Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI said:

Κορίτσια μια βοηθεια σας παρακαλω....εχθες ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας, χαμογελακι της clearblue. Σημερα εκανα παλι για να δω αν επεσε (την επομενη παντα μου πεφτει) και ηταν παλι θετικο. Επειδη ειναι η 3η φορα που τα χρησιμοποιω και δεν εχω μεγαλη εμπειρια, ποιο λαμβανω υποψη μου; το χθεσινο; φυσικα δεν το εκανα την ιδια ωρα.εχθες το εκανα αργα κατα τις 7.30 με 8 παρα το απογευμα και σημερα το εκανα.στις 5.15. 

Ακομα δεν έχει γίνει η ωορρηξία ...το ίδιο έπαθα και εγώ αυτό το μήνα 2 μέρες θετικό τεστ...φυσιολογικό ειναι αφού αφού βρεις το πρώτο θετικο η ωορρηξία γίνετε σε 24 έως 36 ωρες

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, kons27 είπε:

Καλημέρα κορίτσι!!! Εμείς από τότε που ξεκινήσαμε να προσπαθούμε ολο ανωμαλίες Μ συμβαίνουν στην περίοδο...μια λιγότερο αίμα ,μια το χρώμα είναι διαφορετικό...δεν ξέρω τι γίνεται! Τον προηγούμενο μήνα κ εμένα ήταν σκούρο καφέ κ έκανα χοριακη για να δω τι συμβαίνει.

Εκανα τεστ το πρωι κ ειν αρνητικο... Προφανως τα επαιξε εντελως το σωμα μ χαχαχαχα

5 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

κανε ενα τεστ να δούμε  αν βγει αρνητικο κανε αυριο παλι .οντως μπορει να παίζει εγκυμοσύνη ή ανωμαλία.παντως πολλες γυναίκες είχαν περιοδο απλα ηταν πιο λιγες μερες σε άλλες κ σε καποιες αλλες είχαν κανονική, συμβαίνει, σπάνια μεν αλλά συμβαίνει.

καλημερα κοριτσακι μου,εγω παντως αυτή την φορά ειχα πονακια περιοδο πανω απο 1 εβδομάδα πριν που κ που ,την δευτερα ομως το βραδυ κ την τριτη το πρωι ένιωσα εντονο τσιμπημα χαμηλά την μια ηταν αριστερα κ την αλλη μερα δεξια.εγω γενικα δεν πονάω ετσι πριν επίσης εγω σαν θετικο σημαδι ειχα οτι ειχα υγρα πριν το τεστ που έκανα τεταρτη διαφανα κ ασπροδιαφανα σαν ζελε σαν τα γόνιμα ενω πριν την περιοδο 2 μερες βλεπω τα υγρα που ειναι σαν κόλλα. τωρα δεν θα ειχα αυτα ηταν διαφανα ελαστικά. γενικά ελαστικά κ άσπρα που ειδα.

οχι εννοείται ότι θα κάνεις σερι δλδ εχθες που ειχες θετικο σημερα κ αυριο κ ασε ενα 24ωρο απο καθε επαφη κ μεξιλαρι απο κατω.

ισχυει μαλλον εγω πίνω c εδω και 2 μηνες και κ ο αντρας μου 1000αρι και οι δυο μας!!!επίσης να πω οτι την ντε την ειχα 31,1 πολυ καλη για συλληψη

ακριβώς το ίδιο και εγω!!

Αρνητικο :( εκανα σημερα το πρωι... Το σωμα μ ειτε θελει να με τρελανει ειτε ηδη το εκανε :wacko: βλεπω παντου το"ειμ εγκυος" Χαχαχαχα

