Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly said:

Αααα το κοριτσάκι.....τι είχε;;;;;;πόσο χρονών;;;;;πόσα χρόνια νόσουσε;;;;

Γράφεται....καντην σου λέω..

Ο γιος μου τρία χρονών νόσησε από οξεία λεμφοβλαστικη λευχαιμία.οχτω μήνες νοσηλείας κ έγινε πέρδικι...όλα τα παιδάκια φίλοι μας από εκεί που είχαν ακριβώς αυτόν τον εύκολο τύπο έγιναν όλα καλά κ πέρασε κ η πενταετία που σηματοδοτεί την ίαση ..είδα και πολλά παιδιά να χάνονται.ο διευθυντής μας τότε μου είπε ...σε δέκα χρόνια το 95% του παιδικού καρκίνου θα είναι ιάσιμο.και πάλι λίγοι τύποι παιδικού καρκίνου είναι επιθετικοί....τα περισσότερα παιδάκια γίνονται καλά.εμενα πέρασαν έξι χρόνια από τότε είναι πιο ψηλό από τα παιδιά της ηλικίας του,αρρωσταίνει σπάνια κ δεν ανευρίσκονται στον οργανισμό του κατάλοιπα της περιπέτειας του...λυπάμαι για την μερίδα των παιδιών που δεν τα καταφέρνουν.

Τα έχεις περάσει καημενουλα μου...σταθήκατε τυχεροί....δωξα το θεό που το παιδί το ξεπέρασε...την ίδια αρρώστια είχε και το κοριτσάκι χθες έγινε το χειρουργείο (μεταμόσχευση) με επιτυχία και σήμερα έφυγε....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τονιαα είπε:

Τα έχεις περάσει καημενουλα μου...σταθήκατε τυχεροί....δωξα το θεό που το παιδί το ξεπέρασε...την ίδια αρρώστια είχε και το κοριτσάκι χθες έγινε το χειρουργείο (μεταμόσχευση) με επιτυχία και σήμερα έφυγε....

Ωχ....δεν την άντεξε....εμείς δεν χρειαστηκαμε.στην μυελογεννη όμως κάνουν....έκανε αντίδραση το πουλάκι μου...ο Θεός ήξερε....δεν το άφησε να παιδεύτει...η μυελογεννη είναι η δύσκολη...όλα τα παιδάκια που ξέρω κ έχουν κάνει μεταμόσχευση την άντεξαν.ηταν να γίνει..φαντάσου ότι δεν είναι χειρουργείο...με βαριά χημειοθεραπεία μηδένισαν όλο τον οργανισμό κ απλά μετά του βάζουν τον μυελό σε μορφή αίμα ...από το χικμαν δηλαδή χονδρικά να σου πω από τον όρο...αυτό είναι..απλά έκανε αντίδραση ..μην φαντάζεστε χειρουργεία.

Just now, Τονιαα είπε:

Τα έχεις περάσει καημενουλα μου...σταθήκατε τυχεροί....δωξα το θεό που το παιδί το ξεπέρασε...την ίδια αρρώστια είχε και το κοριτσάκι χθες έγινε το χειρουργείο (μεταμόσχευση) με επιτυχία και σήμερα έφυγε....

Δεν είναι ίδια αρρώστια...λέμε λευχαιμία αλλά έχει πολλούς τύπους από τον ελαφρύ μέχρι τον πολύ βαρυ...εχει μεγάλες διαφορές.φαντασου το παιδί μου μπαίνοντας στο νοσοκομείο καθάρισε από την νόσο με τρεις μέρες κορτιζόνη πρεζολον.απλα μετά ακολουθούν προτοκολα χημειοθεραπείας για να μην επανέλθει η νόσος...άλλες μορφές όμως είναι πιο επιθετικές.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tina90 είπε:

Κορίτσια μου ... άργησαν να μου στείλουν email για αυτό άργησα να σας απαντήσω.. Δυστυχώς η χοριακη είναι αρνητική τελείως όμως... Δεν πειράζει την επόμενη φορά ίσως είμαστε πιο τυχεροί..

Μην απογοητευεσαι τον επόμενο μήνα σου εύχομαι όλα να πάνε καλα:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κρητικοπουλες μου τι κάνετε;;;νιώσατε τον σεισμό;;;εσάς σκέφτηκα με το που είδα την είδηση.σαμο είπαν αλλά μέχρι Κρήτη κουνήθηκαν λέει.

