως.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Πιστεύω ναι κορίτσι μου 

Αυτή η επαφή είναι μέσα 

Περίμενε λίγο ή κάνε μια χοριακη τόσες μέρες μετά θα δείξει

Ιδεα δεν έχω τι γίνεται... αν δεν μου έρθει μέχρι αύριο το πρωί θα πάρω τον γιατρό μου μήπως έχει καμία καλή εξήγηση :pp

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

ωχ ναι;; κ το τεστ γιατι βγηκε αρνητικο;; νομιζω το ενστικτο μου λεει οτι τα τεστακια αυτα δεν....δεν ξερω αν κανω επαφη σημερα....θα προσπαθησω ....

@Emilly Θυμησε μου, ειχες πει οταν δουμε υγρα οτι θα γινει εντος 4ων ημερων περιπου ωορρηξια; εγω στον πρηγουμενο κυκλο ειχα 4-5 μερες πολλα υγρα. τι σημαινει αυτο; τωρα δα μολις ειδα το πρωτο εκκρεμες, τεστ ωορρηξιας αρνητικοτατο ομως.

Ετσι μου εχει πει...εγω τεστ δεν εχω κανει ποτε...με τα υγρα εγω το υπολογιζω...και να σου πω την αληθεια κοντα στην ωορηξια κανω σχεδον καθε μερα για 10 μερες για να ειμαι μεσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasiliki33 said:

Ετσι μου εχει πει...εγω τεστ δεν εχω κανει ποτε...με τα υγρα εγω το υπολογιζω...και να σου πω την αληθεια κοντα στην ωορηξια κανω σχεδον καθε μερα για 10 μερες για να ειμαι μεσα...

καλα αυτο με μενα δεν παιζει! εννοω να μπορω να κανω τοσες επαφες χαχαχα!! αν βαρεσουμε μια σημερα θα ναι καλα. εγω παω πολυ χαλαρα αναγκαστικα , λιγες επαφες κ προσπαθω καλες (δλδ στην ωορρηξια) κ ο,τι γινει. Πρακτικα δεν γινεται παραπανω λογω οτι ειμαι μονη σπιτι χωρις το ταιρι να κανει το ρολο του χαχαχαχα. Το ιδανικο θα ηταν απο σημερα μεχρι κ κυριακη να εκανα καθε μερα επαφη αλλα αυτο ονειρο θερινης νυκτος χαχαχαχαχα

για αυτο σταματησα να το κυνηγαω τοσο πολυ γιατι δεν βγαινει κατι ισα ισα αγχωνομαι που δεν μπορω να κανω επαφες. Θα προσπαθησω σημερα κ βλεπουμε!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

ωχ ναι;; κ το τεστ γιατι βγηκε αρνητικο;; νομιζω το ενστικτο μου λεει οτι τα τεστακια αυτα δεν....δεν ξερω αν κανω επαφη σημερα....θα προσπαθησω ....

@Emilly Θυμησε μου, ειχες πει οταν δουμε υγρα οτι θα γινει εντος 4ων ημερων περιπου ωορρηξια; εγω στον πρηγουμενο κυκλο ειχα 4-5 μερες πολλα υγρα. τι σημαινει αυτο; τωρα δα μολις ειδα το πρωτο εκκρεμες, τεστ ωορρηξιας αρνητικοτατο ομως.

Εεεε όπου να ναι θα σκάσει.ποια μερα είσαι;;;;;

Just now, xenia^^ είπε:

@sofiadu @Emilly ναι κορίτσια έχετε δίκιο.. ίσως δε γλιτώνω το τηλέφωνο στον γιατρό.. η αλήθεια ήθελα να το αποφύγω να μην μπω πάλι σε διαδικασίες ψαξίματος και φαρμάκων να κυλήσει ομαλά.. αλλά όπως φαίνεται είναι αναπόφευκτο.. θα περιμένω κ σήμερα και αν είναι θα τον πάρω αύριο..

@Emilly όταν δεν σου είχε έρθει η περίοδος για 2,5 μήνες από την απόξεση είχες κανονικά συμπτώματα;; Εγώ από τις 10/10 θυμάμαι να έχει αρχίσει να με ενοχλεί το στήθος και εδώ και μια βδομάδα υποφέρω !!!

επισης ξέχασα να πω ότι θυμαμαι και έντονο πόνο στην δεξιά ωοθηκη γυρω στις 6/10.. μήπως τελικα έγινε τότε.. πόνους έχω στην ωοθηκη αυτές τις μέρες μια με πιάνει μια με αφήνει.. και το στομάχι τα ίδια.. νιώθω δλδ ότι έρχεται από στιγμή σε στιγμή αλλά τπτ.. θα αφήσω και σήμερα και θα τον πάρω αν είναι αύριο.... 

Εγώ κορίτσι μου δεν είχα συμπτώματα αλλά την μήτρα την εννιωθα τούβλο.αφου ήταν υπερπλασμενο το ενδομήτριο.τρομαχτικο σου λέω...

Just now, tina79 είπε:

Αφου σου ηρθε σημερα πρωτη μερα, θα πας παρασκευη

Ρε συ αυτός επέμεινε για Δευτέρα.....γιατί;;;;;;

Just now, sofiadu είπε:

εγω την εκανα τη 2η μερα! ρε συ Εμιλλυ το χαος ακομα κ στους γιατρους. αλλα ο ενας , αλλα ο αλλος, μας εχουν τρελανει πραγματικα!!!!!!!

