Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Ria_ είπε:

Είναι ο πρώτος μήνας που τα ξεκίνησα ,και αν κάθε μήνα έκανα τόσο αργά ωορηξια αν κάνω δηλαδή τελικά , μάλλον σταματούσαμε νωρίς τους προηγούμενους σοκ...

Και έχεις κύκλο μου είπες 30; 
πωπω όντως αργά γίνεται η ωορρηξία σου...

εγώ ελεγα να μην τα ξεκινήσω τα τεστ αυτά γιατί ελεγα σταθερό κύκλο πάνω κάτω εκεί θα γίνεται η ωορρηξία μου..., αλλά κοιτά να δεις ότι δεν ισχύει πάντα η θεωρία...! Εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας!! 

Just now, Ria_ είπε:

Κορίτσια μόλις ανέβασα και το σημερινό ,που έκανα τώρα ένα τελευταίο μου έμεινε χαχα... Νομίζω σα τ χτεσινο είναι πάλι...

Φαίνεται θετικό έτσι νομίζω εγώ... νομίζω θα πρέπει να κανείς και αύριο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaela_123 είπε:

Και έχεις κύκλο μου είπες 30; 
πωπω όντως αργά γίνεται η ωορρηξία σου...

εγώ ελεγα να μην τα ξεκινήσω τα τεστ αυτά γιατί ελεγα σταθερό κύκλο πάνω κάτω εκεί θα γίνεται η ωορρηξία μου..., αλλά κοιτά να δεις ότι δεν ισχύει πάντα η θεωρία...! Εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας!! 

Έχω κύκλο 30-32 τ πολύ.... Είχα μάλλον μέχρι τώρα χαχα..Αποφάσισα να τα ξεκινήσω για να το βρίσκω πιο σωστά αλλά αυτή τη φορά με εξέπληξε και κάνω μάλλον αργά ωορηξια... Ίσως όχι κάθε μήνα  αλλά αν αργεί τόσο κάποιες φορές έχω πέσει έξω σε μερικές μας προσπάθειες...Μακάρι σε ευχαριστώ πολύ και σε εσενα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Έχω κύκλο 30-32 τ πολύ.... Είχα μάλλον μέχρι τώρα χαχα..Αποφάσισα να τα ξεκινήσω για να το βρίσκω πιο σωστά αλλά αυτή τη φορά με εξέπληξε και κάνω μάλλον αργά ωορηξια... Ίσως όχι κάθε μήνα  αλλά αν αργεί τόσο κάποιες φορές έχω πέσει έξω σε μερικές μας προσπάθειες...Μακάρι σε ευχαριστώ πολύ και σε εσενα

Ισως αυτή την φορά να άλλαξε ο κύκλος σου τι να πω ... μακάρι το εύχομαι αλλά δεν έχω καλά vibes δεν είχαμε ούτε και πολλες επαφές...θα δούμε! :x ποτέ δεν πίστευα ότι όταν θες να κανεις παιδί εχεις όλα αυτά συναισθήματα αρχίζεις με την ελπίδα νιωθεις χαρά νιωθεις σιγουριά μετά απογοήτευση στεναχώρια και μετά πάλι από την αρχή  όλα τα συναισθήματα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Είμαι 20η μέρα σήμερα.ηδη έχουμε 2 μέρες σερί οπότε θα συνεχίσουμε άλλες 3 αν είναι...πιο μετά δε νομίζω να γίνει τι στο καλό.

Εγώ λέω καλύτερα να τον αφήσεις σήμερα αφού κάνατε 2 σερί 

Να δυναμωσει λίγο το σπέρμα 

Και μετά άλλες 2 σερί

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ λέω καλύτερα να τον αφήσεις σήμερα αφού κάνατε 2 σερί 

Να δυναμωσει λίγο το σπέρμα 

Και μετά άλλες 2 σερί

Σύμφωνα με την home test αυτό είναι ένα αρνητικό τεστ ωορρηξίας

Αλλά αφού είχατε και έχετε επαφές ποτέ δε ξέρεις

Σου βάζω στο προφίλ μου ένα θετικό ωορρηξίας 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Ισως αυτή την φορά να άλλαξε ο κύκλος σου τι να πω ... μακάρι το εύχομαι αλλά δεν έχω καλά vibes δεν είχαμε ούτε και πολλες επαφές...θα δούμε! :x ποτέ δεν πίστευα ότι όταν θες να κανεις παιδί εχεις όλα αυτά συναισθήματα αρχίζεις με την ελπίδα νιωθεις χαρά νιωθεις σιγουριά μετά απογοήτευση στεναχώρια και μετά πάλι από την αρχή  όλα τα συναισθήματα... 

