Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

      Μην ανχωνεσε το ότι δεν έχεις αίμα σημαίνει ότι ο οργανισμός ανταποκρίνεται σωστα . Το μωρό έτσι Κ αλλιώς όσο περνάνε οι εβδομάδες θα ανεβαίνει πιο ψηλά οπότε το πιο λογικό ο οργανισμός σου να ανταποκριθηκε σωστά Κ να ανταπεξέρχετε στις πιέσεις. Το ότι κάνει μια πρόβλεψη ο γιατρός δεν σημαίνει ότι θα γίνει ακριβώς αυτό που λέει. Σου λέει το χειρότερο για να είσαι προετοιμασμένη δεν είναι μάντης να ξέρει ακριβώς τι θα γίνει . Αν ανχωνεσε πήγαινε για ένα υπέρηχο για να σου φεύγουν οι σκέψεις . 

       

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ , είναι πρώτη φορά που χρησιμοποιώ και έχω αρκετές απορίες αλλά γενικά νομίζω έχω καταλάβει ευχαριστω πολύ 

Εμείς ήδη έχουμε ξεκινήσει επαφές απ' τη 10η μέρα ,μέρα παρά μέρα... Μόλις δεις θετικό γράφει και στις οδηγίες έρχεσαι σε επαφή 3 μέρες σερί αν κάνεις μετά και είναι αρνητικό σημαίνει ότι έγινε ,νομίζω σωστά τα λέω 

Και εμεις ήδη ξεκινήσαμε επαφές γιατί λεω αυτά σίγουρα θα έχουν και ποσοστό λάθους δεν ξέρω... σε ευχαριστώ άρα σωστά κατάλαβα... 

 Εμας ο γιατρος μας είπε από την 10η ημέρα μέχρι την 17η ημέρα να ερχόμαστε σε επαφή μέρα παρά μέρα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ωραια κοντεύεις για την ωορρηξια σου παντως.τα τελείως διάφανα ελαστικά πολυ,το εκκρεμές απο κατω που λεμε ειναι η ωορρηξία. και αν εχεις κ πονακια ακομα καλυτερα.μπιρει να κανεις σε 2 με 3 μερες.μην αγχώνεσαι αφου εχεις σταθερο κυκλο θα κάνεις σίγουρα. εχω να σ πω οτι σε μενα αυτή την φορά τεστ θετικο ειχα 2 μερες πριν δω τα παρα πολλα υγρα αν κ γενικα σε αυτον που έμεινα ειχα σε ολο τον κυκλο υγρα .σε αυτο παίζουν ρόλο και τα οιστρογόνα να ξερεις.

θύμησες μου εισαι έγκυος ετσι? αν ναι εντελώς φυσιολογικό και εγω εχω παρα πολλα υγρα ειδικά μετα την 8η βδομαδα εχεις παααρα πολλα!!!

Ναι είμαι..σε ευχαριστώ πολύ.. συμπτώματα ξεκίνησα 1 βδομάδα πριν την καθυστέρηση και το κατάλαβα .τώρα θα περιμένω να κλείσω την 5 εβδομάδα να πάω στο γιατρό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Κάνε ένα ακόμα τεστ το βράδυ και κρίνεις από εκεί! Αν είναι αρνητικό άσε την επαφή για αύριο! 

Εγώ βρήκα θετικό χθες βράδυ και συνεχίζει να είναι θετικό... Έχω μπερδευτεί λιγο... Αρνητικό θα γίνει μετά την ωορρηξία;

Εγω αυτον τον μηνα ειχα θετικο απο τις 13 του μηνος μεχρι 17..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ritapog είπε:

Ναι είμαι..σε ευχαριστώ πολύ.. συμπτώματα ξεκίνησα 1 βδομάδα πριν την καθυστέρηση και το κατάλαβα .τώρα θα περιμένω να κλείσω την 5 εβδομάδα να πάω στο γιατρό

τέλεια με τι καλό!!μπορει να σ ξανα,ευχήθηκα, αλλα πραγματικά δεν θυμάμαι γιαυτο κ παλι συγχαρητήρια και με το καλο ενα γερο μωρακι!!!

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Και εμεις ήδη ξεκινήσαμε επαφές γιατί λεω αυτά σίγουρα θα έχουν και ποσοστό λάθους δεν ξέρω... σε ευχαριστώ άρα σωστά κατάλαβα... 

 Εμας ο γιατρος μας είπε από την 10η ημέρα μέχρι την 17η ημέρα να ερχόμαστε σε επαφή μέρα παρά μέρα... 

