Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria_ είπε:

Ναι τ σκέφτηκα πφφφ αλλά έλεγα δε μπορεί .... Κρίμα 

Πόνους ωορρηξίας και υγρά καμιά μέρα είχες;

Γιατί καμιά φορά και τα τεστ δε ξέρεις τι γίνεται μπορεί και να κάνουν λάθος

Εγώ πάντα έχω υγρά μια η δυο μέρες πριν την ωορρηξία και συνήθως όταν αρχίζω να πονάω δεξιά και αριστερά χαμηλά μετά από το πολύ μία μέρα κάνω ωορρηξία διαπιστωμένο αυτό με υπέρηχο 

Οπότε αν είχες τέτοια σημάδια ,μπορεί να έκανες

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Μου βγηκε θετικο ακριβως την μερα που αρχιζαν οι γονιμες μερες μου.. αλλα μου κρατησε 4 μερες

θετικο εντονο ομως? δλδ ιδια γραμμη με το παράθυρο ελέγχου ή πιο πιο εντονη?

1 ώρα πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα ,σήμερα 19η μέρα και πάλι αρνητικό και όχι μόνο η δεύτερη γραμμή ούτε που φαινόταν σήμερα χτες ήταν λίγο πιο έντονη δε ξέρω τι να πω ..συνεχίζω επαφές λίγες μέρες ακόμα και βλέπουμε απογοητευτηκα

εκτός αν κάνεις ανωρρεκτικο κυκλο αυτη την φορα.ομως εσυ συνέχισε επαφες κ βλέπεις. υγρα εχεις διάφανα? οταν εχουμε τα πολυ διάφανα, ελαστικα πολυ ειναι κοντά η ωορρηξία. όταν γίνουν πηκτα σαν κολλα θα ερθει περίοδος.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ellidr είπε:

Πόνους ωορρηξίας και υγρά καμιά μέρα είχες;

Γιατί καμιά φορά και τα τεστ δε ξέρεις τι γίνεται μπορεί και να κάνουν λάθος

Εγώ πάντα έχω υγρά μια η δυο μέρες πριν την ωορρηξία και συνήθως όταν αρχίζω να πονάω δεξιά και αριστερά χαμηλά μετά από το πολύ μία μέρα κάνω ωορρηξία διαπιστωμένο αυτό με υπέρηχο 

Οπότε αν είχες τέτοια σημάδια ,μπορεί να έκανες

Κοίτα γενικά έχω πολλά υγρά σε όλες τις μέρες οπότε δε μου είναι εύκολο να καταλάβω διάφορα , από 15η μέρα έχω που και που κανένα πονακι και είδα μια φορά κατι άσπρα υγρά ,σήμερα 19η έχω περισσότερα πονάκια από δεξιά το τεστ αρνητικό βγήκε αλλά έχω πιο πολλά πονάκια σήμερα δεξιά...

1 hour ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

θετικο εντονο ομως? δλδ ιδια γραμμη με το παράθυρο ελέγχου ή πιο πιο εντονη?

εκτός αν κάνεις ανωρρεκτικο κυκλο αυτη την φορα.ομως εσυ συνέχισε επαφες κ βλέπεις. υγρα εχεις διάφανα? οταν εχουμε τα πολυ διάφανα, ελαστικα πολυ ειναι κοντά η ωορρηξία. όταν γίνουν πηκτα σαν κολλα θα ερθει περίοδος.

Μια μέρα είδα μόνο κάτι άσπρα διάφανα άλλη μέρα όχι δε παρατήρησα απλά γενικά έχω πολλά υγρά και δε καταλαβαίνω εύκολα διάφορα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Κοίτα γενικά έχω πολλά υγρά σε όλες τις μέρες οπότε δε μου είναι εύκολο να καταλάβω διάφορα , από 15η μέρα έχω που και που κανένα πονακι και είδα μια φορά κατι άσπρα υγρά ,σήμερα 19η έχω περισσότερα πονάκια από δεξιά το τεστ αρνητικό βγήκε αλλά έχω πιο πολλά πονάκια σήμερα δεξιά...

Μια μέρα είδα μόνο κάτι άσπρα διάφανα άλλη μέρα όχι δε παρατήρησα απλά γενικά έχω πολλά υγρά και δε καταλαβαίνω εύκολα διάφορα 

Ε ωραία 

Εντάξει συνέχισε τη καλή δουλειά και άσε τα τέστ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Ria_ είπε:

Να σου πω έτσι σκέφτομαι.... Θα συνεχίσω ναι μερικές μέρες ακόμα...

Υπαρχει περιπτωση να εχεις πολυκοιστικες? Παντως στον επομενο κυκλο ξεκινα να τα κρατας τα τεστακια κ να γραφεις ημερομηνιες . Υπαρχει περιπτωση κ το τεστ να μην γινει εντελως σκουρο γνωριζω περιπτωση που απλως γινοταν ελαχιστα πιο εντονο κ το ειχε τσεκαρει με υπερηχο κ ετσι καταλαβε περιπου την αποχρωση. 