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Αλήθεια τώρα; Της έδωσε βλεννολυτικο για το σπερμα; Δλδ δν είχε κάποιο άλλο προβλημα το σπερμα του; Κινητικότητα , ποσότητα όλα αυτά ήταν οκ; Κοιτά το Trebon που είναι βλεννολυτικο η δραστική του ουσία είναι N-ακετυλοκυστεΐνη κ η ουσία αυτή υπάρχει στις Pragnacare τις βιταμίνες κ βοηθάει στην αναπαραγωγική υγεία της γυναίκας.Λογικά κάποια επίδραση μπορεί να έχει κ στο σπερμα. Εγώ πάντως της βιταμίνες όλες της παίρνω ξεχωριστά(ψευδάργυρο , σύμπλεγμα B, βιτ Ε, D ,C , φυλλικό κ μαγνήσιο)κ στον σύζυγο δίνω ψευδάργυρο ξεχωριστά καθώς κ της wellman conception πολυβιταμίνη για βελτίωση του σπερματος.Θα το ψάξω λίγο αυτό με το βλεννολυτικο γτ κ σε μας είναι κάπως ποιο πηχτό το σπερμα.Κ γενικά το Trebon δίνεται κ ενάντια στις ελεύθερες ρίζες. Θα το συζητήσω με τον γιατρο μου μήπως όντως βοηθάει.

Μετά όλοι θα πάρουμε μουκοσολβαν για θεραπεία γονιμότητας.χαχαχαχαχα.να σου πω...δεν έχω να χάσω κ τίποτα.ισα ισα θα μου φυγει κ ο βήχας από την ίωση.

Just now, *Vasoula είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!!!όμορφη Κυριακή να έχετε!!!τι κάνετε???

Γεια σου Βασούλα όμορφη....κοίτα να δεις θέμα που ανοίξαμε με τα σιρόπια ...τώρα είναι και καιρός ιώσεων....αν γεμίσουμε από εγκυμοσύνες θα ξέρω τι φταίει χαχαχα.

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Τι εννοείς να ολοκληρώνω εγώ;;;;;;;;;έχει σχέση ο οργασμός της γυναίκας;;;;αν είναι έτσι καηκαμε χαχαχαχαχαχα.

Ναι το έχω ακούσει και διαβάσει κάπου.... οπότε μετα το σεχ... μένεις ξαπλωμένη, πόδια ψηλά και μίμησε κάτω....οργασμό :oops: ελπίζω να κατάλαβες πως το εννοώ. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofia89 είπε:

Ναι το έχω ακούσει και διαβάσει κάπου.... οπότε μετα το σεχ... μένεις ξαπλωμένη, πόδια ψηλά και μίμησε κάτω....οργασμό :oops: ελπίζω να κατάλαβες πως το εννοώ. 

 

Συσπω τον κόλπο μια σφιγγομαι μια αφήνω;;;;χαχαχα τι άλλο θα κάνω;;μάνα μου βαρέθηκα τα κόλπα.

Just now, Τονιαα είπε:

Ακομα δεν έχει γίνει η ωορρηξία ...το ίδιο έπαθα και εγώ αυτό το μήνα 2 μέρες θετικό τεστ...φυσιολογικό ειναι αφού αφού βρεις το πρώτο θετικο η ωορρηξία γίνετε σε 24 έως 36 ωρες

Έχω ανοίξει θέμα στα ιατρικά θέματα γιατί θα σκάσω ρε σεις.ο μικρός από περισυ μου έχει βγάλει περιστοματικη δερματίτιδα τύπος ατοπικου.εκζεματος είναι έχω δώσει σκασμός λεφτά έχω πάρει τα πάντα όμως τα πάντα κ δεν γίνεται τίποτα φεύγει ξαναβγαίνει...από εσάς με τα μεγάλα παιδιά Tataki και agate  μήπως ξέρει καμία τι άλλο να κάνω....τα νεύρα μου ..το καημένο αν φάει κάτι που έχω καταλάβει πλέον σκόνη πάπρικας ντοριτος τσιπς κλπ κ πορτοκάλια κλπ δεν τον πρόλαβα κ έφαγε σε πάρτυ ντοριτος.βοηθεια...τα νεύρα μου...αφού είπα να το αφήσω χωρίς κρέμες τώρα που φούντωσε κ είμαστε καραντίνα να δω που θα πάει αυτό.

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Συσπω τον κόλπο μια σφιγγομαι μια αφήνω;;;;χαχαχα τι άλλο θα κάνω;;μάνα μου βαρέθηκα τα κόλπα.

