Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

Συμφωνω με τη γκουρου των επαφων!!! 

 

Just now, Emilly είπε:

Κρητικοπουλες μου τι κάνετε;;;νιώσατε τον σεισμό;;;εσάς σκέφτηκα με το που είδα την είδηση.σαμο είπαν αλλά μέχρι Κρήτη κουνήθηκαν λέει.

εγω παντως εδω στην Αθήνα κοντα στην παρνηθα το έζησα, καμια σχεση με το 99 αλλα οκ.

Just now, Ria_ είπε:

Δεν έχω πάρει ακόμα γιατί είναι ο 2ος μήνας προσπαθειών αλλά ο πρώτος που είπαμε να τ κάνουμε πιο σωστά με συχνές επαφές , ναι δυσκολεύεται όπως έχω πει με το ότι βάζω πρόγραμμα αλλά νομίζω Μ κάνει τ δύσκολο γιατί δείχνει να τ ακολουθεί και όταν έρχεται η στιγμή γίνεται ,είναι κ λίγο θέμα κούρασης αν και τώρα έχει περισσότερο χρόνο να ξεκουραστεί και πιστεύω βοηθάει. 

Έχω πάρα πολύ καιρό να κάνω κάτω από 33 οπότε ναι δε νομίζω να τύχει τώρα . Αν δε γίνει σήμερα που απ' τη μια καλύτερα όπως τ λες και τ σκέφτομαι μου είπε και εκείνος να κάνουνε σκου και τις δύο μέρες και γω του είπα για να είμαστε σίγουρη και τρίτη Πέμπτη .

Ναι έχεις δίκιο , σε ευχαριστώ πολύ πολύ ,όλες. Δε νομίζω και εγώ νωρίτερα απλά αγχώθηκα..

και την δευτερα οπωσδήποτε που θα ειναι η ωορρηξια  σου.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu είπε:

νταξει προλαβα να κανω τις καλες μερες . απο το θετικο τεστ εκανα 2 επαφες. τωρα δεν ξερω ποτε εγινε πραγματικα η ωορρηξια αλλα την εκανα τη προσπαθεια μου. Καλο θα ηταν να συνεχιζα αλλα δεν ειναι στο χερι μας πλεον. απο το καθολου που φοβομουν, παλι καλα καταφεραμε εστω κ αυτες τις επαφες!!!

Ναι παρτου!! χαχαχα θα φυγει για δουλεια κ θα παραπαταει!! χαχαχαχ

Μη τρακαρει φοβαμαι χαχαχαχαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Προσπαθούμε 3 χρόνια και 2 μήνες.. εγώ είμαι 30 και ο σύζυγός 34 .. έχουμε κάνει τα πάντα.. μόνο ΑΜΗ δεν έχω δει αλλά δεν έχω τέτοιο θέμα... σε κάθε υπέρηχο είναι πλούσιες πλούσιες οι ωοθήκες.. έχω ξανά κάνει διέγερση αλλά σε φυσικό κύκλο με σερπαφαρ και οβιτρελ.. Θα ήθελα να δοκιμάσω και μια σπερματεγχυση .. Έχω κάνει και σαλπιγγογραφία και υστεροσκόπηση.. Είμαι έτοιμη χαχαχα Εσύ δίκιο έχεις αλλά κουράζει τόση αναμονή και η επόμενη κίνηση θα είναι η σπερματενχυνση απλά δεν ξέρω αν γίνει τώρα ή λίγο αργότερα.. Ίσως προσπαθήσουμε λιγάκι ακόμα ίσως όχι.. θα περιμένω να έρθει και ο σύζυγός να το δούμε μαζί...