Νόμιζα ότι άρχισαν οι ζαλάδες από τώρα... Λέω  τι γίνεται..  μετά κατάλαβα ότι ήταν σεισμος.. θεέ μου τι καταστροφή κ αυτή!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Νόμιζα ότι άρχισαν οι ζαλάδες από τώρα... Λέω  τι γίνεται..  μετά κατάλαβα ότι ήταν σεισμος.. θεέ μου τι καταστροφή κ αυτή!!!

Από το κακό στο χειρότερο παμε δεν είναι κατάσταση αυτή.τι αλλο θα γινει πια

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Το 99 ήμουν Αθήνα που σπούδαζα.δεν θα το ξεχάσω....βγήκαμε στους δρόμους δεν είχε ηλεκτρισμό κ τηλέφωνα κ ψάχναμε ένα τηλέφωνο τα δημόσια τηλέφωνα είχαμε ακούσει λειτουργούσε ένα στην Ομόνοια κ περιμέναμε ούρα κ πήρα τους δικούς μου να τους πω ότι είμαι καλά.δεν το ξεχνάω...σαν πόλεμος...κοιμόμασταν στα άλση...κ έξω από το ΤΕΙ...

Αφού τα άλλα τα έκανες έτοιμη είσαι.

εμενα μου λες που ειμασταν στο επίκεντρο, ημουν δημοτικό τοτε...κοιμόμασταν πολυ καιρό στο αμάξι κ μετα σε ένα γήπεδο σε σχοινί εδώ στην περιοχή.το σπιτι ηταν γερό απλα εμεις φοβόμασταν.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες. Τωρα γυρισα απο τη δουλεια και ειχα μια μερα χαλια...ουφ...ευτυχως εχουμε ΣΚ...

Tin90 δεν πειραζει, τον αλλο μηνα να ειναι και γιορτινο. Πλησιαζουν οι γιορτες και ολες οι υποψηφιες μανουλες θελουμε το δωρακι μας... εγω κοριτσια 23η μερα σε κυκλο 27-28. Περιμενω κατα τις 4 αντε 5/11.. απο συμπτωματα ολα τα εχω παλι χαχαχα αρα λογικα θα αδιαθετησω οπως και τον προηγουμενο μηνα...θα δειξει. Τωρα για τεστ λεω να κρατηθω τουλαχιστον μεχρι την ημερα που περιμενω...δεν θελω να απογοητευτω και μετα να ανυπομονω να αδιαθετησω για να προχωρησω.. δεν θελω να της κανω την τιμη να αγωνιω να ερθει κιολας της ακατανομαστης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , Emilly είπε:

Κρητικοπουλες μου τι κάνετε;;;νιώσατε τον σεισμό;;;εσάς σκέφτηκα με το που είδα την είδηση.σαμο είπαν αλλά μέχρι Κρήτη κουνήθηκαν λέει.

Εγω τον καταλαβα καλα.....ο σκύλος μου ουτε π σηκώθηκε από εκεί π κοιμόταν αλλα εγω βγηκα έξω γιατί κρατούσε πολύ ωρα και ειμαι κ χεστρα με τους σεισμούς..χαχαχχα

Just now, Τονιαα είπε:

16 χρόνων πριν 8 μήνες έμαθε για την αρρώστια...είμαστε απαρηγόρητοι....

Λυπάμαι πολυ....πόσο αδικο Παναγίτσα μου.....

Just now, TATAKI είπε:

Καλησπερα σε ολες. Τωρα γυρισα απο τη δουλεια και ειχα μια μερα χαλια...ουφ...ευτυχως εχουμε ΣΚ...

Tin90 δεν πειραζει, τον αλλο μηνα να ειναι και γιορτινο. Πλησιαζουν οι γιορτες και ολες οι υποψηφιες μανουλες θελουμε το δωρακι μας... εγω κοριτσια 23η μερα σε κυκλο 27-28. Περιμενω κατα τις 4 αντε 5/11.. απο συμπτωματα ολα τα εχω παλι χαχαχα αρα λογικα θα αδιαθετησω οπως και τον προηγουμενο μηνα...θα δειξει. Τωρα για τεστ λεω να κρατηθω τουλαχιστον μεχρι την ημερα που περιμενω...δεν θελω να απογοητευτω και μετα να ανυπομονω να αδιαθετησω για να προχωρησω.. δεν θελω να της κανω την τιμη να αγωνιω να ερθει κιολας της ακατανομαστης

Χαχαχαχαχαχαχα ε πες τα....σαν πολύ αξία δεν της δίνουμε????χαχαχχαα αρα από βδομάδα δεν την περιμένεις εσύ ε???