Έχω ανοίξει θέμα στα ιατρικά θέματα γιατί θα σκάσω ρε σεις.ο μικρός από περισυ μου έχει βγάλει περιστοματικη δερματίτιδα τύπος ατοπικου.εκζεματος είναι έχω δώσει σκασμός λεφτά έχω πάρει τα πάντα όμως τα πάντα κ δεν γίνεται τίποτα φεύγει ξαναβγαίνει...από εσάς με τα μεγάλα παιδιά Tataki και agate  μήπως ξέρει καμία τι άλλο να κάνω....τα νεύρα μου ..το καημένο αν φάει κάτι που έχω καταλάβει πλέον σκόνη πάπρικας ντοριτος τσιπς κλπ κ πορτοκάλια κλπ δεν τον πρόλαβα κ έφαγε σε πάρτυ ντοριτος.βοηθεια...τα νεύρα μου...αφού είπα να το αφήσω χωρίς κρέμες τώρα που φούντωσε κ είμαστε καραντίνα να δω που θα πάει αυτό.

 

Και τα δύο μου τα κορίτσια βγάζουν κατά καιρούς έκζεμα...αυτό όμως πιο πολύ οφείλετε σε ψυχολογικούς λόγους πιο πολύ...Εκτός και εάν ο μικρος τα έβγαλε από την αλλεργία που έχει....άλλα στο μεγαλύτερο ποσοστό τα δερματικά οφείλονται σε ψυχολογικούς λόγους 

Απο το τι θυμάμαι δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο εμένα ο δερματολόγος μου είπε ότι θα δοκιμάσουμε διάφορες αλοιφές  γιατί κάτι που μπορεί να κάνει δουλειά σε έναν σε έναν άλλον μπορεί να μην κανει

Πώς είναι σπυράκια μικρά μικρα; Η είναι ερεθυσμενο το δέρμα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Συσπω τον κόλπο μια σφιγγομαι μια αφήνω;;;;χαχαχα τι άλλο θα κάνω;;μάνα μου βαρέθηκα τα κόλπα.

Έχω ανοίξει θέμα στα ιατρικά θέματα γιατί θα σκάσω ρε σεις.ο μικρός από περισυ μου έχει βγάλει περιστοματικη δερματίτιδα τύπος ατοπικου.εκζεματος είναι έχω δώσει σκασμός λεφτά έχω πάρει τα πάντα όμως τα πάντα κ δεν γίνεται τίποτα φεύγει ξαναβγαίνει...από εσάς με τα μεγάλα παιδιά Tataki και agate  μήπως ξέρει καμία τι άλλο να κάνω....τα νεύρα μου ..το καημένο αν φάει κάτι που έχω καταλάβει πλέον σκόνη πάπρικας ντοριτος τσιπς κλπ κ πορτοκάλια κλπ δεν τον πρόλαβα κ έφαγε σε πάρτυ ντοριτος.βοηθεια...τα νεύρα μου...αφού είπα να το αφήσω χωρίς κρέμες τώρα που φούντωσε κ είμαστε καραντίνα να δω που θα πάει αυτό.

 

Εμενα περιστασιακα εβγαζε και της εβαζα kenacomb νομιζω ειχε πει ο παιδιατρος αλλα επειδη ηταν βαρια της εβαζα anticort της frezyderm 2 με 3 φορες της μερας που ειναι πιο light . Εχει τις ιδιοτητες της κορτιζονης αλλα δεν ειναι κορτιζονη. Και ενα σαπουνακι απο το φαρμακειο. Ξερω πως αυτα περνανε μονα τους με το χρονο. Δεν εχω αλλη εμπειρια για να σε βοηθησω παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Εμενα περιστασιακα εβγαζε και της εβαζα kenacomb νομιζω ειχε πει ο παιδιατρος αλλα επειδη ηταν βαρια της εβαζα anticort της frezyderm 2 με 3 φορες της μερας που ειναι πιο light . Εχει τις ιδιοτητες της κορτιζονης αλλα δεν ειναι κορτιζονη. Και ενα σαπουνακι απο το φαρμακειο. Ξερω πως αυτα περνανε μονα τους με το χρονο. Δεν εχω αλλη εμπειρια για να σε βοηθησω παραπανω.