Παντως αν κανεις μεγαλους κυκλους κ οχι σταθερους πολυ πιθανο να εχεις εικονα πολυκοιστικων κ να μην κανεις ωορηξια καθε μηνα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , linaa είπε:

Υπαρχει περιπτωση να εχεις πολυκοιστικες? Παντως στον επομενο κυκλο ξεκινα να τα κρατας τα τεστακια κ να γραφεις ημερομηνιες . Υπαρχει περιπτωση κ το τεστ να μην γινει εντελως σκουρο γνωριζω περιπτωση που απλως γινοταν ελαχιστα πιο εντονο κ το ειχε τσεκαρει με υπερηχο κ ετσι καταλαβε περιπου την αποχρωση. 

Παντως αν κανεις μεγαλους κυκλους κ οχι σταθερους πολυ πιθανο να εχεις εικονα πολυκοιστικων κ να μην κανεις ωορηξια καθε μηνα

Τελευταία φορά πήγα στο γυναικολόγο πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες και μου είχε βρει ότι όλα είναι καλά ,δεν είχε δει κάτι τέτοιο... Τώρα τι να πω να προέκυψε ξαφνικά,δε ξέρω... Ναι αυτό θα κάνω θα αρχίσω να τα κρατάω γτ ως γνωστόν όλα τα περίεργα σε μένα θα συμβούν συνήθως χαχα...σε ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Τελευταία φορά πήγα στο γυναικολόγο πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες και μου είχε βρει ότι όλα είναι καλά ,δεν είχε δει κάτι τέτοιο... Τώρα τι να πω να προέκυψε ξαφνικά,δε ξέρω... Ναι αυτό θα κάνω θα αρχίσω να τα κρατάω γτ ως γνωστόν όλα τα περίεργα σε μένα θα συμβούν συνήθως χαχα...σε ευχαριστώ πολύ 

Κοριτσι μου καλημερα... Ουτε εγω ειχα πολυκυστικες αλλα μια φορα το χρονο μπορει να εβγαζα καμια κυστη.. Εγω τον Νοεμβριο ολο τον μηνα δεν ενιωσα ωορρηξία και νομιζα ηταν ανωρεκτικος κυκλος και εντελει εμεινα εγκυος με μια επαφη που ειχα δυο μερες πριν την αναμενομενη περίοδο.. Το θεμα μου ηταν επειδη ηξερα οτι δεν ενιωσα ωορρηξία δεν το προσπαθουσα και ειχαμε να ερθουμε σε επαφη μια εβδομαδα καναμε μια φορα μια κυριακη θυμαμαι και μετα ξανα απο μια εβδομαδα που ειδα οτι δεν ερχοταν περιοδος.. Και εντελει εκανα τοτε ωορρηξία.. Δυο μερες πριν την περιοδο.. Ανωμαλια κυκλου μου ειπε ο γιατρος εκεινο τον μηνα και ηταν ο τυχερος.. Οποτε συμβουλη μου μην σταματατε επαφες γιατι ποτε δεν ξερετε ποτε θα ερθει.. Ημουν τυχερη που εκανα εκεινη την φορα μια επαφη αν δεν ειχα κανει δεν θα ημουν τωρα εγκυος.. Για αυτο να κανετε ολο τον μηνα.. Οχι καθε μερα.. Αλλα να εχετε επαφες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσι μου καλημερα... Ουτε εγω ειχα πολυκυστικες αλλα μια φορα το χρονο μπορει να εβγαζα καμια κυστη.. Εγω τον Νοεμβριο ολο τον μηνα δεν ενιωσα ωορρηξία και νομιζα ηταν ανωρεκτικος κυκλος και εντελει εμεινα εγκυος με μια επαφη που ειχα δυο μερες πριν την αναμενομενη περίοδο.. Το θεμα μου ηταν επειδη ηξερα οτι δεν ενιωσα ωορρηξία δεν το προσπαθουσα και ειχαμε να ερθουμε σε επαφη μια εβδομαδα καναμε μια φορα μια κυριακη θυμαμαι και μετα ξανα απο μια εβδομαδα που ειδα οτι δεν ερχοταν περιοδος.. Και εντελει εκανα τοτε ωορρηξία.. Δυο μερες πριν την περιοδο.. Ανωμαλια κυκλου μου ειπε ο γιατρος εκεινο τον μηνα και ηταν ο τυχερος.. Οποτε συμβουλη μου μην σταματατε επαφες γιατι ποτε δεν ξερετε ποτε θα ερθει.. Ημουν τυχερη που εκανα εκεινη την φορα μια επαφη αν δεν ειχα κανει δεν θα ημουν τωρα εγκυος.. Για αυτο να κανετε ολο τον μηνα.. Οχι καθε μερα.. Αλλα να εχετε επαφες.. 

Ναι κορίτσια μη παίρνουν ανάσα .....