Έλα βρε κορίτσι μου λοιπόν είναι γύρω στα 350 ευρώ 

Κ αφού προσπαθείτε τόσα χρόνια η γνώμη μου είναι να την κάνεις να ξεμπερδευεις 

Είσαι μικρούλα και θα έχεις επιτυχία 

Επίσης αμη θα έπρεπε να κάνεις 

Just now, Ellidr είπε:

Έλα βρε κορίτσι μου λοιπόν είναι γύρω στα 350 ευρώ 

Κ αφού προσπαθείτε τόσα χρόνια η γνώμη μου είναι να την κάνεις να ξεμπερδευεις 

Είσαι μικρούλα και θα έχεις επιτυχία 

Επίσης αμη θα έπρεπε να κάνεις 

Εγώ πρώτα ο Θεός θα πάω σ αυτό το κύκλο αν αύριο ο υπέρηχος είναι καλός μέχρι τη Δευτέρα θα πάω να την κάνω 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

 

εγω παντως εδω στην Αθήνα κοντα στην παρνηθα το έζησα, καμια σχεση με το 99 αλλα οκ.

και την δευτερα οπωσδήποτε που θα ειναι η ωορρηξια  σου.

Ναι έχεις δίκιο θα τ παλέψω γιατί 3 μέρες σερί , 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Έλα βρε κορίτσι μου λοιπόν είναι γύρω στα 350 ευρώ 

Κ αφού προσπαθείτε τόσα χρόνια η γνώμη μου είναι να την κάνεις να ξεμπερδευεις 

Είσαι μικρούλα και θα έχεις επιτυχία 

Επίσης αμη θα έπρεπε να κάνεις 

Εγώ πρώτα ο Θεός θα πάω σ αυτό το κύκλο αν αύριο ο υπέρηχος είναι καλός μέχρι τη Δευτέρα θα πάω να την κάνω 

350 είναι οι εξετάσεις μόνο??? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

350 είναι οι εξετάσεις μόνο??? 

350 κοστίζει η διαδικασία της σπερματεγχυσης 

Αλλά πιο πριν πρέπει να κάνεις δυο υπερήχους τουλάχιστον για να δούνε ωοθυλάκια , ενδομήτριο και να κάνεις και μια οβιτρελ για πρόκληση 

εγώ λέω καλύτερα να σε κατευθύνει ο γυναικολόγος σου κορίτσι μου 

Να το αυντονισεις λιγακι 

Βέβαια είσαι μικρούλα αλλά προσπαθείτε αρκετό καιρό 

Εμείς προσπαθούμε ενάμιση χρόνο αλλά τώρα μπαινω στα 39 οπότε επισπευδω τη διαδικασία

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

 

εγω παντως εδω στην Αθήνα κοντα στην παρνηθα το έζησα, καμια σχεση με το 99 αλλα οκ.

και την δευτερα οπωσδήποτε που θα ειναι η ωορρηξια  σου.

Το 99 ήμουν Αθήνα που σπούδαζα.δεν θα το ξεχάσω....βγήκαμε στους δρόμους δεν είχε ηλεκτρισμό κ τηλέφωνα κ ψάχναμε ένα τηλέφωνο τα δημόσια τηλέφωνα είχαμε ακούσει λειτουργούσε ένα στην Ομόνοια κ περιμέναμε ούρα κ πήρα τους δικούς μου να τους πω ότι είμαι καλά.δεν το ξεχνάω...σαν πόλεμος...κοιμόμασταν στα άλση...κ έξω από το ΤΕΙ...

Just now, Tina90 είπε:

350 είναι οι εξετάσεις μόνο??? 

Αφού τα άλλα τα έκανες έτοιμη είσαι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Αχ πως σε καταλαβαινω εμενα ο γυναικολογος μου ειπε να το προσπαθησω λιγο ακομα και εμεις προβλημα με το σπερμα και αν δεν βγει τοτε βα προχωρησω σε εξωσωματικη.Μου δινεις κουραγιο οτι εμεινες φυσιολογικα εγκυος ασχετα με την καταληξη.Δεν εισαι μονη ειμαστε πολλες!!!