κοριτσια να προσπαθείτε ολο το μηνα μερα παρα μερα και στις πολυ γονιμες μερες καθημερινά. νομιζω οτι αυτο ειναι πιο σωστό. ετσι απο την αρχη θα ειναι πιο καλο το σπερμα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

κοριτσια να προσπαθείτε ολο το μηνα μερα παρα μερα και στις πολυ γονιμες μερες καθημερινά. νομιζω οτι αυτο ειναι πιο σωστό. ετ

Έχεις δίκιο και καμία φορά μπορεί να έρθουν τα πάνω κάτω στον κύκλο και να πιάσει εκεί που δε το περιμένεις...και το σωστό είναι να μην το κανεις μόνο για το παιδί γιατί μετά γίνεται ρουτίνα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κορίτσια χάθηκα. Με είχε πάρει πολύ από κάτω και με την τελευταία αποβολή. Πήγαμε με τον άνδρα μου σε ανδρολογο και μας είπε πως έχει κιρσοκήλη. Θα κάνει ένα triplex για να δούμε αν χρειάζεται χειρουργείο. Μου ήρθε να βάλω τα κλάματα μέσα στο ιατρείο. Καλά τόσα χρόνια με τόσες αποβολές δε βρέθηκε ένας γιατρός να μας πει να πάμε σε ανδρολογο. Είχαμε πάει σε πόσους γυναικολόγους και σε ανοσολογο 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Καλημέρα κορίτσια σημερινή χοριακη 836 ενώ την Δευτέρα ήταν 100 .. σήμερα είναι δύο μέρες καθυστέρηση ..πάει καλά λέτε?

Τέλεια είναι άντε με το καλό κορίτσι μου...συγχαρητήρια.μια τελειομηνη εγκυμοσύνη θα σου ευχηθώ..και γερό μωράκι.

10 ώρες πρίν, Maria2015 είπε:

Καλησπέρα. Κορίτσια χάθηκα. Με είχε πάρει πολύ από κάτω και με την τελευταία αποβολή. Πήγαμε με τον άνδρα μου σε ανδρολογο και μας είπε πως έχει κιρσοκήλη. Θα κάνει ένα triplex για να δούμε αν χρειάζεται χειρουργείο. Μου ήρθε να βάλω τα κλάματα μέσα στο ιατρείο. Καλά τόσα χρόνια με τόσες αποβολές δε βρέθηκε ένας γιατρός να μας πει να πάμε σε ανδρολογο. Είχαμε πάει σε πόσους γυναικολόγους και σε ανοσολογο 

Τουλάχιστον τώρα θα λυθεί το θέμα κ θα το πετύχετε..οι γιατροί καμία φορά κοριτδι μου......άσε γιατί εγώ την έχω πατήσει κ από γυναικολόγο..την προηγούμενη που είχα...με έκαψε ζωντανή...αντί να με στείλει σε αιματολογο με άφησε κ έπαθα δεύτερη παλινδρόμη σε τρεις μήνες...ούτε βιταμίνες δεν μου έγραφε δεν ήξερα κ εγώ το τούβλο...ούτε d ούτε σίδηρο κ πήγα περισυ μετά την αποβολή στην αιματολογο κ ήμουν ένα ερείπιο.αχ να μην τα θυμάμαι ..με είχε αφήσει σαν το σκυλί κ μόνο με τραβούσε για υπερήχους κάθε εβδομάδα για την επίσκεψη...αλλά όχι δεν χρειάζεσαι τίποτα 39 χρονών γυναίκα ελιποβαρης εγώ πήγα να κάνω μωρό....πλήρως αβιταμινωμενη κ με υποψία θρομβοφιλιας...ούτε αντιπηκτικες...της το είχα πει κ ήταν κάθετη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ritapog είπε:

Καλημέρα κορίτσια σημερινή χοριακη 836 ενώ την Δευτέρα ήταν 100 .. σήμερα είναι δύο μέρες καθυστέρηση ..πάει καλά λέτε?

Μπράβο μπράβο συγχαρητήρια τελειομηνη εγκυμοσύνη να εχεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Maria2015 είπε:

Καλησπέρα. Κορίτσια χάθηκα. Με είχε πάρει πολύ από κάτω και με την τελευταία αποβολή. Πήγαμε με τον άνδρα μου σε ανδρολογο και μας είπε πως έχει κιρσοκήλη. Θα κάνει ένα triplex για να δούμε αν χρειάζεται χειρουργείο. Μου ήρθε να βάλω τα κλάματα μέσα στο ιατρείο. Καλά τόσα χρόνια με τόσες αποβολές δε βρέθηκε ένας γιατρός να μας πει να πάμε σε ανδρολογο. Είχαμε πάει σε πόσους γυναικολόγους και σε ανοσολογο 

Γενικα η κιρσοκυλη σε μεγαλες ηλικιες δηλαδη πανω απο 30 δεν διορθωνετε ισως γιαυτο κ οι γιατροι δεν το προτειναν κ αφου δεν επιρεαζει το σπερμα σε κινητικοτητα κ εχεις συλληψεις φυσικες ειναι ενα θεμα που ειναι αμφιλεγομενο.... 

Υπαρχει τμημα καθεξιν αποβολων στο Ελενα με την κυρια Τσεκουρα θα σου ελεγα αν δεν εχεις παει να κανεις κ μια επισκεψη εκει να κοιταξουν τις εξετασεις σου. Το μονο σιγουρο ειναι οτι αφου μενεις εγκυος θα ξαναμεινεις .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Καλημέρα κορίτσια σημερινή χοριακη 836 ενώ την Δευτέρα ήταν 100 .. σήμερα είναι δύο μέρες καθυστέρηση ..πάει καλά λέτε?

Τέλεια η χοριακη σου! Μπράβο με το καλό!!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...