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Έχω γράψει σε αλλά θέματα αλλά πρώτη φορά εδώ. Θέλω να ρωτήσω αν έχει πάρει καμια θεραπεία με ουτροτζεσταν για ρύθμιση του κύκλου...; 
Ξεκίνησα τη 16η μέρα του κύκλου κ σήμερα είναι η τελευταία μέρα που παίρνω ουτρο (10 στο σύνολο σε κάθε κύκλο 16η-25η μέρα). Πριν κάτι χρόνια που το είχα ξανακάνει, την 6η/7η μέρα που έπαιρνα ουτρο αδιαθέτησα κ τότε θεώρησα πως δεν έπρεπε να γίνει έτσι. Ο ενδοκρινολόγος μου τώρα μου εξήγησε πως είναι φυσιολογικό κ κάπως έτσι θα γίνει κ τώρα. Όμως σήμερα τελειώνω τα χάπια κ περίοδος πουθενα! Ούτε συμπτώματα περιόδου ούτε τπτ! Μόνο λίγο ευαίσθητο στήθος όταν το πιέζω. Η ανησυχία μου είναι η εξής... την 18η μέρα του κύκλου είχα θετικό τεστ ωορρηξιας το μεσημέρι κ το βράδυ ένιωθα τα πονάκια στην αριστερή ωοθηκη. Είχαμε επαφή εκείνη τη μέρα κ την προηγούμενη. Κ σκέφτομαι εγώ τώρα (ευσεβής πόθος) παίζει να έγινε δουλίτσα κ γιαυτο να μην έχει έρθει ακόμα περίοδος...κ αν έγινε κ εγώ σήμερα πάρω το τελευταίο χάπι ουτρο δεν υπάρχει φόβος να κατέβει αίμα κ να γίνει καμια ζημιά..; Ξέρω τσάμπα τα σκέφτομαι κ τπτ δεν θα έχει γίνει, αλλά μου περνάει σαν σκέψη απτό μυαλό κ είναι νωρίς ακόμα για να δείξει το τεστ σίγουρα..


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Εγω τον καταλαβα καλα.....ο σκύλος μου ουτε π σηκώθηκε από εκεί π κοιμόταν αλλα εγω βγηκα έξω γιατί κρατούσε πολύ ωρα και ειμαι κ χεστρα με τους σεισμούς..χαχαχχα

Λυπάμαι πολυ....πόσο αδικο Παναγίτσα μου.....

Χαχαχαχαχαχαχα ε πες τα....σαν πολύ αξία δεν της δίνουμε????χαχαχχαα αρα από βδομάδα δεν την περιμένεις εσύ ε???

Δεν θα ερθει στις 4 με 5/11 Vasoula μου...το εγραψα και ταυτοχρονα ειχα ενα πονακι περιοδου...σιχαμενη 

Just now, Patataki83 said:

Κορίτσια καλησπέρα! Έχω γράψει σε αλλά θέματα αλλά πρώτη φορά εδώ. Θέλω να ρωτήσω αν έχει πάρει καμια θεραπεία με ουτροτζεσταν για ρύθμιση του κύκλου...; 
Ξεκίνησα τη 16η μέρα του κύκλου κ σήμερα είναι η τελευταία μέρα που παίρνω ουτρο (10 στο σύνολο σε κάθε κύκλο 16η-25η μέρα). Πριν κάτι χρόνια που το είχα ξανακάνει, την 6η/7η μέρα που έπαιρνα ουτρο αδιαθέτησα κ τότε θεώρησα πως δεν έπρεπε να γίνει έτσι. Ο ενδοκρινολόγος μου τώρα μου εξήγησε πως είναι φυσιολογικό κ κάπως έτσι θα γίνει κ τώρα. Όμως σήμερα τελειώνω τα χάπια κ περίοδος πουθενα! Ούτε συμπτώματα περιόδου ούτε τπτ! Μόνο λίγο ευαίσθητο στήθος όταν το πιέζω. Η ανησυχία μου είναι η εξής... την 18η μέρα του κύκλου είχα θετικό τεστ ωορρηξιας το μεσημέρι κ το βράδυ ένιωθα τα πονάκια στην αριστερή ωοθηκη. Είχαμε επαφή εκείνη τη μέρα κ την προηγούμενη. Κ σκέφτομαι εγώ τώρα (ευσεβής πόθος) παίζει να έγινε δουλίτσα κ γιαυτο να μην έχει έρθει ακόμα περίοδος...κ αν έγινε κ εγώ σήμερα πάρω το τελευταίο χάπι ουτρο δεν υπάρχει φόβος να κατέβει αίμα κ να γίνει καμια ζημιά..; Ξέρω τσάμπα τα σκέφτομαι κ τπτ δεν θα έχει γίνει, αλλά μου περνάει σαν σκέψη απτό μυαλό κ είναι νωρίς ακόμα για να δείξει το τεστ σίγουρα..