Όχι μόνο έμεινα έγκυος αλλά το σπερμα του άντρα που τάχα έλεγε ο πρωτοσ γιατρος δν είναι πολυ καλό γονιμοποιείσαι όλα τα ωαρια που μου πήραν στην Ωοληψια. Πήρε βιταμίνες κ βελτίωσε παρα πολύ.Όποτε να έχεις πίστη. Εγώ μόλις είπα τέρμα οι γιατροί κ οι εξετάσεις κ λέω θα χαρώ το σεξ με τον άντρα μου κ άρχισα να κάνω σχέδια για τον θρησκευτικό γάμο που τον έχουμε αφήσει 2 χρόνια τώρα  λόγω του ότι ξεκινήσαμε αμέσως προσπαθείες  για παιδί, τότε ήρθε φυσιολογικά η εγκυμοσυνη γτ σταμάτησα να το σκέφτομαι. Όλα αυτά τα άγχη των εξετάσεων έφταιγαν που δν ερχόταν. Κ βασικά είναι θέμα τύχης κ τάιμινγκ , εξάλλου 25% πιθανότητες έχουμε κάθε μήνα να συλλάβουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

350 κοστίζει η διαδικασία της σπερματεγχυσης 

Αλλά πιο πριν πρέπει να κάνεις δυο υπερήχους τουλάχιστον για να δούνε ωοθυλάκια , ενδομήτριο και να κάνεις και μια οβιτρελ για πρόκληση 

εγώ λέω καλύτερα να σε κατευθύνει ο γυναικολόγος σου κορίτσι μου 

Να το αυντονισεις λιγακι 

Βέβαια είσαι μικρούλα αλλά προσπαθείτε αρκετό καιρό 

Εμείς προσπαθούμε ενάμιση χρόνο αλλά τώρα μπαινω στα 39 οπότε επισπευδω τη διαδικασία

 

Α εντάξει καλέ.. Ναι 300 μου είπαν για την σπερματενχυνση,  έχω μιλήσει ήδη με το γιατρό.. κάτι εξετάσεις θέλει όμως αιματολογικές,  θυρεοειδή, αντισώματα, και διάφορα τέτοια τα οποία Ναι μεν τα έχουμε κάνει αλλά θέλει του τελευταίου 3μηνου... αυτές δεν ξέρω αν είναι ακριβές.. Θέλει Κυστική ινωση... Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!! 

Just now, Emilly είπε:

Το 99 ήμουν Αθήνα που σπούδαζα.δεν θα το ξεχάσω....βγήκαμε στους δρόμους δεν είχε ηλεκτρισμό κ τηλέφωνα κ ψάχναμε ένα τηλέφωνο τα δημόσια τηλέφωνα είχαμε ακούσει λειτουργούσε ένα στην Ομόνοια κ περιμέναμε ούρα κ πήρα τους δικούς μου να τους πω ότι είμαι καλά.δεν το ξεχνάω...σαν πόλεμος...κοιμόμασταν στα άλση...κ έξω από το ΤΕΙ...

Αφού τα άλλα τα έκανες έτοιμη είσαι.

Ναι από τα βαριά είμαι οκ ευτυχώς!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Emilly εγώ δε κατάλαβα τίποτα από το σεισμό 

Στη κοσμαρα μου 

Χαχαχαχα 

Κάνεις δε κατάλαβε από εδώ 

Just now, Tina90 είπε:

Α εντάξει καλέ.. Ναι 300 μου είπαν για την σπερματενχυνση,  έχω μιλήσει ήδη με το γιατρό.. κάτι εξετάσεις θέλει όμως αιματολογικές,  θυρεοειδή, αντισώματα, και διάφορα τέτοια τα οποία Ναι μεν τα έχουμε κάνει αλλά θέλει του τελευταίου 3μηνου... αυτές δεν ξέρω αν είναι ακριβές.. Θέλει Κυστική ινωση... Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!! 

Ναι από τα βαριά είμαι οκ ευτυχώς!!

Όχι θα σου τις γράψεις ο γιατρός ,δεν είναι καθόλου ακριβές 

Κυστική ίνωση μου είπε οτι δε χρειάζεται 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Κρητικοπουλες μου τι κάνετε;;;νιώσατε τον σεισμό;;;εσάς σκέφτηκα με το που είδα την είδηση.σαμο είπαν αλλά μέχρι Κρήτη κουνήθηκαν λέει.