η αληθεια ειναι μετα τις μπουρδες που μου ειπε ο δικος μου (πρωην γιατρος πλεον) , δεν τον πολυεμπιστευομαι. βεβαια κ πολλα κοριτσια απο δω τις εκαναν την 2η μερα. Για ρωτα τον ευθεως "νομιζα 2η μερα πρεπει, οχι;;" να δουμε τι θα πει. 

 

Ρώτησα κ την μικροβιολόγο μου κ αυτόν κ μου είπαν 3 με 5 μέρα.καθετα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Εεεε όπου να ναι θα σκάσει.ποια μερα είσαι;;;;;

Εγώ κορίτσι μου δεν είχα συμπτώματα αλλά την μήτρα την εννιωθα τούβλο.αφου ήταν υπερπλασμενο το ενδομήτριο.τρομαχτικο σου λέω...

Ρε συ αυτός επέμεινε για Δευτέρα.....γιατί;;;;;;

Ρώτησα κ την μικροβιολόγο μου κ αυτόν κ μου είπαν 3 με 5 μέρα.καθετα.

Ειμαι στη 12η μερα , τελευταιος κυκλος 33 ημερων. δεν ξερω αν παω παλι για μεγαλο ή γυρισω στα παλια γνωριμα κυκλακια των 27-28 ημερων. 

Για παρε τηλ και ρωτα (οποιον απο τους δυο εχεις το θαρρος). Μηπως δεν εχει διαφορα 2η μερα με 5η; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Ειμαι στη 12η μερα , τελευταιος κυκλος 33 ημερων. δεν ξερω αν παω παλι για μεγαλο ή γυρισω στα παλια γνωριμα κυκλακια των 27-28 ημερων. 

Για παρε τηλ και ρωτα (οποιον απο τους δυο εχεις το θαρρος). Μηπως δεν εχει διαφορα 2η μερα με 5η; 

Πόσο σου βγήκε το πακέτο της εξέτασης;;;;το είχες γράψει;;;;τους έχω ρωτήσει ήδη.δεν έχει να κάνει αυτοί αποτι κατάλαβα βλέπουν κ συγκριτικά την μια τιμη σε σχέση με την άλλη κ βγάζουν πόρισμα.τα θέλουν όλα σε αρμονία.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Πόσο σου βγήκε το πακέτο της εξέτασης;;;;το είχες γράψει;;;;

ναι το ειχα γραψει...χοντρικα απο 48ευρω μου βγηκε 8 ευρω..κατσε θα το βρω το ποστ και θα σου πω αμεσως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sofiadu είπε:

ναι το ειχα γραψει...χοντρικα απο 48ευρω μου βγηκε 8 ευρω..κατσε θα το βρω το ποστ και θα σου πω αμεσως!

Τόσο λίγο;;;;γιατί εγώ μπήκα κ έχει κάθε ορμόνη 20 ευρώ οκ κ εγώ θα τις γράψω έτσι κ αλλιώς.λοιπον θα κάνω την τελευταία μου παλικάρια μάλλον θα δώσω προσπάθεια εντατική κ με γιατρό κ απολα κ αν πάει στραφι κ έχω πάλι αποβολή κλπ...δεν ξανασηκώνεται μπούτι τέλος.

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2020 at 1:10 PM, sofiadu said:

Να σου πω με την λιγη εμπειρια μου, αυτο δεν μου ακουγεται καθολου κακο!! Ισα ισα μου ακουγεται αρκετα ελπιδοφορο! Ποτε ειχες επαφες;

 

@*Vasoula  μολις ελαβα τις εξετασεις λοιπον ειναι οι εξης:

-Θυροειδοτρόπος ορμόνη (TSH), συμμετοχή 1,86€ απο 10,52€

-Οιστραδιόλη αίματος (Ε2), συμμετοχή 1,86€,α πο 10,52€

-Προλακτίνη αίματος PRL ανα δείγμα, συμμετοχή 1,86€ απο 10,52€

-Θυλακιοτρόπου ορμόνη (FSH) Μέτρηση στο αίμα (TRH test για FSH σε χρόνο 0), συμμετοχή1,62€, απο 9,18€

-Ωχρινοτρόπος (LH), (TRH test για LH σε χρόνο 0), συμμετοχή 1,62€ απο 9,18€

Σύνολο συμμετοχής 8,82€ απο 49,92€

@Emilly το βρηκα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Πόσο σου βγήκε το πακέτο της εξέτασης;;;;το είχες γράψει;;;;τους έχω ρωτήσει ήδη.δεν έχει να κάνει αυτοί αποτι κατάλαβα βλέπουν κ συγκριτικά την μια τιμη σε σχέση με την άλλη κ βγάζουν πόρισμα.τα θέλουν όλα σε αρμονία.

Εμιλη για τις ορμονικές εξετάσεις ρωτας;

Link to comment
Share on other sites

Ναι εμένα περιμένετε αύριο....περίμενετε με και αν με δείτε σφυριξτε μου κλέφτικα χαχχαχα.....

Όσο για τα υγρά επειδή δεν σας προλαβαίνω σουρλουλουδες όταν είναι παχύρρευστα πάει να πει ότι η ωορρηξία θα γίνει τις επόμενες ημέρες μόλις τα υγρά γίνουν υγρά άχρωμα πάει να πει πως θα γίνει ωορρηξία σε μια δυο μέρες και αυτό γιατί τα υγρά όταν είναι νερουλά βοηθάει το σπερμα ενώ τις πρώτες γόνιμες που είναι παχύρευστα δεν βοηθάει τόσο το σπέρμα να κινηθεί!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...