Καλησπερα. Δεν ξερω για θεραπεια αλλα τα ουτρατζεσταν ειναι φυσικη προγεστερονη την οποια επαιρνα για μηνες στην 1η μου εγκυμοσυνη. Τις πρωτες μερες της καθυστερησης κιολας τα ξεκινησα γιατι ειχα καφε και αιμα και ολα πηγαν μια χαρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Emilly said:

Το 99 ήμουν Αθήνα που σπούδαζα.δεν θα το ξεχάσω....βγήκαμε στους δρόμους δεν είχε ηλεκτρισμό κ τηλέφωνα κ ψάχναμε ένα τηλέφωνο τα δημόσια τηλέφωνα είχαμε ακούσει λειτουργούσε ένα στην Ομόνοια κ περιμέναμε ούρα κ πήρα τους δικούς μου να τους πω ότι είμαι καλά.δεν το ξεχνάω...σαν πόλεμος...κοιμόμασταν στα άλση...κ έξω από το ΤΕΙ...

Αφού τα άλλα τα έκανες έτοιμη είσαι.

Ήμουν 16, μεσημέρι baywatch στη τηλεόραση! Ξαφνικά χιόνια, η αδερφή μου σε πανικό (18ετων) κ εγώ το ηλιθιο χαιρόμουνα που επιτέλους λέει ένιωθα τι εστι σεισμός! Θεέ μου τι άγνοια κινδύνου;;; το σκέφτομαι κ ανατριχιάζω! Ξυπόλητα κατεβήκαμε στο δρόμο, κοιμόμασταν στο αμάξι τα επόμενα βραδιά! Θέλαμε να πάρουμε κάτι από τα σπίτια μας κ τρέχαμε να ξαναβγουμε!!ποποοο τον τρέμω τον σεισμό... 

26 minutes ago, Τονιαα said:

Τα έχεις περάσει καημενουλα μου...σταθήκατε τυχεροί....δωξα το θεό που το παιδί το ξεπέρασε...την ίδια αρρώστια είχε και το κοριτσάκι χθες έγινε το χειρουργείο (μεταμόσχευση) με επιτυχία και σήμερα έφυγε....

Θεέ μου... Συλλυπητήρια, δεν υπάρχει χειρότερο πιστεύω από ένα παιδί να φεύγει.. Ένα παιδί να ταλαιπωρειτε, να πονάει αχ θεέ μου υγεία σε όλα τα παιδάκια, σε όλο το κόσμο. Μα αυτά τα αθώα πλάσματακια τι φταίνε ρε γαμωτο;;; κουράγιο στην οικογένεια.. Τα λόγια είναι λίγα... 

40 minutes ago, Emilly said:

Αααα το κοριτσάκι.....τι είχε;;;;;;πόσο χρονών;;;;;πόσα χρόνια νόσουσε;;;;

Γράφεται....καντην σου λέω..

Ο γιος μου τρία χρονών νόσησε από οξεία λεμφοβλαστικη λευχαιμία.οχτω μήνες νοσηλείας κ έγινε πέρδικι...όλα τα παιδάκια φίλοι μας από εκεί που είχαν ακριβώς αυτόν τον εύκολο τύπο έγιναν όλα καλά κ πέρασε κ η πενταετία που σηματοδοτεί την ίαση ..είδα και πολλά παιδιά να χάνονται.ο διευθυντής μας τότε μου είπε ...σε δέκα χρόνια το 95% του παιδικού καρκίνου θα είναι ιάσιμο.και πάλι λίγοι τύποι παιδικού καρκίνου είναι επιθετικοί....τα περισσότερα παιδάκια γίνονται καλά.εμενα πέρασαν έξι χρόνια από τότε είναι πιο ψηλό από τα παιδιά της ηλικίας του,αρρωσταίνει σπάνια κ δεν ανευρίσκονται στον οργανισμό του κατάλοιπα της περιπέτειας του...λυπάμαι για την μερίδα των παιδιών που δεν τα καταφέρνουν.

Αχ βρε Εμιλη μου τι περάσατε, τι δύναμη κουβαλάς μέσα σου να αντέξεις κ να βοηθήσεις, στηριξεις το παιδάκι σου; εδώ μια ωτίτιδα έχει το παιδί κ υποφέρω που ταλαιπωρειτε!!!υγεία για όλους θεέ μου!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...