Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Irida Mundo είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Χρειάζομαι τη γνώμη σας!!

Ο κύκλος μου είναι γενικά 29 - 32 μέρες και έκανα ένα τεστ την 31η μέρα και ήταν θετικό αλλά η γραμμούλα κάπως χλωμή. Έκανα και δεύτερο και το ίδιο. Πήγα έκανα και χοριακή την 32η μέρα και ήταν θετική αλλά 19.90 - είναι χαμηλή πολύ? Να ανησυχώ? Απο συμπτώματα έχω συχνοουρία, πεινάω πολύ περισσότερο από πριν και έχω πρησμένο στήθος. Πρησμένο στήθος έχω πάντα μια εβδομάδα πριν την περίοδο και όταν ξεπρήζεται μου έρχεται περίοδος. Σήμερα ξύπνησα και δεν πονάει τόσο πολύ, να ανησυχώ?

Αν γνωρίζει καμια σας πείτε μου σας παρακαλώ!!!

Τί αγωνία είναι αυτη...

Κοριτσι μου συγχαρητηρια αν και ειναι λιγο χαμηλη μην ανησυχεις ακομα δεν εισαι καν στην καθυστερηση.εννοειται μιλα με το γιατρο σου και επανελαβε τη χοριακη σου και να ξεκουραζεσαι .ΕΥχομαι τα καλυτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Jamie said:

Κοριτσι μου συγχαρητηρια αν και ειναι λιγο χαμηλη μην ανησυχεις ακομα δεν εισαι καν στην καθυστερηση.εννοειται μιλα με το γιατρο σου και επανελαβε τη χοριακη σου και να ξεκουραζεσαι .ΕΥχομαι τα καλυτερα!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Μου δίνετε όλες θετική ενέργεια, σας ευχαριστώ πάρα πολύ γιατί τη χρειάζομαι!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!! Κορίτσια χθές αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και τίποτα χθές το πρωί στο σκούπισμα είδα μια κλωστή αίμα μέσα σε πολλά πολλά διάφανα υγρά σαν σάλια ( συγνώμη) . περίοδος δεν εμφανίστηκε και πονοκέφαλο φουλ με ενόχληση στο στομάχι..το μόνο που με κρατάει πίσω είναι κάποιες κράμπες στην κοιλιά αλλά λέω να το τολμήσω το τεστ.ειναι τόσα τα τεστ που πήγαν χαμένα αλλά νιώθω αισιοδοξία και σκίρτημα.την θετική σας ενέργεια παρακαλώ

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!! Κορίτσια χθές αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και τίποτα χθές το πρωί στο σκούπισμα είδα μια κλωστή αίμα μέσα σε πολλά πολλά διάφανα υγρά σαν σάλια ( συγνώμη) . περίοδος δεν εμφανίστηκε και πονοκέφαλο φουλ με ενόχληση στο στομάχι..το μόνο που με κρατάει πίσω είναι κάποιες κράμπες στην κοιλιά αλλά λέω να το τολμήσω το τεστ.ειναι τόσα τα τεστ που πήγαν χαμένα αλλά νιώθω αισιοδοξία και σκίρτημα.την θετική σας ενέργεια παρακαλώ

Εύχομαι ένα καραθετικό αποτέλεσμα....

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Flolipop said:

Τι να σου πω. Ροη δεν έχω. Σχεδόν δεν έχω τίποτα μέχρι τώρα. Ελάχιστο ροζ καφέ στο χαρτί κανα δυο φορές . Το μυαλό μου πήγε σε ορμονική διαταραχή κατευθείαν δεν ξέρω γιατί . Με πονάει λίγο και η μέση όπως στην περίοδο , ελαφρά όμως, και μπροστά σαν να έχω ένα βάρος. Πρώτη φορά μου συμβαίνει. Φόβος μ έπιασε..

Μηπως να πας στο γυναικολογο σου για εναν υπερηχο να σε δει? Η εστω να τον ρωτησεις τηλεφωνικα? Ευχομαι να ναι λογω εμφυτευσης και να πανε ολα καλα :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agatte είπε:

Αχ κι εγώ την Κυριακή δεν περιμένω, μαζί πάμε! Μακάρι να έχεις ευχάριστα! 