Ξεζουμιστε τους 

Εεεε δε μπορεί

 

 

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσι μου καλημερα... Ουτε εγω ειχα πολυκυστικες αλλα μια φορα το χρονο μπορει να εβγαζα καμια κυστη.. Εγω τον Νοεμβριο ολο τον μηνα δεν ενιωσα ωορρηξία και νομιζα ηταν ανωρεκτικος κυκλος και εντελει εμεινα εγκυος με μια επαφη που ειχα δυο μερες πριν την αναμενομενη περίοδο.. Το θεμα μου ηταν επειδη ηξερα οτι δεν ενιωσα ωορρηξία δεν το προσπαθουσα και ειχαμε να ερθουμε σε επαφη μια εβδομαδα καναμε μια φορα μια κυριακη θυμαμαι και μετα ξανα απο μια εβδομαδα που ειδα οτι δεν ερχοταν περιοδος.. Και εντελει εκανα τοτε ωορρηξία.. Δυο μερες πριν την περιοδο.. Ανωμαλια κυκλου μου ειπε ο γιατρος εκεινο τον μηνα και ηταν ο τυχερος.. Οποτε συμβουλη μου μην σταματατε επαφες γιατι ποτε δεν ξερετε ποτε θα ερθει.. Ημουν τυχερη που εκανα εκεινη την φορα μια επαφη αν δεν ειχα κανει δεν θα ημουν τωρα εγκυος.. Για αυτο να κανετε ολο τον μηνα.. Οχι καθε μερα.. Αλλα να εχετε επαφες.. 

Πωπω ναι τη θυμάμαι την ιστορία σου ,πραγματικά τυχερή .. και εμείς δεν έχουμε σταματήσει ακόμα επαφές , συνεχίζουμε και βλέπουμε αλλά ....χτες είχα πάλι πονάκια και κάποια στιγμή πολύ έντονα αριστερά είχαμε και επαφή βέβαια αλλά έκανα ένα τελευταίο τεστ σήμερα και πάλι αρνητικό ..έχω αλλά δύο λεω να μη τα κάνω δε ξέρω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Πωπω ναι τη θυμάμαι την ιστορία σου ,πραγματικά τυχερή .. και εμείς δεν έχουμε σταματήσει ακόμα επαφές , συνεχίζουμε και βλέπουμε αλλά ....χτες είχα πάλι πονάκια και κάποια στιγμή πολύ έντονα αριστερά είχαμε και επαφή βέβαια αλλά έκανα ένα τελευταίο τεστ σήμερα και πάλι αρνητικό ..έχω αλλά δύο λεω να μη τα κάνω δε ξέρω...

Άστα τα τεστ 

Βουρ στο πατσά 

Χαχαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ellidr είπε:

Άστα τα τεστ 

Βουρ στο πατσά 

Χαχαχαχαχα

Χαχαχαχαχ , ναι δε ξανά κάνω θα συνεχίσουμε επαφές... Λόγο δουλειας είναι πτώμα πολλές φορές και δε κάνουμε με την ίδια συχνότητα που κάνουμε στις γόνιμες  σήμερα τ λέω αγάπη μου αυτή τη φορά θα συνεχισουμε περισσότερες μέρες γτ δε ξέρω τι γίνεται...Ήδη έχουμε κάνει 10η,12η,14η,16,18η θα κάνουμε και σήμερα αλλά θα συνεχισουμε και παραπάνω... Και αν δε πετύχει τον επόμενο μήνα πάλι , τούλαχιστον θα έχουμε ευχαριστηθεί ο ένας τον άλλον ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Χαχαχαχαχ , ναι δε ξανά κάνω θα συνεχίσουμε επαφές... Λόγο δουλειας είναι πτώμα πολλές φορές και δε κάνουμε με την ίδια συχνότητα που κάνουμε στις γόνιμες  σήμερα τ λέω αγάπη μου αυτή τη φορά θα συνεχισουμε περισσότερες μέρες γτ δε ξέρω τι γίνεται...Ήδη έχουμε κάνει 10η,12η,14η,16,18η θα κάνουμε και σήμερα αλλά θα συνεχισουμε και παραπάνω... Και αν δε πετύχει τον επόμενο μήνα πάλι , τούλαχιστον θα έχουμε ευχαριστηθεί ο ένας τον άλλον ..

Χαχαχα πωπω θα τους ξεκάνουμε εγώ έτσι ήμουν τον προηγούμενο μήνα, αυτό τον μήνα δεν είχαμε πολλές επαφές κυρίως λόγο δουλειάς είμασταν πτώματα, ευτυχως κάναμε στις γόνιμες και αυτες όχι σε ολες... 

εγω δεν νιώθω ποτέ πότε έχω ωορρηξία και ούτε με τα υγρά καταλαβαίνω απλά μετράω τις ημέρες, τώρα πήρα και τεστ να δούμε τι θα γίνει, απλά μπερδεύτηκα περισσότερο με αυτά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...