Αχ έχω πάρει....lipicar laroche posay,ato cream evdermia,lactacid με αυτό τον πλένω,οδοντόπαστα ομοιοπαθητικής 7 ευρώ το σωληνάριο,συνδυασμό dactador fucidin h,momosalic,και τώρα ένας φαρμακοποιός μου έφτιαξε σκεύασμα καθάρισαν έφαγε βλακεία ξαναβγήκαν...αχ δεν αντέχω....πόσες αλεργικη θα μου βγάλει αυτός ο βούτυρομπεμπες μου.εινσι κ πολύ άσπρος.

Just now, Τονιαα είπε:

Και τα δύο μου τα κορίτσια βγάζουν κατά καιρούς έκζεμα...αυτό όμως πιο πολύ οφείλετε σε ψυχολογικούς λόγους πιο πολύ...Εκτός και εάν ο μικρος τα έβγαλε από την αλλεργία που έχει....άλλα στο μεγαλύτερο ποσοστό τα δερματικά οφείλονται σε ψυχολογικούς λόγους 

Απο το τι θυμάμαι δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο εμένα ο δερματολόγος μου είπε ότι θα δοκιμάσουμε διάφορες αλοιφές  γιατί κάτι που μπορεί να κάνει δουλειά σε έναν σε έναν άλλον μπορεί να μην κανει

Πώς είναι σπυράκια μικρά μικρα; Η είναι ερεθυσμενο το δέρμα;

Πολύ μικρά κόκκινα που αν τα αφήσεις ενώνονται περιστοματικη κ χωρίς θεραπεία θα γίνουν κρουστά.ισως τώρα τον αφήσω χωρίς τίποτα να κάνει τον κύκλο του κ να φύγει χωρίς επέμβαση στο δέρμα...δεν μπορώ να τον βλέπω έτσι τον καημένο.του δίνω κ προβιουικα αυτό τον μήνα...καταλαβαίνεις τι αγχωδης είμαι με την πάρτυ του.μια τρίχα να πετάει στραβά χαλιεμαι.πως να πιάσω έτσι δεύτερο...

Just now, Sofia89 είπε:

Ναι ακριβώς! 

Γυμναστική πιπιου χαχαχαχαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου συγγνώμη για το άσχετο της ερώτησης.γνωριζει καμία καμία καλή κ σχετικά οικονομική ενυδατικη κρεμουλα καθως  αφρολουτρο φιλικό στην εγκυμοσύνη. Νιώθω λίγο ξηρό το δέρμα μου επίσης φσγουριζομαι κ κάπου κάπου κ θέλω να ενυδατωνομαι.εβαζα μπεπανθολ αλλά κάπου διάβασα να μη τη προτιμάμαι στην εγκυμοσύνη.

On 14/11/2020 at 5:03 ΜΜ, kons27 είπε:

Εγώ έχω κ υγρά σαν νερό.... οτιδήποτε κ ν γίνει τώρα το παρατηρούμε...έκανε μούσκεμα το εσώρουχο μ

Πολύ θετικό αυτό! εμενα ήταν το βασικότερο σύμπτωμα ένιωθα βρεγμένο το εσωρουχο λες κ είχα κατουρήσει (συγγνώμη κ για την έκφραση) μου φαινοταν πάρα πολύ περιεργο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Κορίτσια.......τι να κάνω??? Να κάνω αύριο τεστ ή να κρατηθώ κ ν το κάνω την Πέμπτη??????26 η μέρα του κύκλου σήμερα....με κύκλο 30-31ημερών...

κανε καλυτερα 1 με 2 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο αν δεν μπορείς να περιμένεις δλδ.

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε?? Χαθηκαααα.. Εχω χασει παρα πολλες σελίδες.. Αδύνατο να τις διαβασω ολες.. Ειστε καλα? Ειχαμε κανενα θετικο τεστακι? 

Just now, Ria_ είπε:

Παραγγειλα τελικά της pregnacare for him &her που λέει... Πιο πολύ για αυτές διάβασα στο ίντερνετ. Αυτές έχουν και φολικό μέσα οπότε σταματάω το filicine σωστά..?

Και εγω τις pregnacare παιρνω.. Μαρεσουν πολυ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...