 

πρίν από 1 λεπτό , Ellidr είπε:

Εγώ λέω καλύτερα να τον αφήσεις σήμερα αφού κάνατε 2 σερί 

Να δυναμωσει λίγο το σπέρμα 

Και μετά άλλες 2 σερί

Σύμφωνα με την home test αυτό είναι ένα αρνητικό τεστ ωορρηξίας

Αλλά αφού είχατε και έχετε επαφές ποτέ δε ξέρεις

Σου βάζω στο προφίλ μου ένα θετικό ωορρηξίας 

Λες ε?? Πφφφ έχω μπερδευτεί σε αυτό το κύκλο το ξέρω ότι είναι αρνητικό θεωρητικά σύμφωνα με τη hometest απλά δύο μέρες μου βγενει έτσι έντονο και λέω μήπως και σε μένα δε γίνεται τόσο έντονο οπότε είναι θετικό...ναι όντως εσένα κάνει μπαμ τ θετικό..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ria_ είπε:

 

Λες ε?? Πφφφ έχω μπερδευτεί σε αυτό το κύκλο το ξέρω ότι είναι αρνητικό θεωρητικά σύμφωνα με τη hometest απλά δύο μέρες μου βγενει έτσι έντονο και λέω μήπως και σε μένα δε γίνεται τόσο έντονο οπότε είναι θετικό...ναι όντως εσένα κάνει μπαμ τ θετικό..

Βρε μη σκας 

Αφού έχεις κάνει το σεξακι σου 

Τι φοβάσαι ;;;;

Όλα καλά θα πάνε

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Βρε μη σκας 

Αφού έχεις κάνει το σεξακι σου 

Τι φοβάσαι ;;;;

Όλα καλά θα πάνε

 

Δε φοβάμαι ακριβώς αγχώθηκα περισσότερο μην έχω κάτι και δε τ ξερω, ναι έχουμε κάνει και θα κάνουμε απλά αν δεν γίνει η αργήσει ??πφφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Δε φοβάμαι ακριβώς αγχώθηκα περισσότερο μην έχω κάτι και δε τ ξερω, ναι έχουμε κάνει και θα κάνουμε απλά αν δεν γίνει η αργήσει ??πφφφφφφφ

Ε πόσο ν αργήσει 

Δε ξέρω βρε κορίτσι μου η αλήθεια είναι δε μου έχει τύχει με τα τεστ αυτά είναι πάντα όπως πρέπει

Αλλά αφού βλέπεις ότι δεν κ έκανες τις επαφές σου μη σκέφτεσαι τπτ άλλο 

Και τι να έχεις καλέ;; Τπτ δεν έχεις απλα έτυχε  γ αυτό άσε τη σημερινή μέρα και μετά άλλες δύο μαζεμένες και είσαι καλυμμένη ,πόσο πιο αργά να γίνει η ωορρηξία;

Σε πολλές κοπέλες έχει τύχει έτσι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ε πόσο ν αργήσει 

Δε ξέρω βρε κορίτσι μου η αλήθεια είναι δε μου έχει τύχει με τα τεστ αυτά είναι πάντα όπως πρέπει

Αλλά αφού βλέπεις ότι δεν κ έκανες τις επαφές σου μη σκέφτεσαι τπτ άλλο 

Και τι να έχεις καλέ;; Τπτ δεν έχεις απλα έτυχε  γ αυτό άσε τη σημερινή μέρα και μετά άλλες δύο μαζεμένες και είσαι καλυμμένη ,πόσο πιο αργά να γίνει η ωορρηξία;

Σε πολλές κοπέλες έχει τύχει έτσι 

Σε ευχαριστώ παρα πάρα πολύ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε; Εμενα ακομα δεν μου εχει ερθει η ακατανομαστη,εχω πονο στο στηθος..ποτε λετε να κανω ενα τεστακι; Εγω λεω να περιμενω καποιες μερες φυσικα αμα δεν ερθει,που το ευχομαι αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Εμενα ακομα δεν μου εχει ερθει η ακατανομαστη,εχω πονο στο στηθος..ποτε λετε να κανω ενα τεστακι; Εγω λεω να περιμενω καποιες μερες φυσικα αμα δεν ερθει,που το ευχομαι αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξω

Ποτέ είναι να έρθει η περίοδος σου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Σημερα

Κάνε ένα τεστ το πρωί!!! Εύχομαι θετικό!!!!

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα πήγα γυναικολόγο... Έχω 3 κύστες ενδομητριωση σκούρα τα πράγματα για φυσική σύλληψη.. 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Κάνε ένα τεστ το πρωί!!! Εύχομαι θετικό!!!!

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα πήγα γυναικολόγο... Έχω 3 κύστες ενδομητριωση σκούρα τα πράγματα για φυσική σύλληψη.. 

Σε ευχαριστω..

ειχες ενοχλησεις; Τωρα εχουν κανει την εμφανιση τους αυτα; οταν ειχες ξαναπαει δεν σου ειπε τιποτα ο γυναικολογος;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , elena93 είπε:

Σημερα

Κάνε ένα τεστ αύριο, εύχομαι να εχεις ευχάριστα νέα!!!

Just now, Μάντη είπε:

Κάνε ένα τεστ το πρωί!!! Εύχομαι θετικό!!!!

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα πήγα γυναικολόγο... Έχω 3 κύστες ενδομητριωση σκούρα τα πράγματα για φυσική σύλληψη.. 

Πωπω είχες κάποιο σύμπτωμα, ή πηγές για Τσεκ απ και το ανακάλυψες; Τι σου είπε; θα κανεις κάποια θεραπεία; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...