Προσωπικά, απελπίστηκα πάλι... Από χθες άρχισε να πονάει λίγο το στήθος μου και νιώθω τα γνωστά τραβηγματα χαμηλά. Μένει το σπυρί και ο πονοκέφαλος για να έχω ολοκληρωμένο το προεορτιο πακέτο. Το μόνο περίεργο και εκτός περιόδου που μου έχει συμβεί είναι πως όταν φυσάω τη μύτη μου ή βήχω νιώθω ένα βάρος σα σφιξιμο πολύ χαμηλά στην κοιλιά. Αλλά δε νομίζω να είναι κάτι θετικό. 

Εγώ έχω όλα τα συμπτώματα, αλλά το καταλαβαίνω πως είναι αυθυποβολή.. 

Λίγες μέρες μείναμε και θα δούμε τι κάναμε και αυτόν τον μήνα! Πφφφ

Εύχομαι να συνεχίσουμε μαζί και εγκυουλες! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamanino είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; 

Εγώ δεν περιμένω Κυριακή και κρατιέμαι από τώρα για να μην ξεκινήσω τα τεστ. 

@Flolipop εύχομαι να είναι αίμα εμφύτευσης! Πώς είσαι σήμερα; 

Καλημερα κι εγώ την Κυριακή περιμένω.Από χθες το μεσημέρι που είδα αυτά τα καφέ αχνό ροζ στο χαρτί και δυο τρεις σταγόνες στο εσώρουχο , μέχρι τώρα δεν έχω ξαναδεί κάτι. Έχω ενοχλήσεις μπροστά χαμηλά και στην μέση μου σαν της περιόδου, ήπιες βέβαια αλλά τις νιώθω. Το στήθος μου κανονικό και δεν νιώθω κάτι άλλο ιδιαίτερο . Πήρα τρομάρα μεγάλη χθες πάντως... το μυαλό μου δεν πήγε σε κάτι θετικό.. με στοιχειώνουν οι αποβολές τελικά δεν τις έχω αφήσει πίσω μου.., @Mamanino και @Agatte εύχομαι να είστε έγκυες !

Just now, Agatte είπε:

Αχ κι εγώ την Κυριακή δεν περιμένω, μαζί πάμε! Μακάρι να έχεις ευχάριστα! 

Προσωπικά, απελπίστηκα πάλι... Από χθες άρχισε να πονάει λίγο το στήθος μου και νιώθω τα γνωστά τραβηγματα χαμηλά. Μένει το σπυρί και ο πονοκέφαλος για να έχω ολοκληρωμένο το προεορτιο πακέτο. Το μόνο περίεργο και εκτός περιόδου που μου έχει συμβεί είναι πως όταν φυσάω τη μύτη μου ή βήχω νιώθω ένα βάρος σα σφιξιμο πολύ χαμηλά στην κοιλιά. Αλλά δε νομίζω να είναι κάτι θετικό. 

Πάντως στα συμπτώματα αναφέρονται και το βάρος χαμηλά στην κοιλιά και η ρινίτιδα! Για να δούμε! Καλή τύχη εύχομαι ολόψυχα!

Just now, Ritapog είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!! Κορίτσια χθές αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και τίποτα χθές το πρωί στο σκούπισμα είδα μια κλωστή αίμα μέσα σε πολλά πολλά διάφανα υγρά σαν σάλια ( συγνώμη) . περίοδος δεν εμφανίστηκε και πονοκέφαλο φουλ με ενόχληση στο στομάχι..το μόνο που με κρατάει πίσω είναι κάποιες κράμπες στην κοιλιά αλλά λέω να το τολμήσω το τεστ.ειναι τόσα τα τεστ που πήγαν χαμένα αλλά νιώθω αισιοδοξία και σκίρτημα.την θετική σας ενέργεια παρακαλώ