Εγώ νόμιζα ότι ζαλιστικα η αλήθεια είναι μετά μου είπαν ότι ήταν σεισμός....ελπίζω να μην κάνει και άλλο....εάν και σήμερα είναι μια πολύ δύσκολη μέρα....

Μια συμμαθήτρια και καλή φιλη της κόρης πέθανε από καρκίνο :-( και ο σεισμός έγινε την ώρα που το μάθαμε...

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Εγώ νόμιζα ότι ζαλιστικα η αλήθεια είναι μετά μου είπαν ότι ήταν σεισμός....ελπίζω να μην κάνει και άλλο....εάν και σήμερα είναι μια πολύ δύσκολη μέρα....

Μια συμμαθήτρια και καλή φιλη της κόρης πέθανε από καρκίνο :-( και ο σεισμός έγινε την ώρα που το μάθαμε...

Αααα το κοριτσάκι.....τι είχε;;;;;;πόσο χρονών;;;;;πόσα χρόνια νόσουσε;;;;

Just now, Ellidr είπε:

@Emilly εγώ δε κατάλαβα τίποτα από το σεισμό 

Στη κοσμαρα μου 

Χαχαχαχα 

Κάνεις δε κατάλαβε από εδώ 

Όχι θα σου τις γράψεις ο γιατρός ,δεν είναι καθόλου ακριβές 

Κυστική ίνωση μου είπε οτι δε χρειάζεται 

Γράφεται....καντην σου λέω..

Just now, Τονιαα είπε:

Εγώ νόμιζα ότι ζαλιστικα η αλήθεια είναι μετά μου είπαν ότι ήταν σεισμός....ελπίζω να μην κάνει και άλλο....εάν και σήμερα είναι μια πολύ δύσκολη μέρα....

Μια συμμαθήτρια και καλή φιλη της κόρης πέθανε από καρκίνο :-( και ο σεισμός έγινε την ώρα που το μάθαμε...

Ο γιος μου τρία χρονών νόσησε από οξεία λεμφοβλαστικη λευχαιμία.οχτω μήνες νοσηλείας κ έγινε πέρδικι...όλα τα παιδάκια φίλοι μας από εκεί που είχαν ακριβώς αυτόν τον εύκολο τύπο έγιναν όλα καλά κ πέρασε κ η πενταετία που σηματοδοτεί την ίαση ..είδα και πολλά παιδιά να χάνονται.ο διευθυντής μας τότε μου είπε ...σε δέκα χρόνια το 95% του παιδικού καρκίνου θα είναι ιάσιμο.και πάλι λίγοι τύποι παιδικού καρκίνου είναι επιθετικοί....τα περισσότερα παιδάκια γίνονται καλά.εμενα πέρασαν έξι χρόνια από τότε είναι πιο ψηλό από τα παιδιά της ηλικίας του,αρρωσταίνει σπάνια κ δεν ανευρίσκονται στον οργανισμό του κατάλοιπα της περιπέτειας του...λυπάμαι για την μερίδα των παιδιών που δεν τα καταφέρνουν.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Αααα το κοριτσάκι.....τι είχε;;;;;;πόσο χρονών;;;;;πόσα χρόνια νόσουσε;;;;

Γράφεται....καντην σου λέω..

16 χρόνων πριν 8 μήνες έμαθε για την αρρώστια...είμαστε απαρηγόρητοι....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

16 χρόνων πριν 8 μήνες έμαθε για την αρρώστια...είμαστε απαρηγόρητοι....

Η σάρκωμα είχε ηηη μυελογεννη λευχαιμία;;;

Just now, Τονιαα είπε:

16 χρόνων πριν 8 μήνες έμαθε για την αρρώστια...είμαστε απαρηγόρητοι....

Σε λίγες μέρες εγώ έχω την επέτειο που μπήκαμε νοσοκομείο κ λέω πως θα το παλέψω πάλι....δεν φεύγει από τον γονέα αυτή η εμπειρία...γι αυτό εγώ που να αποβάλλω τα άγχη..το παλεύω όμως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...