Σου εύχομαι τα καλύτερα! Θετική η εικόνα σου ως τώρα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα κι εγώ την Κυριακή περιμένω.Από χθες το μεσημέρι που είδα αυτά τα καφέ αχνό ροζ στο χαρτί και δυο τρεις σταγόνες στο εσώρουχο , μέχρι τώρα δεν έχω ξαναδεί κάτι. Έχω ενοχλήσεις μπροστά χαμηλά και στην μέση μου σαν της περιόδου, ήπιες βέβαια αλλά τις νιώθω. Το στήθος μου κανονικό και δεν νιώθω κάτι άλλο ιδιαίτερο . Πήρα τρομάρα μεγάλη χθες πάντως... το μυαλό μου δεν πήγε σε κάτι θετικό.. με στοιχειώνουν οι αποβολές τελικά δεν τις έχω αφήσει πίσω μου.., @Mamanino και @Agatte εύχομαι να είστε έγκυες !

Πάντως στα συμπτώματα αναφέρονται και το βάρος χαμηλά στην κοιλιά και η ρινίτιδα! Για να δούμε! Καλή τύχη εύχομαι ολόψυχα!

Σου εύχομαι τα καλύτερα! Θετική η εικόνα σου ως τώρα!!!

Εγώ τα βλέπω πολύ θετικά όλα αυτά τα συμπτώματα! 

Αφού δεν ξαναεμφανιστηκε αυξάνονται οι πιθανότητες να είναι εγκυμοσύνη!! 

Τώρα όσο αφορά την ανησυχία σου για τις αποβολές νομίζω όσες έχουμε παρόμοιες εμπειρίες έτσι νιώθουμε. Απλά αν είναι γερό θα προχωρήσει. Όσο και να το σκεφτόμαστε δεν αλλάζει τίποτα. 

Εύχομαι σύντομα σε όμορφα νέα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Valeria7 είπε:

Ναι σωστά έχεις και αυτό το θεμα με τη δεξιά...η αριστερή σου έχει σταθερό τουλάχιστον το πότε θα κάνει η δεν το χεις παρακολουθήσει; Μακάρι η αριστερή σου από δω και πέρα να ναι αυτή που θα κάνει κάθε μήνα 

Σ ευχαριστω μακάρι να πιάσει η ευχή σου

Η δεξιά ήταν πιο ενεργή γενικά...η αριστερή είναι λίγο τεμπέλα δηλαδή μπορεί να το θυμηθεί μετά από 4-5 ωορρηξίες της δεξιάς να κανει μια και τέλος ξανά όταν θέλει!!!!Στο γιατρό που το έλεγα μου λέει δεν το πιστεύω τέτοια τύχη! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!! Κορίτσια χθές αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και τίποτα χθές το πρωί στο σκούπισμα είδα μια κλωστή αίμα μέσα σε πολλά πολλά διάφανα υγρά σαν σάλια ( συγνώμη) . περίοδος δεν εμφανίστηκε και πονοκέφαλο φουλ με ενόχληση στο στομάχι..το μόνο που με κρατάει πίσω είναι κάποιες κράμπες στην κοιλιά αλλά λέω να το τολμήσω το τεστ.ειναι τόσα τα τεστ που πήγαν χαμένα αλλά νιώθω αισιοδοξία και σκίρτημα.την θετική σας ενέργεια παρακαλώ

Μπορεις πιστευω να κανεις ενα τεστακι περιμενουμε να μας πεις τα ευχαριστα νεα:grin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!! Κορίτσια χθές αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και τίποτα χθές το πρωί στο σκούπισμα είδα μια κλωστή αίμα μέσα σε πολλά πολλά διάφανα υγρά σαν σάλια ( συγνώμη) . περίοδος δεν εμφανίστηκε και πονοκέφαλο φουλ με ενόχληση στο στομάχι..το μόνο που με κρατάει πίσω είναι κάποιες κράμπες στην κοιλιά αλλά λέω να το τολμήσω το τεστ.ειναι τόσα τα τεστ που πήγαν χαμένα αλλά νιώθω αισιοδοξία και σκίρτημα.την θετική σας ενέργεια παρακαλώ

Καλημερα καλο μηνα ότι καλύτερο κοριτσακι.κανε ενα τεστακι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...